TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

miwaszkiewicz pisze:Czytam te powyższe komentarze i aż nie wiem co napisać. Może gdyby tym pociągiem podróżowali wasi rodzice mówilibyście nieco innym tonem...

Wszedłem na forum w innej sprawie. Czy było tradycyjne łączenie anten TVN i TVN24 jak to zwykle jest w takich przypadkach? Pamiętam, że w trakcie trwania niektórych okresów po katastrofach w TVN modyfikowano ramówkę tak, że przez 3 godziny transmitowano "Dzień na żywo" - tak było m.in. po katastrofie w Halembie.

Czy od wczoraj były jakieś wejścia TVN24 na antenę TVN?
Gdyby moi rodzicie zginęli w wypadku nikt by żałoby narodowej nie ogłosił i w tym właśnie jest problem. Nie jest to moim zdaniem tragedia tego stopnia by sensowne było ogłaszanie żałoby narodowej. Codziennie ginie dużo więcej osób i nikt żałoby narodowej nie ogłasza.
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Debeet »

Żałoba narodowa - 5 i 6 marca. Szymona na żywo obejrzymy więc dopiero za tydzień.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: lukaszbialas »

Kuba Wojewódzki najprawdopodobniej wróci na antenę TVN 13 marca.
FLEJP
Początkujący
Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 mar 2006, 17:16
Lokalizacja: LUBLIN

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: FLEJP »

Właśnie na tvn24 leci powtórka Faktów, czy o 19,00 na tvn24 też leciały Fakty?
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: lukaszbialas »

FLEJP pisze:Właśnie na tvn24 leci powtórka Faktów, czy o 19,00 na tvn24 też leciały Fakty?
Tak.
Amy
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 376
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 12:42
Lokalizacja: odwyk

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Amy »

r_r16 pisze:
miwaszkiewicz pisze:Czytam te powyższe komentarze i aż nie wiem co napisać. Może gdyby tym pociągiem podróżowali wasi rodzice mówilibyście nieco innym tonem...

Wszedłem na forum w innej sprawie. Czy było tradycyjne łączenie anten TVN i TVN24 jak to zwykle jest w takich przypadkach? Pamiętam, że w trakcie trwania niektórych okresów po katastrofach w TVN modyfikowano ramówkę tak, że przez 3 godziny transmitowano "Dzień na żywo" - tak było m.in. po katastrofie w Halembie.

Czy od wczoraj były jakieś wejścia TVN24 na antenę TVN?
Gdyby moi rodzicie zginęli w wypadku nikt by żałoby narodowej nie ogłosił i w tym właśnie jest problem. Nie jest to moim zdaniem tragedia tego stopnia by sensowne było ogłaszanie żałoby narodowej. Codziennie ginie dużo więcej osób i nikt żałoby narodowej nie ogłasza.
Problem jest w tym, że jesteś niedoinformowany, więc radzę następnym razem przy wydawaniu opinii w takiej sprawie zasięgnąć informacji chociażby z internetu czy czegokolwiek innego. Żałoba narodowa została ogłoszona nie tylko ze względu na rozmiar tej katastrofy, ale dlatego, że zdarzyło się to na granicy województw i zginęli w niej, a także zostali ranni obywatele różnych regionów Polski, a także świata.
This is not the end, this is not the beginning.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Amy pisze:
r_r16 pisze:
miwaszkiewicz pisze:Czytam te powyższe komentarze i aż nie wiem co napisać. Może gdyby tym pociągiem podróżowali wasi rodzice mówilibyście nieco innym tonem...

Wszedłem na forum w innej sprawie. Czy było tradycyjne łączenie anten TVN i TVN24 jak to zwykle jest w takich przypadkach? Pamiętam, że w trakcie trwania niektórych okresów po katastrofach w TVN modyfikowano ramówkę tak, że przez 3 godziny transmitowano "Dzień na żywo" - tak było m.in. po katastrofie w Halembie.

Czy od wczoraj były jakieś wejścia TVN24 na antenę TVN?
Gdyby moi rodzicie zginęli w wypadku nikt by żałoby narodowej nie ogłosił i w tym właśnie jest problem. Nie jest to moim zdaniem tragedia tego stopnia by sensowne było ogłaszanie żałoby narodowej. Codziennie ginie dużo więcej osób i nikt żałoby narodowej nie ogłasza.
Problem jest w tym, że jesteś niedoinformowany, więc radzę następnym razem przy wydawaniu opinii w takiej sprawie zasięgnąć informacji chociażby z internetu czy czegokolwiek innego. Żałoba narodowa została ogłoszona nie tylko ze względu na rozmiar tej katastrofy, ale dlatego, że zdarzyło się to na granicy województw i zginęli w niej, a także zostali ranni obywatele różnych regionów Polski, a także świata.
No i co? Na co dzień na polskich drogach ginie dużo więcej osób, również obywateli z całej Polski i Świata. Dlaczego nie ogłosić żałoby narodowej na okres całego roku? Czym jedna katastrofa kolejowa jest lepsza od kilkunastu/kilkudziesięciu wypadków, że jej żałoba się należy? Jest po prostu bardziej widowiskowa...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Skoro już jesteśmy przy temacie żałoby narodowej, to sądzę, że na nikim nie robi to większego wrażenia. Większość stacji nadaje normalny program, w radiu leci muzyka taka co zwykle, etc. Może po katastrofie smoleńskiej ciężko już o tragedię, która wstrząsnęłaby Polakami. Tego nie wiem. Fakt - faktem, takiej żałoby narodowej, olewanej przez niemal wszystkich, to ja jeszcze nie pamiętam.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re:

Post autor: sybic »

Camilo pisze:Większość stacji nadaje normalny program, w radiu leci muzyka taka co zwykle, etc.
W Rado Zet i Eska, w paśmie poranym jest ianczej niż zwykle. Bez śmiesznostek i dowcipów, wiec jest żałoba.
Amy
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 376
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 12:42
Lokalizacja: odwyk

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Amy »

r_r16 pisze:No i co? Na co dzień na polskich drogach ginie dużo więcej osób, również obywateli z całej Polski i Świata. Dlaczego nie ogłosić żałoby narodowej na okres całego roku? Czym jedna katastrofa kolejowa jest lepsza od kilkunastu/kilkudziesięciu wypadków, że jej żałoba się należy? Jest po prostu bardziej widowiskowa...
Nie będę tłumaczyć znowu, czym jest żałoba narodowa i dlaczego to, co napisałeś nie kwalifikuje się do tego. Lepsza ? Czy tego słowa można użyć "porównując" katastrofy?
Tyle na ten temat ode mnie.
This is not the end, this is not the beginning.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: sb »

Bedac wychowanym w Wielkiej Brytanii, cala koncepcja zaloby narodowej jest dla mnie obca. Jest to raczej chyba cos specyficznego do narodow wschodnich moze?

Zaloba 'narodowa' to tylko wtedy kiedy umrze glowa panstwa w UK, krolowa, jej maz, albo ktos u wladzy politycznie. Jak zgninela ksiezna Diana, czy podczas atakow terrorystycznych w Londynie, nie ogloszona zaloby narodowej. Mielismy tez kilka wypadkow kolejowych gdzie poleglo dziesiatki osob - wszystkie mialy swoje sposoby dla upamientienia poleglych. W USA 9/11 tez nie bylo oficjalniej zaloby, z tego co pamietam.

Tu w Anglii jest zalozenie, ze nigogo nie mozna zmuszac do zaloby nad obcym - przykre ze zginelo 16 osob, ale dla zwyklych Polakow nie jest to cos do zaloby, bo wielu ma wlasne osobiste tragedie ktore sa o wiele bardziej istotne do ktorych caly narod nie jest pod presja zaloby - nie jest to calkiem zprawiedliwe wobec nich - i np. setki ktore gina co tydzien na drogach.

Nawet mam maly niesmak kiedy patrze na kolejne czarne strony internetowe, czarne loga w stacjach telewizyjnych, ludzie ubranu jak na pogrzeb na naszych ekranach. Dajcie tym rodzinom osobiscie sobie z tym poradzic, a media po prostu z szacunkiem niech sledza to co sie stalo, ale bez przesady.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

sybic pisze:W Rado Zet i Eska, w paśmie poranym jest ianczej niż zwykle. Bez śmiesznostek i dowcipów, wiec jest żałoba.
Włączyłem wczoraj na chwilę RMF FM i leciał Enej, a zaraz potem przypominali o mega konkursie. :rozglada:
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: sybic »

Jak to dobrze, że od jakiś 15 lat nie słucham już tego radia.
W Eska Kamila od razu zapowiedziała, że nie będzie konkursów, porannych pobudzeń, rannych prowokatorów i innych śmiesznostek.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re:

Post autor: lukaszbialas »

Camilo pisze:
sybic pisze:W Rado Zet i Eska, w paśmie poranym jest ianczej niż zwykle. Bez śmiesznostek i dowcipów, wiec jest żałoba.
Włączyłem wczoraj na chwilę RMF FM i leciał Enej, a zaraz potem przypominali o mega konkursie. :rozglada:
RMF nie wstrzymał Wielkiej kumulacji. Dla tego radia liczy się już tylko kasa. Papka muzyczna nawet w okresie żałoby narodowej, żadnych zmian w playliście. Natomiast przyjemnie od niedzieli słucha się Zetki, która gra spokojną muzykę, wzbogaciła też playlistę i cieszyłbym się gdyby taka muzyka w Radiu ZET grana była codziennie. Chyba jednak za dużo wymagam od radia komercyjnego.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Amy pisze:
r_r16 pisze:No i co? Na co dzień na polskich drogach ginie dużo więcej osób, również obywateli z całej Polski i Świata. Dlaczego nie ogłosić żałoby narodowej na okres całego roku? Czym jedna katastrofa kolejowa jest lepsza od kilkunastu/kilkudziesięciu wypadków, że jej żałoba się należy? Jest po prostu bardziej widowiskowa...
Nie będę tłumaczyć znowu, czym jest żałoba narodowa i dlaczego to, co napisałeś nie kwalifikuje się do tego. Lepsza ? Czy tego słowa można użyć "porównując" katastrofy?
Tyle na ten temat ode mnie.
Wiem czym jest żałoba narodowa, także tłumaczyć mi tego nie trzeba. Ja uważam jedynie, że ogłaszanie jej z tak - nazwijmy to - błahego powodu jest bezsensowne. Zatraca niejako cały jej sens. Żałoba narodowa powinna być ogłaszana jedynie w przypadku dużych tragedii i takie jest moje zdanie. Pomijam już fakt ogólnego sensu istnienia czegoś takiego jak żałoba narodowa, bo jak już ktoś tu napisał, dlaczego ktoś ma być zmuszany do żałoby.

Co do sprawy, że stacje radiowe i telewizyjne nie do końca dostosowują się do żałoby - dlatego właśnie, że jest ona wprowadzana zbyt często, przy zbyt "błahych" przypadkach. Kiedyś, gdy była ona rzadziej obecna, stacje dostosowywały się do niej. Nie było programów rozrywkowych, ba! nawet reklam. Znikały kolorowe oprawy graficzne itd. Teraz stacje traktują żałobę jako zwykły obowiązek i robią konieczne minimum.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości