[TVN] Top Model

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

mojpierwszyraz pisze:chodziło mi bardziej o to...
Jeżeli tak, to przyznam, że bardziej odpowiadała mi wersja z hal w 1 i 2 edycji, ale zobaczymy, jak to wyjdzie w telewizji. W plenerze stół jurorski (tak samo jak podczas finałów) faktycznie nie bardzo by pasował, natomiast podczas właściwych paneli już mógłby powrócić, niestety jurorzy wciąż siedzą na sporych fotelach, nie mając przed sobą nic.

Teraz pozostaje tylko drugi etap, który wciąż jest niepewny oraz relacja telewizyjna z grudniowego castingu, nie wiem jak to zrobią. Na żadnych zdjęciach nie widziałam, by pojawił się jakiś panel, były tylko zdjęcia stojących jurorów i tłum dziewczyn.
W takim razie bardzo przepraszam Szanownego Pana, jeżeli swoją opinią na temat scenografii i stołu oraz domysłami sprawiłam Mu przykrość, rozgoryczyłam bądź nawet zgorszyłam.
mojpierwszyraz pisze:z zaznaczeniem, że rozróżniam casting jurorski od precastingu i wiem że jeden z drugim nie zawsze ma wiele wspólnego, mimo iż na chwilę obecną nie przypominam sobie abym podczas tej rozmowy pomylił te pojęcia.
A to dziwne (!), ponieważ najpierw twierdziłeś, że byłeś na castingu jurorskim w Rzeszowie, a później, że producenci organizowali wtedy precasting, a jurorzy jedynie przeprowadzali z kandydatkami warsztaty na potrzeby ujęć, które zostaną wykorzystane w odcinkach castingowych, np. nauka chodzenia z Kasią Sokołowską.
Żegnam.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: matik »

Ta dyskusja zmierza w złym kierunku. Proponuję abyście przenieśli ją sobie na PW.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: r_r16 »

W nawiązaniu do posta @mojpierwszyraz chciałbym uściślić parę rzeczy.

We wszystkich show TVNu (prócz You Can Dance) występuje coś takiego jak precasting - czyli casting z producentami programu. Osoby, które pozytywnie przejdą precasting, zostają zaproszone na casting z jurorami. Chodzi głównie o to, żeby jurorzy nie musieli przesłuchiwać tysięcy osób, bo i oni, i publiczność zgromadzona na sali (w wypadku X Factor i MT) mogłaby tego zwyczajnie nie znieść. :D A tak to wybiera się najbardziej obiecujące osoby i kilka tzw. zj**bów, dzięki którym będą też zabawne momenty.
mojpierwszyraz pisze:Otóż precastingi są kręcone z jurorami (TM), lub z prowadzacą (XF i TM) - w zależności pd programu.Po co? A no po to, aby pokazać emocje, klimat, i żeby widzowi wydawało się, że wszystko dzieje się w jednym czasie tzn. jurorzy od razu oceniają kandydatki a nie szukają je aby potem scenarzyści i producenci mogli wybrać te które znowu będą selekcjonowane po to aby zostały zaproszone na nagrania w Warszawie -.- . Więc lektor będzie mówił że jesteśmy w Rzeszowie, a tak na prawdę - w Warszawie, bo tam jest studio i nagrania. Głupio mi to mówić, ale tak samo jest np. w XF czy MT (5 miast), ale najwidoczniej nie wiedziałeś o tym.
Tu jest trochę błędów (być może niezamierzonych). W czasie precastingów do XF, czy MT nie pojawiają się ani jurorzy, ani prowadzący. Z tego, co mi wiadomo, tylko podczas pierwszego precastingu do XF w I edycji pojawił się Jarek Kuźniar. Była to niejako prezentacja prowadzącego program. Z Twojej wypowiedzi wynika także - prawdopodobnie źle to po prostu ująłęś - że i w X Factor, i w Mam Talent wmawiane jest widzom to, że oglądają casting z jakiegoś miasta, np. z Krakowa, a tak naprawdę jurorzy i uczestnicy znajdują się w Warszawie. Otóż błąd - w wypadku X Factor jest wyraźnie powiedziane, że castingi jurorskie odbywają się tylko w Zabrzu i tak jest w rzeczywistości. W przypadku Mam Talent, castingi jurorskie odbywają się w ok. 5 miastach i faktycznie tak jest. Jurorzy jeżdżą po całej Polsce - są zarówno w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie. W przypadku Top Model być może wszystkie castingi są nagrywane w Warszawie - tutaj się nie wypowiem, bo zwyczajnie tego nie wiem. Co do precastingów jeszcze. Mimo, iż w XF i MT nie pojawiają się na nich jurorzy ani prowadzący, jest to również fajna okazja do nakręcenia ujęć scen zbiorowych przed budynkiem. Jednak sceny, które oglądamy w telewizji, to są sceny i z precastingów i z catingów. Wiem, gdyż sam uczestniczyłem w nagraniach plenerowych sprzed teatru im. Słowackiego w Krakowie i sprzed Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Nie zgodzę się też ze sformułowaniem, że widz jest oszukiwany tak, aby myślał, że precasting i casting to jedno i to samo, i że dzieją się one w tym samym czasie. Otóż nikt nie ukrywa, że przed castingami jurorskimi są jeszcze precastingi, gdyż i te, i te są szeroko reklamowane na antenie TVN. Pierwsze reklamy zachęcają do wzięcia udziału w castingu, a drugie do przyjścia na widownię i oceniania uczestników już na castingu jurorskim.

Z tego, co piszesz Top Model jest dużo bardziej "oszukany" od innych show TVNu - zapewne tak jest, skory byłeś na jednym z nich, to wiesz, co piszesz. Cenne informacje, o których nie wiedziałem. Nie możesz jednak pisać, że tak samo są realizowane X Factor i Mam Talent. Tak, jak napisałem - Top Model jest dużo bardziej "oszukany".

Co do precastingów w Top Model. Ja kiedyś przeczytałem, że formuła castingu do tego programu jest taka, że równolegle realizowany jest i precasting, i casting. Tzn. dziewczyny przychodzą na precasting z producentami, a jeśli wykazują jakieś minimum do bycia modelką, zostają odsyłane - użyję skrótu myślowego - do pokoju obok, gdzie siedzi jury. Nie wiem na ile to prawda w przypadku I i II edycji.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

@matik - Nie będzie takiej potrzeby, właśnie skończyliśmy.
Nayma pisze:Z tego co zauważyłam, sam za bardzo nie wiesz czegoś, przy czym się upierasz, najpierw nazywając to castingiem, potem precastingiem ... więc może skończmy już tę rozmowę. Zobaczymy w marcu.
mojpierwszyraz pisze:ja także dziękuję.
Nayma pisze:Żegnam.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: matik »

r_r16 pisze:We wszystkich show TVNu (prócz You Can Dance) występuje coś takiego jak precasting - czyli casting z producentami programu.
W ostatniej edycji YCD były precastingi z producentami. Nie wiem natomiast, czy we wcześniejszych edycjach były.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: mojpierwszyraz »

r_r16 pisze:W nawiązaniu do posta @mojpierwszyraz chciałbym uściślić parę rzeczy.

We wszystkich show TVNu (prócz You Can Dance) występuje coś takiego jak precasting - czyli casting z producentami programu. Osoby, które pozytywnie przejdą precasting, zostają zaproszone na casting z jurorami. Chodzi głównie o to, żeby jurorzy nie musieli przesłuchiwać tysięcy osób, bo i oni, i publiczność zgromadzona na sali (w wypadku X Factor i MT) mogłaby tego zwyczajnie nie znieść. :D A tak to wybiera się najbardziej obiecujące osoby i kilka tzw. zj**bów, dzięki którym będą też zabawne momenty.
mojpierwszyraz pisze:Otóż precastingi są kręcone z jurorami (TM), lub z prowadzacą (XF i TM) - w zależności pd programu.Po co? A no po to, aby pokazać emocje, klimat, i żeby widzowi wydawało się, że wszystko dzieje się w jednym czasie tzn. jurorzy od razu oceniają kandydatki a nie szukają je aby potem scenarzyści i producenci mogli wybrać te które znowu będą selekcjonowane po to aby zostały zaproszone na nagrania w Warszawie -.- . Więc lektor będzie mówił że jesteśmy w Rzeszowie, a tak na prawdę - w Warszawie, bo tam jest studio i nagrania. Głupio mi to mówić, ale tak samo jest np. w XF czy MT (5 miast), ale najwidoczniej nie wiedziałeś o tym.
Tu jest trochę błędów (być może niezamierzonych). W czasie precastingów do XF, czy MT nie pojawiają się ani jurorzy, ani prowadzący. Z tego, co mi wiadomo, tylko podczas pierwszego precastingu do XF w I edycji pojawił się Jarek Kuźniar. Była to niejako prezentacja prowadzącego program. Z Twojej wypowiedzi wynika także - prawdopodobnie źle to po prostu ująłęś - że i w X Factor, i w Mam Talent wmawiane jest widzom to, że oglądają casting z jakiegoś miasta, np. z Krakowa, a tak naprawdę jurorzy i uczestnicy znajdują się w Warszawie. Otóż błąd - w wypadku X Factor jest wyraźnie powiedziane, że castingi jurorskie odbywają się tylko w Zabrzu i tak jest w rzeczywistości. W przypadku Mam Talent, castingi jurorskie odbywają się w ok. 5 miastach i faktycznie tak jest. Jurorzy jeżdżą po całej Polsce - są zarówno w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie. W przypadku Top Model być może wszystkie castingi są nagrywane w Warszawie - tutaj się nie wypowiem, bo zwyczajnie tego nie wiem. Co do precastingów jeszcze. Mimo, iż w XF i MT nie pojawiają się na nich jurorzy ani prowadzący, jest to również fajna okazja do nakręcenia ujęć scen zbiorowych przed budynkiem. Jednak sceny, które oglądamy w telewizji, to są sceny i z precastingów i z catingów. Wiem, gdyż sam uczestniczyłem w nagraniach plenerowych sprzed teatru im. Słowackiego w Krakowie i sprzed Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Nie zgodzę się też ze sformułowaniem, że widz jest oszukiwany tak, aby myślał, że precasting i casting to jedno i to samo, i że dzieją się one w tym samym czasie. Otóż nikt nie ukrywa, że przed castingami jurorskimi są jeszcze precastingi, gdyż i te, i te są szeroko reklamowane na antenie TVN. Pierwsze reklamy zachęcają do wzięcia udziału w castingu, a drugie do przyjścia na widownię i oceniania uczestników już na castingu jurorskim.

Z tego, co piszesz Top Model jest dużo bardziej "oszukany" od innych show TVNu - zapewne tak jest, skory byłeś na jednym z nich, to wiesz, co piszesz. Cenne informacje, o których nie wiedziałem. Nie możesz jednak pisać, że tak samo są realizowane X Factor i Mam Talent. Tak, jak napisałem - Top Model jest dużo bardziej "oszukany".

Co do precastingów w Top Model. Ja kiedyś przeczytałem, że formuła castingu do tego programu jest taka, że równolegle realizowany jest i precasting, i casting. Tzn. dziewczyny przychodzą na precasting z producentami, a jeśli wykazują jakieś minimum do bycia modelką, zostają odsyłane - użyję skrótu myślowego - do pokoju obok, gdzie siedzi jury. Nie wiem na ile to prawda w przypadku I i II edycji.
Zgodze się. Co do XF i MT piszę jedynie to, co wiem z informacji od innych, w tym od Ciebie :)
Z tego co wiem, to w przypadku I i II serii było dokładnie tak jak mówisz. Przychodzące kandydatki pierwsze udają się do producentów, aby następnie pojawić się przed oczekującymi na uczestniczki (w sumie jest odwrotnie :D) jurorami. W III serii sprawa będzie wyglądać zapewne tak jak w XF, czyli mamy precasting, który się już odbył, a nastepnie nagrania w Warszawie (XF od II serii podobnie, tyle że w Zabrzu, i tylko w Zabrzu). I w sumie przyznam rację że źle porównuję XF do TM i odwrotnie, bo jednak są to zupełnie innej rangi i rodzaju produkcji programy.

A odnosząc się do XF - czy aby przypadkiem w nowym III sezonie, Patricia także nie pojawiała się na precastingach?

@matik - wcześniej, w YCD sytuacja wyglądała podobnie jak w I i II sezonie TM.ZM. Tak mi się przynajmniej wydaje.

@nayma - żegnałaś się ze mną już 2 razy, wystarczy :)
tvn - latem programowo najgorsza!
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

A odnosząc się do XF - czy aby przypadkiem w nowym III sezonie, Patricia także nie pojawiała się na precastingach?
Z pewnością była na wszystkich, skoro jej stanowisko prowadzącej zostało ujawnione 13 grudnia, a precastingi odbyły się 1, 2, 8 i 15 grudnia.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Trzeciak »

O ile mi wiadomo - ta prowadząca nie była na wszystkich precastingach. Więc nie pisz, że z pewnością tak było,
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

Ktoś chyba nie zrozumiał mojej ironii ...
jej stanowisko prowadzącej zostało ujawnione 13 grudnia, a precastingi odbyły się 1, 2, 8 i 15 grudnia.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: mojpierwszyraz »

Nayma pisze:Ktoś chyba nie zrozumiał mojej ironii ...
jej stanowisko prowadzącej zostało ujawnione 13 grudnia, a precastingi odbyły się 1, 2, 8 i 15 grudnia.
Ostatnie moje słowo w kwestii @nayma -dziwne, bo już druga osoba nie rozumie Twojej ironii, a wierz mi, że każdy z nas posługuje się nią tutaj dość czesto. I albo jesteśmy WSZYSCY takimi idiotami, albo Ty nie potrafisz się tą że ironią posługiwać. Nie wiem skąd tyle jadu z Twojej strony skierowanego do mnie.

Co do XF, znowu zły wątek, ale... nie obserwowałem dokładnie którego dnia i o jakiej godzinie Patricia została ogłoszona prowadzącą XFIII, ani na których i jakich precastingach się pokazywała. Poza tym z mojej wypowiedzi nie wynika żaden konkret i żadna pewność z mojej strony, że Kazadi pojawiała się na więcej niż jednym precastingu, ani tylko na jednym. Stwierdziłem tylko, że pojawiała się na nich. Nie stwierdziłem, że był to 1 precasting, ani 4. Poza tym, postawiłem pytanie ze znanym Polakom (i nie tylko) znakiem "?", co całkowicie wyklucza sens ironii @nayma.

Przepraszam @matik i z mojej strony finał tej sprawy.

I jeszcze jedno - bardzo dobry ruch ze strony TVN, iż nie pokazał wizerunków uczestniczek. Nie wiem czy to przypadek czy zamierzone działanie (choć wygląda na to drugie). Oby taka sytuacja towarzyszyła każdemu z programów realizowanych przez stację, w tym m.in. w M@asterchef'ie, którego zwycięzcę poznaliśmy prawie dobę przed finałem :D
tvn - latem programowo najgorsza!
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

mojpierwszyraz pisze:
Nayma pisze:Ktoś chyba nie zrozumiał mojej ironii ...
jej stanowisko prowadzącej zostało ujawnione 13 grudnia, a precastingi odbyły się 1, 2, 8 i 15 grudnia.
Ostatnie moje słowo w kwestii @nayma -dziwne, bo już druga osoba nie rozumie Twojej ironii, a wierz mi, że każdy z nas posługuje się nią tutaj dość czesto. I albo jesteśmy WSZYSCY takimi idiotami, albo Ty nie potrafisz się tą że ironią posługiwać. Nie wiem skąd tyle jadu z Twojej strony skierowanego do mnie.
Takie rzeczy to do mnie na priva jak już, skoro jeszcze nie ochłonąłeś.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

http://topmodel.tvn.pl/wideo,675930,now ... model.html
Dawid Woliński o nowych zasadach. Wygląda na to, że program Top Model będzie teraz przypominać nieco X Factor, chyba że podział na grupy będzie tylko w jednym zadaniu/odcinku.
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: 3405t »

to trochę słabo...
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Adrian ;P »

http://topmodel.tvn.pl/75582,nowy-sezon ... ,news.html

Nie wiem czy o tym wspominano, ale w nowej edycji zamiast kontraktu z MaxFactor będzie kontrakt z... Discreet. Z artykułu wynika też, że zobaczymy 14 uczestniczek. Selekcja dziewczyn wybranych na castingu odbędzie się w Zamku Czocha w Leśnej. Natomiast najlepsza 5 pojedzie tym razem do Indii.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

Podejrzewam że ta reklama podpasek będzie się ciągnąć za zwyciężczynią jak za Alicją Janosz "jajecznica". Niezły start w zawodzie. :)

W artykule nie ma informacji o tym, że dopiero finałowa piątka pojedzie za granicę, więc możliwe że skoro od początku będzie 14 uczestniczek, to za granicę uda się już finałowa szóstka, tak przynajmniej było w edycjach amerykańskich.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości