"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

 • "Wydarzenia" Polsatu
 • "Wiadomości" TVP
 • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

7 grudnia finał "Zwykły bohater 4"

Trzy kategorie, dziewięciu finalistów i aż trzech zwycięzców. Już 7 grudnia o godzinie 21.00 w Ufficio Primo odbędzie się Gala Finałowa Konkursu „Zwykły Bohater”. Jest to akcja wyjątkowa, już po raz czwarty, prowadzona przez Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onet. Galę uświetnią występy znakomitych gwiazd. Na scenie zobaczymy m. in. Jessie Ware i  Bo Saris.

Każdego roku nagradzani zostają ludzie niezwykli, którzy zachowali się fair, wykazali inicjatywą albo odwagą w niesieniu pomocy innym. Spośród 1500 nadesłanych zgłoszeń do wielkiego finału zakwalifikowało się 9 osób, które zostały wytypowane przez Jury w trzech kategoriach:

Bohaterstwo:

 • Jerzy Wątroba - uratował 18-latka, pod którym zawalił się most;
 • Mariusz Niwiński - mężczyzna nie zważając na potencjalne niebezpieczeństwo, udzielił pomocy zakrwawionemu człowiekowi, który nagle pojawił się na drodze;
 • Paweł Kwiatkowski,  Karol Pietrzak oraz Edward Waciński - wspólnie uratowali dwie kobiety z tonącego w rzece samochodu.

Fair play:

 • Paweł Berkiet i Krzysztof Kalinowski - nastolatkowie, którzy uniemożliwili jazdę pijanemu kierowcy;
 • Tadeusz Centek - prawdopodobnie najstarszy wolontariusz w kraju, który mimo dojrzałego wieku - 93 lata, pomaga pacjentom jednego z hospicjów;
 • Alicja Niedźwiecka-Zimała, nauczycielka, która od ponad roku pomaga jednej z uczennic w swojej szkole.

Inicjatywa:

 • Mateusz Laskowski - muzyk, który mimo tego, że sam walczy z chorobą, organizuje akcje charytatywne dla innych;
 • Wanda Lewandowska – emerytowana krawcowa, która pomaga potrzebującym, m.in. szyjąc dla nich niezbędne ubrania;
 • Martyna Kaczmarek - dziewczyna, która zorganizowała zbiórkę krwi na terenie swojej szkoły. Akcja z czasem rozrosła się i „wyszła” poza jej mury.

Zwycięzca każdej z trzech kategorii zostanie wyłoniony w drodze głosowania, które potrwa do 7 grudnia. Wyniki plebiscytu poznamy na Gali Finałowej prowadzonej przez Ewę Drzyzgę oraz Szymona Hołownię. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czeka nagroda w wysokości 100 000 zł. Pozostali finaliści otrzymają po 25 000 zł. Dodatkowo, każdy z laureatów otrzyma statuetkę Zwykłego Bohatera.

Bank BPH wręczy również nagrodę specjalną Wolontariusza Roku, która zostanie przyznana pracownikowi Banku.

W skład Jury, którzy wybrali finalistów, wchodzą osoby, dla których sprawy drugiego człowieka nie są obojętne. Szymon Hołownia - dziennikarz, Ambasador Akcji, Bożena Walter - Prezes Fundacji TVN Nie Jesteś Sam, Ewa Drzyzga - dziennikarka, prowadząca program Rozmowy w toku, Mariusz Kostera - Wiceprezes Zarządu Banku BPH oraz po raz pierwszy w tym roku aktorka - Małgorzata Foremniak.

Galę uświetnią występy znakomitych gwiazd. Na scenie zobaczymy m. in. Jessie Ware, autorkę hitu „Wildest Moments”, której debiutancka płyta „Devotion” została wyróżniona w Polsce platynową płytą. W październiku Artystka wydała swój drugi album „Tough Love”, z którego pochodzi m.in. singiel „Say You Love Me”. Usłyszymy również nowy głos na scenie soul. Brytyjski “Guardian” okrzyknął go mianem „soulowej sensacji”, a krytycy zgodnie uznali, że Artysta na nowo przywraca wiarę w sztukę wokalną. Bo Saris to urodzona gwiazda, która talentem dorównuje umiejętnościom Micheala Jacksona. Jego utwory z debiutanckiej płyty „Gold” podbijają listy przebojów w Belgii, Holandii, Danii i w Wielkiej Brytanii.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się