Waldemar Milewicz

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Waldemar Milewicz

Post autor: szym »

Wszyscy wiedz¹ - W Iraku zgin¹³ dziennikarz TVP Waldemar Milewicz,
SuperExpress opublikowaÂł jego zdjĂŞcie po strzelaninie...

Obrazek

Nie wiedzia³em do jakiej dac kategorii, da³em do TELEWIZJA, zawsze mo¿na przenieœÌ.
:)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Hmm... na temat tego zdjĂŞcia toczy siĂŞ dyskusja na forum Gazety Wyborczej. Wiele osĂłb twierdzi, Âże nie powinno go publikowaĂŚ i nawet ktoÂś podaÂł maila do Super Expressu, aby pisali tam maile ze skargami.
Krasu
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 374
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 21:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Krasu »

Fakt. Takie zdjĂŞcia to juÂż wg mnie przesada i zwykÂłe nabijanie sobie oglÂądalnoÂści na nieszczĂŞÂściu innych. Jak siĂŞ z kimÂś Âżegnamy to lepiej publikowaĂŚ weselsze zdjĂŞcia tej osoby. SÂądzĂŞ, Âże pokazywanie zwÂłok to chamstwo :idea:
Pozdrawiam - KRASU 8)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich uwaÂża opublikowanie przez sobotni "Super Express" zdjĂŞĂŚ martwego Waldemara Milewicza za oburzajÂące naruszenie zasad etyki dziennikarskiej i norm obyczajowych.

Sobotni "Super Express" zamieÂściÂł na pierwszej stronie duÂże zdjĂŞcie przedstawiajÂące w zbliÂżeniu zabitego w piÂątek w Iraku Waldemara Milewicza. "Na rozpowszechnienie zdjĂŞĂŚ pokazujÂących w zbliÂżeniu twarz dziennikarza - ofiary terrorystycznego zamachu pod Bagdadem zdecydowaÂła siĂŞ tylko jedna ogĂłlnopolska gazeta, mimo interwencji prezesa TVP, by zrezygnowaÂła z tego zamiaru" - napisano w oÂświadczeniu SDP.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wezwaÂło kolegĂłw do zaprzestania "pogoni za sensacjÂą, ktĂłra czyni z nich dziennikarskie hieny".

Z oÂświadczenia wynika, Âże do SDP i Centrum Monitoringu WolnoÂści Prasy dotarÂły protesty oburzonych tÂą publikacjÂą czytelnikĂłw "Super Expressu".

Wszystkie ogĂłlnopolskie gazety w swych sobotnich wydaniach zamieÂściÂły na pierwszych stronach informacje o Âśmierci Waldemara Milewicza.

OprĂłcz "Super Expressu", jedynie "Rzeczpospolita" oraz "Nasz Dziennik" zdecydowaÂły siĂŞ opublikowaĂŚ zdjĂŞcie, na ktĂłrym widaĂŚ m.in. ostrzelany samochĂłd oraz gÂłowĂŞ martwego dziennikarza. ZdjĂŞcia te sÂą jednak mniej drastyczne - Milewicz jest widoczny od tyÂłu i z daleka.

"Fakt" zamieÂściÂł zdjĂŞcia ÂżyjÂącego dziennikarza oraz przodu samochodu, ktĂłrym jechali polscy dziennikarze, Milewicz nie jest na nim widoczny. "Gazeta Wyborcza" publikuje zdjĂŞcie ÂżyjÂącego Milewicza.
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Zdjecie mnie zaszokowalo i zbulwersowaÂło. Nigdy nie lubilem SE z przeroznych powodow, ale publikowanie takiego zdjecia bylo tylko wyrazem niemoralnosci redaktorĂłw.
Pozdrawiam, Filip
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

AL Jazzera napisaÂła:
http://english.aljazeera.net/NR/exeres/ ... C4336F.htm
[UWAGA! DRASTYCZNE ZDJÊCIA!!!]

thx ds z forum medialink
:)
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Ah, AL Jazzera - dla nich to przeciez kolejny zabity, jakich wielu. To troche inaczej niz SE, tu - w polsce - mialo to troche wieksze znaczenie.
Pozdrawiam, Filip
tvnmaniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 8
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 13:17
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: tvnmaniak »

Dzis mowili chyba we wszystkich stacjach:

Dziennikarze wysÂłali list protestacyjny, przeciwko sobotniej publikacji Super Expressu, w ktĂłrej zamieszczono zdjĂŞcie zastrzelonego Waldemara Milewicza. Pod listem do redaktora naczelnego gazety podpisali siĂŞ m.in.: Monika Olejnik, Szymon Majewski, Kamila Ceran, Piotr Radziszewski, Jacek Czarnecki, Marcin Firlej, Grzegorz Miecugow, Katarzyna Kolenda-Zaleska, PaweÂł PÂłuska i MaÂłgorzata ÂŁaszcz. Mamy do czynienia z solidaryzmem dziennikarzy konkurencyjnych kanaÂłow (TVP, Polsat, TV4, TVN, TVN24, Radio ZET i PR III)
wiadomości bywają dobre lub złe,
informacje potwierdzają się lub nie,
TYLKO FAKTY Z LISEM były niepodważalne
Awatar użytkownika
aramaki
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:21
Lokalizacja: z Koszalina

Post autor: aramaki »

I to po raz drugi w ostatnim czasie.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

News na ten temat oraz fragment Faktów TVN podczas których Anitka odczytuje ten list ju¿ mo¿na znaleŸÌ na stronie. :)
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

ÂŁukasz pisze:Hmm... na temat tego zdjĂŞcia toczy siĂŞ dyskusja na forum Gazety Wyborczej. Wiele osĂłb twierdzi, Âże nie powinno go publikowaĂŚ i nawet ktoÂś podaÂł maila do Super Expressu, aby pisali tam maile ze skargami.
A ja nie potĂŞpiam Super Expressu. KaÂżda redakcja kieruje siĂŞ swoimi zasadami. Jak widaĂŚ Super Express uznaÂł, Âże ma takich czytelnikĂłw, ktĂłrzy bĂŞdÂą chcieli zobaczyĂŚ takie zdjĂŞcia. To jest nic innego jak (brutalna) prawda. Wg mnie na pewno nie zrobili tego myslÂąc o nakÂładzie. Inna sprawa, Âże to tabloid, i Âże te zdjĂŞcie z okÂładki mogÂły teÂż obejrzeĂŚ osoby, ktĂłre sobie tego nie ÂżyczÂą, dzieci czy bliscy Milewicza.
Krasu
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 374
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 21:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Krasu »

Ja nie jestem ani dzieckiem, ani znajomym Milewicza, ani nawet nie mogĂŞ powiedzieĂŚ, Âże jakoÂś specjalnie go lubiÂłem jako dziennikarza, a to z tego wzglĂŞdu, Âże programy informacyjne oglÂądam tylko na TVN24, ale jakby nie byÂło zarabianie na takich zdjĂŞciach to chamstwo. Dobrze ktoÂś napisaÂł, Âże to hieny :!:
Pozdrawiam - KRASU 8)
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Ja tam Milewicza osobiscie lubialem i szanowalem. JEgo materialy o wojnach byly pokazywane ze strony spoÂłecznej, a nie politycznej i za to ceniÂłem. Jednak takie - bo jak to inaczej nazwac - drwienie ze smierci kogokolwiek to haĂąba! [']['][']
Pozdrawiam, Filip
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości