"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
ferie z dziećmi na Mazurach
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 1999

Rok 1999 to głównie postawienie wszystkiego na jedną kartę - rozrywkę. W tym roku na antenie TVN pojawiają się m.in. „Milionerzy” i „Maraton Uśmiechu”. TVN inwestuje również w pierwszy serial własnej produkcji „Miasteczko” oraz podpisuje umowę z jednym z największych międzynarodowych dystrybutorów telewizyjnych. O czym jeszcze warto wspomnieć?

 

Fenomen „Milionerów”

3 września 1999 roku pojawia się najsłynniejszy na świecie teleturniej emitowany w TVN - „Milionerzy” oparty na brytyjskim formacie - „Who Wants to Be a Millionaire”, nagrodzony Złotą Różą na festiwalu w Montreaux. Gospodarzem programu został Hubert Urbański, który na rzecz teleturnieju odszedł z telewizji Polsat. Program okazał się hitem ramówki TVN. Mariusz Walter w jednym z wywiadów powiedział: "Żałuję, że nie wymyśliłem Milionerów, tylko musiałem je kupić".

Aby rozpocząć grę, uczestnik musiał przejść pozytywnie przez rundę eliminacyjną - „Kto pierwszy ten lepszy”. Brało w niej udział 10 zawodników. Do kolejnego etapu, a więc gry o milion przechodzi osoba, która ułoży odpowiedzi w odpowiedniej kolejności w jak najkrótszym czasie. Zawodnik, który zwyciężył rundę eliminacyjną zasiada do gry. Ma przed sobą 15 pytań i 3 koła ratunkowe - pytanie do publiczności, telefon do przyjaciela oraz pół na pół. Wygrane po piątym i dziesiątym pytaniu są gwarantowane (1000 zł lub 32 000 zł).

Program był realizowany w studio Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Producentem wykonawczym był Endemol-Neovision.

Śmiech to zdrowie

"Maraton Uśmiechu" - program rozrywkowy, uważany również za teleturniej. Emitowany w TVN od 9 października 1999 prowadzony początkowo przez aktora Mariusza Czajkę. Zadaniem uczestników programu było opowiadanie dowcipów. Uczestnicy rywalizowali między sobą. Najlepszy, a raczej najśmieszniejszy był wyłaniany w głosowaniu publiczności i zdobywał nagrodę - przeważnie komputer, notebook lub samochód w zależności od rangi odcinka.

Leticia Calderon w Polsce

Meksykańska telenowela „Esmeralda” biła w Polsce rekordy popularności. Telewizja TVN postanowiła przygotować dla fanów produkcji wielką niespodziankę. Na zaproszenie TVN w lutym do Polski przyleciała odtwórczyni głównej roli w serialu - Leticia Calderon. Została ona miło przyjęta w Polsce, gdzie witało i żegnało ją tysiące fanek.

Uliczne wygrywanie

"Zwariowana forsa" - teleturniej, w którym prowadzący proponował przypadkowo spotkanej osobie udział w określonej konkurencji. Wśród zadań do wykonania były m.in. przeżuć mydło i nakłonić określoną liczbę osób do tego samego. Do wygrania było 1000 złotych. Uczestnik musiał zmieścić się w limicie czasowym. Gospodarzem programu był Jacek Radziński. Ostatnie odcinki prowadził Krzysztof Ibisz. Piosenkę tytułową programu wykonał polski girlsband Taboo.

Perypetie bohaterów podwarszawskiego miasteczka

foto: TVN

foto: TVN

Ucieczka sprzed ołtarza. Ślubu nie będzie - tak rozpoczynają się perypetie mieszkańców podwarszawskiego Miasteczka. Ambitna pani burmistrz zarządzająca miastem, spór o pałac w którym mieści się szkoła oraz perypetie narzeczonych, do których ślubu nie doszło - to tylko niektóre wątki pierwszego serialu produkcji TVN. Serial „Miasteczko” był autorskim pomysłem stacji. W listopadzie dopiero ruszyły zdjęcia do produkcji serialu, który na antenę trafił już w 2000 roku. Liczył 61 odcinków. W produkcji udział brały m.in. Agnieszka Warchulska, Dorota Landowska, Anna Samusionek, Maria Peszek, Beata Ścibakówna, Ewa Błaszczyk Leon Niemczyk, Szymon Bobrowski, Waldemar Obłoza czy Marek Włodarczyk,

Nieco wcześniej, bo w październiku TVN zaczął emitować polski serial komediowy telewizji Wizja Jeden - „Lot 001”. Serial przedstawiał losy barmana - Leona, któremu ojciec w testamencie zostawił sporą sumę pieniędzy, ale niestety zaznaczył on, że pieniądze mogą być wydane jedynie na cele lotnicze. Leon postanowił więc uruchomić własną linię lotniczą… W produkcji udział wzięli m.in. Piotr Fronczewski, Jan Jankowski, Małgorzata Biniek i Anna Przybylska. W rolę Leona wcielił się Wojciech Malajkat.

"Ja, Malinowski" to komediowa produkcja TVN emitowana od września. Serial liczy 16 odcinków. Akcja serialu toczy się na początku lat 90. i opowiada o małżeństwie Romana i Laury Malinowskich, którzy w czasach komunistycznych wyjechali do Ameryki. Los się od nich nie odwrócił, gdyż Malinowski wygrał 7,5 mln dolarów i razem postanawili wrócić do Polski, gdzie rozpoczynają całkiem nowe życie...

Więzienne historie

„Cela nr” to program w którym przedstawiane są kulisy życia więźniów, prowadzone są z nim rozmowy, na temat życia i drogi na którą zszedł. Historie przedstawiane w programie z jednej strony chwytały za serce, lecz z drugiej strony przedstawiały brutalność, która spotkała bohaterów. Program początkowo prowadzi piosenkarka Olga Jackowska (Kora), lecz po trzech odcinkach zastąpił ją Edward Miszczak - dyrektor programowy TVN.

Filmowy przewodnik po premierach                                               

Andrzej Sołtysik w programie „Multikino” odwiedza, podgląda pracę na planach filmowych i rozmawia z aktorami i produkcją. Program idealny dla maniaków filmowej kuchni. W programie ponadto relacje z premier kinowych i festiwali, a co tydzień prezentacji filmów, które wchodzą na wielkie ekrany do kin. Plotki, zapowiedzi, konkursy - to wszystko dla widzów, w czasie, kiedy oprócz małych kin, zaczynają pojawiać się wielkie multipleksy na większą skalę.

Muzyczna rywalizacja

„To było grane” to muzyczny teleturniej prowadzony przez piosenkarkę Kayah. W programie w odgadywaniu przebojów danego roku rywalizowały ze sobą dwie trzyosobowe drużyny, na których czele stali Bożena Dykiel i Andrzej Krzywy. Dodatkowo w każdym programie występował gość muzyczny. Jako ciekawostka w 2007 roku w Telewizji Puls, pojawił się bardzo podobny program „Singa Dinga”, w którym również jednym z liderów był Andrzej Krzywy.

„I ha ha”

Tym razem nietypowo, bo przedstawimy Wam program, który nie pojawił się w tym roku, a zakończył się. Przez ostatnie parę lat (program swoją premierę miał w TV Wisła) Agnieszka Wróblewska, Sławek Sochacki i Rafał Gołąbowski spotykali się z młodzieżą, dyskutowali i proponowali rozwiązania problemów, wydawałoby się błahych, ale dla młodzieży bardzo ważnych w programie „Twój problem, nasza głowa”. Ponadto w programie gościli m.in. sportowcy, muzycy, prowadzono konkursy dla najmłodszych oraz przedstawiano nowinki filmowe, muzyczne i techniczne, czyli takie, które kręcą młodzież. Dlaczego o tym programie wspominamy dopiero teraz i w takie formie? Dlatego, gdyż zaczyna się nowa era w TVN. Od czasu zdjęcia z anteny tego programu, do 2004 roku z każdym miesiącem było co raz mniej audycji przeznaczonych dla najmłodszych. Aż w końcu stacja z nich zrezygnowała.

Publicystyczna niedziela

Do nadawanego w niedzielne wieczory „Pod napięciem” na krótki okres dołączył program „WPROST TV” realizowany we współpracy z tygodnikiem „Wprost”. W programie oprócz dawki publicystyki, były przedstawiane reportaże o tematyce społeczno-politycznej. Gospodarzem programu był Tomasz Wróblewski.

15 lutego to ważny dzień w historii "Faktów". Tego dnia do tej pory najwięcej widzów obejrzało informacyjny program TVN  - 4 miliony 654 tysiące. Udział w rynku TVN wyniósł 10 proc.

Po dwóch latach działalności TVN w październiku 1999 odnosi kolejny sukces, emitując w porze „Wiadomości” TVP1 meksykański serial „Cristina”. Również w tym samym miesiącu dochodzi do podpisania umowy wieloletniej z Warner Bros - międzynarodowym dystrybutorem telewizyjnym.

Po ciężkich latach pracy przyszedł czas na zasłużone nagrody. Dwa lata po uruchomieniu stacji M. Walter otrzymał nagrodę "Człowieka Roku w Mediach". W tym samym roku twórca oraz główny prezenter "Faktów" Tomasz Lis w prestiżowym konkursie miesięcznika "Press" otrzymał tytuł "Dziennikarza Roku". Również Maciej Kuroń został nagrodzony Wiktorem za swoją kulinarną działalność w 1998 roku. To kolejne nagrody po wyróżnieniu Moniki Olejnik rok wcześniej.

Hieny roku

Rok 1999 niósł za sobą niestety również niechlubne wyróżnienia. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wręczyło Marcinowi Wronie "wyróżnienie" Hiena Roku za program "Pod napięciem" emitowany 17 stycznia 1999 w TVN. Swoją decyzję argumentowali w taki sposób:

- Dziennikarską powinność sprowadził do pogoni za sensacją, instrumentalnie traktując swych rozmówców, w tym dzieci, wydając wyrok zanim wypowiedział się sąd.

To tyle wspomnień za rok 1999. Już za parę dni przybliżymy wam kolejne wspomnienia, tym razem z roku 2000.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się