"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2005

Po trudnym okresie w 2004 roku, przyszły lepsze czasy. TVN nabył prawa do transmisji festiwalu z Sopotu, nawiązał współpracę z węgierską spółką Telemedia Interac TV, wszedł w składu WIG-u 20, oraz co najważniejsze, po raz pierwszy TVN zdobył większe udziały w widowni niż konkurencyjna telewizja Polsat. Co jeszcze warto sobie przypomnieć?

Gwiazdy na parkiecie

„Taniec z gwiazdami”, to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych emitowanych w Polsce. W programie znane postaci polskiego show-biznesu, sportu, czy nawet polityki, uczą się tańczyć pod okiem wykwalifikowanych tancerzy. Ich poczynania, mogliśmy oglądać w programach na żywo, w których to odpadały w każdym odcinku kolejne pary biorące udział w konkursie, które otrzymały najmniejszą liczbę głosów od telewidzów. Pierwszą edycję prowadzili Hubert Urbański i Magda Mołek, którą od drugiej edycji zastąpiła Katarzyna Skrzynecka. Laureatami w pierwszej edycji programu byli Olivier Janiak i Kamila Kajak, a w drugiej edycji Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel - finał z ich udziałem przyciągnął przed telewizory ponad 7 milionów widzów.

XXI wiek

"Fakty XXI wieku" to pierwsze przedsięwzięcie medialne tego typu w Europie. W styczniu 2005, dziennikarze TVN, TVN 24 i Gazety Wyborczej podsumowywali kolejne lata i najważniejsze wydarzenia z początku wieku. Prowadzący Bogdan Rymanowski i Justyna Pochanke połączyli się z miejscami, gdzie miały miejsce ważne wydarzenia: Bagdad, Moskwa, Nowy Jork. Swoją opinię wyraziły także autorytety w naszym kraju oraz dziennikarze w studiu.

Choroba i śmierć Jana Pawła II

TVN, jak i TVN24 od początku informowały o chorobie Papieża Jana Pawła II. W związku z tym, odbywały się specjalne wydania "Faktów" oraz programu TVN24, retransmitowanego w TVN przy okazji najważniejszych informacji. 1 kwietnia "Fakty" trwające 3 godziny, oglądało 5 mln widzów, według danych AGB Polska. W sobotę 2 kwietnia, przez większość dnia, TVN retransmitowała sygnał TVN24. W tym dniu również było specjalne wydanie "Faktów" - ze studia w Warszawie program prowadziła Justyna Pochanke, a z Rzymu Bogdan Rymanowski, wraz z Jackiem Pałasińskim. Wieczorem stacja postanowiła nadać serial "Kryminalni", który przerwali o godz. 21:57 pokazując planszę informującą o śmierci Papieża. Chwilę potem, poinformował o tym Grzegorz Miecugow. Od tej pory, wszystkie stacje tematyczne TVN retransmitowały sygnał TVN24, przez cały okres żałoby narodowej. 3 kwietnia o 12:15, 14:30, 16:57 oraz o 19:00 były specjalne wydania "Faktów" prowadzone przez Patrycję Redo, Justynę Pochanke i Bogdana Rymanowskiego. Podobnie było w innych dniach, aż do dnia pogrzebu - 8 kwietnia. W tym dniu pogrzeb transmitowały wszystkie stacje TVN, oraz większość w Polsce jak i zagranicą. W tym dniu "Fakty" z Krakowa prowadziła Justyna Pochanke, a z Rzymu Bogdan Rymanowski. "Fakty" nadane zostały również tuż po uroczystościach pogrzebowych, a oglądało je blisko 6,9 miln widzów. Po głównym wydaniu, Krzysztof Kolberger na antenie TVN odczytał testament Jana Pawła II. Wydarzenie to oglądało ponad 5 mln widzów.

Anioł kontra diabeł

„Anioł stróż” - serial komediowy telewizji TVN w reżyserii Filipa Zylbera. W serialu przedstawione były losy rodziny Anny - rozwódki. Mieszkała ona razem ze swoją siostrą i synem. Św. Piotr postanowił, żeby to Anioł Gabriel zaopiekował się nimi na ziemi. W tym samym czasie sąsiadem rodziny staje się Eryk, upadły anioł, który chciał za wszelką cenę pokrzyżować plany Gabriela...

Muzyczne wydarzenie roku

„Sopot Festival” w 2005 roku po raz pierwszy pojawił się na antenie TVN i gościł tam przez 5 lat. Do tej pory, emitowany był w TVP. W trakcie festiwalu, najważniejszą częścią był konkurs o nagrodę „Bursztynowego Słowika”. W drugiej odsłonie festiwalu w 2006 roku telewizja TVN postanowiła wrócić do formuły festiwalu sprzed lat - przywrócono międzynarodowość konkursu o Słowika. Oprócz konkursu, festiwalowi towarzyszyły inne tematyczne koncerty. Gospodynią tych wydarzeń była Magda Mołek, a inni współprowadzący zmieniali się w każdym roku. Często drugim współprowadzącym był Szymon Majewski.

TVN o poranku

„Dzień Dobry TVN” to poranny morning-show stacji. Pierwsze wydania programu emitowane były z Sopotu w związku z festiwalem organizowanym przez TVN i miasto Sopot, a kolejne wydania do dziś emitowane są z przeszklonego studia w centrum Warszawy z widokiem na stolicę. W programie oprócz ciekawych reportaży, przeglądu prasy, cykli tematycznych i rozmów z gośćmi, jest czas na kącik kulinarny, najświeższe informacje pogodowe, występy muzyczne, a w weekendowych wydaniach  dodatkowo są serwisy informacyjne przygotowane przez zespół TVN24.

Oni zawsze pomogą

„Detektywi” to kolejny serial z cyklu docu-crime. Maciej Friedek zmuszony był opuścić oddział „W11” ze względu na ranę postrzałową. Nie mógł kontunować pracy w policji. W związku z tym przyjął propozycję Marzeny Fliegel i dołączył do jej nowopowstałego biura detektywistycznego.

Nie ma to jak show

Cotygodniowy satyryczny komentarz do tego, o czym donosiły w ostatnim czasie media i o czym rozmawiali ludzie na ulicy - „Szymon Majewski Show”, to prześmiewczy programy oparty na bieżących wydarzeniach, plotkach i skandalach. Szymona w każdym wydaniu odwiedzali goście i dyskutowali na przeróżne tematy z prowadzącym. Brali oni również udział w konkursie „Końca nie widać”, gdzie musieli wybrać jedno z możliwych dokończeń materiałów filmowych. Goście na koniec od Szymona dostawali prezenty i następowała kolejna część programu - „Rozmowy w tłoku”, czyli parodiowanie osób publicznych przez aktorów. Zabawne teksty i dialogi do "Rozmów" pisała Ola Wolf - znana m.in. z "Maratonu uśmiechu".

Teraz Oni

Razem najpierw prowadzili „Kuluary” w TVN24. Potem w „Prześwietleniu” prześwietlali swoich gości. A od 2005 zaczęli na dobre rządzić główną anteną, gdyż ich program „Prześwietlenie” premierowo był nadawany w TVN24, a powtórki były następnego dnia o poranku w TVN. „Teraz my” to cotygodniowy program publicystyczny Andrzeja Morozowskiego i Tomasza Sekielskiego. W swoim programie, gościli głównie polityków, chociaż do programu z Donaldem Tuskiem zaproszono również Dodę, a ze swoich przygód tłumaczyła się również Weronika Marczuk. Autorzy ujawnili w programie m.in. aferę taśmową oraz uhonorowanie Wojciecha Jaruzelskiego Krzyżem Zesłańców Sybiru. W programie swój początek miała też m.in. afera billboardowa, a widzowie mogli poznać nowe fakty na temat skandalu obyczajowego w Samoobronie.

Serialowe losy prawników

Joanna Brodzik i Paweł Małaszyński, czyli Magda Miłowicz i Piotr Korzecki - główne postaci serialu „Magda M.”. Serial ukazujący świat młodych i wykształconych ludzi, których życie nie ogranicza się do kariery zawodowej i finansowego sukcesu. Na pierwszy plan wybiły się jednak losy dwojga głównych bohaterów – Magdy Miłowicz i Piotra Korzeckiego. Oboje to prawnicy, którzy kiedyś razem studiowali, a teraz pracują w różnych kancelariach adwokackich. To sprawia, że ich drogi raz po raz się przecinają.

„Nadszedł niani czas, niania Frania wita was”

Tytułowa „Niania” - Franciszka Maj pochodząca z warszawskiej Pragi. Frania straciła pracę w salonie sukien ślubnych i rzucił ją narzeczony. Nie załamała się, postanowiła zostać akwizytorką. Trafiła do domu Skalskich, w czasie kiedy trwały poszukiwania opiekunki do dzieci znanego producenta filmowego. Los tak chciał, że Frania przypadkowo otrzymała posadę niani, którą przyjęła. Musiała zmierzyć się z trójką dzieci, a z biegiem czasu nawiązała emocjonalną więź ze swoim pracodawcą, którego kocha od pierwszego wejrzenia…

I wiele, wiele innych

„Jak pies z kotem” - program emitowany w wakacje 2005. Gospodyni programu - Ola Mątkiewicz - zapraszała do studia znane osoby wraz z ich pupilami. Gwiazdy opowiadały o swoich czworonogach, o doświadczeniach związanych z wychowywaniem zwierzaka i wesołych przygodach z nimi.

13 lutego na żywo „Rosyjska ruletka gra o życie”, w której wystąpił iluzjonista Derren Brown. Całe przedstawienie realizowane było w nieznanym widzom miejscu, gdzie osoba wyłoniona z szeroko zakrojonych poszukiwań włożyła do prawdziwego pistoletu jeden pocisk i wręczyła broń iluzjoniście. Aby określić, w której komorze znajduje się kula, Derren użył swoich słynnych zdolności parapsychicznych. Przez cały czas naciskał spust przytkniętego do głowy pistoletu…

Miriam to wspaniała, obdarzona wyjątkową urodą meksykańska modelka. O jej względy zabiegało sześciu przystojnych kawalerów. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Wygraną była podróż z Miriam i 10 tys. funtów. W finale programu zawodnicy dowiedzieli się, że Miriam to transseksualista po kuracji hormonalnej. Program wywołał niemały skandal obyczajowy na Wyspach Brytyjskich, rozzłoszczeni uczestnicy reality-show podali producenta programu do sądu. W Polsce reality-show ”Wszystko o Miriam” nadawane było po godz. 23:00. Mimo późnej pory emisji, finał zgromadził przed telewizorami prawie 3 miliony widzów.

Kazimiera Szczuka - historyk i krytyk literacki, szerzej znana jako feministka i Krzystof Kłosiński- historyk literatury i tłumacz, profesor Uniwersytetu Śląskiego, omawiali książki intrygujące, ciekawe i ważne. „Wydanie drugie poprawione” to program promujący książki i czytelnictwo. Gospodarze otwarcie mówili o publikacjach, które skłaniają do refleksji i budzą emocje, nie szczędzą tych, których czytanie może być stratą czasu. Program podpowiadał, jak spośród całej masy nowości książkowych wybrać coś naprawdę wartościowego, jakich ważnych książek nie przegapić i którą z nich wybrać dla siebie.

„Wykręć numer” to kolejna odsłona programów interaktywnych znanych z telewizji TVN. Tym razem, produkcję programu stacja powierzyła zewnętrznej firmie - Telemedia Interac TV, która przez kolejnych kilka lat realizowała programy interaktywne prosto z Budapesztu, stolicy Węgier. Mimo to, nadal na antenie TVN były programy produkowane w Krakowie.

Nowy kanał - TVN Gra

TVN Gra, to nowa stacja, która rozpoczęła nadawanie 3 października. Na ramówkę stacji składały się głównie teleturnieje interaktywne. Szefową kanału była Małgorzata Gratys. Uruchomienie stacji kosztowało ok. 5-6 mln zł, a pierwsze zyski pojawić się miały po ok. dwóch latach. Większość programów produkowanych było przez krakowski oddział TVN, a część produkowanych było w Budapeszcie przez węgierską spółkę Telemedia Interac TV.

Czas na ciekawostki

Ewa Drzyzga otrzymała „Telekamerę 2005” za program „Rozmowy w toku”.

Justyna Pochanke laureatką „Wiktora” w kategorii „Najlepszy prezenter lub spiker telewizyjny” oraz nagrody „Grand Press” w kategorii „Dziennikarz Roku”.

Anna Machowska i Grzegorz Kuczek zostali wyróżnieni za materiał o Ojcu Rydzyku i Radiu Maryja nagrodą „Grand Press”.

„Wiktora”, za „Największe odkrycie telewizyjne” otrzymał Szymon Majewski.

Roman Młodkowski laureatem nagrody Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej za magazyn „Firma”.

W czerwcu spółka TVN S.A. weszła w skład WIG-u 20 na warszawskiej giełdzie.

W październiku blisko 9 milionów widzów obejrzało film - „Karol - człowiek, który został papieżem”.

W listopadzie Piotr Walter, prezes TVN, otrzymał nagrodę w kategorii "technologie, media, komunikacja" w plebiscycie organizowanym przez "Manager magazyn". Tym samym został Menadżerem Roku 2005.

Również w listopadzie TVN osiągnęła najlepszy miesięczny rezultat oglądalności i po raz pierwszy w ciągu ośmioletniego okresu nadawania pobiła swojego głównego komercyjnego konkurenta, stację Polsat. W listopadzie, ogólny udział stacji w rynku wyniósł 16,9% w porównaniu do 16,4% osiągniętego przez Polsat.

TVN 24 oraz Onet.pl podpisały umowę o współpracy z czołowym europejskim dziennikiem gospodarczym "Financial Times". Redakcje będą miały możliwość wzajemnego korzystania ze swoich archiwów, a dziennikarze FT pojawią się w programach biznesowych TVN24 w roli komentatorów.

Od 14 grudnia NTL (Niezależna Telewizja Lokalna) – regionalna stacja telewizyjna, nadająca w okolicach Radomska, należy do Grupy TVN. Od 1994 stacja należała do TED. Od września 2005 roku w określonych godzinach retransmituje sygnał TVN. Lokalny program stacji nadawany jest od 6:45 do 8:00 i od 19:25 do 20:05, a w dni powszednie dodatkowo między 18:25 a 19:00. Resztę czasu wypełnia emisja TVN.

Kolejne wspomnienia za kilka dni.

Zachęcamy również do odwiedzania nas na Facebooku.


W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się