Discovery Historia

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Discovery Historia

Post autor: pawell »

Press pisze:TVN rozwaÂża uruchomienie kanaÂłu historycznego

TVN Historia moÂże byĂŚ trzecim kanaÂłem tematycznym TVN-u, ktĂłry rozpocznie nadawanie w tym roku. Ostatecznej decyzji o jego uruchomieniu jeszcze nie podjĂŞto.

Telewizja TVN wykupiÂła 15 sierpnia domenĂŞ internetowÂą tvnhistoria.pl. Jednak nadawca nie zÂłoÂżyÂł w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosku o przyznanie koncesji dla takiej stacji. - Jest to dopiero wstĂŞpny pomysÂł. JeÂśli ITI Neovision zechce uruchomiĂŚ taki kanaÂł, to my wyprodukujemy dla niego program – mĂłwi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN-u. Nadawca stara siĂŞ o dostĂŞp do zasobĂłw archiwalnych z okresu PRL, ktĂłrymi administruje Telewizja Polska.

TVN Historia? :roll: Nagle zebraÂło siĂŞ wszystkim na pokazywanie historii, bo Telewizja Polska teÂż chce uruchomiĂŚ kanaÂł historyczny. :> Ciekawe czy TVP udostĂŞpiÂłby zasoby archiwalne PRL TVN-owi jak powstanÂą te 2 stacje historyczne? :roll: MyÂślĂŞ, Âże nie - tak samo jak nie przyznali stacji z Wiertniczej praw do ich seriali... :roll: Wtedy TVN bĂŞdzie miaÂł problem. I tak mi siĂŞ wydaje, Âże od tej decyzji TVP zaleÂży czy TVN Historia stanie siĂŞ faktem.

A Wy co o tym myÂślicie?
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Mam nadziejĂŞ, Âże do tego nie dojdzie. Po trafionym TVN Lingua oraz ciekawej formule sportu to jest czysta kalka pomysÂłu TVP. :hmm: Nie podoba mi siĂŞ to ...
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Jeden kana³ historyczny wystarczy. Ale jak to jeden? Ju¿ s¹ jakieœ historyczne Edusata chyba? :D Nie wiem, bo nie mam, ale tak mi siê wydaje. Do tej pory TVN wype³nia³o luki wœród kana³ów tematycznych (TVN24 - informacja, TVN Meteo - pogoda, TVN Style - dla kobiet, TVN Med - dla lekarzy, TVN Turbo - motoryzacja, TVN Lingua - jêzykowy, czy TVN Sport - informacje sportowe). A TVP Historia bêdzie dublem kana³u Telewizji Polskiej. :uhh:
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

PĂłki co to TVP zlozyla wniosek, a nie uruchomila jeszcze Sportu i Rozrywki. Obecnie natomiast mamy Viasat History w Polsce, a mozemy miec jeszcze TVP Historia, TVN Historia i polska wersje The History Channel, mowilo sie o tym, ale w takim razie to chyba niemozliwe zeby weszli na nasz rynek...
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

Marcin pisze: JuÂż sÂą jakieÂś historyczne Edusata chyba? :D Nie wiem, bo nie mam, ale tak mi siĂŞ wydaje.
Edusat to ogĂłlnoedukacyjny program,w ktĂłrym historia to dopiero kropla w morzu ;)

Gdyby hipotetycznie kanaÂł TVN historia by powstaÂł i ten TVP teÂż,ciekawe by byÂło jakby to realizowali.czy TVP historia nie faszerowaÂłby patriotyzmem na pokaz,ideami nacjonalistcznymi,kaczorystycznymi ideami o IV RP i o tym,Âże Rosja i Niemcy sÂą zawsze winni..
A jak podj¹³ by siê realizacji tego projektu TVN...To by by³o dla mnie interesuj¹ce :P
Je¿eli któryœ z tych channeli 'zrobi' historiê to drugi powinien coœ takiego jak - podró¿e,przyroda...why not :spiewa:
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
domino
Początkujący
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: niedziela 09 maja 2004, 09:59

TVN Discovery Historia

Post autor: domino »

TVN tworzy kanaÂł TVN Discovery. Za powstanie tego kanaÂłu odpowiedzialna jest GraÂżyna Bukowska. Takie info. podaÂł Dziennik.
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Mam wraÂżenie, Âże to ten kanaÂł, ktĂłry poczÂątkowo byÂł nazywany TVN Historia :arrow:
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

arrow pisze:Mam wraÂżenie, Âże to ten kanaÂł, ktĂłry poczÂątkowo byÂł nazywany TVN Historia :arrow:
TeÂż mi sie tak zdaje... Aszkolwiek niewykluczone ze TVN Discovery bedzie miec w sobie m. i. tematy historyczne.. Czekam na dalesz newsy..
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Taka krĂłtka informacja tylko byÂła? Hm.. byÂłbym wdziĂŞczny za jakiÂś skan albo przepisanie caÂłego artykuÂłu, bo trochĂŞ nie wierzĂŞ w to. :mhm: Gdyby o tym "Dziennik" napisaÂł to by na kaÂżdym serwisie o mediach byÂłaby informacja, a takiej nie ma nigdzie. :mhm: :?
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
marjan
Początkujący
Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: marjan »

Skan artykuÂłu z Dziennika o TVN Discovery TUTAJ
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Ojej czyli to prawda :) fajnie - i to jeszcze wspópraca z discovery.. a w sumie to czemu discavery wspó³pracuje z TVN?? myœla³em ze discovery jest na tyle silna marka ze nie bedzie z kims towrzyÌ kana³u...Ale i tak jestem mocno zaskoczony.. Brava dla TVN :brawa: :brawa: Bardzo dobra decyzja.. a z artyku³u wynika ze chyba te dwa kana³y beda cigle wsó³pracowac.. Chyba to odwet na TVP historia - jeszcze raz bravka dla tvn :brawa: :D :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Dziêki marjan za skana. :P Wiêc jednak to bêdzie ten kana³ o którym najpierw mówiono, ¿e przyjmie nazwê TVN Historia. :> To jest moim zdaniem o wiele lepszy ruch ni¿ tworzenie tylko kana³u o tematyce historycznej. Tu znajdziemy poza tym dokumenty i ciekawostki. :roll: Zaskoczy³o mnie to, ¿e ju¿ prace nad tym kana³em trwaj¹ od pocz¹tku roku. I przez ten czas do tej pory nikt o tym siê nie dowiedzia³. :> Kolejne zaskoczenie to to, ¿e bêdzie wspó³praca z Discovery Channel. Tego bym siê nie spodziewa³. :D Ale czy to nie bêdzie jakaœ konkurencja dla stacji z grupy Discovery w Polsce? :roll: Ale ten 4 miesi¹ce 2006 roku bed¹ gor¹ce a¿ 4 nowe kana³y TVN. :P
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

To tworzenie ci¹g³ych kana³ów telewizyjnych, ¿eby dopiec konkurencji zaczyna byÌ nudne. Za nied³ugo TVN bêdzie wszechobecny i pod wzglêdem misji wyprzedzi nawet TVP. :devil: Poza tym wydaje mi siê, ¿e to bêdzie kopia Discovery, a wiadomo, ¿e orygina³ zawsze jest najlepszy. W koùcu ile razy mo¿na ogladaÌ jedno i to samo?! :roll:
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

Mandi,przecieÂż to nie bĂŞdzie to samo,jeÂżeli pod logiem TVN-u ;)
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

TVN Discovery to pewnie nazwa robocza. Gazeta dotar³a jedynie do informacji o planowanej wspó³pracy z kanalem Discovery i na tej podstawie zapewne "ochrzcili" kana³. wed³ug mnie to bêdzie raczej coœ innego: TVN Odkrycia, albo TVN Nauka... :arrow:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości