Krzysztof Ziemiec

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: Camilo »

Z całym szacunkiem do niego, ale powątpiewam, czy może być aż takim autorytetem, by wielu redaktorów szło w jego ślady.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: prze_kw »

Liczą się tylko Fakty.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: Camilo »

Jak chodzi o wywiady z madrycką trójcą, to największą klasą wykazał się po raz kolejny Jarosław Gugała, który nie był tak napastliwy jak Durczok ani tak pokorny jak Ziemiec, tylko spokojnie i z klasą dociskał, zaginając Rogackiego chociażby prostym pytaniem o temat tej konferencji, przez co cały misterny plan "obrony" legł w gruzach. I o to chodzi. Dlatego też Gugała od jakiegoś czasu wyrasta na mojego prywatnego faworyta wśród dziennikarzy newsowych w Polsce. Świetnie trafia w punkt, wypowiada się zwykle bardzo roztropnie (polecam Poranki w TOK FM, gdzie często gości u Sekielskiego) i wzbudza zaufanie (może kwestia wieku?). Nie licząc jakichś tam pojedynczych uniesień, uważam go za namiastkę amerykańskiego stylu dziennikarstwa.

Co do Ziemca, to on nie ma ani pazura, ani jakiejś szczególnej wiedzy, ani nawet nie czuć w nim ciekawości świata. Skoro usilnie kreuje się na społecznika, to powinien rozważyć trochę inny model dziennikarstwa. Dziwię się, że TVP nie sięgnie w "Wiadomościach" po bardzo sensownego, błyskotliwego i merytorycznego Marka Czyża, który szybko mógłby okazać się przeciwwagą dla Gugały i Durczoka.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: prze_kw »

Czyż jest świetny, ale ma dwie "wady" - jest przyjacielem Kamila Durczoka oraz bardzo szybko pokazałby jak słabe są dotychczasowe gwiazdy "Wiadomości", na co nie pozwoli sobie ich szef. Marzy mi się powrót Wyszyńskiej, która nieźle by tam pozamiatała, bo obecny kształt "W" jest wg mnie nie do przyjęcia.

Zgadzam się z oceną zarówno Gugały jak i Ziemca - ten drugi jest nudny, przewidywalny, a przede wszystkim, czytając jego wypowiedzi w mediach - nieszczery.
Liczą się tylko Fakty.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: Camilo »

Czyż jest w bardzo wielu kwestiach nawet podobny do Durczoka, choć wydaje mi się minimalnie bardziej błyskotliwy i konkretny. Durczok też mógłby go śmiało przeciągnąć do TVN24, ale albo nie wychodzi mu to, alo nie mają dla niego dobrego miejsca...

Co do Wyszyńskiej, jej sposób bycia na antenie, swoista sztuczność, kompletnie do mnie nie przemawiały. A jako szefa to potrzeba tam kogoś pokroju Tomasza Lisa, który zorganizowałby wszystko na nowo, bo program leży pod wieloma względami, ale pod personalnym najbardziej.

W kwestii Ziemca nie chcę przesądzać czy coś jest szczere czy nie, bo wiem, że wielu ludzi po wypadkach w religii odnajduje sens życia. Bardzo często ta droga okazuje się najłatwiejsza, ale to nie na forum telewizji poświęcone. W każdym razie to powinna być absolutnie prywatna sprawa i ani on nie powinien się z tym na każdym kroku obnosić, ani ja nie powinienem tego komentować.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: Camilo »

Podczas gali wręczenia Telekamer Ziemiec błysnął wymową słówka "history" (wręczał nagrodę kanałowi Polsat Viasat History). Uczą się tego dzieci zwykle rozpoczynające przygodę z językiem.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: matik »

Nie tylko ''history'', ale również i ''Viasat''.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: Camilo »

Z "Viasat" kłopot miał nawet lektor, choć sprytnie z tego wybrnął. Ale "history"? Jedno z podstawowych słówek szkolnych? I to w sytuacji kiedy mógł, a nawet powinien się przygotować? Dla mnie nie do przyjęcia...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: Camilo »

Ostatnio Ziemiec pogratulował w TVP1 Oscara za "Idę" Pawłowi... Królikowskiego. A to był temat i nazwisko dnia.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: michal_borkowski »

To tylko moje skromne zdanie
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: prze_kw »

Brak słów.

Przygotowałem krótkie zestawienie nagłówków "Faktu", z którym od lat pan redaktor ma dobre relacje -

SPECJALNIE DLA FAKTU Ziemiec: Papież pomógł mi wyzdrowieć
Krzysztof Ziemiec ma świąteczne marzenie, "Chciałbym usłyszeć kolędy na kilka głosów i na różnych instrumentach w wykonaniu moich dzieci"
Krzysztof Ziemiec : Jestem Lepszy od Justyny Kowalczyk (fotorelacja z wycieczki Ziemca z żoną na biegówkach)
Prezenter TVP idzie na pielgrzymkę

Kilka lat temu było całe fotostory, jak to p. Krzysztof robi zakupy na bazarku, odbiera dzieci ze szkoły a w międzyczasie przygotowuje "Wiadomości", pojawił się także lament dziennikarza "nie stać mnie za zagraniczne wakacje". Szczyt wiochy.
Liczą się tylko Fakty.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: Camilo »

Jakby to niektórzy powiedzieli, "lewackie" NaTemat.pl przed jutrzejszą debatą prezydencką postanowiło prześwietlić prowadzących. Kamil Sikora wytyka Gawryluk felietony pisane do "Uważam Rze", zaś Ziemcowi spotkania w kościołach, w czasie których opowiada o swoich poglądach. Artykuł i filmik

Podobne tony biją z "Gazety Wyborczej" i "Newsweeka", o czym więcej w Wirtualnychmediach.pl
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: prze_kw »

Liczą się tylko Fakty.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: michal_borkowski »

Z czego to cytat? Z Biblii?
To tylko moje skromne zdanie
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Krzysztof Ziemiec

Post autor: prze_kw »

Miejmy nadzieję, że po tym trudnym, przejściowym okresie w TVP, w którym pan redaktor będzie zastępował wszystkich, wyrzuconych z grafiku kolegów, będzie mógł sobie pozwolić na zagraniczne wakacje, bo kiedyś bywało z tym ciężko: http://www.fakt.pl/Krzysztof-Ziemiec-Ni ... 515,1.html
Liczą się tylko Fakty.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości