Studio wirtualne

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Gal
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: środa 29 lis 2006, 10:29

Post autor: Gal »

aveo pisze: a skoro goÂście mogÂą sobie zwiedzaĂŚ studio,to np w trakcie serwisuw tle moÂże byĂŚ widoczny np taki minister,ktĂłry chodzi sobie po newsroomie z "przewodnikiem"?:D
Ministrowie to chyba sie ciagle gdzies spiesza i na nic nie maja czasu :). Ale teoretycznie moznaby. Jak gosc wstaje, to anjczesciej sam idzie do wyjscia, wiec zmoe sobie zboczyc z prostej trasy i sobie poogladac, ale nie wiem czy czesto to sie zdarza.

Ktos sie wczesniej pytal czemu, przez jaksi zcas, serwisy tvn24 byly w studio biznesowym. Otoz wymieniana byla platforma na kotrej stoj9 glowny stol, a to dosc skomplikowana sprawa.
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

co siĂŞ tej platformie przytrafiÂło Âże musiaÂła byc wymieniana :mhm:
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

Z tego co pamiêtam to mia³a jakieœ ma³e "rysy" - nie pamiêtam dok³adnie czy na pod³odze to widzia³em, czy na platformie ale gdzieœ by³y. Tylko czy z powodu jakiejœ rysy wymienialiby ca³¹ platformê?
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
Gal
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: środa 29 lis 2006, 10:29

Post autor: Gal »

Nie mam pojecia o powodach wymiany. moze komus sie nudzilo...
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

jedno tylko pozytywnego z Blue boxa jest pozytywnego postaci na capsach wychodzÂą wyraÂżniej
JacanTVN24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 250
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 17:27

Post autor: JacanTVN24 »

Gal pisze:Nie wiem dokaldnie ile, ale to jest chwile. Przkerecenie tolu to moze z 3 minuty, moze 5, raczej nie az 15.
Kamery to nie problem - podchodza operatorzy i tez je przekrecaja o 180 st i gotowe (w normalnych serwisach tvn24 nie ma operatorow przy kamerach). Swiatlo to tez kwestia nacisniecia guzika - jest zautomatyzowane. Czame tylko trzeba cos recznie pokrecic.

Jesli macie jakies zdjecia wyrazne studia, a kogos to wogole inetresuje, chetnie napsize co sie gdzie znajduje, kto gdzie i po co siedzi... Na ile oczywiscie bede wiedzial.
:rozglada: Mam pytanie. Na 2 robotach kamerowych w TVN24 na bokach gĂłrnej czĂŞsci promptera (przykrywce) jest napisane AUTOSCRIPT a na trzecim robocie pisze AUTOSCRIPT ale z jakimÂś przedrostkiem -BOL -BOU jakoÂś tak. ProszĂŞ o odpowiedz. JESTEM NOWYM UÂŻYTKOWNIKIEM :tanczy: :tanczy: TeÂż jestem zagorzaÂłym fanem TVN24 bardzo mnie interesuje kwestia telewizji i wÂłaÂśnie tej stacji!!! :tanczy: :tanczy:

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2007 8:20 pm ]
Gal pisze:Propo blue boxu, to keidy jest tak czesto uzywany?

Aveo, prezenter dot6yka ich rozczka i znikaja ;)
A powaznie to jesli gosc jest w DNZ do konca serwisu to po prostu czeka az zejda z wizji, podchodzi do niego dzwiekowiec i odpina mu miniport. Jesli gosc jest juz ktorys raz to zcasem sam to robi, zanim dzwiekowiec zdazy przyjsc z rezyserki.
Jelsi natomiast po gosci serwis trwa dalej, to daje sie kadr na samego preznetera, dzwiekowic po cihu odpina goscia i ten sobie idzie.
W drodze do wyjscia pomkagaja czasem osoby zapraszajace gosci ewentualnie osoby z recepcji, ale to nie zasada. Czasem sam idzie do wyjscia, po dordze z kims pogada. Raczje nie ejst scisle kontrolowany i nie ma restrykcji. Moze sie przejsc po studio, jesli chce :).

A czy taka sytuacja, jaka mowisz, miala miejsce to nie wiem. Mysle, ze wiecej i uwazniej ogladasz tvn24 i jak moglbym sie o to Cieboe zapytac :)
GAL A NIE NAZYWA SIE TO CZASEM MIKROPORT??? MAM WÂĄTPLIWOÂŚCI PROSZE WYJAÂŚNIJ :)[/quote]
sq-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: środa 22 sie 2007, 18:03

Post autor: sq- »

JacanTVN24 pisze:GAL A NIE NAZYWA SIE TO CZASEM MIKROPORT??? MAM WÂĄTPLIWOÂŚCI PROSZE WYJAÂŚNIJ :)
roznie na to mowia - raczej mikroport. Mozna sobie takie poogladac np. na stronie firmy Sennheiser lub Audiotechnika. Zasieg to to ma skubane ;-)
JacanTVN24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 250
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 17:27

Kamery w TVN24

Post autor: JacanTVN24 »

Gal pisze:Nie wiem dokaldnie ile, ale to jest chwile. Przkerecenie tolu to moze z 3 minuty, moze 5, raczej nie az 15.
Kamery to nie problem - podchodza operatorzy i tez je przekrecaja o 180 st i gotowe (w normalnych serwisach tvn24 nie ma operatorow przy kamerach). Swiatlo to tez kwestia nacisniecia guzika - jest zautomatyzowane. Czame tylko trzeba cos recznie pokrecic.

Jesli macie jakies zdjecia wyrazne studia, a kogos to wogole inetresuje, chetnie napsize co sie gdzie znajduje, kto gdzie i po co siedzi... Na ile oczywiscie bede wiedzial.
Mam pytanie czy wiesz czemu ostatnia kamera (z 3 zaczynaj¹c od lewej strony) ma taki du¿y podest na ko³a a pozosta³e 2 kamery maj¹ zwyk³y niski podest na ko³a chodzi mi o t¹ czêœÌ gdzie mieszcz¹ siê ko³a dziêki którym mo¿na przeprowadzaÌ kamery np. z pozycji serwisów inf. TVN24 na pozycje kadrowania Faktów???
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Nie wiem czy tak by³o zawsze, ale ostatnio ogl¹daj¹c serwis z blue-box'a zorientowa³em siê, ¿e prezenter, a dok³adnie Jakub Porada, nie siedzi na fotelu - jak w normalnym serwisie, tylko stoi. Wygl¹da³o to doœÌ dziwnie, bo wiadomo jaki Porada jest ruchliwy, a na dodatek widaÌ by³o kartki, które trzyma³ w d³oni (zosta³o mu to z "Kalejdoskopu"). Poza tym wklejony by³ bardzo s³abo, niemal wszêdzie by³o widaÌ niebieski kolor. S¹dzê, ¿e lepszym rozwi¹zaniem w takich sytuacjach by³oby nadawanie serwisu w taki sposób, w jaki nastêpuje to podczas ³¹czeù w "Biznes lunch'u" w TVN CNBC Biznes. Widok niekoniecznie musi byÌ taki sam.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Wiem, ¿e tak by³o w dzieù wejœcia Polski do Schengen, gdy Nelly Rokita nie przysz³a do Moniki Olejnik na czas. Wtedy w³¹czy³ siê Jakub Porada i sta³ przed blue-boxem z kartkami w³aœnie. Ale to mog³em zrozumieÌ, w koùcu sytuacja nieco nietypowa...
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Blue box

Post autor: pop »

nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Re: Blue box

Post autor: miko »

Dziś serwisy prowadzone są w Blue-Boxie. W studiu trwają prace. Z tego co widzę, to coś kombinują przy stole prezenterskim.
JacanTVN24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 250
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 17:27

Re: Blue box

Post autor: JacanTVN24 »

Nic nie kombinują tylko zmieniają stój na Faktowy. Za parę chwil będzie nagrywana zapowiedz tematów do Faktów, co ma miejsce jak zawsze o tej porze.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Blue box

Post autor: Marcin »

O 14.41? O tak, na pewno...
JacanTVN24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 250
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 17:27

Re: Blue box

Post autor: JacanTVN24 »

Teraz przygotowują stół do Faktów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości