Klasa

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderatorzy: Łukasz, matik

ODPOWIEDZ
melona
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Klasa

Post autor: melona » sobota 06 paź 2018, 13:15

Klasa - Nowy program TVN24, w którym politycy odpowiadają na pytania dzieci. Program zrobił furorę m.in. we Francji. W pierwszym odcinku na pytania dzieci będą odpowiadać Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki.
Joanna Kryńska i Anna Jędrzejowska - najpiękniejsze twarze TVN24 ;)

Maciek_POZ
Fanatyk :)

Re: Klasa

Post autor: Maciek_POZ » niedziela 07 paź 2018, 07:52

Tutaj można przeczytać, co się działo podczas programu, można też go obejrzeć
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 75598.html

Nie wiem dlaczego, ale mam odczucie, że tam musieli podobierać dzieciaki z kilku szkół o ponadprzeciętnej inteligencji. Ja w wieku kilkunastu lat nie zadawałem rodzicom pytań o aferę Oleksego, czy o "nocną zmianę" (w czasach ówczesnych), tylko grałem z kolegami na boisku w piłkę, choć przyznaję, oceny w szkole miałem dobre. Fakt, że potrafiły zadawać niełatwe pytania, tak jak powiedział P. Jaki, że było to trudniejsze od wywiadu z najlepszymi dziennikarzami.
A propos Jakiego - mam wrażenie, że wypadł w programie lepiej, bo mówił prostszym językiem. Co prawda nie podobała mi się ta jego gadka, że "idzie robić porządek" - Chuckiem Norrisem to on nie jest i nie będzie, bo Chuck może być tylko jeden - nie wiem, czy wiecie, ale to On odciął głowę McLeodowi ciosem z półobrotu ;). Wracając jednak do tematu, to oddać mu należy, że zrobił wrażenie żonglerką piłkarską (szkoda, że nie został piłkarzem, bo przynajmniej strzelałby gole rywalom, a nie... samobóje Polsce ;) ), ładnie opowiadał o niepełnosprawności na podstawie swojego syna, poradził sobie lepiej objaśnieniem słowa "reprywatyzacja" niż R. Trzaskowski z "konserwatyzem i liberalizmem". Miał trudniejszą konkurencję, by ułożyć stacje metra niż konkurent, który miał dość prosty tekst z gwarą warszawską. Sam jestem poznaniakiem (z czego jestem dumny i my też swoją gwarą godomy), ale czytając z kontekstu miałbym więcej plusów niż pan Rafał.

Co do wyjaśnienia definicji konserwatyzmu i liberalizmu przedstawiłbym to tak:
Mamy Wigilię i zastanawiamy się co zrobić na świąteczny stół, a ty chciałbyś jaką jedną z potraw nuggetsy z kurczaka
Konserwatysta powie ci: Nie może być nuggetsów, bo w Wigilię jest post. Tak robimy teraz, tak było u babci, prababci
Liberał powie ci: OK, zrobię Ci te nuggetsy, bo szanuje Twoje zdanie, ale dobrze by było, żebyś je zjadł
Gam gam gam ki eleh, Be be Ge tzalmwevet, Lo lo lo Eira Ra, Ki Atah Imadi
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - informacje pogodowe i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com NOWY ADRES!

melona
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Post autor: melona » niedziela 07 paź 2018, 10:23

Moim zdaniem lepiej w tym programie wypadł jednak Rafał Trzaskowski. Śmieszne było pytanie do niego o pierwszym pocałunku i on wspominał wtedy o grze w butelkę. Ale poza tym wyjątkowo ciekawy przykład z konserwatyzmem i liberalizmem. A tak przy okazji, dzisiaj o 18 będzie powtórka tego odcinka.
Joanna Kryńska i Anna Jędrzejowska - najpiękniejsze twarze TVN24 ;)

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum

Post autor: Trzeciak » poniedziałek 08 paź 2018, 19:47

Jeśli miałby podsumować, to Trzaskowski udał się do klasy z lekką dumą i arogancką, a Patryk Jaki zupełnie na luzie.

Bardzo fajny program. Kolejne wydanie ma być podobno na przyszłoroczne eurowybory. ;)

Maciek_POZ

Post autor: Maciek_POZ » wtorek 09 paź 2018, 08:10

Szkoda, bo mogliby jeszcze trochę pomaglować polityków: ja proponowałbym starcia Schetyna vs. Kaczyński, albo po bandzie Winnicki vs. Zandberg (na zasadzie skrajnych światopoglądów). Choć akurat żaden z nich nie kandyduje w tegorocznych wyborach. Z pojedynków samorządowych ciekawe mogłoby być też klasowe starcie kandydatów na prezydenta Gdańska: Wałęsa vs. Płażyński - bo tam czołówka zbiera mniej więcej po równo w sondażach.

Meteor
Fan Forum
Fan Forum

Post autor: Meteor » wtorek 09 paź 2018, 18:10

Trzeciak pisze:
poniedziałek 08 paź 2018, 19:47
Jeśli miałby podsumować, to Trzaskowski udał się do klasy z lekką dumą i arogancką, a Patryk Jaki zupełnie na luzie.
Ja nie odebrałem tego jako dumy i arogancji, wręcz wydawał mi się trochę spięty na początku programu, dopiero później trochę się wyluzował.
Maciek_POZ pisze:
wtorek 09 paź 2018, 08:10
ja proponowałbym starcia Schetyna vs. Kaczyński
Tak powinno być, ale Kaczyński po złych doświadczeniach z Tuskiem nie pójdzie na żadną debatę, nawet taką "klasową". On przemawia do swoich, zwykle w otoczeniu najwierniejszych wyznawców. Unika też wywiadów w mediach niezależnych od PiS.

Maciek_POZ

Post autor: Maciek_POZ » środa 10 paź 2018, 07:04

Fakt, że gdyby prezes znów stanął do debaty z Donaldem Tuskiem, to szef RE by go zjadł, chociaż ze Schetyną szanse byłyby bardziej wyrównane... I to fakt, co piszesz, że Jarosław czuje się pewnie tylko tam, gdzie jest względnie bezpieczny, czyli wśród klakierów.

Wracając do "Klasy" też miałem podobne wrażenie, że Rafał Trzaskowski "rozkręcał się" z czasem trwania programu - początek miał średni, dopiero potem tak jakby załapał konwencję.

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum

Post autor: Trzeciak » wtorek 09 kwie 2019, 16:33

Już wiadomo, że odcinek z Trzaskowskim i Jakim był jedynym jaki się ukazał na antenie TVN24. Jak informuje formatodawca prawa do formatu przejął Polsat, a jesienią cały sezon pokażą TV4 i TV6: https://worldscreen.com/tvformats/facin ... the-world/

ODPOWIEDZ