"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

"Detektywi": 1000 odcinków

Już dziś o 16:55 telewizja TVN wyemituje 1000 odcinek serialu „Detektywi”, którzy goszczą na antenie TVN już prawie 7 lat. Maciej Friedek, Marzena Fliegel oraz Krzysztof Dziób wraz z asystentami rozwiązują wiele tajemniczych spraw. Niekiedy do akcji muszą wkroczyć policjanci z „W11”. A jak wygląda kuchnia serialu? Zapraszamy do przeczytania raportu specjalnego.

fot. TVN

Od 7 lat, 6 dni w tygodniu, o godz. 8.00 na planie spotykają się detektywi i ekipa programu, aby do wieczora realizować kolejne śledztwa. W sumie nagrania trwają 200 dni w roku. Serial wystartował na antenie 11 listopada 2005. Pierwszy klaps na planie serialu padł na krakowskim Kazimierzu 26 września 2005 roku. Od tego czasu w serialu zagrało około 25 tys. osób, głównie mieszkańców Krakowa. Główną lokalizacją jest biurowiec znajdujący się w starej kamienicy przy ulicy Batorego w Krakowie. Wszystkie pozostałe wnętrza są autentyczne. Na wyposażeniu biura detektywów znajduje się kilkanaście unikalnych sprzętów elektronicznych służących do podsłuchiwania, podglądania i nagrywania. Niejedna służba mogłaby im tego pozazdrościć.

Detektywi mają siatkę informatorów oraz współpracowników: lekarzy sądowych, prawników, biologów, laborantów. Prowadzone sprawy wymagają niekiedy konsultacji z psychologiem, jasnowidzem, wróżką czy grafologiem. Detektywi zbierają informacje, prowadzą czasem wielogodzinne obserwacje, często wcielają się w fikcyjne role – np. Marzena jako niania. 
Biuro naszych bohaterów otrzymuje przeróżne zlecenia, nieraz zaskakujące nie tylko widza, ale i samych detektywów. Do standardowych należą poszukiwania zaginionych osób, rzeczy, zlecenia małżeńskie, porwania. Do Marzeny, Maćka i Krzysztofa przychodzą zrozpaczeni rodzice, których dziecko uciekło z domu, wpadło w narkotyki czy złe towarzystwo. Zgłaszają się ludzie poszukujący miłości sprzed lat czy świadków jakiegoś zdarzenia. Bardzo często detektywi szukają odpowiedzi na pytanie: czy mnie zdradza? i często odpowiedź jest dla wszystkich zaskakująca. Trójce detektywów przychodzi zmierzyć się też ze sprawami rodzinnymi: walka o spadek, poszukiwanie rodzin adoptowanych dzieci, weryfikacja przyszłego męża córki; będą to sprawy trudne i wzruszające. Detektywi nie boją się niekonwencjonalnych metod. Są otwarci na wszystkie zlecenia. Dlatego tak często osiągają sukces, ale jak to w życiu bywa ponoszą czasem porażki. Jedyne, co pozostaje niezmienne, to emocjonalne zaangażowanie w każdą z prowadzonych spraw.

Serial jest autorskim pomysłem stacji TVN. Obok „W11 - Wydział śledczy” to druga z kolei produkcja gatunku docu crime. Jest to połączenie fabularnych treści serialu z dokumentalnymi środkami wyrazu. Scenariusz serialu oparty jest na podstawie autentycznych wydarzeń.

Odcinek 1000: „Nie mogę o tym powiedzieć”

Klientka prosi Macieja Friedka o pomoc w schwytaniu gwałciciela córki. Ofiara odmawia współpracy i grozi, że popełni samobójstwo, jeśli matka zgłosi przestępstwo policji. Uwagę detektywa zwraca chłopak córki klientki. Pracownicy biura mają wrażenie, że dziewczyna się go boi. Podejrzewają, że to on jest sprawcą.

Detektywi:

fot. TVN

Marzena Fliegel - 24 lata przepracowała w policji. Po odejściu założyła biuro detektywistyczne.

fot. TVN

Maciej Friedek - były policjant z dziesięcioletnim doświadczeniem.  Został postrzelony w czasie jednej z akcji serialu „W11”. W policji mógł kontynuować jedynie pracę biurową. Z tego względu postanowił dołączyć do biura detektywistycznego Marzeny Fliegel.

fot. TVN

Krzysztof Dziób - z zawodu aktor. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Przez dwa lata związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. W serialu „Wielkie ucieczki” , w historii o Kurierze – Ludwiku Niemczyku, wcielił się w postać Jacka Zakrzewskiego. W październiku 2006 roku dołączył do biura Maćka i Marzeny.

Asystenci:

fot. TVN

Alicja Kalinowska - ukończyła liceum chemiczne. Bardzo krótko pracowała jako chemik. Później zajmowała się księgowością, marketingiem. Była również ochroniarzem. Odbyła kurs dla pracowników ochrony, czyli ćwiczenia na strzelnicy, samoobrony.

fot. TVN

Karolina Friedek (Lutczyn) - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Aktorka Teatru Nowego w Warszawie. Jej kariera zawodowa była związana nie tylko z aktorstwem. Karolina przez 5 lat związana była z zespołem funkowym Biba Cool. W 2000 roku zespół zdobył nagrodę na festiwalu w Opolu. Prywatnie żona Maciej Friedka.

fot. TVN

Roksana Roguś - asystentka detektywów. Absolwentka filologii angielskiej i Studium Aktorskiego "Art Play".

fot. TVN

Marcin Halbiniak - asystent detektywów. Studiował na wydziale Administracyjno - Prawnym Akademii Polonijnej w Częstochowie.

W latach 2005-2007 wśród asystentów byli również: Wiktor Micherdziński-Korczyk, Jan Kuryłło, Daniel oraz Katarzyna Ignatiuk.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się