TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

filipek24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 215
Rejestracja: czwartek 10 gru 2009, 18:24

Re: Praca w TVN24.

Post autor: filipek24 »

Redaktor Pasikowska? Oczywiście, że z Łodzi ;)
Ale od niej też weź autograf ;p Jeśli sam nie chcesz, to możesz dla mnie ;) Miałem okazję rozmawiać z nią, ale nie na żywo ;/
Do znajomych, ale gdzie? Na jakimś portalu, czy tu ?
Myślę, że bardziej zdziwiłby się operator niż ona sama ;)
Jedyna, nieoficjalna strona poświęcona dziennikarce TVN24 Dagmarze Kaczmarek - Szałkow :)
Szczegóły na http://www.dagmarakaczmarek.dbv.pl
RBB
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 117
Rejestracja: środa 28 lip 2010, 23:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Praca w TVN24.

Post autor: RBB »

Z tym operatorem to żartowałem :)
A z tymi znajomymi to tutaj :)
Podaj GG, żebyśmy nie zamulali forum :)
http://www.youtube.com/watch?v=F82af12lfoc <-- Mój własny film na konkurs w YouTube - Internet For Peace (byłem operatorem). Oglądajcie i oceniajcie :)
pixie
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 11:26

Re: Praca w TVN24.

Post autor: pixie »

Pewnie, że bym chciała..marzenie. Tylko nie wiem na jakie studia iść. Ja mówię, że dziennikarskie, ale znajomi mówią, ze powinnam iść na polonistykę jak chce pracować w telewizji.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: piotrek888 »

Najsztub pyta Pieczyńskiego

Pieczyński: Tusk Vision Network? To niesprawiedliwe

W poniedziałkowym "Wprost" wywiad z Adamem Pieczyńskim,

Sytuacja w Polsce to nieustanna rewolucja. A TVN 24 tylko transmituje ją na żywo. Bo przecież nie kreuje – twierdzi szef stacji Adam Pieczyński. Dodaje, że TVN nie jest paropartyjny, a takie oskarżenia są niesprawiedliwe.
Szef stacji twierdzi, że choć telewizja może bardzo manipulować, to jednak robią to wszyscy, a nie tylko TVN. Broni się też przed zarzutami, jakoby jego stacja miała być paropartyjna. - Przypinanie nam łatki paropartyjnej, bo jesteśmy nazywani przez niektórych polityków „Tusk Vision Network", jest po prostu niesprawiedliwe. My jesteśmy przywiązani do pewnych wartości, do wolności słowa, demokracji, wolnego rynku – argumentuje Pieczyński.

Szef TVN24 odniósł się także do niedawnych wydarzeń z Krakowskiego Przedmieścia. Według niego sytuacja sprzed Pałacu Prezydenckiego nie była nakręcana przez media, a tych, którzy w świadomy sposób manipulują tymi ludźmi na ulicy, nazywa chuliganami. Kogo wskazuje jako głównych manipulatorów? - Uważam, że to część klasy politycznej. Nie będę tego adresował wprost do którejś ze stron, uważam, że tak jak jedna strona gra agresją od dawna, tak druga strona dość cynicznie wykorzystuje tę sytuację i stara się na niej coś budować – mówi Pieczyński. I dodaje: - A to, czy telewizje pokazały trochę więcej, czy trochę mniej manifestantów, jest sprawą drugorzędną wobec głębokich przyczyn tych manifestacji, tego, co się dzieje w ludziach, w Polakach.

Szef TVN24 mówi też, że jego stacja pokazuje materiały nie tylko dla oglądalności, ale także dla informowania społeczeństwa i kształtowania demokracji. - Jak słyszę takie zdanie, że my pokazujemy coś dla oglądalności, w dzisiejszej sytuacji, to czuję się głęboko obrażony, bo ja nie jestem – przede wszystkim – idiotą – twardo argumentuje.

O tym, czy polskie dziennikarstwo jest skazane na pyskówki oraz kto ponosi główną winę za to, co dzieje się obecnie w kraju rozmawia z Piotrem Najsztubem szef TVN24 Adam Pieczyński. Więcej w najnowszym numerze tygodnika „Wprost" już w poniedziałek.
cmabb
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 21:08

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: cmabb »

Pierwsi mają zawsze najtrudniej. Jednak to co zrobił TVN i jego siostrzana stacja TVN24 dla dziennikarstwa i programów informacyjnych jest nie do przecenienia. Po starcie "Faktów" znacznie poprawiły się Wiadomości i Informacje Polsatu. Start TVN24 także był medialną rewolucją.
Obrazek
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: sybic »

Pora na moje zdanie o TVN24, po tych kilku latach oglądania.
Kiedyś w tym programie był Magazyn Styl, prowadzony przez Agnieszkę Górniakowską. Był Magazyn Zdrowie, prowadzony przez Martę Kuligowską, w którym zawsze coś ciekawego było. Był e-life i Progr@m prowadzony przez kasie Łastowiecką o potem przez Jolę Wiśniewską. W okresie wakacyjnych Jacek Pałasiński namawiał nas na weekendy w ciekawych miejsca Europy, a teraz?
Wciąż o polityce napierniczają... Olejarski powiedział to, Napierniczak tamto...
Aż się boje, gdy skończą się wakacje...
A na domiar złego po 22:00 kiedy człowiek chciałby od tego wszystkiego odpocząć i obejrzeć coś innego, zaczyna się program, takie inne Radio Maryja...
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: skorupa2006 »

W TVN24 brakuje różnorodności. DNŻ to flaki z olejem, 0 informacji zagranicznych, jąkający się reporterzy. Serwisy w takiej formie jak teraz powinny być skrótami w połowie godziny, a o pełnej godzinie normalne serwisy z przygotowanymi i zmontowanymi materiałami. Kadrowanie i loty kamerowe w DNŻ powodują jeszcze większe znudzenie.
Po za tym programy typu: Internet24 prowadzony przez Krzysztofa Górlickiego, wspomniany już Progr@m czy E-life. Wyskocz na weekend z Jackiem Pałasińskim też był ciekawą propozycją. CNN prezentuje cykl Global Connections - myślę, że coś takiego by się przydało. Ogólnie mniej o Polsce (bo i tak mówią ciągle to samo). Wolę już suche przekazy agencyjne z zagranicy niż po raz dwudziesty wałkowany temat przeszczepu wątroby...
Rozmowa Rymanowskiego to totalny niewypał - nie dość, że studio wygląda fatalnie to jeszcze niezwykle nudna i męcząca formuła 'Bohatera dnia'. M24 był dużo lepszy - poruszał więcej tematów, a pod sam koniec nadawania także ciekawie był realizowany. Przed szkłem kontaktowym powinien być nadawany serwis informacyjny, oraz skrót wiadomości w połowie programu.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: piotrek888 »

TVN24 upił się swoją sławą i chwałą. Niestety, nie ma już aż takich powodów do radości. Po dość charakterystycznym poranku, następuje marny Dzień na żywo. Zero dynamizmu, Myślałem, że jak stacja postawi na stałych prowadzących pasmo, to za tym pójdą kolejne zmiany w paśmie. Nie poszły, a stało się jeszcze gorzej. Rezygnacja z rozmów pod bimem to jedna z najgorszych decyzji, to choć trochę dodawało akcji dla programu. Teraz wszystko, statycznie za stołem. Przerywanie serwisu reklamą, nauczyli się tego od Polsat News. To też dolało oliwy do ognia. Może po remoncie studia coś się zmieni. Więcej dynamizmu.
Kosa23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 16 wrz 2010, 18:22

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Kosa23 »

Świat według Jacka to pasmo tragedii jak w "Świecie według Garpa". Krzykliwy, starszy pan zadaje jakieś "zagadki Jacka", plecie trzy po trzy tym swoim piskliwym głosikiem (rzeczywiście hałasiński), "ychaa" i "uchaa" - po prostu nie do obejrzenia!. Jak oglądam TVN24 kilka godzin dziennie, to przy pojawieniu się pan Jacka przełączam na inny kanał.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Co do redaktora Pałasińskiego, to przegiął już pałę 10 kwietnia w rozmowie z Kwaśniewskim. Doskonale pamiętam te pozbawione taktu pytania w stylu "Dlaczego Pana nie było w tym samolocie?". Było to w czasie, kiedy miliony Polaków akurat włączały telewizory. Jak na dziennikarza z takim stażem, to jest to nie do pomyślenia.
Co do programu - to dopiero 4 dni temu dowiedziałem się o jego istnieniu. Oglądałem tylko raz, w poniedziałek. Zachowanie Pałasińskiego jest tam rzekłbym komiczne. Rozwaliło mnie zwłaszcza machanie do kamery na koniec programu. :lol2:
Jeżeli chodzi o sprawy międzynarodowe, to najlepszym dziennikarzem zajmującym się tym w chwili obecnej jest chyba Grzegorz Dobiecki z Polsat News.
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re:

Post autor: ~ »

Camilo pisze:Rozwaliło mnie zwłaszcza machanie do kamery na koniec programu.
Czemu? Miły gest w stosunku do widza. :lol:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Rozumiem, że wyrzucenie Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak z PiS to temat tygodnia, ale dziś w TVN24 zapowiadał się naprawdę rewelacyjny wieczór. O 19.30 miał być Wielki Wybuch - otwarcie Centrum Nauki Kopernik, a później rozmowa Kuźniara z Kondratem i Mannem. No i plany szlag trafił, bo transmisję z otwarcia skrócili, a do RBP pozapraszali polityków. Szykuje się więc klasyczna, popołudniowo-wieczorna papka polityczna. Trzeba będzie pójść z psem na dłuższy spacer i obejrzeć coś na DVD. :D
Fuxiasty
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 13:32

TVN24 HD

Post autor: Fuxiasty »

Witam,
Czy Waszym zdaniem istnieje możliwość, aby stacja nadawała w wysokiej rozdzielczości?
TVN HD powstał przeszło trzy lata temu i ma się dobrze. Jest nawet TVN HD + 1.
TVN24 już od półtora roku nadaje w formacie 16:9. Kolejnym krokiem wydaje się być wprowadzenie HD...

Czekam na opinie. ;)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Dla mnie kanał, z którego nie można sobie nic nagrać, a takim jest TVN HD, jest kanałem pustym. Jeśli TVN24 miałby być taki to lepiej aby go nie było w ogóle.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: skorupa2006 »

Dlaczego nie można nagrywać z TVN HD? Oczywiście, że można. W SD bez problemu, w HD małe są, ale również się da.
Myślę, że TVN24 w HD to dobry pomysł. Nie potrzeba wielkiej ilości bit rate, aby kanał wyglądał OK, a na razie wystarczy sam przekaz ze studia + grafika w hd. Ale podejrzewam, że na HD przejdą razem TVN24, CNBC, METEO. CNBC już ma przygotowaną grafikę do HD.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości