"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

9 nagrodzonych dokumentów

TVN zdobył aż 9 nagród w prestiżowym konkursie The Best Shorts Competition. Jest to międzynarodowy konkurs, gdzie nagradzane są krótkometrażowe produkcje z całego świata. Wśród nagrodzonych dokumentów znalazły się produkcje stacji Grupy TVN - TVN, TVN Style, TVN24, TVN Turbo oraz TTV.

Czarnobyl. Wstęp Wzbroniony (Chernobyl) Armin Kurasz  - Award of Excellence: Documentary Short (TVN Turbo)

To film o Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, prawie 30 lat po katastrofie. Autorzy dokumentu odwiedzili miejsca do których nie zaglądały wcześniej kamery telewizyjne. Dzięki nim widzowie mogą zobaczyć opuszczone tereny, wnętrze elektrowni oraz dziesiątki innych, niezwykłych miejsc w których do dziś, mimo zakazów, mieszkają ludzie.

Klonowanie. Sposób na nieśmiertelność (Clones. Reaching Immortality) Małgorzata Łupina - Award of Excellence: Documentary Short (TVN Style)

Marcin Prokop wraz z ekipą TVN Style odwiedził Koreę Południową w której znajduje się słynna klinika Sooam, która od prawie dziesięciu lat specjalizuje się w klonowaniu. Założył ją weterynarz dr Hwang Woo Suk, który jako pierwszy na świecie sklonował psa. Obecnie Sooam przeprowadza około stu tego rodzaju zabiegów rocznie. Marcin Prokop jako jeden z nielicznych dziennikarzy miał szansę uczestniczyć w porodzie sklonowanego pupila. Podczas rozmowy z najsłynniejszym weterynarzem na świecie poznał jego najbliższe plany - znalezienie lekarstw na wiele przewlekłych chorób oraz ożywienie skamieliny mamuta znalezionego na Syberii.

Ludzie duchy (The Ghost People) Martyna Wojciechowska, Marek Kłosowicz - Award of Merit Special Mention: Documentary Short  (TVN)

Poruszający dokument o albinosach żyjących w Tanzanii. To najgorsze miejsce, gdzie może urodzić się osoba chora na bielactwo. Albinosi nazywani są Zeroo zeroo i na pewno nie są traktowani jak ludzie. To właśnie w tym kraju powszechne jest wierzenie, że ich ciało ma magiczną moc. Jest jak talizman. Niestety oprócz słońca i chorób skóry największym zagrożeniem dla albinosa jest po prostu drugi człowiek. 

Sulawesi. Życie po życiu (Sulawesi. Life After Life) Martyna Wojciechowska, Hanna Jewsiewicka - Award of Merit Special Mention: Documentary Short (TVN)

Zaskakujący dokument o życiu i zwyczajach ludu Toraja, który zamieszkuje wyspę Sulawesi. Martyna Wojciechowska spotyka Ra’Tuk Baan, która choruje od roku. Kochająca rodzina przygotowuje dla niej ulubione posiłki i kilka razy dziennie ustawia je koło łóżka. Kobieta chętnie przyjmuje także gości, którzy zobowiązani są uszanować jej spokój. Niestety, Ra’Tuk Baan nie może chodzić i nie mówi. Nie żyje od roku, ale według tradycji Torajów – jest chora. Tu ciało zmarłego członka rodziny przechowuje się w domu i do chwili pochówku traktuje jak chorego. 

Skazane na ślub (Sentenced to Marriage) Ewa Marcinowska - Award of Merit Special Mention: Documentary Short  (TVN)

W Etiopii 2 na 5 dziewczynek wydawanych jest za mąż przed ukończeniem 18 roku życia. Często o wiele starszym mężczyznom. Dziewczynki uciekają ze swoich wiosek, aby uniknąć małżeństwa. Tym sposobem masowo trafiają na ulicę dużych miast, gdzie czeka na nie wiele zagrożeń. Organizacja „Yenega Tesfa” opiekuje się dziećmi ulicy, które najczęściej są zabierane do obcych ludzi jako służące. Są wykorzystywane i nie chodzą do szkoły. Trzy niezwykłe, małoletnie bohaterki dokumentu walczą o wolność i normalne życie, jakie powinna wieść każda nastolatka. 

Szalone Tokio (Crazy Tokyo) Małgorzata Łupina and Jowita Baraniecka - Award of Merit Special Mention: Documentary Short (TVN Style)

W dokumencie „Szalone Tokio" dziennikarka Agnieszka Szulim wraz z ekipą TVN Style pokazała niezwykłe oblicze japońskiej stolicy i jej mieszkańców oraz niebanalne atrakcje miasta. Kocia kawiarnia, wirtualne przymierzalnie, drinki podawane przez makaki, ekologiczne trumny, „host cluby” to tylko niektóre z zaskakujących pomysłów Japończyków. 

Endrju (Andrew) Tomasz Blachnicki and Robert N. Wachowiak - Award of Merit Special Mention: Documentary Short (TTV)

Andrzej Gołota i jego żona Mariola po raz pierwszy wyrazili zgodę na realizację filmu o sobie. "Endrju" przybliża sylwetkę sportowca, jakiego nie znamy. Spoglądamy na Gołotę nie jak na boksera, ale przede wszystkim człowieka. Film ukazuje samotność sportowca w brutalnym świecie na styku mediów i zawodowego boksu. To także historia mężczyzny, który aby wyjść do walki, najpierw musi uporać się z "demonami przeszłości” i stoczyć bitwę z samym sobą.  

Stan umysłu (State of mind) Daria Lipko -  Award of Merit Special Mention: Documentary Short (TVN)

Głównym bohaterem filmu jest neuropsychiatra Senadin Ljubovic, z pochodzenia bośniacki muzułmanin, który przed wojną przyjął dr. Radovana Karadzića do pracy w klinice psychiatrii  w Sarajewie. Ostatni raz widzieli się tuż przed wybuchem konfliktu. 16 lat po wojnie Senadin Ljubovic, postanawia pojechać do aresztu dla zbrodniarzy wojennych w Hadze, żeby spotkać się ze swoim byłym przyjacielem. 

Depozytariusz (The Depositary) Mateusz Kudła - Award of Merit Special Mention: Documentary Short  (TVN24)

Dwunastominutowy dokument przedstawia historię Łukasza Kazka, który w Górach Sowich na Dolnym Śląsku odnajduje depozyty, ukryte przez niemieckich mieszkańców wysiedlanych z Ziem Odzyskanych po II wojnie światowej. Bohater nie sprzedaje znalezionych skarbów, ale odszukuje ich właścicieli, by sentymentalne depozyty – fotografie, dokumenty i osobiste pamiątki – wróciły do nich po siedemdziesięciu latach.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się