"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2006

Oglądalność pnie się do góry, pozyskanie jednego z najpopularniejszych dziennikarzy telewizyjnych w Polsce, uruchomienie nowej platformy satelitarnej N, oraz masa nowych kanałów telewizyjnych to tylko niektóre wydarzenia związane z 2006 rokiem.  W naszym artykule przypominamy w pigułce jaki był TVN w tym okresie. Zapraszamy.


Największy niewypał, czyli kto jest „palantem z małym fiutem”

Gospodarze programu „Dwururka” - Kazimiera Szczuka i Wojciech Jagielski - zapraszali do programu gości - polityków, aktorów, piosenkarzy. Program ten miał być hitem ramówki, ale spadł z anteny, po zaledwie trzech odcinkach Dlaczego? Współpraca między prowadzącymi program delikatnie rzecz ujmując… nie układała się. - Jesteś palantem z małym fiutem - wypaliła Szczuka do Jagielskiego w programie.

Kamil Durczok w szeregach TVN

W lutym Kamil Durczok, jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy telewizyjnyc, przeszedł do „Faktów” TVN z „Wiadomości” TVP1.  Na antenie zadebiutował 1 maja. Od tego dnia pełni funkcję redaktora naczelnego programu. Również w tym dniu zadebiutowała odświeżona oprawa audiowizualna „Faktów” oraz lekko zmieniony styl prowadzenia programu.

Z Polsatu do TVN

„Kuba Wojewódzki” to talk-show popularnego satyryka Kuby Wojewódzkiego, jak sama nazwa wskazuje.  W każdym odcinku swojego programu Wojewódzki gości znane osobistości ze świata filmu, polityki, muzyki itp. W programie również jest czas na występ muzyczny, mało znanego zespołu. Program do 2006 roku emitowany był w telewizji Polsat, a od 2006 roku jest w TVN.

Ona zawsze jest w opałach

Helena Trojańska - rozwódka, matka trójki dzieci, główna bohaterka serialu „Hela w opałach”. Trojańska próbuje na nowo rozpocząć swoje życie. Pomagają jej w tym sąsiedzi i przyjaciele. Musi utrzymywać rodzinę sama, gdyż były mąż nie płaci alimentów, ale Hela jest silna i potrafi walczyć o swoje. Pracuje w elektrociepłowni otoczona męskim towarzystwem. Choć jej roboczym strojem jest obszerny kombinezon i kask, koledzy i tak nie szczędzą jej seksistowskich żartów…

Na kłopoty Zawadzka

Tytułowa „Superniania”, czyli psycholog Dorota Zawadzka pomagała rodzinom, które zgłosiły się do programu w wychowywaniu dzieci. Zawadzka zamieszkiwała z rodziną przez kilkanaście dni, w trakcie których przyglądała się problemom wychowawczym, a potem proponowała rozwiązanie ich. Potem na pewien czas ich zostawiała, ale poprzez kamery dalej podglądała ich, czy sobie radzą. Na koniec wracała i oceniała ich postępowanie, oraz radziła co jest do poprawy.

Politycy bez krawata

Bogdan Rymanowski zaprasza polityków w niedzielny poranek do studia i proponuje tematy „Kawa na ławę”. Politycy wraz z dziennikarzem komentują bieżące wydarzenia, ważne w opinii społecznej. Obecnie program jest emitowany wyłącznie w TVN24.

Zmiana koncepcji

Nowinki ze świata motoryzacji, relacje z wyścigów i rajdów, pokazy najnowszych modeli samochodów, testy dla aut, zmiany w prawie oraz rozmowy w studiu - to nowy „Automaniak max”.  W porównaniu do poprzednika różni się tym, że jest bardziej publicystyczny. Program w dalszym ciągu prowadziła Martyna Wojciechowska.

Wyrok w godzinę

„Sędzia Anna Maria Wesołowska” to program typu courth-show. Akcja programu rozgrywa się na sali sądowej. Z wszelkimi jej atrybutami, z zachowaniem wszystkich procedur i konwenansów przyjętych przez polskie sądy na co dzień. Forma odcinka dostosowana jest do przebiegu autentycznych rozpraw sądowych. Każdy odcinek rozpoczyna się od zapoznania widza z rozpatrywaną sprawą i odczytania aktu oskarżenia. Pojawiają się kolejni świadkowie. Po przesłuchaniu obu stron, następuje mowa obrońcy i oskarżyciela. Wszystko po to, by sędzia, najważniejsza postać w programie, mogła wydać sprawiedliwy wyrok.

Tomasz Sianecki prezentuje

„Wielkie ucieczki” - serial dokumentalny autorstwa Tomasza Sianeckiego, w którym prezentowane są najbardziej spektakularne ucieczki Polaków z PRL. W serialu następuje rekonstrukcja zdarzeń krok po kroku i komentarze uciekinierów lata po ucieczce. Każdy odcinek, to inna, prawdziwa historia. Odcinki były podzielone na dwie części - dokumentalną, w której Tomasz Sianecki spotyka się z bohaterami i fabularną, gdzie prezentowane są ich losy w postaci filmu.

Uwaga na „Agencję”

Nieświadomi spisku bohaterowie biorący udział w widowisku starają sią wykonać zlecone przez fikcyjną agencję detektywistyczną zadania. Nie wiedzą, że wszystko wokół nich jest z góry ukartowane. „Agencja” to program twórców popularnej „Usterki”, prowadzony przez Andrzeja Sołtysika. Średnia oglądalność pierwszych odcinków wyniosła zaledwie 1,2 mln widzów.

Podniebny horror

„Katastrofy w przestworzach” to serial fabularno-dokumentalny produkcji Cineflix, ukazujący kulisy dochodzenia w sprawie katastrof lotniczych. Każdy z odcinków przedstawia historię zazwyczaj jednego, tragicznego lotu. Odtworzona zostaje atmosfera na pokładzie oraz napięcie towarzyszące pilotom w kokpicie. Dzięki zapisom z czarnych skrzynek następuje drobiazgowe ustalenie wszystkich szczegółów tragedii. Opis wydarzeń uzupełniają relacje pilotów, ekspertów  oraz ocalałych pasażerów i świadków zdarzeń.

Platforma nowej generacji N - włącz ciekawość

12 października zainaugurowano działalność platformy cyfrowej od ITI. Operatorem platformy „N” jest spółka ITI Neovision wchodząca w skład Grupy TVN. W momencie startu jak i teraz jest to najbardziej zaawansowana technologicznie platforma. Od samego początku oferowała jedynie dekodery w standardzie High Definition - HD.

Nowe kanały

nSport - sportowo-informacyjna stacja należąca do Grupy ITI, wystartowała 12 października. Oprócz sportowej publicystyki, stacja transmituje rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej oraz inne transmisje sportowe, takie jak Porsche Super Cap, boks, czy piłka ręczna.

TVN Lingua  – pierwszy w Polsce całodobowy kanał tematyczny adresowany do osób, które chcą nauczyć się języka obcego oraz doskonalić swoje umiejętności językowe. Wystartował 16 października. W ofercie stacji były programy rozrywkowe, muzyczne i interaktywne teleturnieje mające na celu doskonalenie wiedzy z języków obcych, głównie z języka angielskiego.

Wojna i Pokój - filmowy kanał telewizyjny Grupy ITI, prezentujący dzieła rosyjskiej i radzieckiej kinematografii. Wystartował 17 października. Dyrektorem kanału jest Katarzyna Jesień. Oprócz filmów fabularnych, stacja emituje filmy dokumentalne, kreskówki i seriale produkcji rosyjskiej i radzieckiej.

fot. media2.pl

TVN Med - kodowana stacja telewizyjna, kierowana do  lekarzy. Stacja rozpoczęła nadawanie 19 października. Dzięki akredytacji Naczelnej Izby Lekarskiej, kanał umożliwiał lekarzom zbieranie punktów edukacyjnych i realizację obowiązku doskonalenia zawodowego. Z drugiej strony fakt odbioru stacji wyłącznie przez czynnych zawodowo lekarzy umożliwiał jej, jako jedynej w Europie, emisję reklam leków dostępnych tylko na receptę, których nie wolno reklamować w mediach ogólnodostępnych 

Discovery TVN Historia to wspólne przedsięwzięcie Grupy TVN i Discovery Networks mające na celu uruchomienie telewizji o profilu historycznym, opartej na zasobach programowych TVN i Discovery. 15 listopada rozpoczęła nadawanie na wyłączność w emisji satelitarnej na platformie N.  

Filmowe produkcje

- Komedia romantyczna to gatunek filmu, który jest mi najbliższy. Dlatego podjąłem się reżyserii „Nigdy w życiu” i dlatego teraz przedstawiam „Tylko mnie kochaj”... W komedii romantycznej bardzo ważnym elementem jest umiejętność wyczuwania tęsknot i marzeń każdego z nas. Mam nadzieję, że i tym razem uda mi się stworzyć filmowy świat, który zauroczy widzów - mówił przed premierą "Tylko mnie kochaj" reżyser filmu, Ryszard Zatorski.  Jednym z producentów filmu jest Dariusz Gąsiorowski - dyrektor działu produkcji form fabularnych TVN, a za produkcję filmu odpowiadała TVN.

„Głównym bohaterem filmu jest Michał - współwłaściciel dużej firmy architektonicznej, który prowadzi nudne życie. Świeżości nie wprowadza nawet bliska znajomość z Agatą (drugą współwłaścicielką firmy). Kiedy wydaje się, iż nic nie może zmienić tego spokojnego życia, do drzwi mieszkania Michała puka siedmioletnia Michalina. Cały jego dotychczasowy porządek zostaje zachwiany...” - to opis produkcji z portalu Filmweb.pl 

Na film „Kryminalni. Misja śląska” składają się 3 odcinki serialu „Kryminalni” z cyklu „Tryptyk śląski.” Film, w przeciwieństwie do trzyodcinkowej fabuły, różni się doborem scen. Poprzez usunięcie kilku scen, fabuła przybiera nieco inny kształt - trudniej jest zrozumieć postawę psychopatycznego mordercy, który zakopywał żywcem kobiety w trumnach.

Czas na ciekawostki

„Kup misia temu, kogo kochasz i pomóż tym, którzy potrzebują pomocy” - pod tym hasłem 4 grudnia ruszyła kampania fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Limitowana seria przytulanek zaprojektowanych przez Barbarę Bukowską na podstawie rysunków polskich dzieci, została wystawiona do sprzedaży, a całość dochodu została przekazana na leczenie ciężko chorych dzieci znajdujących się pod opieką fundacji TVN.

W maju odbyła się już trzecia część akcji „Odnawiamy Nadzieję”  fundacji TVN „Nie jesteś sam” na rzecz remontu Centrum Zdrowia Dziecka.

Najlepszy kwartał w historii TVN. Telewizja TVN w pierwszym kwartale 2006 r. uzyskała najlepsze wyniki oglądalności w dotychczasowej ośmioletniej historii istnienia stacji.

Adam Ferency - kadr z serialu "Niania" - fot. Filmweb

Na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku nagrodę specjalną otrzymał Adam Ferency za postać graną w serialu „Niania”.

Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Tadeusz Lampka i Ryszard Zatorski otrzymali Bursztynowe Lwy” za film „Tylko mnie kochaj”.

Na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzy „Brązowy granat” otrzymał reżyser „Tylko mnie kochaj” - Ryszard Zatorski.

Duet Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski , zdobyli Wiktora w kategorii „Najwyżej ceniony dziennikarz, komentator, publicysta”. Zostali oni również dziennikarzami roku oraz otrzymali wyróżnienie w kategorii „news” w plebiscycie Grand Press .

Roman Młodkowski otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Otrzymał również Nagrodę Kisiela w kategorii publicysta, Nagrodę im. Dariusza Fikusa w kategorii „twórca mediów” oraz Bazar 2006 - nagrodę specjalną X Ogólnopolskiego Przeglądu Telewizyjnych Programów Gospodarczych „Bazar” w kategorii publicystyka.

Po raz kolejny Justyna Pochanke otrzymała Wiktora w kategorii „Najlepszy prezenter lub spiker telewizyjny”.

Nagrodę Grand Press otrzymał Daniel Zieliński, dziennikarz „Superwizjera”, za reportaż „Kardiochirurg bez serca”. Reportaż ten został nagrodzony również w Konkursie Fundacji Batorego „Tylko ryba nie bierze” oraz na Międzynarodowym Festiwalu Reportażu „Camera Obscura”. Otrzymał również nagrodę Dziennikarza Małopolski.

Na Przeglądzie Form Dokumentalnych Bazar nagrodzono reportaże „Zjawa” i „Mafia Paliwowa” i ich autorów - dziennikarzy programu „Superwizjer”.

Nagrodą Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zostali odznaczeni autorzy materiału „Gra o PZU” - również dziennikarze „Superwizjera”.

Telekamery 2006

Ewa Drzyzga otrzymała Telekamerę, za „Rozmowy w toku” w kategorii program społeczno-interwencyjny.

W kategorii serial kryminalny dokumentalny został uhonorowany serial „W11 - Wydział śledczy”, zaś w kategorii serial kryminalny fabularny triumfowali „Kryminalni”. 

W kategorii rozrywka, Telekamerę otrzymał Szymon Majewski, za swój autorski program rozrywkowy.

Kolejne wspomnienia za kilka dni.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się