Nowa grafika

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

michnik101
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 23 mar 2008, 18:07

Re: Nowa grafika

Post autor: michnik101 »

no to podejrzewam że raczej nie w najbliższym czasie ....
JacanTVN24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 250
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 17:27

Re:

Post autor: JacanTVN24 »

kamilo pisze:Kamil Durczok dla ''Dziennika'' o nowej czołówce i grafice: Wystartujemy z nimi wtedy, gdy będziemy z nich zadowoleni.
Znając wcześniejsze zapowiedzi Pana Kamila to jak dobrze pójdzie za 3 miesiące :? ...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Nowa grafika

Post autor: r_r16 »

Wreszcie zamiast kolejnych terminów mamy szczerą wypowiedź - ruszą, kiedy będą gotowi. To dla mnie lepsze niż kolejne, niesprawdzające się daty.
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: cfc_champion »

Widzę, że na forum wrze. Wszyscy przekrzykują się o start nowego aktu twórczego "Faktów" - owszem wszyscy jesteśmy fanami Faktów, ale przecież najważniejsze są informacje i rzetelność ich przekazywania. Przywiązywanie tak dużej wagi do oprawy Faktów to przerost formy nad treścią. Obecna grafika jest naprawdę świetna i pomimo, iż zaczyna się już nudzić nic się nie stanie, jeżeli będziemy ją widzieć nawet we wrześniu - a co jeśli nowa okaże jest kompletnym klopsem? Wszyscy poczują tęsknotę za starymi Faktami. Lepiej żeby ją "udoskonalali" jeszcze kilka miesięcy, niż żeby nic z niej nie wyszło. A co jeśli będą to kosmetyczne zmiany?

Uważam jednak, że zamiast podawać kolejne terminy startu nowych Faktów, lepiej żeby poinformowali o nich w wakacje, miesiąc przed startem niż rok przed nim.
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
michnik101
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 23 mar 2008, 18:07

Re: Nowa grafika

Post autor: michnik101 »

Zgadzam się z tym co napisał cfc_champion. Liczą się newsy, sposób ich przekazywania (w "Faktach" jedyny w swoim rodzaju), rzetelność itp.
Oprawa to tylko oprawa, coś że tak powiem "zewnętrznego" 8) I lepiej jest poczekać na nią dłużej, żeby była lepsza, a nie wprowadzać od razu tak na hop siup oprawę niedopracowaną.
Kiedyś w końcu będą musieli chyba ją zmienić :D Nie pozostaje nam nic innego jak...czekać 8)
Enceladus
Początkujący
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: sobota 17 wrz 2005, 23:03

Re: Nowa grafika

Post autor: Enceladus »

Rzetelne są tylko o polityce, jeśli chodzi o tematy pozapolityczne np. naukę to już się takie informacje traktuje po łebkach. TVP w dziedzinie pozapolitycznej (nauka, kultura...) niestety od zawsze triumfuje i się to nie zmieni. Poza tym bogatość i różnorodność tematów w publicznej TV przeważa, natomiast w Faktach tylko polityka i polityka. Pamiętacie jak podczas wyborów prezydenckich w Rosji całe Fakty były poświęcone temu tematowi, natomiast nawet nie wspomniano o 2 ofiarach śmiertelnych orkanu Emma, który spustoszył Polskę. Zapomina się o sondażach, które wyraźnie wskazują na to, że ludzie wolą bardziej informacje spoza polityki, ponieważ od dawna ich ona męczy. W Niemczech nie ma z tym problemu. Na przykład na RTL pokazuje się lekkie informacje z różnych dziedzin życia, wielewe fleszu. Informacje krótkie i liczne to jest to co ludzie lubią najbardziej. Efekt tego taki, że to Teleexpress znajduje się w czołówce najchętniej oglądanych programów. Czamu więc Fakty wyrzuciły skróty ze świata? Błąd za błędem i nowa grafika nic nie zmieni. Jeśli informacje byłyby ciekawe, to Fakty mogłyby być nadawane nawet ze studia w piwnicy i tak wszyscy by je oglądali. Co o tym myślicie?
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

Kiedyś napisałem coś podobnego.

To prawda, teraz "Fakty" są zupełne inne niż były za czasów Lisa i jeszcze na przełomie 2004/05 roku. Dlaczego "Fakty" wyrzuciły skróty ze świata? W wywiadzie dla tvnfakty.pl Kamil Durczok mówił, że jeśli chcą o czymś mówić, to mówią o tym wyczerpująco tak, by - tu cytat - chwycić widza za gardło. Ten blok był dla niego 'wypełniaczem'. To kompletna bzdura, bo obecnie materiały w "Faktach" na jakiś mało ważny temat ze świata trwają niemal o połowę krócej niż inne relacje. To jest wyczerpujące podawanie informacji? Chyba nie. Nie trudno też ukryć, że Durczok strasznie 'stabloidyzował' "Fakty". Nigdy nie zapomnę jak jakiś czas temu na zakończenie programu pokazano nagie zdjęcia dziewczyny jakiegoś piłkarza. To żenujące. Od maja 2006 zaczęto pomijać w "Faktach" ważne informacje na rzecz jakiś lżejszych tematów. Durczok jest świetną osobowością telewizyjną, ale chyba jednak nie radzi sobie z kierowaniem "Faktami". Nie dziwię się kiedy coraz częściej czytam w Internecie negatywne, czasem bardzo ostre komentarze na temat Durczoka.

Chyba każdy, kto dobrze pamięta "Fakty" Lisa się ze mną zgodzi.

Obrazek Obrazek
A capsy tak à propos tematu - dla porównania, przypomnienia. :lol2:
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Enceladus
Początkujący
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: sobota 17 wrz 2005, 23:03

Re: Nowa grafika

Post autor: Enceladus »

Cała racja. Pamiętacie jak Lis zaprezentował zaraz po ataku na Irak tą słynną wielką mapę w studio. To były najlepsze czasy Faktów. To był program z jajami. Teraz coraz bardziej się stacza. Tego nie da się opisać, po prostu Fakty były wtedy niedoścignionym wzorem, pełne informacji, zawsze na miejscu no i z Lisem, który tworzył wokół siebie tą aurę. Wystarczy spoglądnąć jak jego relacja do dziś ściska za gardło: http://www.youtube.com/v/vK0YxxBKDlo&hl=en
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Nowa grafika

Post autor: object »

To prawda Lisa nikt nie zastąpi :!: a Fakty są coraz nudniejsze, w dodatku już kiedyś pisałem że weekendowe Fakty bezczelnie zżynają materiały z ,,Wydarzeń" i tak coś co było poruszane w ,,Wydarzeniach" w piątek, ukazuje się w ,,Faktach" w sobotę. Po piątym takim numerze już przestałem nawet liczyć :roll:
michnik101
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 23 mar 2008, 18:07

Re: Nowa grafika

Post autor: michnik101 »

http://www.tvn.pl/6402,1470835,nasze.html

Na stronie oficjalnej chyba nie ma miejsca na gdybanie, a więc nową oprawę FAKTÓW obaczymy, wedle tego co tam napisano, w kwietniu :D
A kwiecień rozpoczyna się już za 2 dni 8)
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

michnik101 pisze:A kwiecień rozpoczyna się już za 2 dni 8)
I trwa 30 dni. :]
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowa grafika

Post autor: miko »

My tutaj snujemy domysły, a jak zauważył jeden z userów forum na stronie tvn-u wszystko jest napisane. :lol: :lol: :lol: Skoro jest to oficjalna strona to i informacja jest oficjalna:

" Na wiosnę widzów czeka mała rewolucja.
Rewolucja dotyczy przede wszystkim oprawy programu, która zadebiutuje na antenie w kwietniu. Zmiany dotyczą zarówno wystroju studia, oprawy, czołówki i muzyki."
michnik101
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 23 mar 2008, 18:07

Re: Nowa grafika

Post autor: michnik101 »

POpieram pisze:
michnik101 pisze:A kwiecień rozpoczyna się już za 2 dni 8)
I trwa 30 dni. :]
Wiem 8) :] Ale hipotetycznie nowa oprawa może zawitać już za 2 dni, ale może też i za 32 :tanczy:
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

Poza tym o tej dacie już kiedyś ktoś pisał na forum - nie od dziś też jest ona na stronie tvn.pl.

Przypomnę, że kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że nowa oprawa na pewno nie ruszy w marcu. WM.pl otrzymały wiadomość, że mało prawdopodobne jest, by ruszyła nawet w kwietniu.

Na stronie wiadomość widocznie nie została zaktualizowana.

Radzę zakończyć ten temat dopóki rzeczywiście nie będzie jakichś konkretnych i wiarygodnych informacji.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
michnik101
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 23 mar 2008, 18:07

Re: Nowa grafika

Post autor: michnik101 »

No sorry, ale wg. mnie to informacje na oficjalnej stronie jednej z największych stacji telewizyjnych w tym kraju, SĄ wiarygodne.

Poza tym chyba od tego jest Forum, żeby dyskutować, prawda? 8)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości