"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2010

Większość z nas rok 2010 kojarzy głównie z katastrofą smoleńską. My w naszym podsumowaniu nie ograniczamy się tylko do tego wydarzenia, które prezentujemy wyłącznie przez pryzmat transmisji i ramówek telewizyjnych. Ponadto prezentujemy to, co stało się hitem, a co mniej lub bardziej spektakularną klapą. A nowości i nagród coraz mniej…

Katastrofa Smoleńska


W historii TVN zdarzały się ogłaszane żałoby narodowe. Najbardziej ingerującą do tej pory, była ta z kwietnia 2005 roku, kiedy to po ciężkiej chorobie zmarł papież Jan Paweł II. 10 kwietnia 2010 roku nikt nie spodziewał się tragedii, jaka się wydarzyła. O 8:41 samolot Tupolew 154M z parą prezydencką na pokładzie, ostatnim prezydentem RP na uchodźctwie i polską delegacją rozbija się w smoleńskim lesie, tuż przed lotniskiem. Na pokładzie znajdowało się 96 osób. Jest to niewątpliwie największa tragedia w historii państwa polskiego w czasach powojennych. Lech i Maria Kaczyńscy, Ryszard Kaczorowski, prezesi NBP i IPN, Krzysztof Putra, Jerzy Szmajdziński to tylko niektóre z ofiar tragedii.  Pierwsze informacje, najpierw o awarii samolotu ,na antenie TVN24 przekazano o 9:19, mimo, że już przed godziną 9:00 dziennikarze mieli szczątkowe informacje o tragedii. Nie chcieli jednak ryzykować z podaniem niepotwierdzonych informacji. O 9:26 MSZ podało, że samolot się rozbił. W trakcie Poranka, gospodarze Jarosław Kuźniar i Beata Tadla musieli powstrzymywać emocje, co nie należało do najłatwiejszych wyzwań. Widzom TVN wstępne informacje o tragedii przekazał Jakub Porada w „Dzień Dobry TVN” około godziny 9:20. Szybko po tym, „Dzień Dobry TVN” zostało przerwane, a w zamian widzowie mogli oglądać retransmisję TVN24. Około godziny 11:00 specjalny program - wywiad z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim przeprowadził Jacek Pałasiński. Już w tym czasie TVN24 dostępna była na większości stacji Grupy TVN. Jedynie TVN CNBC Biznes miało odrębny program specjalny, poświęcony w głównej mierze z perspektywy śmierci szefa NBP i reakcji rynków. TVN Warszawa natomiast, co jakiś czas pokazywała specjalne wydania „Stolicy” - prowadzone w tym dniu przez Małgorzatę Prokopiuk i Igora Sokołowskiego.

O 19:00, blisko godzinne specjalne wydanie „Faktów” w całości poświęcone tragedii poprowadził Grzegorz Kajdanowicz. Tuż po „Faktach” były „Fakty po Faktach”, w których Anita Werner rozmawiała z Aleksandrem Kwaśniewskim, który już wcześniej gościł w TVN24. I tak w kolejnych dniach wszystkie stacje Grupy TVN retransmitowały program TVN24, a TVN Warszawa i TVN CNBC realizowały własne programy specjalne. W tych dnia wiele programów miało swoje specjalne wydania. Ekipy „Faktów”, „Poranka TVN24” oraz „Polski i Świata” w niektórych dniach, swoje wydania nadawały z pleneru - okolice Pałacu Prezydenckiego, Plac Zamkowy w Warszawie, czy Kraków. Taki stan rzeczy utrzymywał się do dnia pogrzebu. Warto zaznaczyć, że w tych dniach główne stacje telewizyjne - TVN, TVP i Polsat - współpracowały ze sobą w zakresie wymiany materiałów czy realizacji uroczystości państwowych.

Przedwczesne wybory prezydenckie

20 czerwca i 4 lipca - to daty pierwszej i drugiej tury przedwczesnych wyborów prezydenckich. Na antenie TVN specjalny program emitowany był od 19:50 do 21:00, a na antenie TVN24 do późnej nocy. Wieczór wyborczy prowadzili m.in. Justyna Pochanke, Kamil Durczok, Bogdan Rymanowski, Monika Olejnik. Wyniki przestawiał Jarosław Kuźniar. Po północy w TVN24 było specjalne wydanie „Polski i świata” prowadzone przez Dagmarę Kaczmarek-Szałkow i Łukasza Grassa. Warto mieć na uwadze, że sondażowe wyniki z pierwszej tury wyborów, jakie prezentował TVN znacznie różniły się od tych oficjalnych i tych prezentowanych przez TVP. MB SMG/KRC sondaże przeprowadzało metodą telefoniczną, a nie przed lokalami wyborczymi. Błąd ten poprawiono przy drugiej turze, kiedy to TVN postanowiło bardziej zainwestować w dobry sondaż. I opłacało się, gdyż wyniki były bardzo zbliżone do oficjalnych.

Modelki na wybieg


„Top model. Zostań modelką” to adaptacja amerykańskiego show “American Next Top Model” autorstwa supermodelki Tyry Banks. Realizacja tego programu niosła ze sobą spore ryzyko. Sezon wcześniej w TVP1 emitowany był program „Supermodelki”, który okazał się spektakularną klapą. To jednak nie zraziło Edwarda Miszczaka, do zrealizowania podobnego programu w TVN. I dobrze, bo „Tap madl” okazało się hitem i w czasie emisji zarówno w grupie wszystkich widzów 4+, jak i w grupie komercyjnej 16-49 okazało się zdecydowanym liderem rynku.

Jury złożone z dziennikarki, Karoliny Korwin-Piotrowskiej, fotografa Marcina Tyszki, stylisty i projektanta Dawida Wolińskiego oraz gospodyni show - Joanny Krupy - wybierało trzynastkę dziewczyn, które zamknięte w luksusowym domu wyplenionym po brzegi kamerami, będą szkolone, jak zachowywać się przed obiektywem. Uczestniczki będą brały udział w wielu niekonwencjonalnych zadaniach i sesjach zdjęciowych. Najlepsza z nich zgarnia kontrakt z firmą Max Factor, międzynarodowy kontrakt z agencją modelek oraz sesję okładkową w magazynie Glamour. 

W trzeciej edycji show, która miała być emitowana w tym roku miejsce Karoliny Korwin-Piotrowskiej miała zająć Katarzyna Sokołowska - reżyser i choreograf pokazów mody. Ze względu na wycofanie się jednego ze sponsorów, emisja trzeciej odsłony show została przełożona na wiosnę 2013.

Gessler Ramsay’em?

Mało, kto spodziewał się takiego sukcesu. TVN od dłuższego czasu miał problem, aby w sobotnim paśmie między 18:00, a 19:00 utrzymało się coś, dłużej niż jeden sezon. I to się udało Kuchennym rewolucjom” Magdy Gessler. W programie znana restauratorka, odwiedza restauracje, sprawdza, co jest nie w porządku, z czym borykają się właściciele i dokonuje rewolucji. I to wszystko w 4 dni. Po kilku tygodniach ponownie odwiedza restauracje. Zdarza się, że nie podpisuje się pod rewolucją, ze względu na poczynania właścicieli. Zdarzało się, że po emisji odcinka do niektórych restauracji wkraczał sanepid, a jedna z restauracji ogłosiła upadłość… W takcie nagrania jednego z odcinków doszło również do egzekucji komorniczej. Restauracja przestała funkcjonować. Ze względu na sukces programu, od jesieni 2011 premiery programu są w czwartki o 21:30, a powtórki w poprzednim premierowym paśmie - w soboty o 18:00. Oba ta pasma generują bardzo dużą widownię.

A miało to być „Jabłko Adama”

„Usta, Usta” to komediowa opowieść o 3 parach nowoczesnych trzydziestolatków -adaptacja brytyjskiego formatu „Cold feet”. Mimo podobnego wieku i przyjaźni, jaka ich łączy, każdy związek ma zupełnie inne problemy i jest na innym etapie. Julia i Adam (Magdalena Różczka i Paweł Wilczak) dopiero co się poznali; Iza i Piotrek (Sonia Bohosiewicz i Wojciech Mecwaldowski) starają się o dziecko, natomiast Agnieszka i Krzysztof (Magdalena Popławska i Marcin Perchuć) borykają się z wychowaniem kilkuletniego potomka. Serial jest przepełniony inteligentnym, błyskotliwym humorem i ironią.

Kolacja we czworo

„Ugotowani” to program, w którym liczą się umiejętności kulinarne, a także kreatywność i pozytywne nastawienie. W każdym odcinku występuje czwórka uczestników - każdy z nich przygotowuje kolację według swojego własnego pomysłu, następnie pozostałe osoby oceniają posiłek. Każdy odcinek realizowany jest w innym mieście, a najlepszy kucharz otrzymuje nagrodę pieniężną - 5 tys. zł. Zdarza się, że uczestnicy muszą podzielić się nagrodą…

Polski „Sex w wielkim mieście”?

Dominika Łakomska, Monika Buchowiec, Anna Przybylska i Anna Dereszowska, to aktorki wcielające się w główne bohaterki serialu. „Klub Szalonych Dziewic” to odważny serial o perypetiach młodych, nowoczesnych warszawianek. Daria, Joanna, Karolina i Magda to oddane i wierne przyjaciółki, których cotygodniową tradycją są babskie ploteczki przy drinku “Szalona Dziewica”. Na widzów czekały szczere i bezkompromisowe rozmowy o związkach, miłości i seksie. Powstała jedna seria, którą średnio obejrzało 2,07 mln widzów. Nie jest to dobry wynik. W jednej z rozmów Edward Miszczak stwierdził, że Polacy nie byli gotowi na tak odważny serial.

Ania Mucha bokserką

Monika, dziewczyna z małego miasta, zakochuje się w Arturze, bogatym i przystojnym mężczyźnie. Tak zaczyna się historia serialu „Prosto w serce”. Akcja serialu będzie toczy się w Warszawie, a jego scenariusz jest adaptacją argentyńskiej telenoweli “Sos mi vida”. Zagraniczna wersja była nadawana w Polsacie i TV4 pod tytułem “Jesteś moim życiem”. W postać Moniki wcieliła się Anna Mucha, a rola bogatego Artura przypadła Filipowi Bobkowi.

Popołudniowe „DDTVN”?

„Między kuchnią a salonem” to codzienny, godzinny talk show dla kobiet. Prowadzenie domu, wychowanie dzieci, najlepsze przepisy, seks i gwiazdy – te tematy były poruszane w każdym odcinku emitowanym na żywo. Program nadawany był z nowoczesnego studia z miejscem dla 150 osób na publiczności i obrotową platformą podzieloną na trzy części – salon, gdzie prowadzone były rozmowy z gośćmi, kuchnię – gdzie Andrzej Polan codziennie przygotowywał efektowne, a zarazem łatwe potrawy oraz scena – miejsce przeznaczone dla występów gwiazd muzycznych i pokazów. Gospodyniami programu były aktorka Dorota Deląg i dziennikarka Olga Kwiecińska. Stałe kąciki w programie miały Ewelina Rydzyńska – stylistka, Anna Orłowska – wizażystka i krawiec-amator, Dorota Sumińska – zoolog oraz Tomasz Jacyków i Anna Puślecka – stylista i dziennikarka modowa. Tytuł programu i jego tematyka są nawiązaniem do przedpołudniowego pasma, prowadzonego w TVN przez Edytę Wojtczak pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Program spadł z ramówki w pierwszym tygodniu marca 2011 roku, po tym, jak w prawie to samo pasmo Polsat wprowadził „Trudne sprawy”.

Letnie koncertowanie

„Siła muzyki” to cykl koncertów plenerowych, organizowanych wspólnie przez telewizję TVN i Radio Zet. Miała to być odpowiedź na „Hity na czasie” Radia Eska i TVP2. TVN wspólnie z Radiem Zet zorganizowało tylko 3 koncerty - 2 w Zielonej Górze, z czego jeden nie był nadawany na żywo i jeden w Łodzi. Rok później, „Siła muzyki” przeprowadziła się z TVN do TVP2 i zmieniła nazwę na „Lato Zet i Dwójki”.

„Katastrofy górnicze” to cykl, na który składa się 5 odcinków, prezentujących największe katastrofy górnicze w Polsce.

„Polska Jasienicy” to trzy odcinkowy serial dokumentalny poświęcony Pawłowi Jasienicy - XX wiecznemu literatowi.

„Dzień Dobry Wakacje” to letnia odsłona programu „Dzień Dobry TVN”. W tym programie w roli gospodarzy debiutowali Robert Kantereit - obecny partner Jolanty Pieńkowskiej w programie - oraz Dorota Gardias - pogodynka TVN.

Najpierw Sopot, teraz Warszawa

Organizowany jest od 2008 roku. W 2010 roku po raz pierwszy wspólnie z telewizją TVN - „Orange Warsaw Festival”.  Wprawdzie TVN nie transmitował i w dalszym ciągu nie transmituje tego festiwalu na żywo, a jedynie ogranicza się do relacji w TVN, TVN24 i TVN Warszawa. Przez całe wakacje w TVN w soboty o 11:25 trwało „Orange Warsaw Festival - odliczanie” prowadzone przez Weronikę Wawrzkowicz i Wojciecha Jermakowa - ówczesnych dziennikarzy TVN Warszawa. Pierwsza odsłona festiwalu organizowana wspólnie przez TVN, organizowana była na terenie Toru Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Kolejne odsłony odbywały się już na Pepsi Arenie (stadion Legii).

Filmowe produkcje

Rok 2010 to zdecydowanie rok produkcji filmów z cyklu „Prawdziwe historie”.

„Krzysztof” to film o brutalnym porwaniu i zabiciu syna znanego przedsiębiorcy.

„Rodzina Orłowiczów wiedzie dostatnie życie. Ojciec, nestor rodu, cieszy się  dużym  poważaniem wśród lokalnych władz i całego społeczeństwa. Jest właścicielem zakładów mięsnych, które właśnie świętują swoje piętnastolecie. Orłowicz dorobił się wszystkiego ciężko pracując, dlatego jest bardzo pewny siebie, surowy i wymagający dla  swoich dzieci. Szczególnie wobec jedynego syna Krzysztofa, który prowadzi beztroskie życie. Chciałby, aby ten brał przykład ze swojej starszej siostry – Alicji. Ona ma  już rodzinę i poukładane życie, w firmie jest prawą ręką ojca. Jej przeciwieństwem jest z kolei Dorota, druga córka Orłowiczów. Chodzi swoimi ścieżkami, choć bardzo kocha ojca i potrzebuje jego akceptacji, to nie potrafi się z nim porozumieć. Poznajemy ją w momencie, kiedy przyjeżdża razem z narzeczonym na happening zorganizowany z okazji rocznicy firmy Orłowiczów. Chce przedstawić rodzicom swojego przyszłego męża i podzielić się nowiną, że spodziewają się dziecka. Tego samego wieczoru, kiedy rodzina, przyjaciele i przedstawiciele lokalnych władz bawią się u Orłowiczów, dochodzi do uprowadzenia Krzysztofa. Początkowo nikt nie przypuszcza, że chłopakowi mogło stać się coś złego. Dopiero ślady krwi, które na tarasie odnajduje  Dorota, uświadamiają rodzinie skalę niebezpieczeństwa. Nikt nie ma złudzeń, Krzysiek został  porwany…” - to opis produkcji dystrybutora DVD zawarty w portalu Filmweb.pl

„Laura” to jeden z kolejnych filmów, poświęcony prawdziwej historii.

„W lutym 2006 roku cała Polska usłyszała o dramatycznej akcji ratunkowej w kopalni Halemba. Pod ziemią uwięziony został górnik: Zbyszek Nowak. Czas mijał i wszyscy powoli tracili nadzieję na jego ocalenie. Ale po 111 godzinach udało się go uratować. On sam przyznał, że przy życiu trzymała go miłość do ukochanej córeczki Laury…” - to opis produkcji z portalu Filmweb.pl

„Cisza” opowiada historie tragicznego wypadu w góry.

„28.01.2003 r. Grupa licealistów wyruszyła zdobywać Rysy. Lawina, zabiła ośmioro z nich. Rodzice dzieci, które zginęły przeżywają dramat. Trudno jest im pogodzić się z tym, co się stało” - to opis produkcji z portalu Filmweb.pl

Rok 2010 w TVN zapisał się również produkcjami dokumentalnymi, takimi jak: „Beats of Freedom - zew wolności”, „Zapaśniczka z Boliwii”, „Jak zginął Popiełuszko”, opowiadający o pracy dziennikarzy przed pogrzebem pary prezydenckiej na Wawelu „Trzy dni”, ukazujący przebudowę poznańskiej areny „Stadion”, czy też film Tomasza Sekielskiego „Władcy marionetek” o niespełnionych obietnicach polityków, ofiarach systemu, czy kulisach kampanii wyborczej.

Ciekawostki, nagrody

Od 1 maja nadaje TVN HD+1, czyli TVN HD z opóźnienie godzinnym względem normalnej emisji.

„The New York Polish Film Festival” zdecydowanie dobrze kojarzy się Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej, która otrzymała wyróżnienie za film o Wisławie Szymborskiej.

Z kolei Małgorzata Łupina na festiwalu „Sztuka dokumentu” dostała II Nagrodę Przyszłości Mediów, za „portret odważnej kobiety walczącej o godne życie” w filmie „Zapaśniczka z Boliwii”.

„Telekamery 2010” otrzymali:

- Anita Werner w kategorii „Osobowość - informacje i publicystyka”,

- Dorota Gardias w kategorii „Prezenter Pogody”,

- „Mam Talent!” w kategorii „Program rozrywkowy”,

- „BrzydUla” w kategorii „Adaptacja serialu zagranicznego”. Aktorzy grający główne role - Julia Kamińska i Filip Bobek, również otrzymali „Telekamery” w kategorii „Aktor” i „Aktorka”,

- TVN24 w kategorii „Kanał informacyjny i biznesowy” deklasując konkurencję. Stacja otrzymała ponad 367 tys. głosów. TVP Info jedynie niespełna 83 tys., a Polsat News 63,5 tys. głosów.

Na gali „Wiktorów” uhonorowani zostali:

fot. TVP

- Kuba Wojewódzki - „osobowość telewizyjna”,

- Anita Werner - „najlepszy prezenter telewizyjny”,

- Ewa Ewart - „twórca najlepszego programu telewizyjnego”,

- Jan Wejchert (pośmiertnie) - „Super Wiktor Specjalny”.

Nagrodę „Grand Press” otrzymał Wojciech Szumowski, dziennikarz „Superwizjera” za reportaż „Ocaleni”.

Kolejne wspomnienia za kilka dni.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się