TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Oglądając dzisiejszą relacje z marszu w TVN24 zastanawiam się, czy owa stacje jest w ogóle przygotowana na HD?
To co teraz się dzieje to masakra – jakość gorsza na YouTobe.
Poniżej oryginalny screen…
Obrazek
Może najpierw niech TVN24 zadba o dobrą jakość SD, bo z tego formatu naprawdę można sporo wycisnąć, a marzenia o HD nie odłoży na jakieś...
no oglądając relacje z marszu, na jakieś 5-10 lat.
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: wafel »

avatar pisze:
mojpierwszyraz pisze:Nie chcę nic sugerować, ale z moich prywatnych donosów wynika, iż TVN24 nadal pracuje nad odświeżonym logo, grafiką, muzyką i całą tą otoczką i możliwe, że właśnie data 1.12.2012 będzie pretekstem do rozpoczecia emisji "nowego" TVN24.
Do tej pory lubiłem takie zmiany ale od premiery nowych Faktów boję się każdej zmiany w TVN'ie. :ech:
Trzeba mieć na uwadze to, że nad nową grafiką w Faktach pracował zespół grafików Faktów a nie TVN24.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD

Post autor: r_r16 »

Akurat jakość obrazu na TVN24 (przynajmniej w tym momencie) jest dużo lepsza, niż na pokazanym screenie. Dla porównania Polsat News serwuje nam podobne zdjęcia w dużo gorszej jakości. Na Polsat News obraz jest rozmazany, zlewa się w jedną barwę, a płynność obrazu przy transmisji LTE (która nazywana jest transmisją testową) pozostawia wiele do życzenia. W ogóle co to za pomysł transmitować obraz przez LTE?
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

wafel pisze:
avatar pisze:
mojpierwszyraz pisze:Nie chcę nic sugerować, ale z moich prywatnych donosów wynika, iż TVN24 nadal pracuje nad odświeżonym logo, grafiką, muzyką i całą tą otoczką i możliwe, że właśnie data 1.12.2012 będzie pretekstem do rozpoczecia emisji "nowego" TVN24.
Do tej pory lubiłem takie zmiany ale od premiery nowych Faktów boję się każdej zmiany w TVN'ie. :ech:
Trzeba mieć na uwadze to, że nad nową grafiką w Faktach pracował zespół grafików Faktów a nie TVN24.
Nie tyle przeraża mnie grafika co oprawa dźwiękowa. :D15
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: ~ »

sybic pisze: Może najpierw niech TVN24 zadba o dobrą jakość SD, bo z tego formatu naprawdę można sporo wycisnąć, a marzenia o HD nie odłoży na jakieś...
no oglądając relacje z marszu, na jakieś 5-10 lat.
Pochowali wszystkie wozy transmisyjne i robili transmisję przez internet :).
arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: TVN24 HD

Post autor: arrow2 »

Było kilka ujęć, które wyglądały na realizowane przez kamery przemysłowe. Stąd prawdopodobnie gorsza jakość obrazu. Przy tylu "imprezach" jednego dnia w Warszawie mogło im zabraknąć własnego sprzętu.
Polsat News natomiast usilnie reklamuje internet LTE robiąc za jego posrednictwem transmisje. Niestety idzie im fatalnie. Do tego newscopter, w którym mają problem z utrzymaniem stabilności i ostrości obrazu. to jest dopiero porażka.
:arrow: dwa
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: TVN24 HD

Post autor: wafel »

arrow2 pisze: Przy tylu "imprezach" jednego dnia w Warszawie mogło im zabraknąć własnego sprzętu.
To chyba nie kwestia zabraknięcia sprzętu ... przypomnę, co działo się rok temu: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/51,3 ... 1.html?i=7 ...
arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: TVN24 HD

Post autor: arrow2 »

Bez przesady. Mieli swoje wozy transmisyjne na trasach przemarszu.
:arrow: dwa
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD

Post autor: avatar »

Dzisiaj w Faktach pokazali fragment Kropki nad i z belką informacyjną i naprawdę było widać HD. :)
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: ~ »

Jak wyglądały relacje z dzisiejszego, gorącego dnia w TVN24? Nie miałem okazji oglądać, a ciekawy jestem czy było rzeczowo, czy tak jak zawsze.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: sybic »

Pokazali to co znaleźli u tego zamachowca...
Dalej nie oglądałem, bo to samo można znaleźć w mojej piwnicy (startery, przewody, PRLowskie silniczki, isostaty, stary telefon) wiec szybko wyniosłem na śmietnik, by nie dobrało się do mnie ABW.
myszka2011
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2011, 08:26

Reporterzy i dziennikarze z Katowic

Post autor: myszka2011 »

Chciałam zapytać jacy dziennikarze (reporterzy) pracują w Katowickim oddziale TVN24?
Bo na stronie tvnfakty.pl można przeczytać:

Śląski ośrodek TVN ma swoją siedzibę w samym sercu Katowic. Dzięki codziennym relacjom, widzowie z całej Polski mogą spoglądać prosto na katowickie Rondo i dobrze znany wszystkim Spodek. Taki widok rozciąga się z okien studia TVN, które mieści się na siódmym piętrze budynku przy Alei Korfantego 2. To tam ośrodek ma swoją siedzibę od 2001 roku. Gdyby nie charakterystyczny widok za oknem studia, nikt chyba nie zorientowałby się, że właśnie tam pracują dziennikarze najlepszej stacji telewizyjnej w naszym kraju. Świadczy o tym jedynie niewielka tabliczka informacyjna w holu główym biurowca i TVN-owski samochód na parkingu pod budynkiem.

Szefem i producentem oddziału TVN24 w Katowicach jest Tomasz Ciesielski, a wśród reporterów pracują m.in. Agata Kalafarska, Jerzy Korczyński i Justyna Wysocka.

Z tego co wiem to z panów reporterów jest jeszcze p. Robert Jałocha natomiast pań reporterek to nie bardzo kojarzę. Nie znam żadnej.

A widziałam w Silesi na 7 urodzinach szła pani reporterka z mikrofonem TVN24 ale nie znam jej, nie widziałam nigdy wcześniej.
grero89
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 269
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 11:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: grero89 »

~ pisze:Jak wyglądały relacje z dzisiejszego, gorącego dnia w TVN24? Nie miałem okazji oglądać, a ciekawy jestem czy było rzeczowo, czy tak jak zawsze.
Jak zawsze.
Fan Omeny ;)
"Wstajesz i łżesz" ;-)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 HD

Post autor: matik »

Na tvnfakty.pl zaprezentowane zostało już logo TVN24 HD. Coś czuję, że niektórym się nie spodoba ;)
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: TVN24 HD

Post autor: rogi »

Jest w porządku. Nie ma się co spodziewać olbrzymich rozmiarów liter HD.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości