"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2000

Rok 2000 to nie tylko koniec dwudziestego wieku. To też nowe wyzwania przed telewizją TVN. „Fakty” wyprzedzają „Wiadomości”, ponadto znaczne poszerzenie zasięgu, zdobycie kilku prestiżowych nagród i nowy współwłaściciel z niecnymi planami. Co jeszcze wydarzyło się na koniec wieku dwudziestego? Zapraszamy do zapoznania się z raportem.

Na tropie „Agenta”

"Agent" to pierwszy program reality-show w Polsce, w którym 12 osób (6 kobiet i 6 mężczyzn) wyjeżdżało na wyprawę w nieznane im miejsce, gdzie byli pod stałym nadzorem i obserwacją kamer telewizyjnych. Wyprawa trwała 21 dni, podczas których mieli czas na wspólne wykonanie wyznaczonych zadań. Każde zrealizowane zadanie przynosiło zysk na wspólne konto uczestników. Na sukces musiał pracować cały zespół, mimo, że program mogła wygrać tylko jedna osoba. W grupie umieszczony był agent, który robił wszystko, aby utrudnić im wykonanie zadania. Nikt nie wiedział kto jest agentem. Wszyscy musieli być czujni i nie mogli nikomu ufać. Każdy uczestnik starał się zdemaskować agenta, lecz w każdym odcinku żegnaliśmy jednego z nich - tych, którzy byli na najbardziej fałszywym tropie agenta. Ten kto został do końca i zdołał wyeliminować współuczestników wygrywał główną nagrodę. Wszystkie trzy edycje programu prowadził Marcin Meller.

Codzienny talk-show

"Rozmowy w toku" to pierwszy codzienny talk-show w polskiej telewizji. Każdym odcinek to inny temat, ale jedno jest niezmienne - pokazywani są prawdziwi ludzie z ich problemami, radościami i smutkami. Poruszane są różnego typu problemy, a prowadząca wraz ze specjalistami zaproszonymi do "Rozmów w toku" starają się je rozwiązać. Program początkowo prowadziła Ewa Bakalarska, którą po kilkunastu tygodniach zastąpiła Ewa Drzyzga.

Ale, o co chodzi?

W 2000 roku na antenie TVN pojawił się teleturniej „O co chodzi” prowadzony przez Agnieszkę Wróblewską. W każdym odcinku udział brało dwoje uczestników, którzy musieli zmierzyć się z m.in.  rebusami, krzyżówkami oraz zagadkami słownymi. W ostatniej rundzie zawodnik mógł podwoić swoją nagrodę odpowiadając poprawnie na zadane pytanie. Nagrodą w programie były pieniądze uzbierane przez zawodnika w trakcie gry oraz wycieczka zagraniczna.

Trafiony zatopiony!

Dziesięciu mężczyzn starało się sprostać wszystkim zadaniom stawianym im przez, obecne nie tylko na widowni, panie. Każdy z “macho” mógł jednak, nie spełniając oczekiwań, zakończyć zabawę lądując w basenie wypełnionym wodą. Ostatecznie na placu boju pozostawał tylko jeden 'superfacet',który za wzorową postawę otrzymywał motor, przechodząc do wielkiego finału, gdzie zwycięzcy wszystkich odcinków serii walczyli o auto terenowe. To właśnie „Trafiony zatopiony”. W każdym odcinku serii, obok prowadzącego program Andrzeja Suprona, występowały także trzy znane Polki, które „testowały ”dziesiątkę mężczyzn. W roli jurorek mogliśmy zobaczyć między innymi m.in. Danutę Rinn, Annę Muchę, Annę Ortodox, Martę Kuligowską, Reni Jusis oraz Zofię Czernicką.

Gotowanie na ekranie w domach widzów

Po sukcesie kulinarnego programu „Gotuj z Kuroniem” prowadzonego przez Macieja Kuronia czas na odświeżenie formuły. Tym razem Maciej Kuroń w programie „Kuroń raz” odwiedzał swoich widzów w ich domach, by razem z nimi przyrządzić ich ulubione potrawy.

Ale dom też musi ładnie wyglądać

fot.: Kurnikowski, © AKPA

„Ładny dom” to program w którym mogliśmy podglądać przygotowania aktora Cezarego Żaka do budowy własnego domu. Żak w każdym odcinku jeździł do supermarketów, wybierał materiały konieczne do budowy domu oraz konsultował się ze specjalistami. We wszystkim miał wsparcie rodziny.

Współpraca z muzyczną telewizją VIVA Polska

W grudniu na antenie TVN w sobotnie przedpołudnia pojawia się program zatytułowany, jak jedna z muzycznych telewizji - „VIVA Polska”. Program przygotowywany był przez muzyczną telewizję, tak by widzowie TVN mogli posłuchać i zobaczyć najbardziej popularne klipy muzyczne. W programie ponadto były wywiady, ciekawostki ze świata showbiznesu oraz konkursy. Program prowadzony był przez prezenterów VIVY - Dariusza „Daro” Rusina, Małgorzatę Halber oraz Macieja Gnatowskiego czyli Wujka Samo Zło.

Złoto nie tylko dla zuchwałych

„Gorączka złota” to teleturniej nadawany na żywo, w trakcie którego oprócz występów rozrywkowych odbywało się losowanie loterii, której losy można było kupić w kioskach. Nagrodą główną było 150 tys. złotych pod postacią sztabki z 24-karatowego złota. Do wygrania były również inne nagrody rzeczowe takie jak sprzęt RTV i AGD oraz wycieczki zagraniczne. Program prowadzili Krzysztof Ibisz oraz Jacek Lenartowicz.

Wzruszające historie, na wyciągnięcie ręki

„Urzekła mnie twoja historia” - Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN zapraszał do studia telewizyjnego wyjątkowych ludzi, którzy na skutek nieoczekiwanych okoliczności czy wyborów pojawili się na pierwszych stronach gazet, ekranie TV, bilbordach. Zaskakujące historie ludzi, które znalazły swój oddźwięk w mediach, ale tylko na chwilę. Ich 15 minut sławy. W programie mogliśmy oglądać m.in. rozmowę ze Stanisławem Drzewieckim (film) czy rozmowę z osobą, która oddała swoją nerkę innej potrzebującej osobie.

Przepraszanie na ekranie

„Wybacz mi” to program, do którego zgłaszały się osoby chcące przeprosić osoby, których zraniły. W programie przestawiane były historie tych osób i jeżeli obie strony tego chciały, mogliśmy cieszyć się razem z nimi, gdy się godzili. Program prowadziła Anna Maruszeczko.

I wiele, wiele innych

Oprócz wyżej wymienionych propozycji, telewizja TVN emitowała również wiele innych programów.

„Studio Tramwaj” to program, w którym Andrzej Sołtysik i Sławek Sochacki zapraszali do programu znane osoby ze świata kultury, showbiznesu. Program prowadzony był z krakowskiego rynku.

Z kolei Beata Sadowska pokazywała jak ludność londyńska bawi się w tamtejszych klubach i dyskotekach. W programie „Pepsi Chart Show” nie brakowało występów muzycznych.

Prowadzony przez Martę Kuligowską i Kingę Rusin „Wizjer TVN” zastąpił „Noktowizjer” prowadzony przez Pawła Szweda. Program w porównaniu do poprzednika skupiał się na pracy rosyjskich służb.

Miał być program publicystyczny, a wyszło z tego tyle co nic. „Konferencja prasowa” to program Doroty Wysockiej-Schnepf, który pojawił się na antenie tylko raz. Program nadawany był z sejmowego korytarza w którym dyskutowali politycy.

„Co za dzień” - w programie prowadzonym przez Iwonę Radziszewską oraz Beatą Sadowską przedstawiane były reportaże, rozmowy z gośćmi oraz relacje na żywo - informacyjne bądź kulturalne.

Z kolei fani nowych technologii i Internetu w programach „Cyfra” oraz „Tenbit.pl” odkrywali nowe technologie, oraz poznawali coraz to bardziej Internet i ciekawostki z nim związane.

Żeby było miło…

… czas na informacje. Czy dobre, czy nie, oceńcie sami.

"Fakty" mają powód do dumy. 2 stycznia przyciągnęły o 200 tys. więcej widzów niż "Wiadomości". Program informacyjny TVN oglądało 3,7 mln widzów, zaś nadawane 30 minut później „Wiadomości” TVP1 oglądało 3,5 mln widzów. 

Kolejny dobry okres dla TVN to sierpień, który obfitował w pięć prestiżowych nagród zdobytych w trakcie VII edycji spotkań medialnych NIPTEL 2000. Wyróżnienia zdobyły "Fakty", "Kropka nad i", "Prognoza pogody", "Milionerzy" oraz "Koncert Kayah i Bregovicia". Do tej pory jeszcze nigdy TVN nie otrzymał tylu odznaczeń w jednym czasie.

W październiku TVN poszerzył zasięg, pojawiając się na platformie Cyfra+, dzięki temu zasięg stacji powiększa się o 330 tysięcy gospodarstw domowych, potencjalnych widzów.

Spółka SBS Broadcasting S.A. zakupiła od ITI 33 proc. udziałów w TVN, płacąc 91,4 mln dolarów w gotówce. Amerykańska spółka chciała z biegiem czasu przejąć TVN, ale sami dobrze wiemy, że tak się nie stało. 

Warto mieć również na uwadze, że 21 października  w teleturnieju „Milionerzy”- pada po raz pierwszy wygrana 500 000 zł.

To tyle wspomnień za rok 2000. A na koniec tego tygodnia zapraszamy na wspomnienia dotyczące 2001 roku.

A tymczasem polubcie nasz fanpage na Facebooku, gdzie co jakiś czas, prezentujemy dodatkowe materiały video.


W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się