"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

"Aleppo. Notatki z ciemności"

14 i 21 sierpnia o godzinie 22:00 polskiego czasu, telewizja Al Jazeera English premierowo pokaże film „Aleppo. Notatki z ciemności” Wojciecha Szumowskiego („Superwizjer” TVN) i Michała Przedlackiego.

Dokument opowiada o mieszkańcach syryjskiego miasta Aleppo, którzy w ogarniętej wojną ojczyźnie próbują żyć i walczyć o wolność. Autorami filmu są dziennikarz „Superwizjera TVN” Wojciech Szumowski oraz filmowiec i fotograf, wieloletni pracownik organizacji humanitarnych - Michał Przedlacki. Film emitowany będzie także na kanałach Al Jazeera Arabic, Balkans i Turk.

Wojciech Szumowski i Michał Przedlacki jako jedyni zachodni dziennikarze spędzili dwa miesiące w bastionie partyzantów w Aleppo. Filmowali realia życia powstańców w mieście otoczonym przez siły rządowe. To historia ludzi, którzy zjednoczyli się i walczą z krwawą dyktaturą rządu o godność i przetrwanie.

„Świat zapomniał o Syrii. Co minutę z tego kraju emigruje jedna rodzina. Codziennie ginie tam kilkaset osób. W deszczu bomb próbują przetrwać ludzie, którym oddajemy głos w naszym filmie. Mówią własnym głosem rozpaczy i nadziei o swoim życiu. Pobyt w Aleppo zmienił mnie zupełnie, nie chcę już żyć w naszej zachodniej cywilizacji obojętności. Pamiętam i nie zgadzam się! Jeżeli rzeczywiście wierzymy w nienaruszalność życia, musimy uznać nienaruszalność życia wszystkich.” – mówi Wojciech Szumowski, reżyser „Superwizjera” TVN.

Film znalazł uznanie w kręgach światowej sławy dziennikarzy zajmujących się Syrią. Janine Di Giovanni, wydawca blisko-wschodniej sekcji światowego Newsweeka, powiedziała: „To rzadka okazja, aby unaocznić sobie horror życia w Syrii. Dziennikarze, którzy stworzyli ten film ryzykowali życie, aby przekazać ten obraz światu. Jest moralnym obowiązkiem każdego, aby zaprzestać, co robimy, i obejrzeć ten dokument.” Stanley Greene, jeden z założycieli Noor Images i pięciokrotny laureat World Press Photo:  „Kamera w tym filmie skupia się na zwykłych Syryjczykach – Syryjczykach, którzy nie widzą różnicy między sunnitami a szyitami, muzułmanami a chrześcijanami, ale tylko między wolnością a niewolą. Pomiędzy człowieczeństwem a pogardą. Zapomniani przez świat, wśród krwi i głodu, w mieście, w którym pierwsze słowo dziecka to „MIG”, nauczyli się, że mogą polegać tylko na sobie. Oglądamy ich z poczuciem winy, na tych ulicach kurzu i snajperów i zadajemy sobie nawzajem pytanie, chociaż to ich powinniśmy pytać: „co mogę dla was zrobić?”

„Większość walczących przeciwko reżimowi to Syryjczycy i umiarkowani muzułmanie, a nie krwawi ekstremiści, o których informuje się społeczeństwa. Syryjczycy pragną wolności, a nie kolejnego reżimu. Dlatego powstali. Tak jak powstał polski naród pod zaborcami i okupantami. Nasz dokument jest protestem przeciwko cywilizacji obojętności, protestem przeciwko zbrodniom popełnianym na całych narodach przez tyranów, na oczach całego świata, bezkarnie.” – mówi Michał Przedlacki, współautor filmu.

Reportaże „Superwizjera” TVN od lat znajdują uznanie wśród dziennikarzy i organizacji pozarządowych. W ubiegłym roku filmowcy magazynu zostali uhonorowani m.in. nagrodą Grand Press za film „Cena marzeń Syryjczyków”.

Współproducentami  filmu jest telewizja TVN i Studio Szumowski.

Zwiastun filmu: https://vimeo.com/88060805

Strona filmu na Facebooku: https://www.facebook.com/alepponotesfilm

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się