Tomasz Lis

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Tomasz Lis

Post autor: mfdtv4 »

Co w dzisiejszym TVN jest do ogladnia dla kogoś z IQ powyżej setki - szydził niedawno podczas spotkania pod hasłem Chwila demokracji. TVN to jest syf! Taki sam jak Polsat, a właściwie Polszmat. TVN24 kiedyś to był CNN, a dziś tandeta. Serwują ludziom budyń informacyjny i ogłupiają ludzi. - słowa Tomasza Lisa. Źródło: Pudelek

Niestety ma sporo racji w tej kwestii. Od lat widzimy stronniczość TVN. I o ile np. TVP w ostatnich miesiącach stała się mniej stronnicza (już nie są tak na hurra za PiSem), tak TVN ciągle swoje... A co do programów na TVN. Ma rację. Jakby na to nie patrzeć sama rozrywka na kiczowatym poziomie. Polsat jeszcze gorzej. :D15
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Tomasz Lis

Post autor: lukaszbialas »

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Oby tylko nie zepsuć tego, co przez ostatnie 2 lata zrobił Lis. A będzie trudno, bo już wyczytałem, że odchodzi m.in. Renata Kim - jedna z najlepszych dziennikarek tego tygodnika.
Swoją drogą, Kobosko i Wróblewski są chyba dyżurnymi naczelnymi w tym kraju.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Tomasz Lis

Post autor: lukaszbialas »

Lis za Maziarskiego nowym naczelnym Wprost:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/to ... -newsweeka
Allahakbar
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2011, 12:35

Re: Tomasz Lis

Post autor: Allahakbar »

lukaszbialas pisze:Lis za Maziarskiego nowym naczelnym Wprost:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/to ... -newsweeka
To już wiecie czym teraz tyłki podcierać :lol2: :D23
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tomasz Lis

Post autor: Camilo »

Po ostatnim programie Lisa w TVP2 wniesiono 4 skargi do KRRiTV.

Ponadto, w świątecznym numerze "Newsweeka" ukazał się jego wywiad z Mikiem Tysonem. Jak na standardy, jakich by należało od niego oczekiwać, to strasznie słaby.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Tomasz Lis

Post autor: matik »

Podejrzewam, że skargi są raczej od ludzi ze środowiska niż od przeciętnego Kowalskiego.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tomasz Lis

Post autor: Camilo »

Andrzej Urbański w książce "Prezesi. Oni rządzili TVP" wspomina zatrudnienie Lisów w TVP.
Wojtek Pawlak, szef Dwójki, zaproponował mi, żebym zatrudnił Hannę Lis. W restauracji Zielnik na Mokotowie spotkałem się z Lisową, którą pierwszy raz na oczy widziałem w realu. Kobieta piękna, ale zimna jak lodowiec, który zatopił "Titanica". Rozmawialiśmy więc i nagle Hanna Lis mówi, że może zamiast niej zatrudniłbym jej męża Tomasza Lisa. Oniemiałem. Ja na to do niej: "Czy pani wie, co mówi?". A ona: "Tak. On tego bardziej potrzebuje".

To było później i z kłopotami, bo chciała przejść z częścią ekipy Polsatu. Rozmowy się przedłużały, a bardzo chciałem ją zatrudnić. Potem zmieniliśmy scenografię i okazało się, że dziennikarze muszą chodzić, a nie stać czy siedzieć. Jak Lisowa się przeszła po studiu i ja to obejrzałem, to ją wezwałem i powiedziałem: "Słuchaj, dziecko, ale ktoś cię musi nauczyć chodzić" i zażądałem dla niej choreografa. Ona ma osobowość, jest dobrą dziennikarką. Trzeba tylko ją ocieplać na wizji za pomocą różnych sztuczek, bo wieje takim chłodem, że nie życzę nikomu.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tomasz Lis

Post autor: michal_borkowski »

Dzisiejszy program "Tomasz Lis na żywo" w TVP2 został odwołany - poinformowały m.in. Press.pl i WM. Nie wiadomo tylko, czy z powodu zasłabnięcia na maratonie w Holandii, czy też - jak głoszą plotki - po ostrej krytyce dzisiejszej okładki tygodnika Newsweek (http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ok ... iennikarzy), poświęconej sprawie katastrofy w Smoleńsku. Głos w sprawie zabrał m.in. prezenter prognozy pogody z TVN Tomasz Wasilewski, który wstawił na Twittera zestawienie pierwszych stron „Newsweeka” z kilku lat, na których umieszczano wizerunki Jarosława Kaczyńskiego. - Kto tu ma obsesję? - zastanawia się dziennikarz. - „Newsweek” ściga się z „W Sieci” - ocenił Jacek Nizinkiewicz, współpracownik m.in. „Rzeczpospolitej”. ps. Telewizja Polska wyemituje dziś w tym paśmie (o 21. 50 w TVP2) thriller amerykańsko-niemiecki "Kontrakt na zabijanie".
Więcej o sprawie: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/to ... 2-odwolany

EDIT: - Programu nie będzie, bo lekarze nie pozwalają mi jeszcze wsiąść do samolotu. Wczoraj po południu rzeczywiście poczułem się nie najlepiej, ale błyskawicznie dochodzę do siebie - napisał Tomasz Lis na swoim blogu w portalu naTemat.pl.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tomasz Lis

Post autor: Camilo »

Obejrzałem właśnie w TVP Polonia dzisiejszy program Lisa. Tytuł odcinka powinien brzmieć "Dlaczego głosuję na Bronka?". Po kolei gościli Cimoszewicz, Janusz Lewandowski i Tomasz Karolak. Szczególnie mocno pojechał Karolak, który opowiadał o znieważeniach jakich doznał przy okazji spektaklu "Golgota Picnic" (?), a propos debaty użył porównania męża stanu do studenta jakiejś tam uczelni i starał się promować Komorowskiego jako mecenasa kultury pijąc do wpisu córki Andrzeja Dudy nt. Oscara dla "Idy" z FAŁSZYWEGO konta na FB (zacytował to Lis). Ostatecznie jednak Karolak podkreślił, że nie zna się na polityce...
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Tomasz Lis

Post autor: prze_kw »

Rzecznicy Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze, tfu! niezależni dziennikarze, m.in. Lichocka i Karnowski ponownie przyrównują TL do Goebbelsa, w sieci wrze po wczorajszym programie. Lis przeprosił na Twitterze, liczę, że zrobi to też w programie za tydzień.
Liczą się tylko Fakty.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tomasz Lis

Post autor: Camilo »

Lis przeprosił dziś osobiście Andrzeja Dudę, wystepował w tej sprawie w TVP Info i specjalny komunikat miał pojawić się w głównym wydaniu "Wiadomości".
Dobre wychowanie nakazywałoby prawicy uznać sprawę za zamkniętą, choć to żałosne, że dziennikarz uznawany do niedawna za najlepszego w Polsce nie jest w stanie ze swoją producentką potwierdzić autentyczności takiego wpisu i może to pójść na antenie. Przecież gdyby te słowa rzeczywiście padły, to od paru miesięcy toczyłaby się nagonka twórców na Dudę, a z okładki "Newsweeka" Holland i Wajda już dawno temu apelowaliby, żeby odwalił się od polskiej kinematografii. Dziwne, że redaktorowi nie zapaliła się czerwona lampka, jak mógł coś takiego przeoczyć.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tomasz Lis

Post autor: Camilo »

Andrzej Urbański o Tomaszu Lisie na łamach SE:
Nie oglądam Tomasza Lisa. Od dawna jestem zdumiony przemianą, która w nim zaszła. Jego obsesja Jarosława Kaczyńskiego i PiS zabija w nim prawdziwego dziennikarza. Nie zdziwiło mnie to, że czerpiąc z fałszywych źródeł, w kampanii wyborczej tak potraktowano Andrzeja Dudę. (...) Następnego dnia powinien zostać zwolniony. Nieważne, ile trzeba by mu było zapłacić. Dla TVP to hańba. Dziennikarze powinni protestować. Inaczej dają pole do spekulacji, że wszyscy biorą w tym udział.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tomasz Lis

Post autor: michal_borkowski »

Debata u Lisa ciekawsza. Bardziej autentyczna, mniej mechaniczna - w tym zgadzam się z A. Smolarem.
To tylko moje skromne zdanie
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tomasz Lis

Post autor: michal_borkowski »

Tomasz Lis przyznał wczoraj w rozmowie m.in z K. Bosakiem i R. Winnickim, że był to jeden z jego ostatnich programów w TVP.
To tylko moje skromne zdanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości