"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
ferie z dziećmi na Mazurach
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2007

Jak w dwóch słowach powiedzieć, jaki był 2007 rok dla TVN? Rok nagród. Wiele osób w różnego rodzaju plebiscytach otrzymało nagrody, za to co robią. Za tę jakość telewizji, za to, co jest najchętniej oglądane. Za to zaufanie, jakim widzowie obdarzyli TVN.  Oprócz nagród i małej ilości nowości programowych, ITI stawia na nowe kanały…

Moda na taniec


Po ogromnym sukcesie „Tańca z Gwiazdami” stacja TVN postanowiła zainwestować w zupełnie inny show o tańcu – „You Can Dance – Po prostu tańcz”. To program, w którym zamiast gwiazd i profesjonalnych tancerzy, rywalizują ze sobą amatorzy. Dzieli się na trzy etapy: castingi w różnych miastach Polski, gdzie jury wybiera 36  osób (w pierwszych edycjach 50 osób), które w drugim etapie jadą na warsztaty tameczne za granicę. Ostatni etap to odcinki na żywo, gdzie uczestnicy rywalizują między sobą, a w każdym programie odpadają 2 osoby. Uczestnicy walczyli o nagrodę 100 tys. zł. i stypendium w prestiżowej szkole tańca – Broadway Dance Centre w Nowym Jorku. Pierwsze 5 edycji prowadziła Kinga Rusin, która obecnie zasiada w jury obok Agustina Egurroli i Michała Piroga. Wcześniej w jury były również Weronika Marczuk i Anna Mucha, a program obecnie prowadzi Patricia Kazadi.

„Taniec z Gwiazdami”+„You Can Dance”=„Po prostu taniec!”

W grudniu 2007 wyemitowano specjalny program „Po prostu taniec!”. Cztery pary, złożone z celebryty występującego w VI edycji „Tańcu z Gwiazdami” i uczestnika „You Can Dance”, walczyły o zwycięstwo w specjalnym programie. Na miano najlepszych tancerzy zasłużyli Anna Guzik i Rafał „Roofi” Kamiński. Oceniali ich Iwona Pavlović, Piotr Galiński, Michał Piróg i Agustin Egurrola, a program prowadzili Katarzyna Skrzynecka, Kinga Rusin i Piotr Gąsowski. Program realizowany był w studiu „Tańca z Gwiazdami”.

Nauka rozrywką

fot. TVN

„Clever - widzisz i wiesz” to show popularno-naukowe. Nagrania programu rozpoczęły się w październiku 2007 roku, pilotowy odcinek został wyemitowany 23 grudnia 2007, ale do pełnej emisji program trafił dopiero w 2008 roku. Powstała tylko jedna seria programu, prowadzonego przez Dorotę Wellman i Marcina Prokopa. W rolę profesora programu wcielił się aktor kabaretowy Grzegorz Halama. Zaproszeni goście, musieli odpowiadać na pytania związane z chemią, fizyką jak i życiem codziennym. Niektórzy poddawani byli również eksperymentom.

Ze szpitala w Leśnej Górze do świata kryminalistów

fot. TVN

„Odwróceni” - serial opowiadający o losach dwóch mężczyzn z różnych środowisk. Jeden jest członkiem gangu pruszkowskiego, a drugi to policjant z żelaznymi zasadami. Każdy z nich stara się "odwrócić" drugiego, czyli zmusić do współpracy. Jednakże dla obydwu mężczyzn, oprócz pracy, ważna jest również rodzina, dla której zdolni są do poświęceń i zrobią wszystko aby ją chronić. W głównych rolach grali Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski i Małgorzata Foremniak. Serial przedstawia losy dziejące się na 3 lata przed akcją filmu „Świadek koronny”.

Ciąg dalszy nastąpi(ł)…

„Świadek koronny” to film produkcji TVN, w reżyserii Jarosława Sypniewskiego, Jacka Filipiaka i Michała Gazdy, przedstawiający losy bohaterów serialu „Odwróceni” 3 lata później.

Skruszony gangster "Blacha" (Robert Więckiewicz) składa zeznania, które obciążają największych mafijnych bossów. Staje się najpilniej strzeżonym w Polsce świadkiem koronnym. Tylko dziennikarzowi Marcinowi Krukowi (Paweł Małaszyński) udaje się do niego dotrzeć i namówić na wywiad. Gangster nie wie jednak, że Marcin ma osobisty powód, dla którego chce się z nim spotkać twarzą w twarz. Dziennikarzowi towarzyszy operatorka kamery Iwona (Urszula Grabowska). Delikatna i krucha nie pasuje do świata, który pochłonął Marcina. Ukrywa przed nim swoją miłość i nieświadoma jego tajemnicy, towarzyszy mu przy wywiadzie, który na zawsze odmieni ich życie. "Blacha", ujawniając tajemnice mafii, pokazuje swoje dwie twarze: bezwzględnego bandyty, ale i człowieka, który dla ukochanej żony (Małgorzata Foremniak) zdecydował się na układ z policjantem (Artur Żmijewski) - to opis produkcji z portalu Filmweb.pl

Warto mieć na uwadze, że premierę miał najpierw film, który do kin trafił w lutym, a miesiąc później rozpoczęła się emisja serialu w TVN.

Nowa twarz, stare problemy

„Twarzą w twarz” to serial obyczajowo-sensacyjny w reżyserii Patryka Vegi. W głównych rolach wystąpili Paweł Małaszyński i Magdalena Walach.

Głównym bohaterem serialu jest Wiktor, pseudonim "Ważka" (Paweł Małaszyński), złodziej, którego życie zmienia się w momencie, gdy zostaje niesłusznie oskarżony o popełnienie morderstwa. Nie mając możliwości oczyszczenia się z zarzutów, ucieka do Szwajcarii, gdzie poddaje się szeregowi operacji plastycznych twarzy. Wiktor spędza w Szwajcarii dwa lata i poddaje się kilku operacjom, dzięki którym poznaje Martę - lekarkę (Magdalena Walach), która podjęła się zmiany jego twarzy. Oboje powoli dobrze się poznają i zakochują w sobie. W czasie pobytu za granicą bohater postanawia zmienić swoje życie. Niestety, przeszłość dogania go szybciej niż się tego spodziewa. Żeby zacząć normalnie żyć u boku ukochanej kobiety, musi zrzucić z siebie ciężar niesłusznych oskarżeń. Po powrocie do Polski Wiktor za wszelką cenę stara się wyjaśnić okoliczności morderstwa, o które został posądzony i znaleźć prawdziwego zabójcę - to opis produkcji z portalu Filmweb.pl

Centrum Handlowe Złote Tarasy wita

„Studio Złote Tarasy” to trzygodzinny niedzielny program, nadawany na żywo z warszawskiego centrum handlowego Złote Tarasy. Audycja wzorowana była na "Studiu 2". Stałymi elementami programu były rozmowy z gośćmi, występy muzyczne i łączenia na żywo. Po kilkunastu wydaniach, program ewoluował i stał się o wiele bardziej rozrywkowy. Nie pomogło to jednak i program nie był kontynuowany w wiosennej ramówce 2008. Program prowadziły dwie pary: Ewa Drzyzga i Mateusz Kirstein oraz Martyna Wojciechowska i Marcin Sawicki.

Serial ze skeczami

fot. TVN

„Trzy po trzy - numery z kwatery” to tzw. sketch comedy. Jest to serial komediowy oparty na skeczach odgrywanych przez tych samych aktorów. Każdy skecz trwał od kilkunastu sekund do paru minut. Na jeden odcinek składało się nawet kilkanaście skeczy. W produkcji udział brali Anna Chrostowka, Jerzy Połoński i Wojciech Słupiński.

Plażowanie na ekranie

„Projekt plaża” to program promujący polskie wybrzeże i Mazury. Z programu można dowiedzieć się jakie atrakcje oferuje dane miasto, co warto zobaczyć i gdzie się bawić. Prowadzący odwiedzali kilkanaście polskich kurortów i prezentowali atrakcje jakie na nas wszystkich czekały.

Sylwester 2007

Nie możemy nie wspomnieć o transmisji na żywo z Sylwestra organizowanego przez Warszawę. Na Placu Defilad imprezę prowadzili Dorota Wellman i Marcin Prokop. Była to pierwsza transmisja takiej imprezy w TVN na żywo. Ze względu na złe wyniki oglądalności, w kolejnych latach TVN nie decydował się transmitować na żywo imprezy sylwestrowej. Potem stacja w pierwszy weekend nowego roku nadawała jedynie relację z krakowskiej imprezy. Warto mieć na uwadze, że złe wyniki Sylwestra na żywo mogły być spowodowane transmisją jedynie w godzinach 22:00 - 0:00.

Nowe kanały

TVN HD - wersja high definition głównego TVN-u. Ta wersja kanału ruszyła 28 sierpnia 2007 jako test w rozdzielczości 720p, zaś pełna emisja rozpoczęta została prawie rok później - 22 sierpnia. Zniknął wtedy podpis test, a pojawiło się nowe logo z dopiskiem HD.

TVN CNBC Biznes - 3 września ruszyła biznesowa stacja TVN. Jest to wspólny projekt telewizji TVN i największej europejskiej stacji CNBC Europe.  Pomysłodawcą i dyrektorem stacji jest Roman Młodkowski. 30 sierpnia 2010 roku stacja zmieniła nazwę na TVN CNBC, co miało podkreślić współpracę między TVN a CNBC. Stacja przez całą dobę prezentuje informacje z zakresu biznesu i ekonomii. Głównym targetem kanału są menedżerowie, ekonomiści, inwestorzy i przedsiębiorcy, ale także ludzie, którzy chcą wiedzieć w co inwestować oraz jak założyć własny biznes. Współpraca z europejskim kanałem jest obustronna – dziennikarze TVN CNBC mogą korzystać z zasobów CNBC, jak również nadają relacje dla europejskiej anteny.

O.TV to stacja znana również jako Owsiak.TV. Nadawanie rozpoczęła 6 października. Stacja ruszyła dzięki przedsięwzięciu Grupy ITI i Jurka Owsiaka. O.TV skupiała się na kontynuacji zadań rozpoczętych przez Jurka Owsiaka i jegoFundację. Pokazywała aktywność związaną z całorocznymi programami medycznymi, czy też programami propagującymi oraz uczącymi zasad pierwszej pomocy oraz Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Stacja emitowała podróże w najbardziej odległe zakątki świata, wyścigi off-roadowe oraz programy dla nauczycieli.

Religia.tv to stacja kierowana przez ks. Kazimierza Sowę, a dyrektorem programowym jest Szymon Hołownia. Stacja rozpoczęła nadawanie 15 października 2007. Celem Grupy ITI nie było tworzenie konkurencji dla upolitycznionej telewizji Trwam ojca Rydzyka,  a  dotarcie do ludzi, którzy są zainteresowani poznawaniem kwestii swojej wiary. W religia.tv nie brakuje programów o tematyce głęboko teologicznej i filozoficznej, biblijnej oraz programów dokumentalnych. Religia.tv to przede wszystkim stacja chrześcijańska, choć jest ona otwarta również na inne religie, np. islam.

nTalk to kanał Grupy ITI prezentujący programy talk-show na swojej antenie. Nadawanie rozpoczął 19 października. W ramówce stacji można było oglądać programy amerykańskich gwiazd, takich jak DAvid Letterman, Jay Leno, Conan O'Brien, Rachel Ray, czy Oprah Winfrey. Programy te emitowane były kilka dni po premierze w amerykańskich mediach. Na antenie nie brakowało również polskich produkcji, takich jak "Kuba Wojewódzki", "Szymon Majewski Show", czy "Rozmowy w toku".

Od 23 maja stacja Mango24, nadająca od 2002 roku należy do Grupy TVN, która kupiła spółkę Mango Media.

Ciekawostki, nagrody…

Od 3 września „Dzień Dobry TVN” emitowane jest również w dni powszednie. Prowadzącymi tych wydań są pary Dorota Wellmann i Marcin Prokop oraz Jolanta Pieńkowska i Wojciech Jagielski (obecnie Robert Kantereit). 

W czerwcu fundacja TVN ponownie zorganizowała mecz charytatywny między gwiazdami TVN i reprezentacją Sejmu RP. Całkowity dochód z akcji, przeznaczony na zakup specjalistycznych karetek pogotowia dla szpitali dziecięcych, wyniósł 575 330 zł.

W maju TVN SA nabyło 100 proc. udziałów spółki Mango Media Sp. z o.o., nadawcy programu telewizyjnego Mango 24. 

Portal edukacyjny www.tvnmed.pl uruchomił możliwość bezpłatnego oglądania medycznych programów edukacyjnych w Internecie.

W kwietniu fundacja TVN "Nie jesteś sam" została fundatorem nowego Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Szpitalu w Prokocimiu.

W marcu ruszył portal informacyjny TVN24.pl. Portal oferuje odpłatną usługę odbioru kanału TVN24 na żywo, umożliwia dostęp do informacji i materiałów archiwalnych oraz takich, których nie było na antenie.

Świąteczna akcja charytatywna Fundacji TVN „Kup misia” zakończona dużym sukcesem. 

Laureatami „Telekamer 2007” są:

- Kamil Durczok („Fakty”),

- Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski („Teraz My”),

- Szymon Majewski („Szymon Majewski Show”),

- „Kryminalni”,

„Magda M.”,

- „Niania”.

Laureatami „Wiktorów” są: duet Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski (kategoria: twórca najlepszego programu), Tomasz Sianecki i Grzegorz Miecugow (oboje w kategorii odkrycie telewizyjne roku). "Superwiktora" za całokształt osiągnięć otrzymał Edward Miszczak. Galę rozdania nagród transmitowała telewizja TVN.

fot. TVN

Nagrodę „Grand Press 2007” w kategorii „dziennikarstwo specjalistyczne” otrzymał Szymon Hołownia.

Nagrodę Internautów dostała Magda Zagała, dziennikarka „Superwizjera” za reportaż „Raport Taterników”.

Na Festiwalu Filmowym „Wakacyjne kadry” w Cieszynie, „Złote podkowy” otrzymały Agnieszka Dygant, Joanna Brodzik, Paweł Małaszyński i Robert Więckiewicz za swoje role w serialach „Niania”,  „Magda M.” i „Odwróceni” oraz sam serial „Magda M.”.

Robert Więckiewicz otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską pierwszoplanową w filmie „Świadek koronny” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a film ten otrzymał Platynowy Bilet Stowarzyszenia „Kina Polskie”.

Kolejne wspomnienia za kilka dni.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się