Miesięcznie odwiedza nas 200 000 użytkowników!
Baner - nagłówek
ODZIAŁY LOKALNE
Kraków
Łódź
Warszawa
Poznań
Toruń
Wrocław
Szczecin
Katowice
Gdańsk
Białystok
PARTNERZY
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński Medical & SPA
Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Kompleksowa obsługa instalatorów
Programy do faktur z JPK
Łatwy program do wystawiania faktur, także z opcją magazynu
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Sklep Montersi.pl
Pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Zakupy i zabawa
SONDA
Jak Ci się podoba nowa wersja tvnfakty.pl?

FAQ

Skąd nazwa TVN? 

Skrót TVN miał oznaczać TV Nowa (Telewizja Nowa, Twoja Nowa Telewizja - takie hasła pojawiały się na ulotkach promocyjnych dostarczanych do skrzynek w całej Polsce przed startem TVN). 

Jakie programy mają największą oglądalność? 

Największą widownię w historii TVN miał finał pierwszej edycji programu Big Brother - ogłoszenie wyników oglądało 8,9 mln widzów. Na kolejnych miejscach znajdują się film Karol - człowiek, który został papieżem - 8 846 030 i finał drugiej edycji Tańca z gwiazdami - 7 743 000. Ponad 7 mln widzów oglądało jeden z odcinków Ekspedycji w przerwie pomiędzy Big Brotherem. Najchętniej oglądany odcinek "Milionerów" zgromadził 6,5 mln widownię. Stałą widownię mają też Fakty, które ogląda nawet do 4 mln widzów. 

Czy TVN można oglądać w Internecie? 

Tak. Jedyne legalne źródło gdzie TVN można oglądać na żywo w Internecie to portal www.videostar.pl (odnośniki do stacji TVN znajdują się również na stronie www.wp.pl). Niektóre kanały tematyczne Grupy TVN oglądać można również w serwisie Player.pl po wykupieniu pakietu a kanał Mango24 oglądać można na stronie www.mango.pl.

Ile liczy kanałów Grupa TVN? 

Istnieją: TVN (HD), TVN7 (HD), TVN24 (HD), TVN24 BIS (HD), TVN Style (HD), TVN Turbo (HD), TVN Fabuła (HD), iTVN, iTVN Extra, TTV (HD), HGTV (HD), Food Network (HD), Travel Channel (HD), Mango24 i NTL Radomsko.

Jak się bada oglądalność? 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Nielsen Audience Measurementm które obecnie jako jedyna firma bada oglądalność. Na rynku istnieje również Atmedia Spotlight, lecz usługa ta bada jedynie preferencje użytkowników sieci kablowej UPC. W przeszłości telemetrią zajmowała się również firma TNS OBOP. Widz objęty badanie ma podłączony do telewizora specjalny dekoder-telemetr rejestrujący jaki program który z członków rodziny ogląda. Każdy z domowników ma swój osobisty przycisk na pilocie do dekodera, który musi nacisnąć zanim zacznie oglądanie. Aby osoba była brana pod uwagę przy zliczaniu oglądalności programu musi go oglądać co najmniej 2 minuty. Osoby posiadające dekodery stanowią przekrój społeczeństwa polskiego, tj. jeżeli w Polsce 52 proc. ludności stanowią kobiety, to wśród badanych także.

Jak skontaktować się z TVN? 

Poprzez e-mail - widzowie@tvn.pl. 

Kto jest prezesem TVN? 

Prezesem jest Jim Samples, , wcześniej byli nimi Piotr Walter, Mariusz Walter (twórca TVN) i Markus Tellenbach. 

Kto odpowiada za układ programów w ramówce? 

Dyrektor programowy, jest nim Edward Miszczak. 

Pierwszy reality-show w TVN to...? 

Agent - w sumie zrealizowano trzy edycje show, wszystkie prowadził Marcin Meller. Agent to także pierwszy program z tego gatunku w polskiej telewizji. W 2016 roku pojawiła się kontynuacja Agent-Gwiazdy prowadzona przez Kingę Rusin.
Pierwszym codziennym reality nadawanym w Polsce jest Big Brother

W jaki sposób można odbierać kanały TVN? 

TVN, TVN7 i TTV oglądać można w naziemnej telewizji cyfrowej, kablówkach i na platformach satelitarnych. Pozostałe stacje dostępne są w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Niektóre kanały oglądać można w serwisie Player.pl. Stacje ITVN oraz ITVN Extra dostępne są wyłącznie poza granicami kraju. 

Mateusz Bugajski
Hotel Buczyński Medical & SPA
Park Hotel KUR & SPA
NASZE WYWIADY
FAKTY TVN