TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

skorupa2006 pisze:Dlaczego nie można nagrywać z TVN HD? Oczywiście, że można. W SD bez problemu, w HD małe są, ale również się da.
Udało ci się nagrać materiał z TVN HD?
A możesz na dowód gdzieś to wystawić, nawet sekundę tego materiału HD?
Chciałbym to zobaczyć. Wtedy uwierzę ;)
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

Ja od kiedy mam w swoim tunerze ("Globo HD S1") moduł "nCAM HD" z ofertą "TNK HD" odbieram "TVN HD" i z nagrywaniem z niego w "SD", stacjonarną nagrywarką dvd nie ma żadnego problemu.

W "HD" nie próbowałem jeszcze nagrywać (mógłbym, podłączając dysk twardy do tunera przez złącze "usb"), bo nie miałem takiej potrzeby, ale jestem pewien, że też by nie było problemu (oczywiście jeśli odbieramy "TVN HD" na własnym tunerze, przez moduł "nCAM HD", a nie przez "nboxa", chociaż pewnie nawet z "nboxa", gdyby ktoś był bardzo uparty, to mógłby nagranie wydobyć, tzn. wymontować z niego dysk, podłączyć go do kompa i skopiować co trzeba, chyba, że nagrania na dyskach "nboxów" są szyfrowane "Conaxem" i wtedy do oglądania potrzebna jest aktywna karta kodowa "Nki"???) :D .
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Wymontowany dysk z Nboxa nie będzie widziany przez żaden system. A nawet jeśli byłby widziany (filesystem nie jest tajemnicą) to pliki i tak są zaszyfrowane. Tak jak zaszyfrowane są pliki nagrane za pomocą modułu nCam HD dedykowane dla TnK HD. Słowem do komputera nie da się ich wyciągnąć, obrabiać itp :(
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

Nie słyszałem do tej pory (a często zaglądam na forum dyskusyjne "Satkuriera"), żeby moduł "nCAM HD" sam z siebie szyfrował nagrania (to raczej były plotki, które się pojawiały przed pojawieniem się "nCAMu" w sprzedaży).

Taka sytuacja byłaby możliwa jeśli moduł pracowałby w tunerze ze złączami w standardzie "CI+", ale na zwykłym "CI" raczej nie ma żadnych ograniczeń.

Jeśli chcesz sybic to wykonam test i wrzucę plik, jeśli nie będzie za duży :D ???
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

O!
Bardzo bym prosił.
Podeślij oryginalny plik z TVN HD. Może być kilka sekund.
Jeśli nie zobaczę oryginalnego pliku, jeśli go nie dotknę – nie uwierzę ;)
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: skorupa2006 »

Nawet z nboksa można nagrywać w HD np. na komputer w cyfrowej jakości. Ale jest to drogie, więc nikt tego nie robi. :)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Chodzi o to, aby skopiować to co zostało już nagranie, a nie zgrywać tego jeszcze raz w czasie rzeczywistym, bo to jest drogie, kłopotliwe i w dobie XXI w. śmieszne. Ja pamiętam jak to się grywało kasety. Godzinami człowiek ślęczał, bo sobie coś zgrać :)
incognito
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 12:58

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: incognito »

sybic pisze:Godzinami człowiek ślęczał, bo sobie coś zgrać :)
A wcześniej trza było postawić obok siebie dwa "wideła" i połączyć je specjalnym kablem :D
Ale mi przypomniałeś :racja:
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

sybic pisze:O!
Bardzo bym prosił.
Podeślij oryginalny plik z TVN HD. Może być kilka sekund.
Jeśli nie zobaczę oryginalnego pliku, jeśli go nie dotknę – nie uwierzę ;)
Jutro postaram się nagrać czołówkę "DDTVN" z "TVN HD", tylko nie wiem jak to odtworzysz, bo mój tuner zapisuje pliki w formacie z rozszerzeniem "trp" (jak dobrze pamiętam) i one są mało "przyjazne dla użytkownika" (dlatego nagrywam wszystko nagrywarką dvd w "SD")...
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Rozszerzenie nie ma znaczenia. Jeśli jest tam niezakodowany strumień video h.284 to już ja go wydobędę. Ale nagraj fragment jakiejś rozmowy, tak żeby prezenterów można było obejrzeć.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

Filmik jest tutaj :D .

http://hotfile.com/dl/97431720/aef537d/testhd.rar.html

Jest początek "DDTVN" i kawałek wypowiedzi Marcina i Doroty, więc to chyba to o co prosiłeś :D ???

W ogóle jak uda Ci się ten filmik odtworzyć na kompie, to daj znać jak to uczyniłeś, bo ja właśnie za nic nie mogę dać sobie z tym rady, a już o edycji takiego nagrania to nie mam co myśleć ??? ...
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Zobaczyłem, uwierzyłem :)
Jest niezakodowany strumień video H264 o rozdzielczości Full HD.
Nie jest idealny, ale jest.
Mówisz, że moduł HD posiadasz?
Jak widzę jest to jedyny sensowny zakup umożliwiający nagrywanie.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

Trzeba tylko pamiętać, aby używać modułu "nCAM HD" w tunerze "HD" ze zwykłymi złączami "CI" (takim jak mój "Globo HD S1", którego polecam, bo wiele innych tunerów ma różnego typu problemy z obsługą "nCAMu HD", w różnych konfiguracjach, a u mnie nie ma żadnych kłopotów a jednocześnie odbieram na tym samym tunerze też "Cyfrę+" i "Cyfrowy Polsat" :D ), a nie najnowszymi "CI+", bo w takim wypadku ("CI+") moduł jest dodatkowo "parowany" także z tunerem, a nie tylko z kartą kodową i wtedy z nagrywaniem może być problem...

Możesz napisać sybic czym to nagranie odtworzyłeś (jakim programem???) i czy możesz je edytować???
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Ja mam Ariva 200...
Czy się nada to nie wiem.
A plik otwieram zwykłym Media Player Classic.
Edytować można chyba TS Doctorem, ale to płatny progam jest i np. mnie przestał już działać.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

Nie wiem jak jest w tej chwili, ale jak tylko "nCAMy HD" się pojawiły, to na forum dyskusyjnym "Satkuriera" były głosy, że "Arivy" i "Fergusony" mogą mieć problemy, ale mogło się to zmienić :D .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości