"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Do TVN24 wraca „Xięgarnia”

6 września, w sobotę, o godzinie 18.00 na antenę TVN24 wraca magazyn „Xięgarnia”. Jej autorzy przygotowali wiele nowości. Będą one wprowadzane systematycznie, program po programie. Wśród nich nowe cykle recenzenckie, felietony i materiały reportażowe poświęcone pisarzom.

Na antenie pojawią się też nowe fragmenty wywiadów z autorami, tłumaczami i wydawcami, jakie przygotowuje związany z programem portal xiegarnia.pl. Tu także znajdzie się miejsce na wszystko to, co nie zmieści się w programie, jak dalszy ciąg rozmowy w studiu czy 'making off'. Wśród gości „Xięgarni” będą między innymi: Olga Tokarczuk, Eustachy Rylski, Dawid Grossman, Zygmunt Miłoszewski, John Banville czy Szczepan Twardoch.

- Zaczynamy właśnie trzeci rok produkcji „Xięgarni”. Za nasz największy sukces uważamy zebranie stałego grona widzów - około 120 tysięcy - którzy co tydzień zasiadają przed telewizorami, by dowiedzieć się co interesującego znajdą na półkach księgarń i bibliotek. - mówi Maciek Starczewski, producent.

Prowadzącymi magazyn pozostają Agata Passent - felietonistka i dziennikarka oraz Filip Łobodziński - pisarz, tłumacz, dziennikarz, a także muzyk.

- Kto czyta - nie błądzi. A że oferta księgarska wciąż jest ogromna, nasz program wesprze widzów w drodze do literatury wartościowej, książek wielokrotnego użytku. – twierdzi Łobodziński - Udowadniamy, że potrafimy być swatem między widzami a książkami, bo przyjaźnie z książkami bywają najtrwalsze.

„Xięgarnia” to cykliczny program telewizyjny poświęcony literaturze i książkom emitowany w TVN 24. Na antenie magazyn funkcjonuje od września 2012 roku. Co sobotę Agata Passent i Filip Łobodziński zapraszają do studia pisarzy, poetów lub tłumaczy z Polski i zagranicy. Michał Rusinek i Michał Komar prezentują intrygujące książki i zjawiska w literaturze, a znane postaci ze świata filmu, muzyki, sztuki, sportu czy show-biznesu opowiadają o swoich odkryciach i fascynacjach literackich.

Jednymi w ważniejszych wydarzeń w cyklu produkcyjnym „Xięgarni” jest patronowanie dorocznej Nagrodzie im. Wisławy Szymborskiej oraz kampania „Zaczytane wakacje”. W minione wakacje filmy promujące czytanie podczas wakacji w TVN 24 obejrzało ponad 5 milionów widzów. W  tegorocznej kampanii wzięli udział: Anna Mucha, Anna Dereszowska, Zbigniew Zamachowski i Jan Nowicki. Spoty emitowane były od końca czerwca do końca lipca i poprzedzały emisję specjalnego programu na żywo prowadzonego przez Agatę Passent i Filipa Łobodzińskiego. Podobnie jak przed rokiem, akcja składała się z dwóch części: emisji serii filmów reklamowych oraz programu live. Co tydzień 'Zaczytane Wakacje' nadawane były z innego miejsca Polski, między innymi z Krakowa, Ełku, Gdyni. Program poświęcony był poezji, kryminałowi, literaturze faktu, kabaretowi literackiemu i 'Nagrodzie Literackiej Gdynia'.

„Zaczytane Wakacje” stały się naturalnym przedłużeniem programu. Obie produkcje realizowane są dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się