Marcin Firlej

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

krak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 09 wrz 2008, 21:02

Re: Marcin Firlej

Post autor: krak »

Czy to ten sam Firlej, który - po zatrzymaniu przez Irakijczyków i zwolnieniu - pierwszemu napotkanemu patrolowi USArmy opowiadał o pozycjach zajmowanych przez Irakijczyków..? To chyba dzięki temu panu zginęło tak wielu dziennikarzy i od tamtego momentu muszą zapylać w kamizelkach...

Kiedyś dziennikarze byli bezstronni...

Edit od moderatora:
Ostatnie zdanie obrażające redaktora - usunięte!
Możesz mieć swoje poglądy, które są nieco kontrowersyjne, ale staraj się szanować ludzi i nie szastaj obraźliwymi epitetami, bo forum to nie speluna.
Nika
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Marcin Firlej

Post autor: piotrek888 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fan!
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2009, 12:00

Re: Marcin Firlej

Post autor: Fan! »

Od kwietnia Marcin Firlej będzie korespondentem TVP w Waszyngtonie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Marcin Firlej

Post autor: Camilo »

Marcin Firlej zabrał na Facebooku głos rozsądku ws. mediów publicznych:
Długo się powstrzymywałem, ale wreszcie to napiszę.

W sprawie zmian w TVP jestem w rozterce. Rozumiem co tam się teraz dzieje, bo liczne zmiany prezesów, dyrektorów czy kierowników i mnie dotykały w mniejszym bądź większym stopniu. Wyobrażam sobie atmosferę niepewności i współczuję ludziom, z których wielu bez wahania nazywam przyjaciółmi. Część z wyrzucanych i nadal pracujących w tej instytucji dziennikarzy to doskonali fachowcy i przyzwoici ludzie, których szanuję prywatnie i cenię zawodowo.

Ale…

Obrzydzenie mnie bierze kiedy bez wyjątku wszystkim wyrzucanym i odchodzącym z automatu przyczepia się order poległego w walce o wolność mediów. Bo niektórzy na to po prostu nie zasługują. Nawet jeśli nie mieli ordynarnych politycznych konotacji (tych jest akurat najmniej) to mają na sumieniu pomniejsze grzechy - tabloidyzację, outsourcing dziennikarzy, kolesiostwo, mobbing podwładnych czy zwykły koniunkturalizm. Przypomnijcie sobie co pisano na ten temat jeszcze niedawno w gazetach i jak powszechnie krytykowano instytucję Telewizji Publicznej. Robienie dziś bohaterów z ludzi, którzy ją doprowadzili to tego stanu jest po prostu nie fair.

Dlatego mam problem żeby jak Rejtan rwać koszulę w obronie TVP, chociaż zupełnie nie wierzę w to, że teraz będzie tam teraz lepiej…
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 91 gości