"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

10 lat później

11 września 2001 roku świat przeżył szok i niedowierzanie. Zmasowany atak na Amerykę pokazywały wszystkie telewizje. Dla nowego kanału informacyjnego był to pierwszy poważny sprawdzian. W dzień 10 rocznicy ataków na wieżowce World Trade Center w Nowym Jorku i Pentagon TVN24 przygotowała specjalne wydania programów.

Pierwszy program, w którym stacja przypomni wydarzenia sprzed 10 lat będzie „Horyzont”. Jego dłuższe, specjalne wydanie nadamy 10 września (sobota), o godzinie 18.15. Prowadzi Maciej Wierzyński.

W niedzielę widzów TVN24 czekają wydania specjalne programów. O 10:45 "Kawa na ławę" z Bogdanem Rymanowskim, zaraz po "Loża prasowa" na którą zaprasza Małgorzata Łaszcz. Wyjątkowo w weekend i o zmienionej porze "Polska i świat" - 20:30. Na "Dekadę zmian", tak jak przed dziesięcioma laty, zaprasza Justyna Pochanke. W „Dekadzie” dziennikarka wraz z gośćmi będzie rozmawiać o pierwszych reakcjach i wrażeniach po zamachu. Do programu zaprosiła polityków, którzy byli wówczas zaangażowani w sprawy polityczne kraju. Wśród nich Aleksander Kwaśniewski, który pełnił funkcję Prezydenta RP, Włodzimierz Cimoszewicz, ówczesny Minister Spraw Zagranicznych, czy Radosław Sikorski Sikorski, Wiceminister Spraw Zagranicznych. „Dekada zmian”, wydanie specjalne, na żywo, godzina 19.20.TVN24 pokaże tego dnia dwa filmy dokumentalne poświęcone 11 września. Oba z cyklu „Ewa Ewart poleca”. Pierwszy z nich to „9/11: TWIN TOWERS” (godz. 12.20) - niezwykle poruszający dokument o ludziach uwięzionych w wieżach WTC po ataku terrorystów. Dziennikarze i producenci BBC prześledzili losy setek ludzi, którzy rankiem 11 września 2001 roku zaczynali prace w bliźniaczych wieżach WTC. Losy kilkorga bohaterów dokumentu śledzimy minuta po minucie, mając świadomość, że były to minuty, które przesądzały o życiu lub śmierci. Różne decyzje, różne zachowania, różne postawy w skrajnej sytuacji. „9/11: TWIN TOWERS” to dokument o wyjątkowej formie: cześć wydarzeń z tego tragicznego dnia została zrekonstruowana i odegrana przez aktorów. Ten zabieg wzmocnił wrażenie jakie wywołuje film produkcji BBC. Drugi film polecany przez Ewart to „102 minuty, które zmieniły Amerykę” (godz.17.10) – to z kolei produkcja Amerykanów z AETN. Konstrukcja tego dokumentu jest niezwykła: składa się on tylko i wyłącznie z wielu nagrań z tego dnia. Profesjonalnych i amatorskich. Nie ma tu ani jednego słowa komentarza: dziennikarskiego, politycznego czy eksperckiego. Tylko nagrania świadków zamachu terrorystycznego z wielu miejsc w Nowym Jorku.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się