"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2008

2008 to zdecydowanie rok „Kapitalnych pomysłów” - „BrzydUla”, „Mam Talent”, „Milionerzy”, „39 i pół”, „Teraz albo Nigdy” to zdecydowane hity wśród nowości programowych. Niestety biznes bywa brutalny i TVN musiał zamknąć jedną ze swoich stacji - TVN Gra. Nie zrażeni niepowodzeniem, na koniec roku uruchomili lokalny kanał - TVN Warszawa.

Nowa oprawa graficzna

2 stycznia na antenie TVN zadebiutowała nowa oprawa graficzna utrzymana w kolorach, białym, pomarańczowym i niebieskim. Od tego dnia również logo TVN zostało delikatnie powiększone i jest animowane, co widać przy wejściu na ekran. Dodatkowo zmniejszony został napis „na żywo”. Pierwsze nowe plansze widzowie mogli jednak obejrzeć tuż po północy po zakończeniu imprezy sylwestrowej oraz 1 stycznia po programie „Uwaga!”. Obie plansze to „produkcja tvn 2008”.

Cała Polska ma talent!


Jesienią na antenie TVN wystartowało nowe, duże show - „Mam Talent”. Program, w którym może wystąpić każdy, bez wyjątku. Nie ważne, czy ktoś śpiewa, tańczy, czy żongluje. Tu liczy się talent. Gospodarzami programu są Marcin Prokop i Szymon Hołownia. W jury zasiadają Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Robert Kozyra (od IV edycji). W pierwszych trzech edycjach miejsce Roberta Kozyry zajmował Kuba Wojewódzki.

Powrót po latach


19 stycznia, po pięciu latach przerwy, na antenę wrócił kultowy teleturniej „Milionerzy” z Hubertem Urbańskim w roli gospodarza. Oprócz zmodyfikowanego studia, nowej oprawy graficznej i rozwiązań technologicznych w konkurencji „kto pierwszy, ten lepszy”, zmieniły się lekko zasady programu. Zamiast 15 pytań, jest ich tylko 12, a zamiast progu gwarantowanego 32 tys. zł, jest 40 tys. zł. Po kilku miesiącach emisji doszło również czwarte koło ratunkowe - pytanie do eksperta. Było ono jednak dostępne dla gracza, po zrezygnowaniu z progu gwarantowanego 40 tys. zł.

Dziewczyna z prowincji w wielkiej firmie


„BrzydUla” to opowieść o losach Uli Cieplak - niezadbanej absolwentki ekonomii, pochodzącej z podwarszawskiego Rysiowa. Bohaterka rozpoczyna pracę asystentki prezesa w domu mody “Febo & Dobrzański”, gdzie musi stawić czoła wielu przeciwnościom losu. Na dodatek, zakochała się we własnym szefie, który jest już zaręczony, jednak Ula nie poddała się tak łatwo…

Niedaleko pada jabłko od jabłoni


„39 i pół” - komediowy serial telewizji TVN ukazujący życie Darka Jankowskiego, tuż przed czterdziestką. Po paru latach postanowił wrócić do rodziny, lecz nie było to takie proste, gdyż jego żona zaczęła układać sobie życie z innym mężczyzną. Jednak jego relacje z synem układały się pomyślnie, przez co często był blisko żony. Zamieszkał nawet w mieszkaniu obok, u nowo poznanej lesbijki. Darek uwolnił się tym samym od kochanki Katarzyny - znanej producentki muzycznej. Jedną z największych pasji głównego bohatera była muzyka. Nie mając pracy, zdecydował się zostać menadżerem zespołu B-27… A to tylko początek…

Żmuda-Trzebiatowska i Tyszkiewicz w jednym serialu


„Teraz albo nigdy” to serial ukazujący życie współczesnych trzydziestolatków prowadzących dynamiczne życie. Bohaterami byli m.in. farmaceutka, dziennikarka,  wdowa, właściciel klubu, kierownik restauracji, czy też pracoholik. Niektórzy z bohaterów rozstawali się, dochodziło między nimi do kłótni. Każde z nich, wiedziało jednak jak smakuje miłość, przyjaźń. Bohaterowie znajdujący się na życiowym zakręcie, dostają od losu czystą kartę i układają na nowo swoje życie. Oprócz wielu młodych aktorów w serialu wystąpiła również dama polskiego kina - Beata Tyszkiewicz.

Inwestorzy czekają na „Kapitalny pomysł”

Czworo przedsiębiorczych ludzi, gdzie każdy z nich osiągnął sukces. W ich rękach leży przyszłość jednego z uczestników. Ten, musi pokazać, że ma nie tylko kapitalny pomysł, ale również umie go sprzedać. "Kapitalny pomysł" to teleturniej dla ludzi z pomysłem na własny biznes. Program prowadził Marcin Meller. W jury zasiadali: Zbigniew Niemczycki (właściciel Curtis Group), Solange Olszewska (właściciel i prezes firmy Solaris), Sonia Wędrychowicz-Horbatowska (wiceprezes banku Citi Handlowy) i Mariusz Czerkawski (hokeista oraz biznesmen).

Kandydaci, przygotowani wcześniej do rozmowy przez psychologa biznesu, w ciągu 10 minut musieli przedstawić swoje plany i przekonać komisję, dlaczego warto zainwestować w ich pomysł. Uczestnicy odpowiedzą jury na pytania, dotyczące istoty idei. Komisja wypowie się na temat ewentualnych wad projektu, nieznajomości biznesowych realiów i braku przygotowania merytorycznego pomysłodawcy. Z każdego odcinka do finału przechodziła jedna osoba. Program trwał 60 minut, zaś finał emitowany był na żywo i trwał 90 minut. Dzień po emisji programu w TVN CNBC Biznes emitowany był specjalny cykl rozszerzający program. 

Po sukcesie „Sędzi Anny Marii Wesołowskiej” czas na…


„Sąd rodzinny”. Akcja programu rozgrywa się na sali sądowej. Z wszelkimi jej atrybutami, z zachowaniem wszystkich procedur i konwenansów przyjętych przez polskie Sądy na co dzień. Forma odcinka dostosowana jest do przebiegu autentycznych rozpraw sądowych. W programie, toczone są sprawy nieletnich, bądź wszelkiego rodzaju konflikty rodzinne, rozwody.

Historia Mariana Zacharskiego

„Szpieg” to sześcioodcinkowy dokument Wojciecha Bockenheima poświęcony historii Mariana Zacharskiego - generała brygady, funkcjonariusza wywiadu PRL i RP - UOP, funkcjonariusza wywiadu bez immunitetu dyplomatycznego.

Nowe i „nienowe” kanały

Od 3 października na potrzeby Telewizji na kartę i niektórych sieci kablowych ITI zdecydowało się transmitować kanał nSport również w standardzie SD.

TVN Gra - stacja z teleturniejami call-tv, 31 maja zakończyła nadawanie. Powodem był brak rentowności stacji. Już na początku roku zrezygnowano z programów produkowanych w Budapeszcie przez węgierską spółkę Telemedia Interac TV, a w lutym część programów zastąpiono powtórkami „Usterki” i „Maratonu Uśmiechu”.

1 grudnia rozpoczęła się testowa emisja stacji TVN Warszawa, w trakcie której można było już oglądać pierwsze odcinki magazynów produkowanych na potrzeby stacji, której oficjalny start nastąpił 15 grudnia o 17:45. Widzów przywitała Hanna Laudowicz i zaprosiła na pierwsze wydanie „Stolicy” - programu informacyjnego. Na samym początku emisji, głównymi twarzami stacji byli Hanna Laudowicz, Igor Sokołowski (obecnie TVN24), Andrzej Rudnicki (TVP INFO) oraz Janusz Zadura (religia.tv). Wraz z rozwojem stacji, zespół dziennikarzy się powiększał, o m.in. Agnieszkę Górniakowską (TVP INFO), Małgorzatę Prokopiuk (TTV) oraz Fabiolę Samborską (TV4, Superstacja).

Filmowe produkcje

TVN był jednym z koproducentów polsko-francusko-włoskiego filmu „Resolution 819 (pol.: Rezolucja 819)”.

„Film "Rezolucja 819" opowiada o badaniach prowadzonych przez polską lekarkę Klarę Górski (Karolina Gruszka) oraz francuskiego policjanta Jacquesa Calveza (Benoît Magimel), których celem jest odnalezienie i identyfikacja zwłok osób zamordowanych w Srebrenicy w 1995 roku. W końcowej fazie wojny domowej w Jugosławii, serbskie jednostki paramilitarne dopuściły się tam największego ludobójstwa na terenie Europy od zakończenia II wojny światowej. Zostało zamordowanych ok. 8 tysięcy osób” - to opis produkcji z portalu Filmweb.pl

Również w filmie „Die Jahrhundertlawine (pol.: Lawina)” stacja była koproducentem.

Przepiękny dzień w Alpach. Marc i Anne, pełniący dyżur w górskim pogotowiu ratunkowym, zostają wezwani na akcję ratowniczą. Życiu pewnego snowbordera zagraża niebezpieczeństwo. Podczas gdy Anton koordynuje akcją ratowniczą ze stacji pogotowia ratunkowego Marc, Anne i pilotka śmigłowca walczą o życie Michaela. Michael wisi na występku skalnym i ledwie może się utrzymać - po chwili spada. 8 lat później Marc, mieszkający obecnie w Paryżu, ogląda wiadomości telewizyjne, w których mowa jest o wydobyciu zwłok w górskim regionie w pobliżu miejscowości Vent. Chodzi o zwłoki Michaela, których wówczas nie odnaleziono. Marc jedzie na pogrzeb do Vent…

„Nie kłam kochanie” to film obyczajowo-komediowy Piotra Wereśniaka. Tym razem TVN razem z MTL Maxfilm odpowiadają za produkcję.

„Ania. Młoda, wrażliwa... W pracy - rozmawia z kwiatami. W domu - marzy o rozmowie z mężczyzną, który ją pokocha... Marcin, przystojniak z klasą, od razu wpada jej w oko. Tylko, czy Ania będzie pasować do jego świata? Marcin. Przystojniak, który ma wszystko: karierę, pozycję, luksusowe mieszkanie... Lubi kosztowne rozrywki i kobiety. Na stały związek ochoty jednak nie ma. A może, jako notoryczny kłamca, po prostu nie ma u kobiet szans? Albo - w tłumie pięknych dziewczyn - nie umie dostrzec tej "jedynej"... Pewnego dnia życie Marcina zamienia się w koszmar. Beztroski przystojniak traci pracę i wpada w kłopoty. Wczoraj: sukces i komfortowe życie na kredyt. Dzisiaj: finansowe dno. Szczęśliwie na horyzoncie pojawia się łatwe i jakże oczywiste rozwiązanie: ciocia Nela z Anglii! Z niewyobrażalnym wręcz majątkiem - i tylko jednym marzeniem. Ostatnie chwile życia, ciocia chce spędzić z Marcinem... i jego żoną” - to opis produkcji z portalu Filmpolski.pl

Ciekawostki, nagrody

13 stycznia TVN po raz pierwszy razem z TVP zdawało relacje z XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W marcu ruszył rozrywkowy portal Grupy TVN - Plejada.pl

Telewizja TVN marką najwyższej reputacji w Polsce - stacja TVN pokonała ponad setkę rywali. TVN zdobył również tytuł Marki Najwyższej Reputacji w kategorii „Media”.

14 października Grupa TVN uruchomiła nowe serwisy internetowe pięciu kanałów telewizyjnych

Ekipę serialu „Niania” odwiedziła Fran Dresher - odtwórczyni Fran Fine w oryginalnej wersji serialu.

31 sierpnia na rynku głównym w Krakowie widzowie TVN wraz z uczestnikami programów You Can Dance i Taniec z Gwiazdami pobili dwa rekordy Guinessa - w ilości jednocześnie tańczących cha-chę i największej ilości par tańczących jednocześnie.

Sony Pictures Television International (SPTI), jeden z czołowych producentów telewizyjnych na świecie kupił od Grupy TVN licencję na produkcję serialu Magda M na terytorium Rosji i byłych Republik Radzieckich.

Gwiazdy TVN pokonały polityków 3:1, w charytatywnym meczu piłkarskim organizowanym przez Fundację TVN Nie jesteś sam.

„Telekamery 2008”:


- Justyna Pochanke otrzymała nagrodę w kategorii „Informacje”,

- Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski otrzymali statuetkę w kategorii „Publicystyka”,

- W kategorii „serial obyczajowy” zwyciężyło „Na Wspólnej”,

- „Kryminalni” to numer 1 w kategorii „Serial kryminalny i sensacyjny”,

- W kategorii „serial komediowy” głosujących oczarowała „Niania”,

- Również aktorzy Agnieszka Dygant i Paweł Małaszyński występujący w produkcjach TVN otrzymali statuetki. 

„Wiktory 2007” - w trakcie ceremonii transmitowanej na żywo przez telewizję TVN 31 maja 2008 roku nagrody odebrali m.in.:

fot. TVP

- Bogdan Rymanowski (kategoria: „Najwyżej ceniony komentator lub publicysta”),

- Justyna Pochanke (kategoria: „Najlepszy prezenter TV”),

- Szymon Majewski (kategoria: „Twórca najlepszego programu telewizyjnego”),

- Kinga Rusin otrzymała „Wikora publiczności”.

W plebiscycie „Grand Press”, uhonorowani zostali Bogdan Rymanowski oraz Beata Biel, dziennikarka „Superwizjera”, za reportaż „Pomoc w śmierci”.

Nagrodę Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich otrzymali dziennikarze „Superwizjera” Witold Gadowski i Przemysław Wojciechowski za reportaż „Rosyjska mafia, polski rząd i gaz”.

Serial „39 i pół” został nagrodzony w kategorii serial komediowy na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

Film „Nie kłam kochanie” otrzymał „Diamentowy bilet” - nagrodę Stowarzyszenia "Kina Polskie" .

Krzysztof Spiechowicz otrzymał wyróżnienie za dokument „Tajemnice śmierci Jaroszewiczów” na Międzynarodowym Festiwalu Reportażu Telewizyjnego „Camera Obscura”.

Ewa Stankiewicz i Anna Ferens otrzymały Nagrodę im. Andrzeja Wojciechowskiego oraz Nagrodę Główną Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za film „Trzech kumpli”.

Kolejne wspomnienia za kilka dni.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się