"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
ferie z dziećmi na Mazurach
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

20 lat Kingi

Na początku była spikerką. Później przeprowadzała relacje z USA, prowadziła program sensacji i zniknęła. Powróciła w wielkim stylu jako gospodyni morning show, brawurowo wygrała "Taniec z Gwiazdami" a później prowadziła, a następnie była jurorką "You Can Dance - Po prostu tańcz!". Kinga Rusin - jedna z najjaśniej świecących gwiazd TVN obchodzi dziś dwudziestolecie pracy.

Na początku był stres...Koniec 1992 roku - Telewizja Polska ogłasza casting na nową spikerkę. Pojawia się wiele kandydatek, jednak wygrała Ona - dwudziestodwuletnia studentka Italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Kilka tygodni później, dokładnie 5 lutego 1993 roku w maleńkim studiu w Jedynki przy ulicy Woronicza, punktualnie o 9:00 zapaliła się czerwona lampka w kamerze, a Ona wypowiedziała słowa: "Dzień Dobry, nazywam się Kinga Rusin. Dziś jest piątek, piątego lutego. Oto co zobaczą Państwo w programie". Tymi słowami rozpoczęła się kariera jednej z największych gwiazd polskiej telewizji - Kingi Rusin. Prowadziła studio na żywo, rozmowy z gośćmi i konkursy telefoniczne na żywo. Widzowie i środowisko dziennikarskie szybko zauważyło talent Rusin i już po roku pracy otrzymała nagrodę "Wiktora" w kategorii odkrycie telewizyjne roku. Wtedy, zupełnie nagle, u szczytu kariery zniknęła...American lifeRusin, zaledwie po roku znajomości, poślubiła młodego, ale już uznanego dziennikarza "Wiadomości", Tomasza Lisa. Zaledwie trzy dni po ślubie młoda para wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Tomasz został korespondentem w Waszyngtonie, a Kinga przygotowywała od czasu do czasu relacje, m.in. z rozdania Oscarów. Gdy w 1997 roku Mariusz Walter zaproponował Lisowi stworzenie nowego dziennika - "Fakty", oboje wrócili do kraju.

TelewizjerW 1998, mniej więcej rok po urodzeniu córki Poli, Kinga wróciła na ekrany telewizyjne. W stacji, gdzie jej mąż był największą gwiazdą, zaczęła prowadzić na zmianę z Martą Kuligowską, codzienny  magazyn sensacji i ciekawostek - "Telewizjer". Jednak w TVN pracowała niecałe dwa lata - po raz drugi zaszła w ciążę i na prawie pięć lat zniknęła z telewizji po raz drugi. Kilka lat później zaczęła prowadzić firmę PR i została wiceprezesem fundacji "ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom". I choć wydawało się, że Rusin już nigdy nie wróci do telewizji, nagle nastąpił przełom...

Dzień dobry, TVN


Jest sierpień 2005 roku - trwa konferencja dotycząca jesiennej ramówki TVN. Już wcześniej słychać było głosy, że w stacji pojawi się nowy program -weekendowe morning show, takie, jakie mogą oglądać widzowie w USA, zupełnie nie przypominające "Kawy czy Herbaty?", czy "Pytania na śniadanie". Wiadomo było, że program powstanie, że będzie się nazywał "Dzień Dobry TVN", nie wiadomo było jednak kto go poprowadzi. Nagle na konferencji pojawiły się dwie pary prowadzących - Magda Mołek i Oliwier Janiak, oraz Marcin Meller, znany z "Agenta" i... Kinga Rusin! To był jej spektakularny powrót, tym bardziej, że nie cały rok wcześniej, jej ówczesny mąż, Tomasz Lis, w atmosferze skandalu rozstał się z TVN. Kinga w telewizji zadebiutowała po raz drugi. Już nie jako przestraszona studentka, tylko ja świadoma siebie kobieta. Razem z Mellerem poprowadzili pierwsze wydanie "Dzień Dobry TVN" i od razu "kupili" sympatię widzów. Kinga i Marcin wspólnie program prowadzili do czerwca 2008. Od tego momentu jej telewizyjnym partnerem jest Bartosz Węglarczyk. Jednak to nie "Dzień Dobry TVN" przyniósł Kindze Rusin największą popularność...

She can danceZaledwie rok po debiucie w "DDTVN", świeżo po rozwodzie z Lisem, Kinga podjęła decyzję o udziale w IV edycji "Tańca z Gwiazdami", który w tym okresie święcił największe triumfy. Do pary dostała nowego tancerza, Stefano Terrazzino, który nie dość że jest Włochem, to jeszcze miał wtedy problemy z komunikacją w języku polskim. Mimo początkowych trudności Kinga i Stefano podbili serca widzów i jury, co poskutkowało zwycięstwem programu. Rusin została legendą programu, a jej rumba, była wspominana przez jury przez wiele następnych edycji. Jej rumba dała jej zwycięstwo dwukrotnie - Rusin i Terrazzino wygrali również specjalny program "Najpiękniejsze tańce", gdzie uczestnicy poprzednich edycji show, wykonywali swoje popisowe numery.  Rok po wygraniu "Tańca..." na antenie TVN pojawił się nowy program - "You Can Dance - Po prostu tańcz!", którego gospodynią została Kinga. I chociaż zarzucano jej nietrafione stylizacje, czy to, że nie potrafi nawiązać kontaktu z młodymi uczestnikami, prowadziła program przez pięć edycji. W szóstej odsłonie show jej miejsce zajęła Patricia Kazadi, a Rusin zasiadła w fotelu jurora. Będąc jeszcze prowadzącą "YCD", w 2008 roku otrzymała drugiego "Wiktora" - tym razem "Wiktora publiczności".

Życie poza telewizjąRusin pracuje nie tylko w TVN. Jak już zostało wspomniane, prowadzi agencję PR, jest wiceprezesem fundacji, a także jest współwłaścicielką marki kosmetyków naturalnych - "Put&Rub". W 2010 roku, wspólnie z Małgorzatą Ohme, wydała książkę "Co z tym życiem?", w której opowiada m.in. o swoich przeżyciach związanych z rozwodem oraz radzi kobietom jak zawalczyć o siebie.

Co przyniosą kolejne lata Kindze? Tego nie wiemy. Ale dziś, z okazji Jej święta, redakcja serwisu tvnfakty.pl życzy Kindze Rusin samych sukcesów i kolejnych dwudziestu lat na antenie!

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się