Miesięcznie odwiedza nas 200 000 użytkowników!
Baner - nagłówek
ODZIAŁY LOKALNE
Kraków
Łódź
Warszawa
Poznań
Toruń
Wrocław
Szczecin
Katowice
Gdańsk
Białystok
PARTNERZY
Polski producent mebli ze starego drewna
Meble wykonywane ręcznie
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński Medical & SPA
Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Kompleksowa obsługa instalatorów
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Sklep Montersi.pl
Pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Zakupy i zabawa
SONDA
Jak Ci się podoba nowa wersja tvnfakty.pl?

Aktywny tryb życia

Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. To właśnie połączenie aktywności fizycznej i odpowiednio zbilansowanej diety przekłada się na nasze zdrowie fizyczne i możliwość uzyskania smukłej sylwetki oraz wymarzonej wagi. To pozwala na podniesienie komfortu psychicznego naszego życia. Jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej jest obecnie bieganie. Co warto wiedzieć i kupić zanim rozpocznie się pierwsze treningi?

Obuwie do biegania – jakie wybrać?

Jednym z podstawowych błędów, jakie popełniają biegacze amatorzy jest rozpoczynanie treningów w obuwiu, które noszą na co dzień. Jest to złe rozwiązanie z uwagi na to, że stopa, jak i całe ciało potrzebują odpowiedniego wsparcia w czasie biegu. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem treningów warto sprawdzić ofertę sklepów ze sprzętem sportowym i zapytać o dobrej jakości obuwie do biegania. Jest to o tyle istotne, że dobrze dobrane buty do biegania pozwalają na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji w czasie codziennych treningów. Warto też pamiętać, żeby trenowanie rozpoczynać stopniowo – nie przeciążać organizmu długimi biegami. Na początek odpowiednie będą kilkuminutowe truchty, które z czasem mogą być wydłużane, a ich intensywność zwiększana.

Odzież do biegania – na co zwrócić uwagę?

Do biegania warto wybierać też specjalną odzież, która jednocześnie będzie chroniła przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i pozwalała skórze oddychać. Szczególnie istotne jest to, aby odzież odpowiednio odprowadzała wilgoć od skóry, co znacznie zwiększy komfort biegania. Z reguły odzież sportowa wysokiej jakości jest wykonana z nowoczesnych tkanin, które dodatkowo są łatwe w pielęgnacji i szybko schną. Są też wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne takie jak przetarcia czy zmechacenia. Z reguły uważa się, że odzież tego typu jest bardzo droga, jednak można sporo zaoszczędzić, jeżeli poszuka się ciekawych promocji w sklepach internetowych lub skorzysta z kuponów rabatowych .

Łukasz Ropczyński
Hotel Buczyński Medical & SPA
Park Hotel KUR & SPA
NASZE WYWIADY
FAKTY TVN