Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów Grupy TVN.

Moderatorzy: prze_kw, matik, Łukasz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Fan Forum
Fan Forum

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ » niedziela 27 maja 2018, 22:52

Dzisiaj w poranku jednym z gości była Paulina Czarnota-Bojarska, która jak nietrudno się domyślić, mówiła o wczorajszym finale Ligi Mistrzów. Jeżeli słuchała tego osoba, nie interesująca się piłką nożną, mogłaby zaliczyć lekki uśmiech, słysząc takie zdania: "Moja miłość do [Jurgena] Kloppa nie jest żadną tajemnicą, albo "Myśli krążyły wokół Kloppa".
Zaraz przypomniał mi się żarcik z czasów trójki z Dortmundu: Co robi Piszczu kiedy musi coś załatwić? Idzie do Kloppa ;)

Oczywiście, jak najbardziej szanuję tego trenera, choć w naszym języku pewne zestawienia brzmią lekko dwuznacznie :lol:
A. Cegielska, A. Dec, M. Klos, J. Kryńska, M. Tomasik - najpiękniejsze twarze polskiej TV :D
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - informacje pogodowe i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.blox.pl

Awatar użytkownika
matik
Moderator
Moderator

Post autor: matik » sobota 02 cze 2018, 20:56

Już drugi weekend poranek prowadzą Joanna Kryńska i Łukasz Jedliński. Nie tędy droga. Tego duetu moim zdaniem nie da się oglądać. Prowadząca która ewidentnie chce dominować i prawie nie dopuszcza Łukasza do głosu a jak już coś powie to z dużą niepewnością jak uczeń przy odpowiedzi. W newsach i przede wszystkim solo wypadają dobrze. W duecie w Poranku niestety bardzo słabo.

melona
Guru
Guru

Post autor: melona » sobota 02 cze 2018, 21:22

A moim zdaniem duet Asia-Łukasz to jest bardzo dobry duet prowadzących ;). Myślę że rozumieją się bez słów, oceniam ich tak samo jak duet Olgi z Marcinem :). Swoją drogą ciekaw jestem, jak będzie się oglądać duet Olgi z Łukaszem jeśli taki się pojawi kiedyś w poranku.
Joanna Kryńska i Anna Jędrzejowska - najpiękniejsze twarze TVN24 ;)

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Fan Forum
Fan Forum

Post autor: Maciek_POZ » niedziela 03 cze 2018, 01:33

Powiem tak - widać wyraźną dysproporcję pomiędzy nimi - Asia jest swobodniejsza, bardziej wygadana, co jest pewnie efektem większego doświadczenia i rzeczywiście można odczuć wrażenie zdominowania Łukasza. Brakuje mi tej charakterystycznej zwady, dowcipu, który jest reprezentowany przez wiadomo kogo. Nie owijajmy w bawełne - Łukasz nie jest Marcinem i nim nie będzie - wiemy to my, wie to Asia, wiedzą to widzowie - póki co brakuje tego nazwijmy to "współczynnika interakcji". Choć nie wiem, czy tego nie nabędą z przysłowiowym dotarciem - pierwsze poranki R. Mroza w roli prowadzącego jak dla mnie były mocno sztywne, a jak był w świąteczny czwartek z Małgosią i Agą to wyszło dobrze.
Zobaczymy czy taki układ będzie docelowy. Można zestawić w duet osobę bardziej i nieco mniej doświadczoną - kto by pomyślał że duet Mistrza i Małgorzaty w ówczesnym czasie zrobi tyle dobrego dla całego pasma? Duetu Olgi O. z Łukaszem bym nie chciał - żadne z nich nie ma "otrzaskania" w samodzielnym prowadzeniu poranków, co akurat może być przydatne, bo taka osoba wie, że musi przez kilka godzin gadać, zaciekawiać telewidza, prowadzić rozmowy z gośćmi, a czasem wręcz walczyć w pojedynkę, gdy wydarzy się coś ważnego i jest wydanie specjalne - bo wtedy serwisy i inne tematy zostają znacząco okrojone. Ponadto jeśli zakładamy, że ktoś może być "przytkany" nową rolą, to zazwyczaj ten z mniejszym stażem, a tutaj moglibyśmy mieć dwójkę "przytkanych". I wtedy co, będąca na serwisie Kasia lub Agata by ratowały sytuację?!

Moim zdaniem mamy dwie opcje - albo dajemy temu duetowi się "dotrzeć" albo próbujemy np. z duetem podlaskim - Radek/Asia. Jest jeszcze opcja trzecia - z Igorem (ma doświadczenie z wcześniejszych lat, potrafi, że się wyrażę, wyluzować), ale tu wchodzą inne względy, czyli jego drugi etat, ponadto w jego przypadku może działać tzw. ograniczone zaufanie, bo ludzie z managementu pewnie mają w pamięci, że poszedł do TVP. Przykłady mamy w polityce: prezes raczej nie ufa w 100% Zbigniewowi, bo pamięta że w trudnym momencie go opuścił. Nie bez powodu ktoś dawno temu powiedział, że nie powinno się dwa razy wchodzić do tej samej rzeki...
A. Cegielska, A. Dec, M. Klos, J. Kryńska, M. Tomasik - najpiękniejsze twarze polskiej TV :D

melona
Guru
Guru

Post autor: melona » niedziela 03 cze 2018, 09:48

Maciek_POZ pisze:
niedziela 03 cze 2018, 01:33
Powiem tak - widać wyraźną dysproporcję pomiędzy nimi - Asia jest swobodniejsza, bardziej wygadana, co jest pewnie efektem większego doświadczenia i rzeczywiście można odczuć wrażenie zdominowania Łukasza. Brakuje mi tej charakterystycznej zwady, dowcipu, który jest reprezentowany przez wiadomo kogo.
To prawda, Asia już ma wieloletni staż w TVN24 i myślę, że równie dobrze mogłaby sama prowadzić poranki. Łukaszowi do Marcina jeszcze sporo brakuje.
Maciek_POZ pisze:
Moim zdaniem mamy dwie opcje - albo dajemy temu duetowi się "dotrzeć" albo próbujemy np. z duetem podlaskim - Radek/Asia.
Dobrze że akurat o Radku wspomniałeś, on moim zdaniem też mógłby wypaść dobrze w duecie z Asią ;)
Maciek_POZ pisze:
Duetu Olgi O. z Łukaszem bym nie chciał - żadne z nich nie ma "otrzaskania" w samodzielnym prowadzeniu poranków, co akurat może być przydatne, bo taka osoba wie, że musi przez kilka godzin gadać, zaciekawiać telewidza, prowadzić rozmowy z gośćmi, a czasem wręcz walczyć w pojedynkę, gdy wydarzy się coś ważnego i jest wydanie specjalne - bo wtedy serwisy i inne tematy zostają znacząco okrojone. Ponadto jeśli zakładamy, że ktoś może być "przytkany" nową rolą, to zazwyczaj ten z mniejszym stażem, a tutaj moglibyśmy mieć dwójkę "przytkanych". I wtedy co, będąca na serwisie Kasia lub Agata by ratowały sytuację?!
Zarówno Olga jak i Łukasz zebrali już sporo doświadczenia odpowiednio od Marcina i Asi. Zresztą kilkugodzinne prowadzenie programu na żywo i tak jest nie lada wyzwaniem. A i tak myślę, że w przypadku nagłej sytuacji zarówno Kasia jak i Agata uratowałyby sytuację.
Maciek_POZ pisze:
Jest jeszcze opcja trzecia - z Igorem (ma doświadczenie z wcześniejszych lat, potrafi, że się wyrażę, wyluzować), ale tu wchodzą inne względy, czyli jego drugi etat, ponadto w jego przypadku może działać tzw. ograniczone zaufanie, bo ludzie z managementu pewnie mają w pamięci, że poszedł do TVP. Przykłady mamy w polityce: prezes raczej nie ufa w 100% Zbigniewowi, bo pamięta że w trudnym momencie go opuścił. Nie bez powodu ktoś dawno temu powiedział, że nie powinno się dwa razy wchodzić do tej samej rzeki...
A ja na miejscu szefostwa jeszcze dałbym Igorowi szansę współprowadzenia poranka z Olgą jak i Asią. On ma znacznie większe doświadczenie w roli prezentera od Łukasza, mimo iż pracuje na kolei, chociaż nie wiem czy ci ludzie z managementu wybaczyli mu już przejście do TVP w 2015 roku.
Joanna Kryńska i Anna Jędrzejowska - najpiękniejsze twarze TVN24 ;)

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Fan Forum
Fan Forum

Post autor: Maciek_POZ » niedziela 03 cze 2018, 15:42

Łukasz bardziej nabierał doświadczenia z Martą w porankach i on jest bardziej "do przodu" w porównaniu z Olgą. Radek z Asią juz kiedyś byli we "Wstajesz i wiesz" - pamiętam np. podlaskie trio wraz z Anią Dec. Z kolei Igor (hehe) z Asią mogliby być wybuchową parą :twisted:.

Starski87
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada

Post autor: Starski87 » piątek 08 cze 2018, 20:31

Maciek_POZ pisze:
niedziela 03 cze 2018, 15:42
Łukasz bardziej nabierał doświadczenia z Martą w porankach i on jest bardziej "do przodu" w porównaniu z Olgą. Radek z Asią juz kiedyś byli we "Wstajesz i wiesz" - pamiętam np. podlaskie trio wraz z Anią Dec. Z kolei Igor (hehe) z Asią mogliby być wybuchową parą :twisted:.
Rozumiem, że nie przepadasz z jakiegoś powodu za Olga i masz do tego prawo. Ale nie odmawiaj jej doświadczenia - jest w WiW od roku bodajże i to nie przy czytaniu serwisów a przy prowadzeniu więc chyba jest całkiem "do przodu". Jutro zresztą prowadzą razem z Łukaszem i jestem przekonany, że będzie bardzo dobrze choc oczywiście Marcina brakuje bo to jeden z tych, których bardzo trudno zastąpić.

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Fan Forum
Fan Forum

Post autor: Maciek_POZ » sobota 09 cze 2018, 09:51

Podejrzewam że to, kto jaką ilość minut na antenie wykręcił, wiedzą pewnie jacyś kadrowi w TVN. Fakt, że mogę być nieobiektywny, bo Łukasza widuję dość często, czy to w porankach z Martą czy w DnŻ, zaś Olgę kojarze tylko z poranków w weekendy (nie wszystkich bo przecież zmieniała się z Asią i Olgą Bierut w zeszłe wakacje) i z reporterki w stolycy.
Moj sceptycyzm wobec tej pary wynika też z tego, że zawsze byłem przyzwyczajony do tego że w porankowych duetach lub tercetach (wyłączając prezenterów pogody) był ktoś "ze stażem" i "ktoś młodszy". Marta z Konradem (potem z Łukaszem), Marcin z Małgosią. Zazwyczaj wiadomo, kto ma za zadanie grać pierwsze skrzypce - ewidentnie widać to w "roboczych" porankach. W przypadku duetu Olga-Łukasz nie wiem, jak się to ułoży, kto jaką rolę przyjmie. Dziś pierwszy chrzest i zobaczymy jak to wyjdzie. W każdym razie odważna decyzja szefostwa.
Ponadto zauważcie, że wraz z odejściem Marcina będzie mniej facetów, którzy mogą być brani pod uwagę przy prowadzeniu poranka. Robert, Radek i... A urlopy kiedyś też będą. Zobaczymy, może Łukasza szkolą, żeby mógł występować w podwójnej roli, jak Radek i Marta, co dla twórcy grafików może być przydatne ;-).
Kolejnym etapem powinien być powszedni poranek z samodzielnym prowadzeniem Łukasza, np. z Małgosią żeby przetestować wariant awaryjno-urlopowy.

Starski87
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada

Post autor: Starski87 » sobota 09 cze 2018, 15:11

No i chyba nieźle. Wręcz bardzo dobrze

Camilo
Guru
Guru

Post autor: Camilo » wtorek 12 cze 2018, 01:06

Joanna Kryńska w wywiadzie dla najnowszego „Tele Tygodnia” przyznała, że Marcin Żebrowski postanowił pożegnać się z zawodem dziennikarza i skupić na życiu prywatnym. Potwierdziła również, że jego miejsce zajmie Łukasz Jedliński, którego zna „od wielu lat”.

epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)

Post autor: epsztajnek » wtorek 12 cze 2018, 12:59

czyli kolega Maciek dobrze obstawił w innym wątku wariant Serafinki :lol2: :lol2: :lol2:
"Kobiecości nie mierzy się w kilogramach, centymetrach, ani latach" (D.Wellman)

ODPOWIEDZ