"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2009

2009 rok już nie był tak dobry dla TVN jak rok poprzedni - mniej nagród, nowości programowe, zdjęte po zaledwie jednym sezonie i twardy biznes. Gdyby nie ogólnoświatowy kryzys, być może udałoby się uratować część projektów, z których musiało zrezygnować ITI na czele z TVN. Mimo to, jest też trochę dobrych aspektów. Więcej w naszych wspomnieniach.

Odszedł na zawsze

Jan Wejchert - jeden ze współzałożycieli ITI i telewizji TVN zmarł 31 października. Od 1993 roku chorował na białaczkę. Zmarł w wyniku niewydolności serca spowodowanej silną infekcją bakteryjną oraz sepsą, która doprowadziła do załamania układu odpornościowego.

Serial inny niż wszystkie


„Naznaczony” - polski serial sensacyjny, zahaczający o elementy thrillera, czy serialu fantasy. Jedna z droższych produkcji TVN. Główną rolę zagrał Piotr Adamczyk. Serial opowiada losy bohatera Tadeusza Krala - nauczyciela matematyki. Pewnego dnia, spotyka on tajemniczego mężczyznę, pragnącego wyrównać rachunki z przeszłości. Aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie, Kral decyduje stawić czoła przeszłości…

Była Ula, teraz jest Majka

„Majka” to polski serial obyczajowy, będący adaptacją wenezuelskiego serialu „Juana la Virgen”. Główna bohaterka, Majka Olkowicz to studentka fotografii na krakowskiej ASP.  Zawodowo związana jest z 33-letnim architektem Michałem. Ona walczy o fotograficzne stypendium we Florencji. On zaś razem z żoną, stara się o dziecko. Jednak ze względu na błąd lekarzy to Majka zostanie przypadkiem sztucznie zapłodniona…

Parodia „Mody na sukces”? - Dziękuję, postoje

„Grzeszni i bogaci” to serial będący parodią znanych amerykańskich telenowel, takich jak “Moda na sukces” czy “Santa Barbara”. Jak zapowiadali producenci, widzów miał zachwycić  wartką akcją, potężną dawką szalonego i bezkompromisowego humoru. Producenci się jednak przeliczyli, gdyż cztery odcinki serialu wyemitowane w TVN przyciągnęły dosyć niską oglądalność. Również na wielu forach internetowych opinie na temat serialu delikatnie rzecz ujmując były nieprzychylne.

Edukujemy mieszkańców, czy potencjalnych złodziei?

„Łapać złodzieja” to format produkowany na licencji brytyjskiego BBC ”To catch a thief”. Zadaniem dwóch prowadzących - byłych przestępców - jest pokazanie widzom jakie błędy popełniają, gdy pozostawią swój cenny dobytek oraz jak go chronić. Scenariusz i ogólny tok produkcji jest bardzo prosty. Jeden z prowadzących będzie włamywał się do domów znanych osobistości medialnych, jak i zwykłych obywateli, aby ukraść najcenniejsze rzeczy. Drugi zaś - razem z okradanym - będzie analizował jego poczynania i wskazywał błędy właściciela domu w kwestii zabezpieczenia jego dobytku a także udzielał cennych rad jak na przyszłość, aby uniknąć podobnej sytuacji. W rolę prowadzących wcielili się Marek Ksieniewicz ( w więzieniu spędził 15 lat) oraz Artur Skarżyński ( za kratkami spędził 17 lat). Program wzbudził mnóstwo emocji jeszcze przed startem. - Każdy kij ma dwa końce. Edukując społeczeństwo, będziemy edukować złodziei. Jeżeli złodziej pokaże, jak łatwo pokonać zabezpieczenia, to znajdzie się kilku naśladowców - mówił komisarz Marcin Szyndler, rzecznik prasowy Stołecznej Komendy Policji.

Martyna Wojciechowska, niczym jak Wojciech Cejrowski, wyrusza w świat

„Kobieta na krańcu świata” to cykl reportaży, pokazujących niezwykłe miejsca i kulturę mieszkanek naszego globu. Martyna Wojciechowska w każdym odcinku odwiedzała inny region, a wszystko w ramach zapoznania się z regionalną kulturą i życiem kobiet, często niełatwym, co wywoływało skrajne emocje. Martyna odwiedziła do tej pory takie kraje jak Wenezuela, Kenia, Boliwia, Namibia, Etiopia, Samoa, Nepal i wiele, wiele innych.

TVN na stoku


„alleZima” to wspólne zimowe szaleństwo telewizji TVN i aukcyjnego portalu Allegro.pl. Jest to cykl imprez plenerowych, organizowanych w największych zimowych kurortach. Relacje z wyjazdów emitowane były na antenie TVN, a poprowadzili je m.in. Olivier Janiak, Agnieszka Cegielska i Dorota Gardias. Program jest odpowiednikiem wakacyjnego „Projektu Plaża”.

TVN z misją publiczną


„Generał” oraz „Generał - zamach na Gibraltarze”- dokumentalne produkcje opowiadające o okolicznościach śmierci generała Władysława Sikorskiego, ujawniając kulisy zdarzeń z życia generała. W roli tytułowej obsadzono Krzysztofa Pieczyńskiego. Jego ukochaną córkę zagrała Kamila Baar.

Filmowe produkcje

„At the Zoo” - familijna produkcja telewizji TVN z roku 2009, która na premierę musiała czekać do 17 kwietnia 2010 roku. Co ciekawe, premiera ta nie dotyczy Polski, gdzie do tej pory film nie doczekał się emisji…

fot: Filmweb.pl

„Adam Piotrczyk (w tej roli Piotr Adamczyk) jest niezwykle popularnym aktorem, który zasłynął rolami w hollywoodzkim kinie akcji. Dopada go jednak zmęczenie etykietką etatowego twardziela i zastanawia się nawet nad zakończeniem kariery. Niefortunnie również jego życie uczuciowe nie przypomina bajki… Po kolejnej kłótni ze swoją partnerką, Adam przeprowadza się i postanawia odmienić swoje życie. Przypadkowo poznaje swoją nową sąsiadkę, której przedstawia się jako początkujący aktor...” - to opis produkcji z portalu Filmweb.pl

„Get low (pol.: Aż po grób)” to czarna komedia, w której jednym z koproducentów był TVN.

„Czarna komedia inspirowana prawdziwą historią, w której śmiech miesza się ze łzami.
Ameryka lata 30te. Główny bohater filmu Felix Bush po 40 latach pustelniczego życia, pojawia się w rodzinnym miasteczku i postanawia za życia wyprawić swój pogrzeb. Do organizacji tego wydarzenia, które później nazwano Woodstockiem czasów wielkiego kryzysu, wynajmuje nastawionego na szybki zysk właściciela zakładu pogrzebowego. Tylko czy uda się namówić mieszkańców do przyjścia na pogrzeb człowieka o fatalnej reputacji? Samotnika, o którego wybuchowym temperamencie krążą legendy? I w jakim celu Felix, tak naprawdę chce wyprawić swój pogrzeb? Czy można sobie robić jaja z pogrzebu po to, aby odmienić czyjeś życie?”
- to opis produkcji z portalu Filmpolski.pl

Na fali popularności tanecznych programów „Taniec z Gwiazdami” i „You Can Dance” oraz filmowych hitów jak „Step Up”, TVN postanawia nakręcić polską produkcje taneczną „Kochaj i Tańcz”. 

„„Kochaj i tańcz” to opowieść o tym, ze trzeba iść za głosem serca, żeby odnaleźć szczęście. Ze taniec potrafi być najpiękniejszym wyrazem miłości. Główną bohaterka opowieści to Hania, poukładana życiowo, początkująca dziennikarka, która odkryje, ze z nielubianym tańcem łączy ja znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Na swojej drodze spotyka fanatyka street dance, Wojtka, marzącego o karierze na Broadwayu. To właśnie dzięki niemu Hania zaczyna odkrywać, ze dążąc do stabilizacji może przeoczyć cos bardzo ważnego. W porywającym tańcu wychodzą na jaw wszystkie tajemnice, długo skrywane tęsknoty, może nawet narodzić się miłość” - to opis produkcji z portalu Filmpolski.pl

„Chwilami życie bywa znośne… Przewrotny portret Wisławy Szymborskiej” to film dokumentalny Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

„Wisława Szymborska, laureatka Literackiego Nobla z 1996 roku, nie znosi udzielać wywiadów i występować publicznie. Skromna, dowcipna, tajemnicza. Trudno do niej dotrzeć. Ale w końcu, po wielu próbach, dziennikarka Faktów TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska namówiła wielką poetką na niezwykłą podróż i film dokumentalny. Jest kameralna, jak mówią jej przyjaciele, dziewiętnastowieczna. Nie lubi się zwierzać i nie rozumie ludzi, którzy całe swoje prywatne życie wystawiają na sprzedaż. Wszystko co powinniśmy o niej wiedzieć, napisała w swoich wierszach. Jeśli Wisława Szymborska zgodzi się wystąpić publicznie - gromadzi tłumy, których może jej pozazdrościć niejedna gwiazda pop kultury. Tak w Krakowie, Sztokholmie, jak i w Bolonii czy na Sycylii. Wielbi ją Woody Allen, Vaclav Havel czy Umberto Eco. Mówi, że gdyby przypadkiem znalazłaby się w piekle - co raczej nie jest możliwe, bo Bóg musi doceniać piękno jej poezji - to wówczas za karę całymi dniami będzie podpisywać książki i udzielać wywiadów. W filmie opowiadają o niej sami wielcy - reżyser Woody Allen, filozof i pisarz Umberto Eco, były prezydent Czech Vaclav Havel, legendarna badaczka szympansów Jane Goodall. A także najbliżsi przyjaciele, krytycy literatury, pisarze tacy jak Jerzy Pilch” - to opis produkcji z portalu Filmpolski.pl 

Przetasowania w stacjach ITI

fot. Media2.pl

Grupa TVN zaprzestała nadawania stacji TVN Med z początkiem roku. Działalność stacji przeniesiono do Internetu, a parę miesięcy później portal sprzedano serwisowi lekarskatv.pl.

Discovery TVN Historia od 30 maja już nie w szeregach TVN, które to wszystkie posiadane udziały odsprzedało Discovery Networks. Mimo to podmioty ze sobą dalej współpracują - na antenie Discovery Historia można oglądać filmy dokumentalne wyprodukowane przez TVN lub wspólnie przez TVN i Discovery.

O.TV (Owsiak TV) jak i nTalk - kanały powstałe na potrzeby platformy N 28 czerwca kończą swoją działalność. Powodem była niska oglądalność i brak przychodów. Parę miesięcy później Jurek Owsiak reaktywował O.TV na kanale Zig Zap, ale z tej stacji pasmo to również szybko zniknęło.

TVN Lingua to kolejny kanał, kończący nadawanie. Ostatnim dniem emisji był 15 lipca. Stacja nie była chętnie oglądana, ale również nie miała dobrej dostępności - przez większość emisji była dostępna jedynie na platformie N i w mniejszych sieciach kablowych. Na parę miesięcy przed zakończeniem emisji dołączyła do oferty platformy Cyfra+, ale to nie pomogło.

Ten rok, nie należał do najlepszych dla stacji tematycznych ITI. Mimo to 2 września ruszyły  filmowe stacje premium platformy N - nFilm HD i nFilm HD 2. Również testowo ruszyła stacja nShow 3D, uruchamiana okazjonalnie na platformie N, a później emitująca regularnie audycje w 3D. Regularnie, ale codziennie powtarzające się programy.

Ciekawostki, nagrody

Do filmu „Huśtawka” zdjęcia lotnicze wykonywane były dzięki kamerom „Błękitnego 24”.

Na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku nagrodzono serial „39 i pół” oraz Tomasza Karolaka, za rolę w tym serialu.

Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, „Bursztynowe Lwy” za film „Kochaj i tańcz” otrzymali: Dariusz Gąsiorowski, Izabela Łopuch, Aneta Cebula Hickinbotham oraz ITI Cinema.

„Telekamery 2009”:


- Justyna Pochanke - kategoria: informacje,

- Bogdan Rymanowski - kategoria: publicystyka,

- Szymon Majewski - kategoria: osobowość w rozrywce,

- „Mam Talent” - kategoria: program rozrywkowy,

- „Kryminalni” - „Złota Telekamera”,

- Aktorzy Marta Żmuda-Trzebiatowska oraz Tomasz Karolak występujący w tym czasie w serialach TVN również zostali wyróżnieni.

fot. TVP

Na gali „Wiktorów” z osób powiązanych z TVN wyróżniono Wojciecha Iwańskiego (twórca najlepszego programu telewizyjnego - „Taniec z Gwiazdami” oraz „Mam Talent”) oraz Jarosława Kuźniara (największe odkrycie telewizyjne).

W Plebiscycie „Grand Press” nagrodzeni zostali Szymon Jadczak i Maciej Kuciel, reporterzy programu „Uwaga”, za reportaż „Dobre, bo szwedzkie”, ukazujący jak pewna firma sprowadziła dwudziestoparoletnie mięso , nienadające się do spożycia i rozprowadzała je m.in. do szkół, przedszkoli i domów dziecka.

Na „Przeglądzie Telewizyjnych Reportaży Śledczych” w Łodzi nagrodzono:

-reporterów „Superwizjera” Witolda Gadowskiego oraz Przemysława Wojciechowskiego za reportaż „Rosyjska mafia, polski rząd i gaz”, 

- Krzysztofa Spiechowicza, dziennikarza „Uwagi” za reportaż „Tajemnice śmierci Jaroszewiczów”,

- nagrodę publiczności otrzymała Magda Zagała („Superwizjer”) za reportaż „Seksafera w ratuszu”

- specjalne wyróżnienie otrzymali Beata Biel i Przemysław Wojciechowski za reportaż „Książe terrorystów”.

Kolejne wspomnienia za kilka dni.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się