TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: Maciek_POZ »

Trzeba przyznać, że coś fajnego i świeżego - a gazetowy nieład na stole przypomina mi najlepsze czasy WiW z Jarkiem Kuźniarem :D
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

michal_borkowski pisze:W konsekwencji Agata Wolna przechodzi na późniejsze godziny.
Raczej wcześniejsze - z 16 na 12. W ubiegłym tygodniu była w zastępstwie za Partycję Stockinger w Poranku.
tvn24bisfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 09:12

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: tvn24bisfan »

Wiecie co, proponuje aby TVN24 BiS został zastąpiony kanałem CNN Polska. Powód jest prosty, CNN ma kanały partnerskie w Turcji, Indiach a nawet w Indonezji.

Poza tym, od kilku dni "Biznes dla Ludzi" jest inaczej kadrowany.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: Trzeciak »

Nie sądzę, by prezes TVN-u (który pochodzi z SNI) na to się zgodził. Poza tym kiedyś kanał miał już partnerstwo z CNBC i wiadomo jak się to skończyło. ;)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: Camilo »

Szkoda, że w sezonie urlopowym w miejsce jednego z prezenterów nie zaprasza się gościnnie do współprowadzenia "Bilansu" ekspertów i dziennikarzy ekonomicznych. Obecnie cały urok tego programu bazuje wokół duetu prowadzących...
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: michal_borkowski »

Rzeczywiście, pusto teraz bez P. Blajera. Potem pewnie drugi z dwójki pójdzie na urlop.
To tylko moje skromne zdanie
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: michal_borkowski »

Nie wiem, czy tylko ja mam wrażenie, że stacja zamienia się ostatnio (zwłaszcza podczas Faktów z zagranicy, ale nie tylko), w sztab wyborczy Hilary Clinton, a zarazem adwersarzy Donalda Trumpa. Prawdopodobnie właściciel TVN, czyli amerykański koncern medialny Scripps Networks Interactive, ma w tym swój interes.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4490
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: Meteor »

Krytykowanie jednego z kandydatów nie oznacza od razu bycia "sztabem wyborczym" tego drugiego (tej drugiej). Clinton po prostu trochę mniej zasłużyła na krytykę.
michal_borkowski pisze:Prawdopodobnie właściciel TVN, czyli amerykański koncern medialny Scripps Networks Interactive, ma w tym swój interes.
Na pewno Polska ma interes w tym, żeby Trump nie wygrał. A co do SNI, to prowadzenie przez właściciela TVN agitacji w Polsce byłoby bezcelowe, bo to nie my zagłosujemy.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: Camilo »

Dokładnie, trochę za daleko posunięta ta teoria spiskowa.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: michal_borkowski »

Obiektywni na pewno nie są i nie wiadomo, jaka w tym rola P. Kraśki, który tak pojechał wazeliną w wywiadzie dla tej strony ("Na równi kocham DD TVN" itd.). Ale może sam to przeczyta i się ustosunkuje, skoro "obiecał".
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: Maciek_POZ »

Też zauważyłem to, że często w temacie zbliżających się wyborów w USA jest sporo materiału bijącego w D. Trumpa. Choć często jest to krytyka jego wypowiedzi, które później są pokazywane i każdy sam może sobie zanalizować to, co republikański kandydat na prezydenta powiedział. Z kolei nie widziałem żadnych laurek wobec kontrkandydatki, ale ona przynajmniej nie podkłada się sama tekstami o zmienianiu roli NATO, podziwie dla Putina i możliwości uznania aneksji Krymu.
Meteor pisze:Na pewno Polska ma interes w tym, żeby Trump nie wygrał. A co do SNI, to prowadzenie przez właściciela TVN agitacji w Polsce byłoby bezcelowe, bo to nie my zagłosujemy.
I do tego właśnie zmierzałem. Dla Polski lepszym rozwiązaniem byłoby, żeby Trump nie wygrał, bowiem jego wizja polityki zagranicznej nie jest dla nas korzystna. Jeżeli przyjąć za pewnik to co wygłaszał, to zostalibyśmy niejako złożeni w ofierze wraz z kilkoma innymi krajami naszego regionu za poprawę stosunków na linii USA-Rosja. Trump jest populistą, który jednak potrafi wyczuwać nastroje społeczne, mówi pewnej grupie ludzi to, co chcą usłyszeć, obiecuje im zmiany i że "Ameryka znów będzie wielka" (czy skądś tego nie znamy?). Operuje przy tym prostym, momentami ciętym językiem z elementami hejtu, co jednych odstręcza a innych zachęca do poparcia (to też wydaje się znane).
Sam nie jestem entuzjastą H. Clinton, ale wydaje się być bardziej przewidywalną jako prezydent niż Trump, co w przypadku rządzenia mocarstwem światowym ma znaczenie.
michal_borkowski pisze:Obiektywni na pewno nie są i nie wiadomo, jaka w tym rola P. Kraśki
Może i nie są, ale nie chce mi się wierzyć, żeby M. Kuligowska i kilku innych prezenterów sugerowało się tu zdaniem P. Kraśki. Oni sami swoimi komentarzami po materiałach z USA określali, kogo woleliby bardziej widzieć w Białym Domu.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: michal_borkowski »

Włączyłem TVN24BIS i... znów Piotr Kraśko mówi o D. Trumpie. Chyba ma obsesję na jego punkcie, tak jak T. Lis wobec J. Kaczyńskiego.
To tylko moje skromne zdanie
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: avatar »

Nie wydaje mi się, że Kraśko wchodzi do studia i mówi to co mu się podoba. Przecież jest jakiś z góry ustalony temat rozmowy, który narzucają twórcy danego programu. Skoro temat Trumpa jest chodliwy i ludzie chcą o tym słuchać to na taki temat prowadzona jest rozmowa.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: michal_borkowski »

Sam powiedział, że to jego "ulubiony temat". To nie jest dziennikarz tej klasy, żeby narzucali mu, co ma mówić.
To tylko moje skromne zdanie
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Post autor: avatar »

Nie chodzi o narzucanie mu tego co ma mówić tylko o czym ma mówić. To dwie różne kwestie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości