Oprawa graficzna TVN

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: adik1148 »

myślę , że w kropce będą także obrazy i video programów zapowiadanych ;)
wg. mnie powini jako pierwsi w Polsce wprowadzić też do oprawy hashtagi , które na pewno przyciągnęlyby mlodszą widownie i ożywilo TVN w social mediach ;d
też jestem bardzo ciekaw , przekonamy sie we wrześniu :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: Trzeciak »

Zobaczcie na co natrafiłem przez przypadek na YT. To jesienna oprawa graficzna amerykańskiego FOX-a, którą widać w zwiastunach: http://www.youtube.com/watch?v=qwxLxukM ... 2bIS_jszIN. Ewidentnie w stylu jingla "Produkcja TVN". A po tym, co piszecie wyżej - chyba mam prawo sądzić, że nowa oprawa będzie wyglądać być może w takim stylu.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: adik1148 »

od luzszego czasu wydaj mi sie , że TVN chce byc takim polskim FOX ;D I dobrze ;) czekam na nowa oprawe ;)
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: tomalapt »

Tak, to już niemal pewne, że 1 września ujrzymy nową oprawę.
Nawet nowa reklama Kuby Wojewódzkiego jest już w tym stylu, zapowiada się genialnie. :brawa:
http://www.youtube.com/watch?v=BYQckXR1 ... XM2in5JGmg
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: prze_kw »

W zapowiedzi nowego odcinka "Na Wspólnej" na stronie serialu, pod koniec teasera adres strony internetowej jest pisany pomarańczową, a nie białą czcionką, ma ona też chyba inny krój. Pamiętam, że na fotografiach w artykule na tvn24.pl dotyczącym jesiennej ramówki również witryny poszczególnych programów były zapisane na pomarańczowo.
Liczą się tylko Fakty.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: szym »

Reklama programu Kuby Wojewódzkiego jest rewelacyjna! :brawa:
:)
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: mfdtv4 »

Ciężko cokolwiek oceniać po jinglu kilkusekundowym. Jeżeli tak będzie wyglądała nowa oprawa to widać na pierwszy rzut oka, że TVN już odchodzi od tego co reprezentował sobą kilka lat temu. Będzie prosto, czytelnie. Moim zdaniem na plus. Natomiast chciałbym zauważyć, że pierwszy raz graficy użyli drukowanych liter - PRODUKCJA TVN 2013 a nie jak do tej pory: produkcja tvn 2013. Wszystko okaże się już w niedzielę
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: adik1148 »

boję si tylko , że niektórzy widzowie nie będą potrafili rozpoznać takich animowanych gwiazd na ekranie :P
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: mfdtv4 »

Obrazek to jest zdjęcia tła z Oficjalnego FP TVN na Facebooku i obok printscreen z nowej zapowiedzi Polsatu - czy to nie są takie same/bardzo podobne czcionki?. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości? Czcionka i wielkość napisu "Jesień 2013" mówi sama za siebie.
Ta nowa oprawa póki co zalatuje trochę oprawą TVP1 i TVP2 - duże koło i oprawą Polsatu - bardzo podobna czcionka i wielkość liter.

ADNOTACJA: Info potwierdzone od osoby z produkcji TVN, że zwiastuny programów od 1 września będą pojawiały się w nowej oprawie graficznej
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: Trzeciak »

O ile się nie mylę - ta czcionka jest uważana w programach "Programator" na antenach Grupy TVN oraz "Bez Limitu" na TTV. Chyba jej też użyto w pierwszej oprawie kanału TVN Siedem (z lat 2002-2004).
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: mfdtv4 »

Nie mniej jednak bardzo kojarzy się z Polsatem. Wydaje mi się, że ta czcionka to FF DIN
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: matik »

Od godz. 5:22 TVN nadaje z nową oprawą graficzną. Fotografie na www.tvnfakty.pl
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: r_r16 »

Pierwsze wrażenie? Prosta. Może zbyt prosta. Ale podoba mi się.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: matik »

Bardzo prosta, ale zarazem ładna. Motyw muzyczny również całkiem fajny. A sama oprawa również bardzo przewidywalna, bo po tyłówce jaką zaprezentowali przy Lekarzach, od razu zgadłem jak będą wyglądać zapowiedzi na ekranie :P
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: mfdtv4 »

http://www.tvn.pl/showbiz/nowa-oprawa-t ... 1,0,0.html - tutaj napisali kilka informacji o nowej wizualizacji TVN
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 37 gości