Barbara Grad-Woźniak

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Czy według Ciebie Barbara Grad-Woźniak można nazwać "komuchem"?

Tak, ona jednoznacznie kojarzy się z komunistami
12
71%
Nie, to ją krzywdzi - wcale tak nie jest
5
29%
 
Liczba głosów: 17

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Barbara Grad-WoÂźniak

Post autor: Łukasz »

Od wielu tygodni miĂŞdzy mnÂą a Faustusem trwa dyskusja czy Barbara Grad-WoÂźniak powinna byĂŚ reporterkÂą sztandarowego programu informacyjnego telewizji publicznej.

Barbara Grad w TVP pracuje ju¿ kilkadziesi¹t lat. Jest ¿on¹ Grzegorza WoŸniaka (tu chyba nikt nie bêdzie siê sprzecza³, ¿e ten jest komuchem). Tomasz Lis w swojej ksi¹¿ce opisuje j¹ jako "du¿¹, siln¹ i bardzo lewicowych (czy dok³adniej PZPR-owskich) pogl¹dów kobietê". Dawniej by³a m.in. wydawc¹ dziennika. Po przemianach ustrojowych starano siê j¹ odsun¹Ì od dziennika tak, aby ludzie nie mieli w¹tpliwoœci, ¿e w TVP znikn¹ ju¿ wczeœniejsze k³amstwa komunistów. W 1992 roku odesz³a na bezp³atny, roczny urlop. Gdy w 1993 wybory w Polsce wygrali postkomuniœci, dzieù póŸniej Barbara Grad-WoŸniak wróci³a do pracy dumnie paraduj¹c w czerwonej garsonce, czerwonych butach i kapeluszu. Obecnie Barbara Grad-WoŸniak przygotowuje materia³y z zagranicy.

Czy w Polsce naprawdĂŞ nie mam juÂż dobrych dziennikarzy ktĂłrzy byliby w stanie przygotowywaĂŚ bloczki z zagranicy oparte na agencyjnych doniesieniach i zdjĂŞciach? Czy czoÂłowÂą postaciĂŞ Wiadomosci TVP musi byĂŚ osoba, ktĂłra nawet nie ukrywa swych lewicowych (to maÂło powiedziane) poglÂądĂłw? Czy dla dobra telewizji publicznej nie byÂłoby lepiej gdyby takie osoby jak Grad-WoÂźniak zostaÂły wyrzucone i zastÂąpione nowymi ludÂźmi? LudÂźmi takimi, ktĂłrzy nie kojarzÂą siĂŞ z ÂżadnÂą opcjÂą politycznÂą.

I tak poza sondÂą: czy gdybyÂście mieli jÂą oceniĂŚ po gÂłosie, to czy nie wydawaÂłoby siĂŞ Wam Âże naduÂżywa alkoholu i papiersĂłw? :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

1. Nie odeszÂła na bezpÂłatny urlop, a zostaÂła zwolniona.
2. Zniszczony g³os ma S³awka Œliwiùska. Barabara Grad dopiero niedawno otrzyma³a karte ekranow¹. No ale dla Cibie to bez róznicy - wszak skoro S³awka pracuje w Wiadomoœciach to pewnie te¿ jest komuchem. Tak samo komuchem musia³ byÌ Milewicz, który w TVP rozpocz¹³ pracê w latach 80.
3. Rozumiem, Âże osoby o lewicowych pogladach nie moga pracowaĂŚ w mediach, ale o prawicowych, liberalnych lub zielonych juÂż tak. Ba. MaÂło tego takie osoby nawet nie muszÂą ukrywaĂŚ swoich poglÂądĂłw. (Tak samo twierdzi Grzywaczewski - powiedz mu o tym, a dostaniesz etat na Woronicza.)
4 OczywiÂście moÂżemy oglÂądaĂŚ materiaÂły kaÂżdego dziennikarza FaktĂłw i WydarzeĂą w CNN. A B. Grad po prostu nie robi niczego oryginalnego i dobrego - materiaÂł w CNN to pestka. ProponujĂŞ, abyÂś czeÂściej oglÂądaÂł WiadomoÂści, a przekonasz siĂŞ czego dotyczÂą jej materiaÂły - ile tzw bloczkĂłw zagranicznych robi, ile wiĂŞkszych reportaÂży o charakterze publicytycznym i czym jest program Swiat na TVP3 (moÂże kto jest twĂłrcÂą).

W ankiecie udziaÂłu braĂŚ nie bĂŞdĂŞ - nie ma sensu. ÂŁukaszu najlepiej juÂż rozpal stos, dolej benzyny i powoÂłaj TrybunaÂł Inkwizycyjny (polecam MÂłot na czarownice - wiele przydatnych wskazĂłek). CieszĂŞ sie rĂłnieÂż, Âże tak troszczysz siĂŞ o TVP.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Nie, nie chodzi o osoby o lewicowych poglÂądach, tylko o osoby, ktĂłre tak bardzo manifestujÂą swoje poglÂądy. Barbara Grad-WoÂźniak jest pod tym wzglĂŞdem rekordzistkÂą. A jeÂśli chodzi o te materiaÂły w CNN to bardzo dobrze odpisaÂł Ci MichaÂł w innym temacie. Trudno, Âżeby CNN oglÂądaÂło materiaÂły TVN i Polsatu i wszystkich stacji w tej czĂŞÂści Europy. Przeczytaj co na ten temat napisaÂł MichaÂł.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

PrzeczytaÂłem i odpowiedziaÂłem - powtarzaĂŚ nie zamierzam.
O Walterach wspominaĂŚ teÂż nie bĂŞdĂŞ. Po co. A co do manifestowania swoich poglÂądĂłw to jeszcze nie zauwaÂżyÂłem tego lewactwa w materiaÂłach WoÂźniakowej. A gdyby potraktowano mnie w taki sam sposĂłb jak jÂą, to uwierz mi, ale postÂąpiÂłbym podobnie.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Powtarzam siĂŞ tutaj swojÂą opiniĂŞ o Grad-WoÂźniak, b w tatmtym temacie zginie. JuÂż nieraz wczeÂśniej siĂŞ na jej temat wypowiadaÂłem.

Ta caÂła Grad-WoÂźniak jest straszna. W CNN na pewno przez przypadek siĂŞ znalazÂła, bo przecieÂż od czasu do czasu jakiÂś czas dla Polski warto przeznaczyĂŚ. A jako szefowa dziaÂłu, to ona zadecydowaÂła, Âże przeczyta to swoim Âłamanym akcentem. Nie wiem czemu jej bronisz - wydaje mi siĂŞ, Âże tylko z powodu lewicowych przekonaĂą. Do tego z tego co opisuje Lis ma okropny charakter.

GÂłos oczywiÂście straszny. Karta ekranowa powinna byĂŚ zabrana a przede wszystkim nigdy nie wydana. No, ale Âżeby szefowa dziaÂłu nie byÂła dopuszczona do fonii to skandal. I Âżadne nazwiska Jacka Snopkiewicza czy kogo tam nie sÂą tutaj argumentem. Nie nadaje siĂŞ i juÂż. Widocznie dostaÂł koniaczek w podziĂŞce.

EDIT

Nasza bohaterka:

Obrazek
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Grzesioo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 368
Rejestracja: wtorek 31 sie 2004, 19:56
Lokalizacja: Małopolska

Re: Barbara Grad-WoÂźniak

Post autor: Grzesioo »

ÂŁukasz pisze: Czy czoÂłowÂą postaciĂŞ Wiadomosci TVP musi byĂŚ osoba, ktĂłra nawet nie ukrywa swych lewicowych (to maÂło powiedziane) poglÂądĂłw?
ÂŁukasz powiedz mi dlaczego osoba o leiwicowych poglÂądch jest gorsza od osoby o innych poglÂądach(czytaj prawicowych). Prawde mĂłwiÂąc nie kojarze tej pani ale tak naprawdĂŞ nikt z dziennikarzy nie moÂże byĂŚ obiektywny,zawsze podÂświadomie bĂŞdzie promowal okreÂślonÂą opcjĂŞ. PiĂŞtnujesz opcje lewicowÂą, co rozumiesz przez lewicĂŞ?
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

MoÂże nie opcjĂŞ lewicowÂą (bo taka opcja to Duroczok, Adamczyk, PieĂąkowska), a opcjĂŞ PZPRowsko-komunistycznÂą.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

MichaÂł a co ona robiÂła w TefaÂłen 24??
Żartowałem.
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

a to nie byÂła wypowiedÂź przy okazji Âśmierci Milewicza? :arrow:
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Tak, to ta okazja.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

doktorfaustus1 pisze: A co do manifestowania swoich poglÂądĂłw to jeszcze nie zauwaÂżyÂłem tego lewactwa w materiaÂłach WoÂźniakowej
Nie, bo ona przygotowuje materiaÂły sekcji zagranicznej, wiĂŞc nie ma okazji do manipulowania. No chyba Âże zachwalaĂŚ system BiaÂłorusi czy Ukrainy.....

Ja tam nie wiem czemu ale lubiê jej mateia³y, s¹ proste ale oki. Poza tym jej g³os te¿ robi swoje. Zreszto mUsze siêprzyznaÌ ¿e nigdy nie odró¿niam g³osu jej i S³.Œliwiùskiej i Mileny Kruszniewskiej. Swoj¹ drog¹ niez³e imiona. ChoÌ do materia³ów Cezarego Grochota czy Anny Czerwiùskiej jeszcze brakuje im czegoœ.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Ja te¿ nie rozró¿niam tych trzech g³osów. Wszystkie trzy kojarz¹ siê z tym samym. A te ich materia³y zawsze wed³ug jednego schematu, te same konstrukcje zdaù, te same wnioski...
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Ja mo¿na nie rozró¿niaÌ tych trzech g³osów :D Przecie¿ s¹ takie charakterysztyczne. Jeszcze pani od kultury ma podobn¹ barwê. Szarkowska chyba jej jest. Pasowa³aby pod tym wzglêdem do dzia³u zagranicznego. Zdania i akcentowanie te¿ ma podobne.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

£UKASZU. Czy temat Ten nie zosta³ stworzony tylko Dla Odci¹¿enia tematu 'Wiadomoœci', przy upadku tematów z TVN zwi¹zanych :?: :?: :?:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Nie rozumiem pytania i nie rozumiem jakiego podstĂŞpu siĂŞ w tym wszystkim dopatrujesz? Jaki upadek tematĂłw o TVN? Temat ten zostaÂł zaÂłoÂżony po to, Âżeby sprawa Barbary Grad-WoÂźnik nie zaginĂŞÂła miĂŞdzy tymi innymi dyskusjami w tamtym wÂątku. Temat o Faktach na tym forum teÂż jest, ale to nie znaczy, Âże nie moÂżna zakÂładaĂŚ juÂż tematu o reporerach, prowadzÂących. SÂą tematy o Werner i Kajdanowiczu wiĂŞc sÂą i o Grad-WoÂźniak.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości