"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
ferie z dziećmi na Mazurach
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2011

Co można powiedzieć o 2011 roku? Rok porażek? Rok zmian? Rok rozstań? Coś w tym jest. Parę niezbyt udanych produkcji, zmiany w „Tańcu z Gwiazdami”, który został zakończony po trzynastej edycji, zakończenie emisji TVN Warszawa. Mimo to, ostało się parę hitowych perełek w TVN. Jednak sukcesy już nie były tak spektakularne jak parę lat wcześniej.

Oczekiwany od lat


„X Factor” to show, którego zadaniem jest wyłonienie gwiazdy sceny muzycznej. Program, który jest hitem w wielu krajach, wreszcie doczekał się emisji w Polsce. Początkowo planowany był przez telewizję Polsat. Po paru latach zwlekania, licencja zakupiona przez Polsat straciła ważność, a do gry wszedł TVN. Polska wersja programu, zadebiutowała w marcu 2011 roku. Program prowadzi Jarosław Kuźniar, a w jury zasiadają dziennikarz Kuba Wojewódzki, muzyk Czesław Mozil i prowadząca karierę solową Tatiana Okupnik. W pierwszej edycji, zamiast Okupnik, zasiadała Maja Sablewska - menedżerka gwiazd. W początkowych odcinkach programu, można obserwować zmagania uczestników na castingach. Ci, którzy poradzili sobie najlepiej, w tzw. “domach jurorów”, są poddani treningom wokalnym, pracują z choreografami, stylistami a także z samymi jurorami. Najlepsi soliści, duety i grupy wokalne biorą udział w półfinałach - zorganizowanych z rozmachem koncertach na żywo. Zwycięzca “X Factor” wygrywa 100 tys. złotych i szansę na wielką karierę.

Zmiany, zmiany, zmiany


Trzynasta edycja „Tańca z Gwiazdami” cechowała się zmianami w składzie jury i prowadzących. Katarzynę Skrzynecką, wieloletnią prowadzącą, zastąpiła Natasza Urbańska. Dodajmy, że Skrzynecka spodziewała się dziecka, a decyzja o usunięciu jej z programu powodowała wiele kontrowersji. Trzeba jednak przyznać, że Skrzynecka nie dałaby rady poprowadzić całej edycji - urodziła pod koniec trwania edycji. Jury również dotknęły zmiany. Zamiast Beaty Tyszkiewicz i Zbigniewa Wodeckiego, zasiedli w nim aktorka Jolanta Fraszyńska oraz aktor, choreograf i reżyser Janusz Józefowicz - prywatnie mąż nowej współprowadzącej program. Oglądalność show spadła, jednak utrzymywała się na dość wysokim poziomie - ponad 4 milionów widzów. Trzynasta edycja okazała się jednak ostatnią zrealizowaną przez TVN. Stacja nie wyklucza powrotu do formatu w przyszłości.

Prokop z milionem


3 życia, 10 zadań i jedna minuta na jedno zadanie - taki jest właśnie „Milion w minutę” oparty na formacie telewizji NBC - „Minute to Win It”. Uczestnicy programu muszą zmierzyć się z zadaniami, w których używane są przedmioty z życia codziennego - cukierki, cola, ołówki, balony, buty itp. Nie wszystkie zadania należą jednak do prostych. W programie są trzy progi gwarantowane - 1000 zł po pierwszym zadaniu, 50 tys. zł po piątym zadaniu i 250 tys. zł po ósmym zadaniu. Wykonanie wszystkich 10 zadań oznacza zgarnięcie miliona złotych. Program prowadził Marcin Prokop.

Przepis na sukces


Anka to główna bohaterka serialu „Przepis na życie”. Poznajemy ją, jako żonę i matkę. Wydawałoby się, że poukładane życie, jakie prowadziła, niczym już ją nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego. W jedną z kolejnych rocznic ślubu, mąż informuje ją, że odchodzi, do innej kobiety (Maja Ostaszewska). Tym samym Anka musi rozpocząć nowe życie…

- „Przepis na życie” to opowieść o tym, że smaku naszej codzienności dodaje pasja, bowiem wkładając w to, co robimy serce i cząstkę siebie, przestajemy być przeciętni, a stajemy się wyjątkowi. Nasza bohaterka ucząc się gotowania nauczy się szczęśliwego, smacznego życia. Mam nadzieję, że widzowie będą trzymać kciuki, aby jej się udało - mówił Dariusz Gąsiorowski, producent nadzorujący TVN.

Porażki roku

„Układ warszawski” - nowy polski serial kryminalny w reżyserii Łukasza Jaworskiego. W serialu przedstawiane są losy policyjnego żółtodzioba Marka Opornego (Lesław Żurek) z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zanim to się stało, Marek musiał się zaprzyjaźnić z nowymi kolegami: Kosą, Sikorkiem i Zuzą Szarek. Serial początkowo nadawany był tuż po „Tańcu z Gwiazdami” około 22:20. Po kilku nastąpiła zmiana w ramówce i przed serialem były „Kulisy Tańca z Gwiazdami”. Przez to niektóre odcinki serialu były nawet o 23:00. Powodem braku kontynuacji serialu była niska oglądalność.

„Wszyscy kochają Romana” to serial komediowy w reżyserii Jurka Bogajewicza, reżysera wielu hitów, takich jak m.in. „Kasia i Tomek”. Serial opowiada o dziennikarzu sportowym Romanie, który ma żonę Dorotę i trójkę małych dzieci: Zosię, Antka i Gutka. Roman z rodziną mieszka w podwarszawskiej miejscowości. Po drugiej stronie ulicy mieszkają rodzice Romana, Maryla i Zygmunt oraz jego starszy brat Robert, który jest policjantem. Rodzice Romana i Robert są stałymi gośćmi w ich domu, co jest efektem wielu zabawnych perypetii.

Serial emitowany był w piątki o 20:00. Został zdjęty jednak zaledwie po czterech odcinkach, ze względu na niską oglądalność. Z 2,2 mln w pierwszym odcinku zrobiło się 1,6 mln widzów w trzecim Emisja serialu została dokończona na początku 2012 w innym paśmie. Serial notował jeszcze gorsze wyniki - nawet poniżej miliona widzów.

- "To jest sitcom. W sitcomach nikt nie chce grać, nikt nie chce ich oglądać, a jak czuję się jak ktoś, kto przywiózł prostytutkę z Chicago i musi ją ubrać, żeby się sprzedała. TVN kupuje program od pajaców z Los Angeles, pajace wyprodukowali ten program 15 lat temu i nie kumają, o co chodzi. Forma jest do dupy i stara. Ja jestem wynajęty do tego, żeby uczynić ten cycek atrakcyjnym i żeby była erekcja. Ja masowałem, kombinowałem, gdzie przypudrować, gdzie ujędrnić i żebym po mordzie nie dostał jak skończę. Ta dziwka musi wyjść na miasto, musi się ruszać, biodra muszą funkcjonować, jest rewolucja, to trzeba ciężko pracować, myślicie, że jest łatwo? Strasznie trudno. Kochani, dajmy sobie spokój, to jest serial. Idźcie do domu, obejrzyjcie jakiś poważny film. Tutaj nie ma, na co patrzeć" - dosyć stanowczo powiedział reżyser o swoim dziele na konferencji prasowej promującej serial.

Najpierw Ula, potem Majka, była Monika, czas na Julię

Julia Chmielewska, tytułowa bohaterka serialu „Julia”, to młoda dziewczyna, która na dzień przed swoim ślubem postanowiła zacząć wszystko od nowa. W związku z tym wyprowadziła się z rodzinnej miejscowości do Krakowa i zatrzymała się u swojej kuzynki Kasi i jej rodziny. W malowniczym mieście poznaje bogatą rodzinę Janickich, którzy są właścicielami „Kliniki piękna”.

Jednosezonowe programy rozrywkowe

„Seks, przemoc, misja…”. Tymi zasadami kieruje się stacja Mike’a Szymańskiego - „HDw3D Telewision”. Mike założył stację, o charakterze informacyjno-rozrywkowym. Główny serwis informacyjny prowadził Bilguun Ariunbaatar. W programie nie zabrakło, jak zwykle rzeczowych rozmów z politykami. Swój własny program miał również „Jay Leno”. W rolę Mike’a Szymańskiego wcielał się Szymon Majewski. Nadmieńmy, że program na początku miał nosić tytuł „ADHD TV”, jednak w nawiązaniu do choroby, nazwa budziła wiele kontrowersji, przez co została zmieniona.

Kolejną propozycją TVN był program „Wipeout - wymiatacze”. Był to teleturniej, w którym walczyły ze sobą drużyny z Polski, Czech i Słowacji, Białorusi i Ukrainy. Drużyny walczyły o puchar „Wipeout Cup”, a rozgrywki odbywały się na torze przeszkód w Buenos Aires. Na reprezentację narodową składało się dwudziestu zawodników - w każdym odcinku występował, kto inny. Dwudziestoosobowa reprezentacja Polski będzie walczy z Białorusinami, Ukraińcami i wspólną drużyną Czech i Słowacji o puchar “Wipeout Cup”. Niesamowity tor przeszkód w Buenos Aires, krew, pot, łzy i… dużo zabawy - takie jest show.

Gospodynią programu była Katarzyna Olubińska, a w rolę komentatorów wcielili się „nadredaktor” Tomasz Zimoch z Programu I PR oraz dziennikarz Radia „Eska” Krzysztof „Jankes” Jankowski. W ostatnim odcinku show dowiedzieliśmy się, że to drużyna z Polski wygrała cały turniej. Nie było by w tym nic dziwnego, z tym, że w ostatnich odcinkach programu w krajach drużyn biorących udział w show okazywało się, że program wygrali właśnie drużyny z danego kraju. Polscy uczestnicy po tym zamieszaniu tłumaczyli się, że puchar trafił do Polaków i nie rozumieją, dlaczego w innych krajach widzowie są wprowadzani w błąd.

Ile masz lat, a na ile się czujesz?

„Cofnij zegar” to program, w którym dr Anna Senderska i trener Dariusz Rycaj pomagali uczestnikom zmienić ich życie, poprzez nową dietę, zbilansowany zestaw ćwiczeń i ograniczenia dawnych zwyczajów przechodzili metamorfozę i polepszali stan zdrowia.

"Smutna lekcja twardego biznesu"

Początkowo, w lutym władze TVN dały stacji TVN Warszawa czas do końca 2011 roku na osiągnięcie rentowności. Jednak w marcu nastąpił zwrot akcji o 180 stopni. 25 marca dowiedzieliśmy się o zamknięciu stacji. To był  ostatni dzień emisji programów na żywo. Ostatnie wydanie „Miejskiego Reportera” poprowadziła Hanna Laudowicz, która 15 grudnia 2008 roku otwierała stację w programie „Stolica”, 25 marca był ostatnim programem na żywo. Ostatnie wydanie 1706. prowadziła Małgorzata Prokopiuk-Kępka, a na koniec programu było pożegnanie z widzami. Obecni przy tym byli dziennikarze stacji oraz inni pracownicy, którzy w większości zostali w Grupie TVN przechodząc do innych stacji.

Natomiast 15 grudnia kanały nFilm HD oraz nFilm HD 2 zostały zastąpione czterema kanałami nPremium HD.

Biedrzycka-Osica poza TVN24

Kamila Biedrzycka-Osica, w TVN24 była jedną z czołowych reporterek politycznych TVN24. Absolwentka politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka ze stacją związana była od lutego 2010 roku do listopada 2011. Swoje pierwsze kroki stawiała w radiu. Pracowała m.in. w RMF FM i TOK FM. W listopadzie 2011 roku, stacja podziękowała Kamili Biedrzyckiej-Osicy za współpracę. Skutki tej decyzji były burzliwie komentowane w Internecie, również na naszym portalu.

Filmowe produkcje

W 2011 roku powstał kolejny film TVN z cyklu „Prawdziwe historie”. „Mój biegun - Jaś Mela” nie doczekał się do tej pory jeszcze premiery. Główną rolę w filmie zagrał Maciej Musiał.

-„Historia rodziny Jasia Meli, niepełnosprawnego podróżnika, najmłodszego w historii niepełnosprawnego zdobywcy obu biegunów Ziemi, założyciela Fundacji Poza Horyzonty. Film opowiada o zdarzeniach, które miały miejsce najpierw w dzieciństwie Jasia (śmierć brata- Piotrusia), potem w czasie dorastania chłopaka (wypadek-porażenie prądem), pokazuje zmagania nastolatka w walce o normalne życie po wypadku . Ale jest to przede wszystkim historia o rodzinie, która trwa i umacnia się pomimo tragicznych wydarzeń, które ją spotyka” - to opis produkcji z portalu Filmpolski.pl

„Los numeros” to komedia kryminalna w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. W główną rolę wcielił się Lesław Żurek.

„"Los numeros" to historia policjanta Kuby (w tej roli Lesław Żurek), który trafia kumulację na loterii, ale zamiast otrzymać wygraną w wysokości 17 milionów, zostaje oskarżony o próbę jej wyłudzenia. Kłopoty to dla Kuby specjalność, więc przekręt, na trop, którego wpada, burzy jego policyjną krew. Prawdziwej kumulacji przygód i kłopotów, w które wpadnie seksowny policjant towarzyszyć będzie kumulacja pięknych kobiet. Wokół Kuby krążyć będą przebojowa prezenterka loterii Iwonka (Weronika Książkiewicz), piękna prawniczka Marta (Tamara Arciuch) oraz sąsiadka Ania (w tej roli debiutująca na dużym ekranie Justyna Schneider). Czy Kubie uda się udaremnić przekręt stulecia? Czy odnajdzie prawdziwą miłość?” - to opis produkcji z portalu Filmpolski.pl

Mitja Okorn jest reżyserem słoweńskim. W Polsce zrealizował dopiero dwie produkcje, obie hitowe - „39 i pół” oraz „Listy do M.”.

„Dziennikarz radiowy Mikołaj jest młodym wdowcem samotnie wychowującym rezolutnego syna Kostka, który za wszelką cenę chciałby tacie znaleźć nową towarzyszkę życia. Doris marzy o wielkiej, "filmowej" miłości. Psycholog Szczepan jest pracoholikiem coraz ciężej znoszącym zdrady żony i trudne relacje ze zbuntowaną córką. Małgorzata i Wojciech to bogate, lecz wewnętrznie zimne małżeństwo, które niewiele już łączy. Siostra Małgorzaty, Betty - choć samotna - z radością czeka na narodziny swojego synka, Kazika. Melchior jest łobuzem i podrywaczem czyhającym na kolejne okazje podbojów miłosnych. Tosia uroczą wychowanką domu dziecka pragnącą prawdziwej rodziny. Wladi szefem prężnej firmy poszukującym dziewczyny, którą mógłby przedstawić rodzicom na wigilii. W Święta ich życie się odmieni” - to opis produkcji z portalu Fimpolski.pl

W roku 2011 pojawiają się również 2 filmy dokumentalne Ewy Ewart poświęcone katastrofie lotniczej w Smoleńsku z roku 2010.

„Tragedia w Smoleńsku” to film produkcji TVN i BBC, opierający się na materiałach filmu dokumentalnego "W milczeniu", gdzie katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem i zaistniałe po niej sprzeczności pokazane zostały z perspektywy rodzin ofiar. W tym filmie dodatkowo przedstawione są materiały archiwalne dotyczące zbrodni katyńskiej. Stanowią one pewien rodzaj wprowadzenia, pozwalają na zrozumienie relacji polsko - rosyjskich oraz wagi udziału najwybitniejszych Polaków w obchodach w lesie katyńskim. Na poruszane tematy wypowiadają się nie tylko rodziny ofiar. Pokazane zostały również wypowiedzi polityków.

„W milczeniu” opowiada o bólu, bezsilności i pustce, które stały się nieodłączną częścią nowego życia rodzin ofiar katastrofy. W filmie udział biorą rodziny ofiar, m.in. Katarzyna Gilarska, Beata Gosiewska, Barbara Kazana, Justyna Kazana, Ewa Komorowska, Andrzej Melak, Magdalena Merta, Jolanta Przewoźnik, Izabela Sariusz-Skąpska, Barbara Stasiak, Małgorzata Szmajdzińska, czy też Małgorzata Wassermann.

Ciekawostki, nagrody

W tym roku po raz pierwszy pojawiają się informacje na temat sprzedaży TVN i innych struktur ITI.

Na gali „Telekamer 2011” dwie nagrody zdobyła TVN24 - w kategorii „program informacyjny i biznesowy” oraz „Telekamerę” internautów. Nagrodę otrzymała również jurorka „Mam Talent”, Agnieszka Chylińska, ale w kategorii „Muzyka”.

Nieco więcej szczęścia było podczas gali rozdania „Wiktorów”, gdzie zostali uhonorowani: Anita Werner, Dorota Wellman, Magda Gessler oraz Szymon Hołownia.

Z kolei w plebiscycie „Grand Press” w kategorii „dziennikarstwo śledcze” zwyciężyli Alicja Krystyniak i Jakub Stachowiak z „Superwizjera”, za materiał „Po co nam ta casa?”.

Na Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu” Nagrodę Fundacji „Monumentum Iudaicum Lodzense” otrzymał dokument „Zło w Chełmie.

„W milczeniu” - dokument Ewy Ewart z udziałem rodzin tragedii Smoleńskiej został czterokrotnie wyróżniony:

- w Chicago na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce otrzymał nagrodę specjalną jury za „wyjątkowe walory artystyczne i wagę filmu”,

- w Chicago (MFF) film otrzymał wyróżnienie „Srebrnego Hugo” w kategorii „społeczeństwo/polityka”,

- w Beverly Hills na Beverly Hills Film, Television and New Media Festival - wyróżnienie w kategorii: “Outstanding Excellence for a Documentary”,

- przez „Alaska International Film Award” nagrodą „Kodiak Award”

Już za kilka dni, 15-lecie TVN. Śledzcie nas uważnie.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się