TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

krzybik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 00:19

TVN - em w Hornówek

Post autor: krzybik »

Wody gruntowe przenikają do kanalizacji w Gminie Izabelin. W czasie gwałtownych roztopów połączonych z intensywnymi opadami, powstaje zagrożenie zalewania domów fekaliami. Taki stan jest zbliżony do klęski żywiołowej. Jak można przeciwdziałać zniszczeniom domów i rozprzestrzenianiu się chorób ?. Trzeba wypompowywać ścieki ze studzienek i wywozić je do oczyszczalni. Wprowadzenie nadmiernej ilości wody do oczyszczalni grozi zatrzymaniem procesu technologicznego. Gdyby do tego doszło, wystąpił by stan katastrofy ekologicznej w całej gminie. Jak te rozcieńczone ścieki zaczęły się przelewać do lasu podjeżdżali strażacy, którzy przepompowali je też do lasu tyle, że dalej od zabudowań. Jednak ten las jest częścią Parku Narodowego, więc zanieczyszczać go nie wolno. Strażakowi też nie wolno wyłamywać drzwi do cudzego domu, jednak robi to, jeśli dom się pali i trzeba go gasić. Czy w takich przypadkach następuje złamanie prawa ?. To wymaga wyjaśnienia. Nie wiadomo dlaczego red. Rafał Stangreciak, nie czekając na zbadanie sprawy przez osoby uprawnione, ogłosił na antenie, że Wójt Izabelina złamał prawo. Takie postępowanie stawia pod znakiem zapytania rzetelność reporterską. Od dziennikarza oczekujemy bowiem poszukiwania prawdy, uczciwego jej przedstawiania i bezstronnego komentarza. To nie jedyna okoliczność, która każe zastanowić się nad rzetelnością red. Rafała Stangreciaka. Oto występująca w wyemitowanym materiale Pani Monika Grzesik została przedstawiona jako mieszkanka Izabelina. To tylko część prawdy. Pani Monika Grzesik startowała w ostatnich wyborach na wójta Izabelina i na przeszkodzie w wyborze stanął jej Pan Witold Malarowski, który otrzymał więcej głosów. W Izabelinie mówi się, że Pani Grzesik prowadzi już kampanię wyborczą obliczoną na następne wybory samorządowe i jakimś sposobem udało jej się zlecić TVN – enowi produkcję i emitowanie materiałów będących w istocie jej spotami wyborczymi. Być może pogląd taki powstaje także dlatego, że red. Stangreciak dobrze współpracuje z Panią Moniką Grzesik, natomiast jest agresywny i napastliwy w stosunku do Pana Witolda Malarowskiego. Jaki efekt przyniesie ten szum medialny mieszkańcom Hornówka ? Chyba tylko taki, że przy następnych roztopach decydenci będą ostrożniejsi. Oby jednak nie doszło do zalania domów. Bo jeśli tak się stanie okaże się, racje moją ci, którzy mówią, że ktoś tu uderzył TVN –enem w Hornówek.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: bartek09 »

media2.pl pisze:Telewizja TVN planuje uruchomienie nowych kanałów telewizyjnych. Nadawca stawia także na emisję swoich tematycznych stacji w jakości HD. Pierwszy polski kanał informacyjny TVN24 jeszcze w tym roku może rozpocząć emisje w HD.

Jak już informowaliśmy kilka dni temu, Grupa TVN w ciągu najbliższych lat chce rozpocząć emisję wszystkich swoich kanałów w technologii wysokiej rozdzielczości. - Chcielibyśmy przełączać na HD dwa kanały rocznie, pierwsze pod koniec tego roku. Ale rynek może nas przyspieszyć - mówi Dziennikowi Gazeta Prawna Piotr Walter, wiceprezes Grupy TVN.

Prawdopodobnie pierwszym kanałem, który rozpocznie emisję w jakości HD będzie pierwszy Polsce informacyjny kanał telewizyjny TVN24. Walter zapowiedział, że w pierwszej kolejności na standard HD będą przechodziły kanały najlepiej zarabiające, a takim jest właśnie TVN24 (o czym więcej tutaj).

Wiceprezes Grupy TVN zapowiedział także, że spółka nie wyklucza uruchomienia jeszcze w tym roku nowego kanału telewizyjnego, jednak nie chciał zdradzać profilu stacji. Wcześniej analitycy rynku spekulowali, że kolejnym kanałem Grupy TVN może być stacja dziecięca bądź kanał z serialami.
http://media2.pl/media/75202-tvn24-w-hd ... analy.html
Fuxiasty
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 13:32

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Fuxiasty »

Świetny news, bartek09.
Jest szansa, że ziszczą się moje marzenia z listopada '10, kiedy zakładałem ten wątek. ;)
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: miwaszkiewicz »

Po likwidacji TVN Warszawa bałem się, że warszawskie tematy nie będą już poruszane na żadnej z anten TVN. Na szczęście w TVN 24 znów jest pełno Warszawy, kilku reporterów "Stolicy" przeszło nawet do TVN 24, a w "Poranku" niemal codziennie - jak dawniej w "Witaj Warszawo!" - są relacje live z najważniejszych warszawskich inwestyji i nie tylko. To chyba jakiś rodzaj wynagrodzenia warszawiakom likwidacji TVN Warszawa. ;)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: matik »

Z reporterów Stolicy i Witaj Warszawo do TVN 24 przeszli wszyscy oprócz Marty Brzegowej (jest teraz rzeczniczką Ratusza w Warszawie) ,Filipa Chajzera (reporter DDTVN), Izabeli Krautwurstw(? nie wiem czy tak się to pisze), Adama Piśko, Huberta Radzikowskiego (Radio Zet). Nie wiem co się dzieje teraz z Hanną Laudowicz, Małgorzatą Prokopiuk, Fabiolą Samborską i Agnieszką Górniakowską.
gospel100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2011, 17:12

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: gospel100 »

Camilo pisze:Zachowanie Pałasińskiego jest tam rzekłbym komiczne.
Dla mnie komiczne, a zarazem żenująca była choćby historia z fragmentem bodajże serialu "Lost" gdzie widać urwany kawałek samolotu, którym leci spora grupa osób, a komentarz pana Jacka był całkiem serio, że oto tak sensacyjna historia spotkała jednego z pasażerów, który przysłał nam ten materiał...
Nie wspominając już o jego sposobie wymowy niektórych słów - otóż, według redaktora japońska wyspa Honsiu, to honsiu, a nie honsju. Podobnie z Airbusem - pan Jacek lata arbysem, podobnie jak pewnie jeździ autobysem...
Ale to nie jest tak, że takie osoby są nie do zastąpienia. Są! Tyle, że stacja chce jakby to powiedzieć, trochę postarzeć swoją antenę, gdyż większość pracowników to głównie młodzi i bardzo młodzi ludzie. Dlatego, aby uwiarygodnić siebie jako medium informacyjne stara się nieco starszymi osobami(innym tego typu przykładem jest choćby Maciej Wierzyński) utrzymać wizerunek dojrzałej anteny.
JakubSzwedo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: piątek 03 cze 2011, 21:21

Dlaczego o tym się nie mówi?

Post autor: JakubSzwedo »

Witam, zarejestrowałem się w zasadzie tylko by zadać pytanie, dlaczego tak mało mówi się o niektórych ogromnie ważnych wydarzeniach na świecie w polskich mediach? W TVNie słyszałem tylko parę zdań może o zamieszkach w Syrii, przez co kompletnie nic o tym nie wiedziałem, ale dziś zobaczyłem to:

http://www.wykop.pl/link/767319/zbrodni ... -syrii-18/

i mnie po prostu przeraziło. Dlaczego tak cicho o tym? Przecież to jest porównywalne ze zbrodniami nazistowskimi czy katyńskimi. Czy ważniejsze są takie wiadomości jak http://www.tvn24.pl/-1,1705504,0,1,piek ... omosc.html czy http://www.tvn24.pl/-1,1705534,0,1,mist ... omosc.html ?

Pozdrawiam, Jakub Szwedo
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Dlaczego o tym się nie mówi?

Post autor: sybic »

Spoko...
jak przez najbliższe dni temperatura bedzie przekraczać 25 stopni i nawet nie będzie przekraczać 30, to beda mówić tylko o upałach w Poslce. Będą wypowiadać sie lekarze, fachowcy... Kuźniar będzie podgrzewał atmosferę i widzowie będą dzielić się swoimi patentami na 25 stopniowe "upały".
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Dlaczego o tym się nie mówi?

Post autor: Łukasz »

Najśmieszniej było jak rok temu w czerwcu przez cały dzień w TVN24 wypowiadali się policjanci, którzy mówili, że przy takich upałach (było 30 stopni) klocki hamulcowe mogą odmówić posłuszeństwa, bo się nagrzewają i będzie dochodzić do wielu stłuczek. Pan policjant może tego nie wiedział, ale dziennikarze powinni wiedzieć, że we Włoszech, Hiszpani, czy Grecji przez 4 miesiące z rzędu było ok. 45 stopni, klocki hamulcowe mieli te same co u nas i wszyscy hamowali normalnie nie robiąc z tego paniki.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Wiadomo już coś o ramówce wakacyjnej?
W tym roku napewno będzie ciekawie, jak pójdą na urlopy Cebula, Pałasiński, Morozowski, Olejnik, Piasecki, Sekielski, Rymanowski i Kaczmarek. Albo będą więc oryginalne zastępstwa, albo całkiem nowe programy. :mhm:
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: matik »

Kaczmarek teraz jest na urlopie...
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Łukasz »

Wyobrażasz sobie godnego zastępce Piaseckiego? Przecież taki się jeszcze nie urodził. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re:

Post autor: matik »

Camilo pisze:Wiadomo już coś o ramówce wakacyjnej?
Od 4 lipca w dni powszednie poranek od 6:30
4 lipca oficjalnie wystartuje program "15 na żywo" w dni powszednie
Zamiast Świata wg Jacka będzie Serwis informacyjny
2 lipca o 12.10 jubileuszowy program "Dekada" (powtórka 3 lipca o 5:45)
W soboty o 19:50 zamiast Ewy Ewart będzie Serwis informacyjny, a powtórka CDN(Ł) o 20:40.
Na razie tylko tyle wiem.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: tetar »

Zbliza sie 10 rocznica powstania TVN24 - czy cos wiadomo w sprawie emisji tego kanalu w HD? To dobra okazja na zmiany!
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: piotrek888 »

Po co puszczać dziś w TVN24 konferencje MAK'u z 12 stycznia? :mhm: :mhm: :roll:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości