"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2004

To był niezwykle trudny okres dla TVN. Odejście dwóch czołowych dziennikarzy, realizacja jednego z najdroższych programów w historii TVN, budowa najnowocześniejszego studia w Europie i przesyt nowościami programowymi TVN, co nie spodobało się widzom. Jak widać ciężko było, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Co jeszcze okazało się klapą, a co hitem?

Technologiczny krok do przodu

Wrzesień 2004 to wiele zmian w informacyjnym imperium TVN. Nastąpiło połączenie redakcji „Faktów” i TVN24, a ponadto od 6 września informacyjny program TVN, i stacja TVN24 przeniosły się do najnowocześniejszego, naszpikowanego technologią studia telewizyjnego w Europie. Koszt budowy studia wyniósł 5 mln euro. W tym czasie zmieniła się całkowicie oprawa audiowizualna „Faktów” oraz jego  prowadzący. Do grona prowadzących dołączyli Justyna Pochanke, która prowadziła dotąd wieczorne wydania programu i Grzegorz Kajdanowicz - reporter oraz prowadzący wieczorne wydania programu.

Nie taki chytry Lis

Ostatnie wydanie „Faktów” poprowadził 22 stycznia, a zwolniony został 10 lutego. Nie pozwolono mu się pożegnać z widzami. Tomasz Lis w nieprzyjemnej atmosferze rozstał się z TVN. Władze TVN podjęły decyzję o rozwiązaniu kontraktu Lisem, za jak podawano w komunikatach prasowych „brak jednoznacznego stanowiska dziennikarza w sprawie jego możliwej kandydatury na prezydenta RP”, chociaż w mediach mówiło się, że Zarząd TVN miał już dość niezależności dziennikarza, który popadał w częste spory. Jak było naprawdę, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Po odejściu Lisa rozpoczął się kryzys w TVN. Część dziennikarzy chciała odejść ze stacji. Wielu z nich jednak zostało i pracuje do dziś w TVN, a niektórzy rozstali się ze stacją po pewnym czasie. Wbrew czarnym scenariuszom widzowie nie odwrócili się od stacji, a jej czołowy program informacyjny - "Fakty" - nadal cieszył się dużą popularnością.  

Z „Faktami” związany do końca

W 1997 roku rozpoczął pracę w TVN. Jako reporter zajmował się tematami politycznymi, ale również i społecznymi. Jak nikt inny sprawdzał się m.in. podczas relacji z pielgrzymki do Polski papieża Jana Pawła II, a także podczas wielogodzinnej, nocnej relacji z amerykańskiego ataku na Irak. Był również prowadzącym główne i wieczorne wydania "Faktów". Ceniony był za styl, prowadzenia programu - spokojny i stonowany, ale jednocześnie luźny. Nie brak mu było zimnej krwi i umiejętności. Nie był wielki przez to, że gonił za sensacją i zbierał dziennikarskie nagrody - był wielki przez wszystko, co robił: doskonałe materiały, profesjonalne prowadzenie "Faktów" i godne znoszenie choroby, która go zabijała.

Od 2002 roku Marcin Pawłowski zmagał się z chorobą nowotworową. Z tego powodu na blisko pół roku zniknął z ekranów. Niestety, walkę tę przegrał 20 listopada 2004 roku. Kilka dni później został pochowany na Powązkach. Pośmiertnie otrzymał tytuł Dziennikarza Roku w plebiscycie Grand Press.

Niezapomniana wyprawa

„Wyprawa Robinson” - tysiące kilometrów stąd, w tropikalnej Malezji, 18 zawodników (9 kobiet i 9 mężczyzn) stanęło oko w oko z prawdziwą przygodą. Sami na bezludnych wyspach, pozbawieni podstawowych wygód, musieli polegać tylko na sobie. Uczestnicy podzieleni byli na dwa zespoły - północny i południowy. Zwycięzcy pierwszej konkurencji zamieszkali na większej i lepszej wyspie Rapang, a przegrani na mniejszej wyspie Tengah. W trakcie programu rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Walczyli o m.in. mydło, maszynkę do golenia, czy po prostu jedzenie. Wygraną mógł być także immunitet, czyli gwarancja nietykalności dla wszystkich członków drużyny. Co tydzień, podczas Rady Wyspy, zawodnicy eliminowali spośród siebie jedną osobę. Gdy w programie zostało 10 uczestników, zostali połączeni w jedną drużynę, zamieszkując wyspę Mensirip. Od tego czasu wygrane w konkurencjach są indywidualne, a nie dla całego zespołu. Cała wyprawa trwała 55 dni. Podczas ostatniej Rady Wyspy  siedmiu ostatnio wyeliminowanych uczestników decydowało kto wygra program. Zwyciężyła Katarzyna Drzyżdżyk - otrzymała tytuł Robinsona i wygraną 100 tys. złotych. Był to jeden z najdroższych programów realizowanych przez TVN. Mimo wysokiej oglądalności, ze względu na koszty stacja nie zdecydowała się na kolejne edycje programu.

Polaku! Sprawdź swoją wiedze! 

Fot. Farat Film

26 kwietnia stacja przeprowadziła „Narodowy test na prawo jazdy”. W teście mógł wziąć udział każdy, nie tylko goście w studiu TVN. Test składał się z 55 pytań, podzielonych na wiedzę ogólną, uczestnictwo w ruchu oraz bezpieczeństwo. Wśród zaproszonych gości byli motocykliści, kobiety, policjanci, kierowcy maluchów, taksówkarze, piraci drogowi oraz gwiazdy wielkiego i małego ekranu.

Fot. Farat Film

5 czerwca odbył się kolejny sprawdzian. Tym razem był to „Wielki test z III RP”, obejmujący wiedzę z ostatnich 15 lat życia w Polsce, a więc od 1989 roku. W studiu na pytania odpowiadali czytelnicy „Gazety Wyborczej”, wyłonieni w konkursie oraz znane osoby, wśród których byli aktorzy, politycy, sportowcy i dziennikarze. W loży ekspertów zasiadali Kazimierz Kutz, Michał Ogórek i Piotr Pacewicz. Test składał się z pytań podzielonych na kategorie polityka, sport, kultura i obyczaje. 4 najlepsze osoby przechodziły do kolejnego etapu, w którym walczyli w dwuosobowych zespołach (czytelnik „Gazety Wyborczej” i zaproszony gość specjalny), odpowiadając na kolejne pytania mające wyłonić najlepszego z najlepszych.

24 października TVN ponownie przeprowadził „Narodowy test inteligencji”.

„Kryminalni” wchodzą do gry

Każdy odcinek, to nowa historia, z którą muszą zmierzyć się „Kryminalni”. Akcja serialu rozgrywała się w Warszawie, chociaż poszczególne odcinki kręcono w innych miastach, a także poza granicami kraju. Śledztwa prowadzone przez komisarza Zawadę dotykały problemów, którymi emocjonowała się większość Polaków - brak poczucia bezpieczeństwa, obojętność otoczenia, bezkarność bandytów, bezradność pokrzywdzonych. Sprawy niemal wprost wyjęte z najnowszych akt śledczych. Każda zbrodnia musi być ukarana - to żelazna zasada komisarza Zawady i jego zespołu. W główne role wcielili się Marek Włodarczyk, Magdalena Schejbal oraz Maciej Zakościelny.

Zagrajmy w „Najsłabsze ogniwo”

Bezkompromisowa, cięta Kazimiera Szczuka kontra ośmioro zawodników. Gra składała się z siedmiu, ograniczonych czasowo rund, gdzie po każdym zakończonym etapie musieliśmy pożegnać „Najsłabsze ogniwo”.  Do finału przechodziły dwie, teoretycznie najmocniejsze osoby i grały one o pieniądze zdobyte przez cały zespół - maksymalnie 27 tysięcy złotych. Zwycięzca brał wszystko, przegrany musiał odejść z pustymi rękami.

Uwaga na Szymona!

„Mamy Cię!” pokazywało prawdziwe oblicze gwiazd, które znajdywały się często w niezręcznych, stresujących sytuacjach. Ekipa programu wraz z bliską osobą wkręconej gwiazdy przygotowywała zaaranżowane sytuacje, z którymi musiały się zmierzyć „ofiary” intrygi. W programie oprócz materiałów filmowych były rozmowy z gośćmi. Program prowadził Szymon Majewski.

„Mamy Cię!” na V Festiwalu Dobrego Humoru wygrało w kategorii „Najdowcipniejszy program rozrywkowy”.

To było istne szaleństwo

W każdym odcinku programu „Ciao Darwin” brały udział dwie pięćdziesięcioosobowe drużyny połączone jakimś wspólnym „elementem”, np. kolorem włosów, zawodem, czy rozmiarem biustu. Drużyny konkurowały ze sobą w kilku rundach, takich jak prezentacja drużyn, walka na słowa, konkurs taneczny i wokalny oraz rund specjalnych. Publiczność programu specjalnymi pilotami wybierała zwycięzcę odcinka. Zabawę prowadził Piotr Szwedes. Mimo dobrych wyników oglądalności, TVN zdecydował się zdjąć program z anteny, ze względu na złe recenzje. 

I jak tu z nimi wygrać?

Fot. Martyna Wojciechowska

„Dzieciaki z klasą” to teleturniej prowadzony przez Martynę Wojciechowską, w którym brały udział dzieci, młodzież szkolna. Nagrodą w odcinku był laptop, a zwycięzca przechodził do wielkiego finału, gdzie walczył o tytuł „Dzieciaka z klasą”.

Policjanci z Pomorskiej

W-11 - Wydział Śledczy to stanowiący połączenie fabularnej treści i dokumentalnych środków wyrazu. W głównych rolach występują autentyczni policjanci z wieloletnim doświadczeniem, prokuratorzy i prawnicy, technicy i lekarze. Autentyczne są również procedury policyjne. Scenariusze poszczególnych odcinków - chociaż fabularne - oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Widzowie mogą śledzić codzienną pracę śledczych: zgłoszenia, odwiedziny miejsc zbrodni, wizje lokalne, obdukcje, obserwacje, podsłuchy, pościgi i zatrzymania, ale także mało efektywne godziny spędzane w komisariacie: analizy kryminologiczne, studiowanie akt, sprawdzanie alibi i poszukiwanie motywów zbrodni.

Czy daleko pada jabłko od jabłoni? 

Czy ojciec dogaduje się ze swoim synem? Czy matka z córką rozumieją się bez słów? Sprawdzała to Magda Mołek w programie „Moja krew”, do którego zapraszała znane osoby z ich pociechami. Dwie dwuosobowe drużyny złożone z rodzica i potomka rywalizowały między sobą o nagrodę programu, losowaną na kręcącym się kole. Program ten sprawił również bliższe poznanie znanych i lubianych, z trochę innej strony.

Gotowanie na ekranie

Pascal Brodnicki, swoje doświadczenia i tytuł Szefa Kuchni zdobył we Francji. W Polsce prowadzi wykłady w Akademii Kurta Schellera. Swoim doświadczeniem postanowił podzielić się z innymi. „Pascal: Po prostu gotuj” to kulinarny program TVN na podstawie angielskiego programu Jamiego Oliviera „The Naked Chef” (Nagi szef). W każdym odcinku Pascal przygotowywał nieskomplikowane i szybkie do wykonania dania. Potrawy przyrządzane w programie, było inspirowane kuchnią z różnych stron świata.

I wiele, wiele innych

„Redlight” to program erotyczny, którego emisja latem 2004 roku została przeniesiona z TVN Siedem do TVN. Najsłynniejszą prowadzącą program była obecna pogodynka Omenaa Mensah.

Kamery programu „Bitwa o Anglie” śledziły losy Polaków, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii i Irlandii, w związku z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Szukali „lepszego życia”. Inni jechali po prostu „za chlebem”. Bez przygotowania, bez znajomości języka, z kilkoma funtami w kieszeni, wyruszyli na podbój Wysp. To serial o nadziejach i porażkach. Dziennikarze towarzyszyli kilkudziesięciu Polakom w Londynie, Edynburgu i Dublinie.

„Camera cafe” - komediowy serial, którego akcja rozgrywa się w biurze pewnej firmy przy… automacie do kawy. Widzowie podglądali sytuacje w których znaleźli się bohaterowie. W produkcji udział brali m.in. Tomasz Kot, Piotr Pręgowski, Waldemar Błaszczyk, Joachim Lamża, Agnieszka Wielgosz, Iwona Wszołkówna, Dorota Deląg czy Maria Góralczyk. Polska wersja seria została wyróżniona na V Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

Misja Martyna to propozycja dla globtroterów i miłośników przygód, którzy ponad wszystko kochają rytm drogi i, tak jak Martyna, uwielbiają nowe wyzwania i niecodzienne interakcje. Przez 5 miesięcy, wraz z ekipą, podróżuje po pięciu kontynentach, za każdym razem z dala od luksusowych hoteli i cywilizacyjnych wygód. Martyna poznaje mieszkańców odległych zakątków świata, kulturę i kulinarne zwyczaje.

Fot. Samoobrona

„Najsztub pyta” - program publicystyczny Piotra Najsztuba, nadawany w niedzielne wieczory przed 22:00. W każdym wydaniu gościła tylko jedna osoba. Wśród gości programu byli m.in. Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Lepper, Jurek Owsiak i Aleksandra Jakubowska.

„Trzy serca” , troje uczestników. W każdym odcinku występowały dwie kobiety i mężczyzna lub jedna kobieta i dwóch mężczyzn. Uczestnicy rano spotykali się w domu, po południu flirtowali i wspólnie się bawili. To z kim dana osoba miała spędzić godzinę czasu, zależało, od wylosowanej karty. Wieczorem zawodnik musiał podjąć decyzję, kogo wybiera. „Trzy serca” to program pochodzący z Japonii.

„Alfabet mafii” ukazywał sposób działania grup przestępczych, pokazywał prywatne życie gangsterówi powiązania mafii ze światem biznesu i polityki.

„Jarmark Europa” - serial dokumentalny ukazujący życie ludzi pracujących na warszawskim stadionie X-lecia.

Czas na film!

„Vinci” - komedia sensacyjna Juliusza Machulskiego. W filmie udział wzięli m.in. Borys Szyc, Robert Więckiewicz, Kamila Baar, Jan Machulski, Aleksander Machalica.

Cuma opuszcza więzienie za pomocą pasera Grubego, który chce, by Cuma dokonał kradzieży obrazu „Dama z łasiczką” Leonarda da Vinci. Złodzie prosi o pomoc przyjaciela Juliana, z którym kiedyś dokonywał napadów, lecz okazuje się, że przyjaciel został policjantem. Jako, że ma dług wdzięczności, decyduje się pomóc koledze zza krat...

„Nigdy w życiu” - komedia romantyczna Ryszarda Zatorskiego, na podstawie powieści Katarzyny Grocholi pod tym samym tytułem.  W filmie mogliśmy oglądać plejadę gwiazd, m.in. Danutę Stenkę, Joannę Brodzik, Martę Lipińską, Joannę Jabłczyńską, Artura Żmijewskiego czy Jana Frycza.

Po kilkunastu latach zgodnego pożycia mąż Tomasz Kozłowski oznajmia żonie Judycie, że odchodzi do innej kobiety. Judyta, wraz z córką musi zacząć życie od nowa. Jest to trudne, tym bardziej, że pracując w popularnym czasopiśmie nie zarabia dużo. Decyduje się jednak zbudować dom pod Warszawą. Na parapetówce pojawia się znajomy jej koleżanki - Artur.  Po kilku miesiącach znajomości, postanawiają zamieszkać razem, lecz za nim do tego dochodzi, Judyta oskarża Adama o czytanie jej maili. Adam postanawia zniknąć z jej życia i wyjechać za granicę…

Nowe kanały

29 kwietnia wystartował TVN International - kanał dla Polaków mieszkających za granicą. Na ramówkę ITVN składa się większość audycji emitowanych na antenie TVN i stacjach tematycznych grupy ITI. Ponadto na antenie stacji goszczą programy z innych stacji m.in. TVP2, TV Puls, Puls 2, Canal+, Canal+Sport, Canal+Gol, oraz wykupione na potrzeby stacji seriale i programy. Sygnał stacji początkowo był dostępny w USA oraz Niemczech, a teraz stację można oglądać dodatkowo w Irlandii, Australii, Kanadzie oraz Francji. Stacja nie jest dostępna w Polsce.

1 sierpnia zainaugurowała działalność stacja TVN Style - pierwsza polska stacja kierowana do kobiet. Obecnie stacją kieruje Yvette Żółtowska-Darska, jednak w chwili startu stanowisko to obejmowała była prezenterka „Faktów”, Iwona Radziszewska - obecnie prezenterka w Telewizji  Publicznej. Ramówkę TVN Style wypełniają programy poradnikowe, kulinarne, talk-show oraz magazyny kulinarne, czy kulturalne. 

O tym się mówiło!

-Wiosenna ramówka TVN była promowana hasłem „koniec grzecznej telewizji”, a jesienna „programowo najlepsza”. I jesienne hasło okazało się strzałem w dziesiątkę, bo od tamtej pory TVN zaczął odnosić coraz większe sukcesy.

W marcu 2004 roku Anita Wener została uhonorowana Wiktorem w kategorii „Największe odkrycie telewizyjne roku”. Również Janusz Rewiński i Krzysztof Piasecki, z którymi stacja rozstała się w tym roku, zostają laureatami „Wiktorów”. Ewa Drzyzga otrzymała Telekamerę , a Anna Klimczewska - Chołaścińska, dziennikarka „Uwagi”, nagrodzona na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Form Dokumentalnych.

Serial „Kasia i Tomek” otrzymał Telekamerę 2004 w kategorii serial komediowy.

Przemysław Wojciechowski i Witold Gadowski - dziennikarze śledczy TVN - otrzymali nagrodę Grand Press za reportaże „Mafia Paliwowa 1 i 2”.

Od 1 lipca stacje TVN i TVN Siedem kodowane są na satelicie w systemie Conax.

ITI za 135 mln euro odkupił od SBS udziały w TVN

TVN wykupuje udziały w klubie Legia Warszawa oraz nabywa prawa do transmisji meczów polskich drużyn w pucharze UEFA

29 listopada zatwierdzony został prospekt emisyjny TVN S.A. przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełdy, dzięki czemu w grudniu TVN debiutował na giełdzie.

11 listopada „Fakty” TVN obejrzało więcej widzów (4 468 273) niż „Wiadomości” TVP (4 253 376 widzów) według danych AGB.

W kwietniu TVN stał się współorganizatorem akcji „Razem na biegun”, w trakcie której niepełnosprawny Jasiek Mela z Markiem Kamiński zdobyli Biegun Północny. Akcji towarzyszyła zbiórka pieniędzy na protezy dla dzieci, zorganizowana przez fundację TVN „Nie jesteś sam”.

W maju odbył się II finał akcji „Odnawiamy nadzieję”, organizowanej przez fundacje TVN „Nie jesteś sam” i „Porozumienie bez barier” Jolanty Kwaśniewskiej na rzecz remontu Centrum Zdrowia Dziecka. Zebrano 5 290 000 złotych.

We wrześniu z inicjatywy fundacji TVN odbył się mecz dobrej woli, z którego uzyskane środki przekazane były na remont oddziału noworodków Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie.

To był gorący okres. Trochę spokojniejsze czasy, we wspomnieniach, za kilka dni.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się