"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2002

 „Uwaga”, bo „Usterka” dopadła odbiornik telewizyjny. Ale dla nich liczyło się coś innego. To była ich „Chwila prawdy”, choć nie łączyły ich „Kryminalne gry”, „Tylko miłość”, wszak byli ze sobą „We dwoje” - z nazw programów TVN, które ruszyły w 2002 roku można pisać opowiadania, dlatego już dziś, wielkie opowiadanie historii TVN z 2002 roku. Zapraszamy!

W Twojej sprawie

2 września wystartował codzienny magazyn reporterów TVN - „Uwaga!”, poruszająca tematy, na które nie było miejsca w popularnych serwisach informacyjnych - sensacyjne, bulwersujące, skandaliczne, poruszające. Dziennikarze programu zajmują się sprawami dotyczącymi drugiego człowieka i pomagają potrzebującym, ale także zajmują się gorącymi tematami, takimi jak korupcja, afery czy niekompetencja urzędników państwowych. Najsłynniejszymi akcjami programu są te o nadużyciach w „Biedronce” czy kiełbasach drugiej świeżości firmy „Constar”). Dziennikarze programu wielokrotnie są nagradzani i wyróżniani w prestiżowych konkursach. Program prowadzili Dariusz Bugalski, Ryszard Cebula, Mirosław Rogalski, Marcin Leśkiewicz, a w chwili obecnej gospodarzami są Tomasz Kubat i Zbigniew Łuczyński.

Teleturniej dla zakochanych

W programie „We dwoje” 25 zakochanych par zmagało się ze sobą w wielu konkurencjach, sprawdzających m.in. ich sprawność fizyczną, intelektualną czy wiedzę o drugim partnerze. Zwycięzcy programu otrzymali od telewizji TVN dom i samochód - Skodę Superb. Ponadto stacja zapewniła im huczne wesele i wymarzoną podróż poślubną. Oryginalny pomysł i nietypowa konwencja programu gwarantowała wszystkim widzom wspaniałą zabawę i wiele niespodzianek. Program zakończony był relacją ze ślubu zwycięzców, a świadkami i gośćmi weselnymi pary byli także widzowie. Zrealizowano dwie edycje programu, obie prowadził Piotr Szwedes.

KIT czy HIT?

To był HIT w TVN, chociaż w skrócie KIT - „Kasia i Tomek”. To serial o parze, która jest ze sobą już od 7 lat, lecz nie zdecydowała się do tej pory na małżeństwo. Każdy ze 100 odcinków serialu pokazuje życie tych dwoje młodych ludzi. Mimo różnych charakterów i poglądów na życie Kasia i Tomek nie mogą funkcjonować bez siebie, tworząc niezwykle udany związek, choć kłócić się lubili. W rolach głównych wystąpili Joanna Brodzik i Paweł Wilczak.

To on był „Królem przedmieścia”

„Król Przedmieścia” to serial komediowy w reżyserii Olafa Lubaszenko, opowiadający o perypetiach biznesmena i jego rodziny z podwarszawskiego miasteczka. Główną rolę gra Krzysztof Kowalewski, wcielający się w role biznesmena Leszka Kowalskiego i zarazem brata bliźniaka Dżefreja. W żonę biznesmena wcieliła się Ewa Gawryluk. Ponadto w produkcji udział brali m.in: Maciej Chorzelski, Wojciech Klata, Dariusz Gnatowski czy Barbara Krafftówna.

To był czas zakochanych

fot. Farat Film

„Tylko Miłość” to program typu reality-show, do, którego zgłaszały się osoby, które za pośrednictwem telewizji chciały wyznać komuś miłość. Zadaniem programu była pomoc w zbudowaniu szczęśliwego związku. Jedynie od drugiej osoby zależało, czy do ewentualnego spotkania obu stron dojdzie w studiu TVN. W każdym odcinku były prezentowane zupełnie różne, niepowtarzalne historie. Program wystartował we wrześniu 2002 roku. Na początku 2003 roku zapadła decyzji o zakończeniu emisji programu w związku z samobójstwem jednego z uczestników programu, który był wytykany palcami po tym jak jego wybranka nie zgodziła się na udział w programie, gdyż go nie kochała. Andrzej Sołtysik, ówczesny rzecznik prasowy TVN w rozmowie z Super Expressem na pytanie o to, dlaczego ludzie mają żal do telewizji powiedział: - A mają? Bo może to najprostsze wytłumaczenie. Bez tego programu być może historia Grzegorza potoczyłaby się tak samo. Być może do tej tragedii doszło by wcześniej? To oczywiście jest „gdybanie”. Ale rodzina, sąsiedzi, przyjaciele, wiedzieli o jego problemie i też nie potrafili mu pomóc. Po co obwiniać siebie, gdy pod ręką jest telewizja. Tylko czy to nie jest zbyt proste wytłumaczenie… Może po prostu w tym przypadku nie można było pomóc…

To jest Twoja chwila prawdy!

"Chwila Prawdy" to połączenie reality-show i teleturnieju. W każdym odcinku brały udział trzy rodziny, a każda z nich mogła zdobyć wymarzone nagrody rzeczowe - samochód, pralkę, lodówkę, telewizor, komputer, rower itp. Aby otrzymać nagrody, musieli prawidłowo wykonać zadanie wyznaczone przez producentów. Przygotowanie do programu trwało 7 dni. Program prowadził Zygmunt Chajzer.

Erę CALL-TV czas zacząć

"Tele gra" to pierwszy na antenie TVN interaktywny teleturniej. Oprócz zawodników w studiu, mogli w nim brać udział także telewidzowie, odpowiadając na zagadki słowne. Wystarczyło zadzwonić pod podany na ekranie numer telefonu lub wysłać SMS. Po kilkunastu minutach był losowany numer telefonu, do którego oddzwaniano na antenie i gdy odpowiedź była prawidłowa, uczestnik wygrywał pieniądze. Z podobnymi zadaniami musieli zmierzyć się też zawodnicy w studiu programu. Były to zagadki słowne typu „piramida słowna”, „przestawianie liter”, czy układanie pasujących wyrazów bądź odpowiedź na pytanie prowadzącego.

Na fali popularności - ciąg dalszy

fot. Farat Film

„Oko za oko” to program prowadzony przez „Wielkiego brata” - Jarosława Ostaszkiewicza. W programie udział brało sześcioro zawodników. Na początku odbywali dwudniowy obóz kondycyjny, mający na celu, głównie pokazanie słabych stron danego uczestnika. Drugi etap rozgrywał się już w studiu. Do konkurencji fizycznych, jak i intelektualnych, uczestnicy nominowali uczestników. Jeżeli dany zawodnik nie wykonał zadania lądował na ławce przegranych. Jeżeli wykonał poprawnie zadanie, wskazywał jedną z osób, która na niego głosowała i to ta właśnie osobą lądowała na ławce przegranych. W finale spotykało się pięcioro zawodników z ławki przegranych i zwycięzca programu. Do wygrania było 20 tys. zł. Mógł je zdobyć zwycięzca lub przegrani. Wszystko zależało od ostatniej konkurencji. Najpierw prowadzący zapowiadał kategorię, z której pochodziło pytanie, następnie zwycięzca typował kogoś z przegranych, po czym osoba ta musiała udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Poprawna odpowiedź dawała przegranym 1 punkt, w przypadku odpowiedzi błędnej punkt ten wędrował do zwycięzcy. Wygrywała ta strona, której udało się zdobyć więcej punktów.

„Kto was tak urządził?” to kolejny już program prowadzony przez Małgorzatę Maier, uczestniczkę pierwszej edycji „Big Brothera”. Do programu zgłaszała się jedna z osób, która chciałaby w ramach niespodzianki, by wyremontowano czyjeś mieszkanie. Zazwyczaj zgłaszały się osoby z rodziny lub bliscy znajomi. Na koniec programu zapraszano osobę, która tam mieszka, która to miała wskazać sprawcę całego zamieszania.

"Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja" to drugi film powstały z uczestnikami pierwszej edycji Big Brothera w reżyserii Jerzego Gruzy. Według bazy Internet Movie Database film zajmuje pierwsze miejsce wśród najgorszych polskich filmów komediowych. A więc jest jeszcze gorzej. Przypomnijmy, że pierwszy film z uczestnikami programu „Big Brother” - „Gulczas, a jak myślisz”, zajmuje drugie miejsce w tym samym rankingu, wśród polskich filmów. W filmie oprócz uczestników show możemy oglądać m.in. Jerzego Gruzę, Piotra Zelta, Juliusza Machulskiego, czy Henryka Talara.

Kosmici z planety X mają poważny problem genetyczny, który może doprowadzić do katastrofy ich planety. Jedynym sposobem, aby jej uniknąć jest znalezienie na Ziemi człowieka, który zapobiegnie katastrofie. Po długich poszukiwaniach wybór kosmitów trafia na "nie rzucającego" się w oczy młodego człowieka - Irka (Ireneusz Grzegorczyk), przykładnego męża i ojca. Na miejsce spotkania z nim wybierają niewielki pensjonat w górach prowadzony przez Staśka Byrcyna (Wojciech Cygan). Niestety w tym spokojnym miejscu umawiają się również przemytnicy materiałów wybuchowych. Planują nielegalną transakcję kupna dużej ilości sentexu. Za przestępcami podążają agenci Centralnego Biura Śledczego "Spokojny" (Piotr Gulczyński) i "Kobra" (Alicja Walczak). Kontaktów Irka z kosmitami nie daje się ukryć na długo. Stasiek Byrcyn postanawia wykorzystać to jako element kampanii reklamowej pensjonatu. Liczy na ściągnięcie turystów... - to opis produkcji z portalu Filmweb.pl.

Najpierw „Cela nr”, teraz „Cela”

„Cela”, to kontynuacja programu dokumentalnego „Cela nr”, w którym Edward Miszczak odwiedzał więzienia i osoby w nim przebywające.  Program ten różnił się od poprzedniego tym, że Miszczak odwiedzał tym razem więzienia poza granicami Polski, w których przebywali Polacy. Program próbował pokazać szczególnie problem w więzieniach Ameryki Południowej, gdzie Polacy byli traktowani w sposób karygodny. Pokazywano także jak w południowoamerykańskich więzieniach panują gangi, z którymi zwykli więźniowie nie mają żadnych szans. Edward Miszczak w miarę możliwości rozmawiał z polskimi więźniami, którzy opowiadali jak naprawdę wyglądają tam cele.

Lek na „fachowców”?

„Usterka” to program, w którym producenci przygotowywali pewną drobną usterkę w jakimś urządzeniu. Następnie zamawiany był specjalista, który miał usterkę wykryć i naprawić. Jak się okazało, wielu z nich miało problem z taką drobnostką, a jeszcze inni to byli zwykli naciągacze. Program w swej prostocie był na tyle świetny, że ukazywał, niekompetencje i próby szachrajstwa potencjalnych specjalistów.

Przygarnij „Kropka”!

„Kropek” to program, w którym Martyna Wojciechowska i Irek Bieleninik losowali poprawnie naświetlone „kropki” i zadawali pytania. Poprawna odpowiedź, to wygrana dla wylosowanej osoby - sprzętu RTV, 20 tys. zł, bądź samochodu osobowego. A zaczynało się to wszystko od „kropków” dołączanych do „Super Expressu” i innych produktów np. „Domestos”. Trzeba go było przykleić na ekran telewizora w trakcie audycji oznaczonej czerwoną kropką. Nie można było go odklejać przez cały czas trwania programu, a w trakcie reklam nie można było również zmieniać kanału. Naświetlone „kropki” należało wysłać na podany adres do TVN. I potem zaczynało się losowanie… Do dziś wiele osób zastanawia się, jak to działało. Wszak, to był zwykły kawałek tekturki. Nieświadomi niczego widzowie wierząc w poprawne i niepoprawne naświetlanie (w programie pokazywana była sterta źle naświetlonych „kropków”), wierzyli w przedsięwzięcie, które prawdopodobnie miało na celu jedynie utrzymanie widzów przy TVN… 

I wiele, wiele innych

„TV ONET” - magazyn mający na celu edukację oraz mówił o różnych sposobach wykorzystania Internetu. Był także reklamą portalu Onet.

29 stycznia Tomasz Sekielski podsumował „Sto dni premiera” Leszka Millera.

3 marca Zygmunt Chajzer i Jagna Marczułajtis w „Slalomie gwiazd” relacjonowali zawody narciarskie znanych osób. Zwycięzcy wygrani 10 tys. złotych i przekazali je fundacji TVN - „Nie jesteś sam”.

31 marca Sven Hannawald udzielił jedynego wywiadu polskim mediom - Tomaszowi Lisowi.

„Kryminalne gry” przedstawiały metody działania policji i służb specjalnych w walce głównie z zorganizowaną przestępczością.

„Co ty wiesz o gotowaniu, czyli Linda w kuchni” - Bogusław Linda przygotowywał potrawy i rozmawiał z zaproszonymi gośćmi.

„Chicago” - program przedstawiający życie Polaków, w tamtym rejonie.

„Adopcje” - magazyn przedstawiający losy dzieci pochodzących z domów dziecka, oraz historię ludzi, którzy starali się o ich adopcję.

Przejęcie RTL7 i powstanie TVN Siedem

Nie można nie wspomnieć o tym, że 1 marca 2002 roku, o godzinie 7:07, wystartował już trzeci kanał należący do ITI. TVN Siedem to stacja ogólna, skupiająca się na emisji programów rozrywkowych, filmów i seriali. Jeszcze w 2001 roku zapadła decyzja o sprzedaży RTL7 koncernowi ITI. TVN Siedem w założeniu nie miał odnieść sukcesu jak TVN, tylko podtrzymać oglądalność swojego poprzednika. Początkowo stacja miała się nazywać TVN2, ale ze względu na TVP2, zdecydowano się podtrzymać nazwę z liczbą siedem. Tym bardziej, że TVN początkowo miał się nazywać TV7.

Czas na informacje

We wrześniu 2002 roku TVN jako jedyna stacja w Polsce rozpoczyna emisję dźwięku w systemie Dolby Digital

Tomasz Lis otrzymał „Telekamerę” Tele Tygodnia kategorii programów informacyjnych.

Monika Olejnik została uhonorowana „Super Wiktorem”, a Ewa Drzyzga otrzymała „Wiktora” za największą osobowość telewizyjną.

Nagrodę Grand Press w kategorii „dziennikarstwo śledcze” otrzymali reporterzy „Superwizjera” TVN i tygodnika „Newsweek”

W październiku 2002r. „Kryminalne gry” otrzymały nagrodę Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego.

ITI planowało wejść na giełdę. 19 czerwca miała ruszyć sprzedaż 40% akcji ITI. Spodziewano się 130 mln dolarów zysku. Decyzję o debiucie spółki na giełdzie odłożono w czasie, ze względu na kiepską sytuacje na rynku.

I żyli długo i … A nie to nie to. To tyle opowiadania dziś. Za kilka dni równie poetycko opowieść o czasach niezbyt zamierzchłych, gdyż o tym co było ważne w historii TVN w roku 2003.

A tymczasem na Facebooku...


W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się