Fakty po Faktach

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Fakty po Faktach

Post autor: wafel »

3405t pisze:eee... tam ja tam bardzo lubię świąteczne ramówki, ponieważ są inne. Lubie "Sokołowskie" poranki oraz "fajniejsze" Dzień na żywo (czy tam Święta na żywo). Wyemitowali wcześniej Dzień po Dniu i zrobili koncert kolęd. No i powrócił magazyn Reporterzy (choć było napisane "Reportaż"). Z tym studiem Faktów po Faktach to za bardzo nie mieli wyboru bo przy tym małym stoliku to by się tyle osób nie pomieściło. Chyba że by może rozmawiali przed telebimem.
ojjj ... trochę źle napisałem - miałem na myśli oprawę graficzną specjalnych wydań Faktów ...
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: Fakty po Faktach

Post autor: 3405t »

no ale przy tym stoliku to by się niezmieścili
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Fakty po Faktach

Post autor: wafel »

mogliby wykorzystać główny stół Faktów albo np. stół Poranka - zrobić coś na wzór Loży prasowej
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: Fakty po Faktach

Post autor: Ksero »

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że FpF stają się coraz nudniejsze, a goście zbyt często się powtarzają i są też nudni?
KKK
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Fakty po Faktach

Post autor: wafel »

Ksero pisze:Czy tylko ja mam takie wrażenie, że FpF stają się coraz nudniejsze, a goście zbyt często się powtarzają i są też nudni?
NIE TYLKO TY!
Wielokrotnie mam wrażenie, że FpF są tylko dlatego danego dnia, że muszą być ...

Uważam (nie wiem jak Wy?), że poziom merytoryczny Faktów rośnie (od nowego roku) - wydałaby się, że mając ciekawy materiał w Faktach, nie trudno przeprowadzić rozmowę w FpF na ten temat (taki miał być zamysł FpF) ... ale jednak tak nie jest.
Bardzo często bohaterowie tych największych wydarzeń minionego dnia/tygodnia nie występują w FpF, a w Kropce nad i.
Co ciekawe (moim zdaniem) poziom Minęła 20 - najważniejszego programu publicystycznego w TVP Info jest i tak o wiele, o wiele niższy niż w FpF.
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: Fakty po Faktach

Post autor: rogi »

Ja od jakiegoś czasu w godzinach wieczornych skaczę po kanałach TVP Info, Polsat News i TVN24.
TVP Info:
- od 17 do 20 nadaje program lokalny, co według mnie jest czymś co na tej stacji być nie powinno ( podobno od września ma się to zmienić?)
- o 20 pojawia się Infoexpress - fajny, rzeczowy program, trochę przypominający Express w TTV ale realizowany dużo lepiej
- później Mineła 20 - jak dla mnie program ok, chociaż do ideału odrobinę brakuje

Polsat News:
- Gość Wydarzeń - w żadnym stopniu niedorównujący do "FpF w TVN24". Jeszcze jak go prowadził Magda Sakowska jest ok, ale z Gugałą można usnąć.
- To był dzień - jak to w Polsat News - powtórka materiałów z Wydarzeń. Na plus rozmowy w szerszym gronie na fotelach a nie przy tym przereklamowanym stole. Jakiś czas temu oglądałem ten magazyn w całości i emitowana była rozmowa z Felicjańską - próbowałem odnaleźć szczegół związany z nazwą programu - brak. Trochę mi to przypominało DD TVN a nie magazyn podsumowujący dzień.

TVN24
- Serwis 19:00 - odrobinę inne podejście do serwowania informacji niż w ciągu Dnia na żywo. Na minus - czas trwania.
- Fakty po Faktach o których jest ten wątek to pomimo tego o czym pisze @wafel według mnie jest i tak najlepszym programem emitowanym w o tej porze
Kropka nad i - program, którego w paśmie wieczornym brakuje innym stacjom. chodzi mi o przede wszystkim charakter dziennikarski Moniki Olejnik. Na minus 3-minutowe spóźnienia.
Czarno na białym - za czasów Sekielskiego bardziej odpowiadał mi dobór tematów
Teleserwis - bez komentarza. O wieściach z ZOO, z różnych Oceanów można dowiedzieć się oglądając stację geograficzne.

Podsumowując: Fakt, często powtarzający się goście w Faktach po Faktach mogą sugerować, że dostali etat w tym programie, ale chyba najważniejsze jest to czy mają coś do powiedzenia - a według mnie mają.
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Fakty po Faktach

Post autor: wafel »

Tylko też nie wolno oceniać poziomu programów TVN24 względem innych stacji, chociażby z tego względu, że zważywszy na:

- czas/lata emisji (pierwszy kanał informacyjny i jedyny całodobowy - prosty przykład: dzisiejsze nocne serwisy ws. szczytu UE),
- wprowadzanie najnowszych technologii (w Polsce i Europie Środkowowschodniej), - wieloletnie staże największych dziennikarzy stacji, którzy są również jednymi z najlepszych w całym kraju,
- dostęp do materiałów agencji informatycznych i zagraniczni korespondenci

od TVN24 można wymagać o wiele, o wiele więcej niż od innych kanałów informacyjnych (podobnie jest z samym TVN).
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: Fakty po Faktach

Post autor: 3405t »

eee... tam, np. dzisiejsi goście Faktów po Faktach bardzo odpowiadali tematom dnia
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Fakty po Faktach

Post autor: wafel »

3405t pisze:eee... tam, np. dzisiejsi goście Faktów po Faktach bardzo odpowiadali tematom dnia
To prawda. Dzisiejsi goście FpF (oraz Tak jest i Kropki nad i) byli dobrze dobrani, ale to trzeba oceniać względem co najmniej kilku tygodni.
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: Fakty po Faktach

Post autor: Ksero »

No tak, ale ciekawi goście pojawią się raz na kilka dni.
KKK
Amy
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 376
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 12:42
Lokalizacja: odwyk

Re: Fakty po Faktach

Post autor: Amy »

Ciekawe, którego z dziennikarzy miał na myśli Krzysztof Materna mówiąc Grzegorzowi Kajdanowiczowi, żeby nie był takim dziennikarzem jak jego kolega, który jest "gorszym dziennikarzem niż nasi piłkarze piłkarzami". Rozmowa dotyczyła m.in. kibicowania po meczu z San Marino. I 8 godzin nawijania o tym, jaka nasza to reprezentacja nie jest itp.
This is not the end, this is not the beginning.
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: Fakty po Faktach

Post autor: rogi »

Amy pisze:Ciekawe, którego z dziennikarzy miał na myśli Krzysztof Materna mówiąc Grzegorzowi Kajdanowiczowi, żeby nie był takim dziennikarzem jak jego kolega, który jest "gorszym dziennikarzem niż nasi piłkarze piłkarzami". Rozmowa dotyczyła m.in. kibicowania po meczu z San Marino. I 8 godzin nawijania o tym, jaka nasza to reprezentacja nie jest itp.
Kuźniar ?
olona
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 19:00

Re: Fakty po Faktach

Post autor: olona »

rogi pisze:Ja od jakiegoś czasu w godzinach wieczornych skaczę po kanałach TVP Info, Polsat News i TVN24.
TVP Info:
- od 17 do 20 nadaje program lokalny, co według mnie jest czymś co na tej stacji być nie powinno ( podobno od września ma się to zmienić?)
- o 20 pojawia się Infoexpress - fajny, rzeczowy program, trochę przypominający Express w TTV ale realizowany dużo lepiej
- później Mineła 20 - jak dla mnie program ok, chociaż do ideału odrobinę brakuje

Polsat News:
- Gość Wydarzeń - w żadnym stopniu niedorównujący do "FpF w TVN24". Jeszcze jak go prowadził Magda Sakowska jest ok, ale z Gugałą można usnąć.
- To był dzień - jak to w Polsat News - powtórka materiałów z Wydarzeń. Na plus rozmowy w szerszym gronie na fotelach a nie przy tym przereklamowanym stole. Jakiś czas temu oglądałem ten magazyn w całości i emitowana była rozmowa z Felicjańską - próbowałem odnaleźć szczegół związany z nazwą programu - brak. Trochę mi to przypominało DD TVN a nie magazyn podsumowujący dzień.

TVN24
- Serwis 19:00 - odrobinę inne podejście do serwowania informacji niż w ciągu Dnia na żywo. Na minus - czas trwania.
- Fakty po Faktach o których jest ten wątek to pomimo tego o czym pisze @wafel według mnie jest i tak najlepszym programem emitowanym w o tej porze
Kropka nad i - program, którego w paśmie wieczornym brakuje innym stacjom. chodzi mi o przede wszystkim charakter dziennikarski Moniki Olejnik. Na minus 3-minutowe spóźnienia.
Czarno na białym - za czasów Sekielskiego bardziej odpowiadał mi dobór tematów
Teleserwis - bez komentarza. O wieściach z ZOO, z różnych Oceanów można dowiedzieć się oglądając stację geograficzne.

Podsumowując: Fakt, często powtarzający się goście w Faktach po Faktach mogą sugerować, że dostali etat w tym programie, ale chyba najważniejsze jest to czy mają coś do powiedzenia - a według mnie mają.
Jak najbardziej zgadzam sie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pkp
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 312
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 21:51

Re: Fakty po Faktach

Post autor: pkp »

Czemu w TVN24 zapowiadają "Fakty po Faktach" skoro dziś ma nie być programu.
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: Fakty po Faktach

Post autor: 3405t »

Wow dzisiejsze Fakty po Faktach to zarazem "Dziś Wieczorem" i "Gość wydarzeń". Jeszcze nie widziałem siedzącego obok siebie Kraśke, Gugałę i Durczoka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości