"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

15 lat TVN. Rok 2012

Rok 2012 jeszcze się nie skończył, jednak podsumujmy, to, co się wydarzyło do tej pory. Najbardziej spektakularnymi informacjami były te na temat odejścia Beaty Tadli i Tomasza Sekielskiego do TVP oraz jesienna rewolucja „Faktów”, która dokona się dziś o 19:00. To nie jedyne tematy, które chcemy wam przybliżyć. Więcej w poniższym, ostatnim artykule wspomnieniowym.


 

64 monitory, każdy po 50 cali, składające się na nowy ekran o szerokości 17,4 metrów, wyświetlający obraz o rozdzielczości 10240 x 1440 pixeli, mający możliwość uzyskania 9-krotnie większą rozdzielczość. Okazuje się również, że na skalę europejską, jest to największy videowall, a na świecie jedynie  Al Jazaerra posiada większy ekran. Dodatkowo nowy stół, oprawa graficzna i muzyczna, „Fakty” w HD oraz zaawansowana technologia - tak po krótce można opisać rewolucję, jaka na nas czeka już dziś o 19:00. Na początku roku, dowiedzieliśmy się, że studio „Faktów” i TVN24 przejdzie metamorfozę. Remont rozpoczął się pod koniec maja i trwał niemalże do dziś, gdyż jeszcze w ostatnich chwilach trwały ostatnie prace wykończeniowe, utrudniające nieraz prowadzenie programu „Wstajesz i Wiesz” w TVN24, w którym to przebijały się dźwięki prowadzonych prac.

fot. TVN

-„Stare” studio było świetne – piękny design, przestrzeń, szklane ściany…. Nowe to rozwinięcie tamtego konceptu. To trochę, jak wersja turbo sprawdzonego samochodowego silnika. W praktyce pozwoli lepiej, ładniej, czytelniej ilustrować to, co najważniejsze, czyli przekazywane treści. Mam nadzieję, że spodoba się widzom. Ta inwestycja jest dla Państwa – widzów. To nasz prezent na 15 lecie TVN – mówi Adam Pieczyński, szef newsów w TVN.

- Nowoczesny design/styl nowego studia, ogromny videowall, technologia HD w połączeniu z istniejącymi studiami wirtualnymi dają naprawdę niesamowite możliwości realizacyjne. To będzie nowa jakość w dziedzinie produkcji programów informacyjnych. Nie tylko w naszym kraju – twierdzi Jarosław Kielmel, dyrektor działu techniki TVN 24.

-Mam nadzieję, że ta cała ultratechnologia pozwoli jeszcze lepiej pokazać i przekazać co się dzieje w kraju i na świecie - dodaje Kamil Durczok, redaktor naczelny „Faktów”.

TVN24 HD jeszcze w tym roku?

Grupa TVN jeszcze parę miesięcy temu zapowiadała, że priorytetem jest teraz uruchomienie TVN24 w jakości HD. Miało to nastąpić jednak w pierwszym półroczu 2012 roku. Niewykluczone, że start jest już tuż, tuż, bowiem, dwie sieci kablowe zapowiedziały już włączenie TVN24 HD do swoich ofert. Na razie jednak nie jest znany dokładny termin uruchomienia stacji.

Odpływ pracowników


fot. TVN

Do gorących tematów tego roku należą też, m.in. odejście prezenterki „Faktów” Beaty Tadli oraz Tomasza Sekielskiego, współautora nadawanego w latach ubiegłych w TVN magazynu publicystycznego „Teraz my”. Pierwszy postanowił odejść Sekielski, o czym informowaliśmy pod koniec marca. W TVP od stycznia 2013 roku ma poprowadzić swój autorski program „Obywatel Sekielski”. Miesiąc później, na koniec kwietnia, z TVN rozstała się prezenterka „Faktów”, Beata Tadla, która od nowego roku w TVP1 prowadzić będzie główne wydanie „Wiadomości”.

„Szpital Alicji” pełen „Lekarzy”


Alicja Szymańska - chirurg. Główna bohaterka serialu. Jest to młoda, ambitna lekarka. Potrafili leczyć innych. Ma jednak problem, aby „wyleczyć” siebie. Wydawałoby się, że z Krzysztofem tworzą idealną parę. Okazało się jednak, że Krzysztof gra na dwa fronty. Miejsce specjalizacyjne, o którym marzyła Alicja, podstępem załatwił rywalce Alicji, swojej kochance. Alicja jest też świadkiem ich namiętnych chwil. Po tym wszystkim decyduje się wyjechać do Torunia, gdzie parę dni wcześniej otrzymała propozycję pracy i miejsca specjalizacyjnego, po tym, jak uratowała matkę dyrektor szpitala od błędu Krzysztofa. Na miejscu okazuje się, że o miejsce specjalizacyjne, które z początku odrzuciła, będzie musiała walczyć z lekarzem „Coperniusa” - Danielem Ordą, który nie będzie grał fair. O względy Alicji, zaczynał walczyć Maks Keller - kolega ze szpitala. Jednak i on, nie może mieć czystego sumienia…

Serial ten, okazał się jednym z hitów jesiennej ramówki TVN. Ogląda go około 3 mln widzów. Obecnie trwają zdjęcia, do drugiej transzy serialu.

 „Ten dań jest dobry”

fot. TVN

„MasterChef” to program, który powstał w Wielkiej Brytanii i odniósł sukces w ponad 30 krajach świata. Największą popularność zdobyła amerykańska wersja z Gordonem Ramsay’em na czele. Polska wersja programu, nawiązuje w głównej mierze, do tej amerykańskiej. W jury naszej rodzimej wersji zasiadają - Magda Gessler - znana restauratorka, Anna Starmach - kucharka, zwyciężczyni konkursu „Gotuj o wszystko” oraz jedyny rodzynek wśród pań Michel Moran - właściciel restauracji, szef kuchni, Hiszpan, który urodził się, wychowywał i doświadczenie zbierał we Francji. W programie, uczestnicy rywalizują między sobą o tytuł pierwszego polskiego „Masterchefa” oraz kontrakt na wydanie kulinarnej książki i 100 tys. zł.

Nieco nowsza „Magda M.”?


Agata Przybysz - bohaterka, wokół której kręci się „Prawo Agaty”. Przybysz to odnosząca sukcesy dyrektor działu prawnego w pewnej w Pro Spectrum. Z dnia na dzień traci jednak pracę, a wszystko to przez lekkomyślne podpisanie dokumentu, mającego na celu wyprowadzenie z firmy 800 tys. zł. Dokumenty podrzucił jej narzeczony - Hubert Sułecki. Agata nie sądziła, że tak bliska dla niej osoba, tak ją oszuka. Sułecki na dodatek ucieka z pieniędzmi i zostawia Agatę na lodzie. Przybysz, aby spłacić firmę sprzedała mieszkanie i samochód. Dodatkowo wzięła kredyt. Pomagali jej w tym rodzina i przyjaciele. Na nowo musiała rozpocząć swoje życie. Pracę otrzymała w małej kancelarii adwokackiej przyjaciółki. Na początku nie odpowiadała jej jednak praca, ale na nowo odkryła swoje powołanie prawnicze i w pełni angażuje się w sprawy, którymi się zajmuje. Serial cieszy się sporą popularnością, a jego oglądalność oscyluje w granicach 2,6 mln widzów.

Szymon nie dla lemingów?


fot. TVN

„Szymon na żywo” to przede wszystkim Szymon nieprzewidywalny i „niecenzurowalny”. Oprócz wielu gości w programie nie zabrakło kabaretowych „Rozmów w tłoku” nazywanych po prostu „kabaretem”. Dodatkowo Paweł Gosk, wcielał się w różne role - albo był korespondentem krajowym, albo specjalnym wysłannikiem po mieszkaniach ludzi. Obecny był również na wielu konferencjach prasowych, m.in. PZPN. Z kolei Bilguun Ariunbaatar, prezentował sylwetki narodowości, jakie miały przyjechać do Polski w związku z Euro 2012. W programie Szymona Majewskiego zatrudnienie znalazł również aktor Piotr Cyrwus, znany głównie jako Ryszard Lubicz z serialu „Klan”. Rola Cyrwusa w programie miała charakter kabaretowy. Przez pierwszych parę odcinków dochodziło do kłótni, miedzy nim a produkcją programu ze względu na brak czasu na jego występ w programie. Ponadto występował w „kabarecie”, był niezwykle „urodziwą” wodzianką, a jeden z odcinków poprowadził wspólnie z Szymonem. To jednak nie pomogło programowi, który notował bardzo złe wyniki oglądalności.

- On się sprawdzał, kiedy emocje leżały na ulicach. A lemingi nie chcą, żeby się specjalnie śmiano z Platformy Obywatelskiej. A Majewski nie ukrywał swoich rozterek politycznych. Wiem, że powinna być partia, jak PO, która pcha nas ku Europie. Ale jest też miejsce dla PiS, który pamięta, dba o tradycje, historię. Mam rozdartą naturę - mówił w maju i zapewniał, że żarty dla niego kończą się tam gdzie giną ludzie, więc żartować z katastrofy smoleńskiej nie zamierza - tak w wywiadzie dla „Wprost” mówił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Majewski odnosząc się do słów Miszczaka powiedział, że brzmi to jak chora bajka i że jeżeli te słowa są na poważnie to nie pozostaje mu nic innego jak spakować walizki i wyjechać do kraju, gdzie panuje wolność słowa.

Budzący kontrowersje

„Surowi rodzice” to reality show, w którym na 7 dni, sprawiające kłopot nastolatki, jadą do innej rodziny, gdzie poznają prawdziwą szkołę życia. Ludzie nie wierzą w ich głęboką przemianę w ciągu tygodnia. Program spełnia jednak inne zadanie. Pokazuje nastolatkom i ich rodzicom pokazuje jednak coś innego:

- Program proponuje tym młodym osobom możliwość sprawdzenia się w innej rzeczywistości, dzięki której mogą oni doświadczyć swoich mocnych i słabych stron oraz poznać wartość współpracy. Poprzez udział w tym programie mogą oni nauczyć się dawania czegoś od siebie, nie tylko brania i żądania. Zaś rodzice nastolatków mogą zobaczyć, że tego typu postawa jest błędna z założenia i obfituje w liczne negatywne konsekwencje - mówi Marta Żysko-Pałuba - psycholog czuwający nad programem.

„Ukryta Prawda” o „Trudnych Sprawach”, czyli „Dlaczego ja” mam tak niesamowite historie

Historie skrywanych tajemnic, niedomówień, zazdrości czy ingerencji osób trzecich mogą zburzyć  spokojne, rodzinne życie. Serial „Ukryta prawda” to program z gatunku scripted docu, przedstawiający w realistyczny sposób historie rodzinnych konfliktów. Od tych najmniejszych po dramatyczne - syn okazuje się być owocem zdrady żony, rodzice wiodą podwójne życie, córka cierpi bulimię. Intencją programu nie jest szokowanie widza, ale pokazanie, że każdy problem można rozwiązać, choć często wymaga to mnóstwa dobrej woli, zajrzenia w głąb siebie, odwagi i konsekwencji.

Niezbyt „Perfekcyjna Pani Domu”?


fot. TVN

Początkowo jej program był w TVN Style. Ze względu na sukces został powtórzony w wakacje na głównej antenie, a od września premiery programu zamiast w TVN Style, są w TVN w każdy poniedziałek o 22:30. Małgorzata Rozenek, tytułowa „Perfekcyjna Pani Domu” odniosła dzięki programowi spory sukces. Niestety, okazało się też, że jej dom w Strzeniówce pod Warszawą, tak naprawdę nie należy do niej, tylko został wynajęty na potrzeby programu, a jej „mili znajomi” na łamach prasy i Internetu twierdzą, że wcale perfekcyjna nie jest. Oto wypowiedź Rozenek sprzed paru lat:

- „A ja jestem daleka od ideału żony .Na mojej głowie są remonty , opieka nad dzieckiem, robię też doktorat na UW, za to nie gotuję, nie piorę, niepracuję zawodowo."

Możliwe, że to było tylko chwilowe, tymbardziej, że w najnowszych wywiadach Rozenek mówi:

- „Boże, jak ja kocham prać! Rzeczy, które trzeba prać ręcznie, piorę ręcznie, ale kocham wkładać do pralki, segregować, czytać metki.” 

Jak było i jest naprawdę, pewnie nigdy się nie dowiemy. Warto jednak, do pewnych kwestii podchodzić z rezerwą.

Bez komentarza

„Woli i Tysio na pokładzie” konfrontuje dwóch znanych „celebrytów”: fotografa - Marcina Tyszkę i projektanta mody Dawida Wolińskiego, z zawodami i miejscami nie koniecznie pasującymi do ich wizerunku, ogólnie znanego szerszej publiczności. Panowie na 2 dni musieli zmierzyć się z innym zawodem - strażakiem, piekarzem,  czy też pracownikami zoo. To jak sobie radzili podglądały, towarzyszące im cały czas kamery. Program nie spodobał się widzom. I to bardzo. Prawie w ogóle nie było pozytywnych opinii nt. programu. Również znane osoby krytykowały ten program. Ogólnie, lepiej zostawić to bez komentarza.

TVN7 dyktuje „Reguły gry”

fot. TVN

Nie sposób nie wspomnieć o próbie realizacji własnego serialu na potrzeby TVN7. “Reguły gry” to adaptacja amerykańskiego sitcomu “Rules of Engagement”. W serialu widzowie oglądają relacje damsko-męskie widziane oczyma świeżo zaręczonej pary, wieloletniego małżeństwa oraz singla. W serialu grają Katarzyna Kwiatkowska, Jan Jankowski, Julia Kamińska, Maciej Zakościelny i Paweł Wilczak. Produkcją sitcomu zajmuje się Grupa TVN. Serial trafił do emisji w połowie lutego. Na koniec kwietnia dowiedzieliśmy się, że powstanie druga transza serialu, która do emisji miała trafić jesienią br. Tak się jednak nie stało, gdyż wkrótce po tej informacji TVN poinformowało o zawieszeniu produkcji serialu, ze względu na kryzys na rynku reklamy.

„Twoja telewizja”

TTV - Twoja telewizja, początkowo miała nosić nazwę UTV. Jest to wspólne przedsięwzięcie Grupy TVN i spółki Stavka, w której to Grupa TVN wykupiła ponad połowę udziałów, dzięki czemu, TVN jest większościowym właścicielem spółki Stavka i tym samym stacji TTV. Stacji, która miała mocny początek, lecz wyniki oglądalności zweryfikowały plany szefostwa stacji. Na początku kanał TTV wypełniony był sporą ilością programów własnej produkcji. W chwili obecnej, jest ich zdecydowanie mniej. Resztę czasu wypełniają programy wyprodukowane dla TVN w latach ubiegłych. Z nowszych produkcji TVN, stacja w dni powszednie od 18:15 pokazuje serial „Detektywi”, a o 18:50 „Rozmowy w toku”. Jest to swego rodzaju namiastka dawnego TVN, gdyż stacja pokazuje seriale dokumentalne takiej jak „Cela nr”, „Jarmark Europa” i inne. Dodatkowo, stacja reaktywowała magazyn „Nie do wiary” z Maciejem Trojanowskim na czele. Program prawie w ogóle nie różni się od odcinków niegdyś emitowanych przez TVN. Oprócz tego na antenie TTV można oglądać magazyn informacyjny „Euronews” oraz sportowy serwis „Orange Sport Raport”. Do gwiazd stacji należą: Monika Richardson, Roman Czejarek, Małgorzata Prokopiuk, Maciej Trojanowski, Jakub Porada czy też Ryszard Cebula. Oglądalność stacji, mimo wielu powtórek cały czas rośnie i w segmencie stacji lifestylowych zajmuje trzecie miejsce w rankingu oglądalności za TVN Style i TVN Turbo, prześcigając jednocześnie stacje Polsatu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości ZapTV.

Produkcje filmowe

W ramach filmów z cyklu „Prawdziwe historie” swoje premiery mają „Bokser” (premiera telewizyjna) oraz „Nad życie” (premiera kinowa).

fot. TVN

„Przemek (Szymon Bobrowski) już, jako młody chłopak marzy o tytule mistrza świata w kickboxingu. Trenować zaczyna jednak w dość późnym wieku, dlatego niewielu daje mu szansę na karierę sportową. Mimo to, jest skłonny do każdych poświęceń, żeby osiągnąć cel. Wielka determinacja oraz wiara w swoje możliwości sprawiają, że podporządkowuje całe życie reżimowi ćwiczeń, pod okiem oddanego mu bezgranicznie trenera (Krzysztof Kiersznowski). Czas pokazuje, że jego upór się opłaca. W dniu walki o swój pierwszy pas mistrzowski Przemek czuje, że ma świat u swoich stóp! Szczęście potęguje  wiadomość, że jego świeżo poślubiona żona Ewa (Anna Przybylska) właśnie urodziła córkę. Przemek od razu po skończonej zwycięstwem walce jedzie do szpitala. W tym momencie czuje, że jest panem świata i nie dopuszcza myśli, że kiedyś może to wszystko stracić. Kariera Przemka zaczyna przybierać zawrotne tempo. Interesuje się nim amerykański menedżer - Gary Michalsky (Marek Probosz), który proponuje mu przejście na boks zawodowy. Wiąże się to ze znacznie większym prestiżem i dużymi pieniędzmi. Warunek jest tylko jeden - musi wyjechać do USA. Zostawić żonę i małą córeczkę, a także porzucić starego trenera, który oszlifował jego talent. Decyzja wydaje się Przemkowi oczywista. Nic bowiem nie jest ważniejsze niż jego marzenia o sławie i podboju świata. Tak mijają kolejne lata. Przemek z każdym miesiącem jest coraz bliżej szczytu... i coraz dalej od swoich najbliższych. Kiedy przylatuje do kraju, aby walczyć o mistrzostwo Europy, żona składa pozew o rozwód. On nie rozumie tej decyzji. Nie ma również świadomości, że kiedy stacza swoje walki na ringu, Ewa rozpoczyna walkę znacznie trudniejszą - o życie ich córki (Emilia Stachurska). Niewydolność nerek, której pierwsze objawy zostają zbagatelizowane, czyni coraz większe spustoszenie w organizmie dziewczynki. Na horyzoncie majaczy widmo przeszczepu. Wtedy jednak nawet to nie wystarcza, żeby otrzeźwić boksera. Opuszczony przez żonę rzuca się w wir przypadkowych romansów i zatraca się w świecie telewizyjnego blichtru. Refleksja przychodzi na kilka chwil przed upadkiem na samo dno. Dzięki Kasi (Katarzyna Maciąg) - nowej narzeczonej, która wierzy w niego i staremu trenerowi, który daje mu kolejną szansę, bokser znów wraca na ring. Chce odzyskać szacunek do siebie i pokazać światu, na co go stać. W tym czasie stan jego córki bardzo się pogarsza. Przeszczep staje się koniecznością. Lekarze wciąż szukają dawcy, ale czasu jest coraz mniej. Ostatnią nadzieją jest Przemek” - to opis produkcji z portalu Filmweb.pl

„Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą (Olga Bołądź). Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie. Wszystko miało być jak w bajce - piękny ślub, dzieci i dom w górach. Te plany przerywa jeden telefon. Po dramatycznej informacji Agata rozpocznie wyścig z czasem. Zawalczy o siebie, o mężczyznę, którego kocha i o dziecko, którego pragnie nad życie. Czy miłość wszystko zniesie? Czy wszystko przetrzyma?” - to opis produkcji z portalu Filmweb.pl

Ponadto TVN stał się jednym z koproducentów filmu „Mój rower” i jednym z producentów filmu „Bartoszewski. Droga”.

„Mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet. A co, jeśli jest jeszcze gorzej i nie rozumieją też siebie nawzajem? Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego, to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł, Włodek i Maciek skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?” - to opis produkcji z portalu FIlmpolski.pl

„Polityk, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny, historyk. Były więzień Auschwitz, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, minister, senator, sekretarz stanu, mistrz ciętej riposty. Trudno uwierzyć, ale to wszystko dotyczy jednej osoby. Człowieka niezwykłego - Władysława Bartoszewskiego. Jego życie to nieustanna droga człowieka, który walczy o Polskę. Teraz zaprasza nas w kolejną podróż...” - to opis produkcji z portalu Filmpolski.pl 

Ciekawostki, nagrody

fot. Polskapresse

Wiceprezydent Grupy ITI Mariusz Walter na specjalnej Gali Nagród Lewiatana odebrał Nagrodę Specjalną Zarządu "za biznesowy sukces, który nadaje styl polskiej przedsiębiorczości, kontynuując jej najlepsze tradycje". Nagroda została przyznana przez Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

W plebiscycie „Telekamery” nagrody zdobyli Magda Gessler („osobowość telewizyjna”), Robert Kozyra („juror”), Piotr Adamczyk („aktor” - m.in. „Przepis na życie”) oraz TVN24 („program informacyjny i biznesowy”), który ponownie zdeklasował konkurencję.

Z kolei na gali „Wiktorów” nagrody zdobyli Justyna Pochanke („najpopularniejszy komentator lub publicysta”) oraz Ewa Ewart („najpopularniejszy producent lub twórca programu telewizyjnego”).

Weronika Diallo, prezenterka pogody w TVN24 i TVN Meteo, autorka programu „Raport Meteo” i dziennikarka magazynu „Meteo News” zajęła drugie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację pogody podczas międzynarodowego szczytu prezenterów pogody Wettergipfel 2012. Prezentacja prognozy musiała odbyć się w języku niemieckim. Diallo pokonała wielu prezenterów z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Czech.

Film „W milczeniu” na World Media Festival w Hamburgu otrzymał nagrodę w kategorii „dokument polityczny”. Film dodatkowo uznany został za najlepszy film dokumentalny tegorocznej edycji i został laureatem Grand Media Award. Również na innej gali film został nagrodzony CINE Golden Eagle Award w kategorii Professional Telecast News Division - Informational.

Komedia romantyczna „Listy do M.” otrzymała „Bursztynowe Lwy” na Gdynia Film Festival (dotychczas Festiwal Polskich Filmów Fabularnych). 

Przez ostatnie 3 miesiące podsumowaliśmy działalność TVN od początku istnienia stacji. Dziś, w 15 rocznicę powstania stacji dobiegliśmy do końca z naszymi wspomnieniami. To jednak nie koniec naszych atrakcji - jeszcze dziś wielka niespodzianka od nas, dla Was. 

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się