[TVN] Szymon Majewski Show

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: matik »

To już koniec! Nie będzie kolejnego sezonu SMS!
http://www.wprost.pl/ar/254706/Niespoty ... -czlowiek/
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: rogi »

Cieszę się. Ten pomysł już dawno się wypalił.
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: Debeet »

Najlepiej jakby w końcu TVN postawił na komediowy talk show na żywo typu Jimmy Kimmel Live (chociaż on jest chyba nagrywany godzinę wcześniej), David Letterman Show, etc.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: Trzeciak »

Właśnie jak można przeczytać w tygodniku "Wprost" będzie 13. edycja "Szymon Majewski Show", ale wiosną 2012 roku!
Wprost pisze:Po rozmowach z TVN zdecydowaliśmy zrobić przerwę na jeden sezon i w tym czasie popracować nad nową formułą „Szymon Majewski Show" – tłumaczy Rooyens. Przekonuje, że autorów dopadła rutyna, że po sześciu latach emisji trudno wymyślać coś nowego, choć każdy sezon przynosił zmiany w scenografii, nowe pomysły, nowe postaci
A więc na jesieni SMS zastąpi ADHD TV.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: matik »

Wkleję dalszą część z internetowego wydania Wprost
Rachunki i porachunki
– Po rozmowach z TVN zdecydowaliśmy zrobić przerwę na jeden sezon i w tym czasie popracować nad nową formułą „Szymon Majewski Show" – tłumaczy Rooyens. Przekonuje, że autorów dopadła rutyna, że po sześciu latach emisji trudno wymyślać coś nowego, choć każdy sezon przynosił zmiany w scenografii, nowe pomysły, nowe postaci. Rzeczywiście – w ostatnich sezonach, wyraźnie słabszych od tych sprzed dwóch, trzech lat. Być może to kwestia nacisków ze strony stacji, ale w „SMS” coraz częściej pojawiał się koszarowy humor. Nie śmieszyła „Pralnia towarzyska Baśki”, w której tytułowa Baśka komentowała artykuły z brukowców, coraz częściej pojawiały się dowcipy pokazujące, jak grany przez aktora prezydent Komorowski widzi na meczu „dwie piłki”, czyli damski biust. Zbyt nachalna była w „SMS” autopromocja, programy stały się paradą TVN-owskich gwiazdek.

Chodziłoby więc o „zmęczenie materiału", czyli redakcji i samego prowadzącego, a nie o zmęczenie Majewskim czy wyniki oglądalności. „SMS” w ostatnim sezonie przegrał z TVP 2 i Polsatem, ale ani udziały w rynku, którymi mierzy się sukces programów, ani wpływy z reklam, ani nawet liczba widzów niewiele różniły się od tych z ubiegłego roku. Jeśli cokolwiek mogło być problemem, to tylko to, że nie udało się pozyskać większej widowni.
Dla mnie jest to strasznie dziwne. Na jeden sezon program łudząco podobny do SMS, tyle że pod nazwą ADHD :mhm:
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: bartek09 »

To wszystko jest bardzo dziwne. Najciekawiej zapowiada sie ''talk show w stylu Davida Lettermana". Tylko nie wiem czy sam Szymon do czegoś takiego pasuje. Problem polega na tym, ze on sam jako osoba powoli przestaje być śmieszny. Ostatnie sezony były za bardzo sztuczne i rezyserowane. Wyglądało to tak jakby Szymon tylko powtarzał na antenie to co wymyślili inni.
Debeet pisze:Najlepiej jakby w końcu TVN postawił na komediowy talk show na żywo typu Jimmy Kimmel Live (chociaż on jest chyba nagrywany godzinę wcześniej), David Letterman Show, etc.
Tak wszystkie tego typu amerykańskie late night'owe programy są nagrywane na kilka godzin przed emisja. Osobiście bardzo chciałbym zobaczyć coś takiego w Polsce, bo jak na razie to mamy jedynie "Kubę Wojewódzkiego".
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: Trzeciak »

Program nie zniknie, dopóki będzie miał swoich widzów, którzy nadal będa chcieli go oglądać. Dlatego odświeżony "SMS" wróci wiosną 2012 roku.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: mojpierwszyraz »

Dla mnie trochę bezpodstawne było zapraszanie dosłownie każdego jako gości specjalnych. U Szymona zdecydowanie było za dużo gadania. Jeszcze pal licho jak byli fajni rozmówcy. ale np. Ania Wyszkoni - sory, nie miała żadnych absolutnie żadnych ciekawych anegdot do opowiedzenia. Dlatego też rozmowy u Szymona raczej okazały się klapą.

Rozmowy w tłoku - w przeciwieństwie do reszty pasm programu, po 2-3 sezonowym obniżeniu poziomu (około 8-10 seria) wyraźnie wzrastają jakościowo. Choć nie dorównują w takim stopniu jak na początku, to jednak są najważniejszą i najlepszą stroną show. I za to je kocham.

Pomysł samego ADHD jest bardzo dobry. W sumie to będzie raczej serial komediowy, ba jeżeli program. Ciekaw jestem niesamowicie jak to wyjdzie. Miszczak miał dobry pomysł aby coś odświeżyć w poniedziałki. Pasmo to przez lata po prostu było zaniedbywane, podobnie jak i czwartek, co mam nadzieję kiedyś się zmieni. Przerwę w emisji Szymona oceniam korzystnie, choć proponowałbym wiosną kolejny, nowy program dla Szymona. To świetny dziennikarz, spontaniczny, a to się liczy. Nowy program, proponowałbym aby był połączeniem SMS i ADHD. Coś w stylu kabaretu z gwiazdami, aktorami + prezentacja gwiazd kabaretu z polskiej sceny. Nie wiem czy pamiętacie, jak Seba (alter ego Szymona) umówił się na randkę z Mariolką z K.Paranienormalni. Wyszło to komicznie. Nowy, proponowany przeze mnie program proponowałbym, aby był trochę podobny do Kabaretowego Klubu Dwójki, tylko z większym zaangażowaniem Szymona. Myslę że to ciekawy pomysł. Poza tym, był kiedyś pomysł na polską wersję "Whose line". Niestety, nie mam zielonego pojęcia o co chodzi w tym show, a i zbytnio w internecie jest mało informacji na jego temat (mógłby ktoś mi wytłumaczyć na czym polega ten format, jakieś linki)?

Tak więc SMS bym już podziękował, a na poniedziałek, badź inny dzień tygodnia, wiosną jak i jesienią, po nowym programie dla Szymona, wstawiłbym coś nowego. A talk-show w stylu Davida Lettermana, Elly... czy Jimmiego Kimmela - to by bardziej pasowało do nowej twarzy. TVN powinien zaprosić do współpracy Michała Figurskiego. Spokojnie, Jazda Figurowa mogłaby pojawić się w środy albo w czwartki wieczorem. Był kiedyś także pomysł programu Bez Sensu (Figurski&Wojewódzki, soboty, 18:00). Miała to być mieszanka talk-show z kabaretem. Takiego programu też brakuje. W ogóle uważam, że w TVN od poniedziałku do czwartku w prime time (21:30, 22:30, 23:30 - 0:30) powinno się znajdować codziennie: talk-show, serial i program rozrywkowy/reality/talent. Wówczas ramówka byłaby pełna i klarowna.

Ale to moja wizja, choć zapewne trudno będzie ją zrealizować.

A do konferencji pozostało 7 dni z godzinami. Ależ ciekawość mnie zżera :)
tvn - latem programowo najgorsza!
Isadora
Bywalec
Bywalec
Posty: 631
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 16:17

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: Isadora »

mojpierwszyraz pisze:
A do konferencji pozostało 7 dni z godzinami. Ależ ciekawość mnie zżera :)
Mnie też :) Bardzo lubię te migawki z konferencji, wyelegantowane, uśmiechnięte gwiazdy i zajawki tego co zobaczymy już za miesiąc :D
po raz drugi nie zrobisz juz pierwszego wrazenia
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: Trzeciak »

mojpierwszyraz pisze: Poza tym, był kiedyś pomysł na polską wersję "Whose line". Niestety, nie mam zielonego pojęcia o co chodzi w tym show, a i zbytnio w internecie jest mało informacji na jego temat (mógłby ktoś mi wytłumaczyć na czym polega ten format, jakieś linki)?

Tym programem była zainteresowana TVP2 i miał się on pojawić jesienią 2009 roku w niedzielne wieczory. Jednak wprowadzony wtedy plan oszczędnościowy w TVP uniemożliwił realizację programu, więc zamiast niego poszedł "Laskowik&Malicki Niedziela Show".

Program "Whose line?" (czyli "Kogo my tu odgrywamy?") polegał na tym, że kabareciarze, satyrycy i inne gwiazdy odgrywali rożne scenki i role zadane przez prowadzącego program. To był trochę taki talk-show z programem kabaretowym. W USA program prowadził znany komik -Drew Carey.

http://www.youtube.com/watch?v=ixLtenRN1fY - tu masz jeden z fragmentów programu.
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: Debeet »

Trzeciak pisze:Program "Whose line?" (czyli "Kogo my tu odgrywamy?") polegał na tym, że kabareciarze, satyrycy i inne gwiazdy odgrywali rożne scenki i role zadane przez prowadzącego program. To był trochę taki talk-show z programem kabaretowym. W USA program prowadził znany komik -Drew Carey.
Trzeba jeszcze dodać, że scenki były improwizowane :)
Pavloo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 377
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 21:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: Pavloo »

Proszę zmienić nazwę tematu na "Szymon na Żywo".

Ruszyła strona programu: http://szymon.tvn.pl/
Beata Tadla - piękno, rozum i poczucie humoru. Wszystkie cechy, które powinna mieć kobieta.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: r_r16 »

Kuchennych Rewolucji także. Szkoda, że TVN robi teraz wszystko strony niemalże identyczne.
monetowy_chlopak

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: monetowy_chlopak »

Pavloo pisze:Proszę zmienić nazwę tematu na "Szymon na Żywo".
O ile dobrze pamiętam to na tym forum isnieje osobny wątek dla programu "Szymon na żywo:". W takim wypadku jest bez sensu zmiana nazwy wątku.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Szymon Majewski Show

Post autor: Camilo »

I co z tego, że minęło parę lat ;)
https://www.facebook.com/rafaello.pieko ... 503294791/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości