"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2003

Narodowy test inteligencji, 2 nowe kanały - TVN Meteo i TVN Turbo, coraz więcej nagród dla stacji i osób z nią związanych, coraz droższe i ciekawsze nowe produkcje telewizyjne i jedno ze słynniejszych rozstań z TVN. Tak w skrócie można powiedzieć o tym jak TVN działał w roku 2003. A szczegóły i wiele wspomnień, jak zwykle w dalszej części artykułu.

Życie codzienne rodziny Wiśniewskich

Fot. Farat Film

„Jestem jaki jestem” to zdecydowanie największy hit stacji w 2003 roku. Ekskluzywna, naszpikowana kamerami willa w Józefowie, dwudziestoczterogodzinny nadzór Michała Wiśniewskiego i jego rodziny. Kolejny raz telewizja TVN przełamała tabu i wykazała się innowacyjnością. Lider zespołu „Ich Troje” – Michał Wiśniewski, na oczach widzów wziął ślub z Martą „Mandaryną” Wiśniewską, został ojcem, wybrał nową wokalistkę zespołu i przygotowywał się do występu na Konkursie Piosenki Eurowizji. Codzienne odcinki zwieńczał sobotni program na żywo – „Ring”, którego gospodarzem był Hubert Urbański. Do historii telewizji przeszła kłótnia gwiazdora z prowadzącym, którą na żywo widziało kilka milionów widzów. Ważnym elementem pierwszej edycji programu był blok „Drzwi do kariery” – konkurs dla młodych wokalistów. Jego zwycięzcą został Maciej Starnawski, który dzięki wsparciu Wiśniewskiego i TVN wydał swoją debiutancką płytę. II edycja programu, nadawana wiosną 2004 miała inny format – pokazywano jedynie sobotnie „Ringi” na żywo, które prowadził Andrzej Sołtysik. Program składał się m.in. z rozmowy Wiśniewskiego ze specjalnym gościem, występu muzycznego i filmowego podsumowania tygodnia z życia gwiazdora.

Dla bliskich są wstanie zrobić wszystko

Fot. Farat Film

„Dla Ciebie wszystko” to program, w którym ludzie dla bliskich osób byli wstanie zrobić wszystko. Tylko po to, by bliska osoba mogła spełnić swoje marzenie. Jeżeli uczestnik programu wykonał poprawnie zadanie, bliska osoba, dla której to robił mogła spełnić swoje marzenie. A jeżeli nie powiodło się wykonanie zadania, musieli odejść z niczym.

Nowe wyzwania

4 tygodnie walki o swoje nowe życie - „Druga twarz” - to program, w którym każdy mógł zmienić swój zawód. Przez 4 tygodnie specjaliści pomagali dostosować i nauczyć się nowego zawodu.  Po miesiącu przychodził czas na egzamin, do którego amator przystępował wraz z profesjonalistami. Jury oceniało poczynania uczestników nie wiedząc kto jest amatorem, a kto profesjonalistą. Każdy odcinek to historia innych bohaterów.

Nocne życie dla każdego


„Co za noc” - program ukazujący kulisy nocnego życia w dużych polskich miastach. Prowadzący oprowadzali widzów nocą po ulicach różnych miast Polski, by na koniec zatrzymać się na dłużej w jednym z klubów. Widzowie mogli oglądać nocne życie, modę, zabawę, szalejące tłumy. Rozmowy z DJ-ami, z ludźmi w klubie i na ulicach. Program prowadził Olivier Janiak wraz z DJ Novika (I seria) i DJ Mają (II seria).

Znani znają się jak nikt inny

Fot. Farat Film

W każdym odcinku programu „Jak łyse konie” prowadzący program Andrzej Sołtysik gościł dwie znane osoby, w towarzystwie ich przyjaciół. Stawiał przed nimi zadania, mające na celu wyłonić najbardziej zgraną paczką. Nagrodą dla zwycięzców była wspólna podróż. A widzowie, obserwujący to widowisko mogli bliżej poznać znanych i lubianych.

Jeden mężczyzna i 25 kobiet

Krzysztof Banaszyk, aktor i prowadzący program „Kawaler do wzięcia”, wraz z tytułowym kawalerem i 25 dziewczętami spędzili sporo czasu, dopóki nie wybrali tej jednej. Bohater programu ze wszystkich kandydatek musiał wybrać swoją wybrankę. Miał to zrobić na podstawie rozmów i spotkań z nimi. Niestety 24 paniom w trakcie „ceremonii róż” musiał złamać serce…  

Sprawdź swoje IQ

Fot. Farat Film

W 2003 roku telewizja TVN po raz pierwszy zorganizowała „Narodowy test inteligencji”, w którym oprócz gości w studiu mógł wziąć udział każdy z widzów. W studiu TVN osoby poddające się testowi były podzielone na specjalne grupy: górale, nauczyciele, studenci, blondynki, kulturyści, policjanci, i gwiazdy. Test składał się z 65 pytań podzielonych na kategorie. W teście można było uzyskać maksymalnie 145 punktów. Nagrodą główną w programie był  samochód Mini, który trafił do osoby biorącej udział w teście za pomocą telefonu komórkowego.

Polska soap-opera

Fot. TVN

„Na Wspólnej” to jedna z najpopularniejszych polskich oper mydlanych. Emisja rozpoczęła się 27 stycznia 2003 roku. Wprawdzie nie przebiła Hanki Mostowiak i jej kartonów, ale do tej pory gromadzi sporą rzeszę widzów. „Na Wspólnej” to opowieść o losach szóstki przyjaciół, którzy ponad dwadzieścia lat temu poznali się w sierocińcu i od tego czasu wzajemnie się wspierają. Wiarygodne postaci, społecznie aktualne tematy oraz plejada gwiazd zapewniły serialowi lojalną i wciąż rosnącą widownię. Problemy, rozterki miłosne, intrygi, a także tematy tabu - problemy z alkoholizmem i HIV, ale przede wszystkim życie codzienne - to charakteryzuje ten serial. Perypetie mieszkańców domu przy ulicy Wspólnej początkowo oglądał niecały milion widzów, ale teraz niektóre odcinki gromadzą przed telewizorami nawet do 4 milionów ludzi.

Akcja charytatywna dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka

Fundacja TVN „Nie jesteś sam”, wspólnie z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier” zainicjowała akcję „Odnawiamy nadzieję”, której celem był remont Centrum Zdrowia Dziecka. W trakcie trzech edycji akcji organizowanych począwszy od 2003 do 2005 roku zebrano 15 mln złotych. W akcji brali udział widzowie, gwiazdy TVN i artyści.

W maju  telewizja TVN, fundacja TVN „Nie jesteś sam” oraz fundacja Izabeli i Adama Małyszów zorganizowały charytatywny mecz piłkarski „Skok do Europy”, pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich a drużyną Adama Małysza. Patronat nad imprezą objęła Jolanta Kwaśniewska. Część dochodu z meczu przekazana została Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie na remont pracowni angiograficznej. 

We wrześniu w specjalnym charytatywnym wydaniu „Pod napięciem” i w ciągu trzech dni poprzedzających program zebrano ponad 2,7 mln zł na rzecz fundacji. Trzy miesiące później odbyły się świąteczne wydania programów „Pod napięciem” i „Twoja droga do gwiazd” na rzecz fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Zebrane fundusze przeznaczone zostały na rzecz leczonej onkologicznie Asi oraz na potrzeby innych podopiecznych fundacji.

Tym razem to była „Twoja droga do gwiazd”

Znana i popularna „Droga do gwiazd” zmieniła nazwę i formułę programu. „Twoja droga do gwiazd” to nowa odsłona programu prowadzonego przez Zbigniewa Wodeckiego. Jurorów zastąpili dziennikarze TVN i Radia Zet. Gospodarz łączył się z różnymi miejscami Polski, gdzie przebywali dziennikarze słuchający występów „młodych talentów” i przyznawali oni punkty poszczególnym wykonawcom. Osoba, która dostała w sumie najwięcej punktów wygrywała odcinek i przechodziła do finału, gdzie w podobny sposób wyłoniono zwycięzcę - Emilię Majcherczyk. 

I wiele, wiele innych

„Sextet” to program w którym sześciu mężczyzn przez kilka miesięcy było szkolonych przez specjalistów. Uczyli się obycia na scenie, trików i innych rzeczy, ważnych na scenie. Swoje wdzięki musieli zaprezentować przed komisją składającą się z samych kobiet. Program prowadziła Łucja Kryńska.

W każdy sobotni poranek Marta Kuligowska informowała o najnowszych zdobyczach medycyny, o tym jak dbać o zdrowie i urodę, jak skutecznie się leczyć, o konwencjonalnych i niekonwencjonalnych metodach leczenia, a to wszystko w magazynie „Zdrowie”.

W letnie popołudnia w TVN mogliśmy oglądać „Zmagania miast”, program, w którym odbywały się rozgrywki sportowo-rekreacyjne polskich miast, reprezentowanych przez siedmioosobowe zespoły. Pięcioro zawodników stanowiło drużyną podstawową, dwoje pozostałych - rezerwę. W finale spotykały się trzy drużyny. W ramach każdego pojedynku rozegranych było sześć konkurencji, które sprawdzą wytrzymałość, odwagę i poczucie humoru drużyn. Relacje z placu boju zdawał Hubert Radzikowski wraz z Agnieszką Wróblewską.

Nowe kanały

9 maja 2003 roku nadawanie rozpoczął pogodowy kanał TVN Meteo. Początkowo stacja ograniczała się do prezentowania prognoz pogody w kilku okienkach jednocześnie. Dopiero w niecały rok po starcie - dokładnie 8 kwietnia 2004 roku - program otrzymał własne studio, zaprojektowane przez firmę Broadcast Design Intenational (BDI). Stacja cały czas jednak ewoluuje. Największą metamorfozę kanał przeszedł 27 lutego 2012 roku, kiedy to pojawiła się całkowicie nowa oprawa audiowizualna. Oprócz informacji o przewidywanej pogodzie, przedstawiane są informacje o aktualnej aurze w miastach, odnaleźć można więcej magazynów, informacje, dotyczące skutków anomalii pogodowych, a nawet dokumenty przyrodnicze.

12 grudnia 2003 roku pojawił się TVN Turbo - kanał dla mężczyzn, kierowany przez kobietę - Martynę Wojciechowską. Stacja w założeniach była kanałem motoryzacyjnym, czego trzymała się przez lata, i trzyma się do tej pory, chociaż na antenie pojawiają się programy już nie koniecznie związane z motoryzacją. Szefem stacji obecnie jest Paweł Jordan, a stacja stała się kanałem lifestylowym dla mężczyzn, z dominacją programów motoryzacyjnych, czyli tych z pierwszego profilu stacji. Ponadto na antenie możemy oglądać serie dokumentalne, programy hobbystyczne, dla ciekawych nowych gadżetów, programy rozrywkowe oraz dla spragnionych wrażeń pasmo z erotyką.

O tym się mówiło!

Nagrodę im. Dariusza Fikusa za rok 2002 w kategorii „Twórca mediów” otrzymał założyciel TVN, Mariusz Walter

Justyna Pochanke zostaje laureatką dwóch Wiktorów w kategorii „Odkrycie roku” i „Największa osobowość telewizyjna”.

Serial „Kasia i Tomek” otrzymał „Telekamerę 2003” w kategorii serial komediowy.

Telewizja TVN została uznana przez studentów Medium Roku oraz otrzymała nagrodę „Impactor”, w kategorii Media Roku.

Marek Kęskrawiec, dziennikarz „Superwizjera” został nagrodzony nagrodą Grand Press za materiał o  nieuczciwym handlu ziemią przez księży ze Śląska.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało „Faktom” wyróżnienie im. Kazimierza Dziewanowskiego, za wydania programu spoza studia. 

Z TVN odeszła Monika Olejnik, która nie zgodziła się na przeniesienie „Kropki nad i” do TVN24.

W grudniu ITI rozwiązało umowę z SBS (europejskim koncernem medialnym)

To wszystko dziś. Kolejne wspomnienia wkrótce!

A na naszym Facebooku, dzieje się, oj dzieje!

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się