religia.tv

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

religia.tv

Post autor: pawell »

Takiego kanaÂły TVN bym siĂŞ nigdy nie spodziewaÂł:
Puls Biznesu pisze:Mariusz Walter ma wizjĂŞ. W grupie TVN pojawi siĂŞ kanaÂł religijny. Stacja nie chce na nim zarabiaĂŚ kokosĂłw. Czy chodzi o politykĂŞ?

Brzmi jak Âżart, ale to prawda — grupa ITI, wÂłaÂściciel TVN, pracuje nad utworzeniem kanaÂłu tematycznego o profilu katolickim. Z naszych informacji, potwierdzonych w kilku ÂźrĂłdÂłach, wynika, Âże prace trwajÂą od kilku miesiĂŞcy. KanaÂł katolicki to pomysÂł Mariusza Waltera, wiceprezydenta Grupy ITI i jednego z zaÂłoÂżycieli TVN, ktĂłry — jak to uj¹³ jeden z naszych informatorĂłw — chciaÂłby, by to byÂł ostatni akcent jego obecnoÂści w TVN przed przejÂściem na emeryturĂŞ.

Maciej Sojka, szef ITI Neovision, ktĂłre buduje platformĂŞ satelitarnÂą, nerwowo zareagowaÂł na pytanie o kanaÂł katolicki.

— Przeciek o pracach nad kanaÂłem moÂże wplÂątaĂŚ nas w obecnÂą awanturĂŞ politycznÂą wokó³ katolicyzmu w mediach. Nie chcemy byĂŚ stronÂą w Âżadnym konflikcie — zastrzega siĂŞ Maciej Sojka.

CzĂŞÂściowo potwierdziÂł jednak informacje o pracach nad kanaÂłem.

— Platforma „n” na pewno nie spocznie na laurach i wprowadzi w tym roku kilka kana³ów tematycznych. Jednym z pomys³ów jest kanaÂł o tematyce katolickiej, ale decyzje jeszcze nie zapadÂły — mĂłwi Maciej Sojka.

HoÂłownia z SowÂą

Z naszych informacji wynika, Âże w prace nad kanaÂłem sÂą zaangaÂżowani m.in. katolicki publicysta Szymon HoÂłownia i ksiÂądz Kazimierz Sowa, wczeÂśniej zwiÂązany z katolickim Radiem Plus. Szymon HoÂłownia odmĂłwiÂł komentarza w tej sprawie. Kazimierz Sowa poczÂątkowo zaprzeczyÂł, Âże ma coÂś wspĂłlnego z TVN, ale ostatecznie przyznaÂł, Âże coÂś w trawie piszczy.

— SÂądzĂŞ, Âże ktoÂś nadinterpretowaÂł mĂłj skromny udziaÂł w przygotowaniu jednej produkcji, ktĂłra rzeczywiÂście ma byĂŚ robiona przez firmĂŞ z grupy TVN, ale nawet nie zostaÂła ostatecznie zaakceptowana przez zleceniodawcĂŞ — mĂłwi Kazimierz Sowa.

Z dochodzÂących do „PB” informacji wynika, Âże kanaÂł chce postawiĂŚ na nowe twarze, a w ramĂłwce znalazÂłoby siĂŞ sporo publicystyki.

Kontrowersyjna sprawa

Po zmianie wÂładzy i przejĂŞciu kontroli nad TelewizjÂą PolskÂą przez osoby kojarzone z rzÂądzÂącÂą partiÂą telewizyjne stacje komercyjne — TVN i Polsat — znalazÂły siĂŞ pod ostrzaÂłem politykĂłw. W obu stacjach pojawiali siĂŞ tajemniczy panowie, czego efektem byÂły publikacje o zwiÂązkach z PRL-owskimi sÂłuÂżbami specjalnymi Zygmunta Solorza-ÂŻaka, wÂłaÂściciela Polsatu, i Mariusza Waltera. Kilka dni po publikacjach dotyczÂących wÂłaÂściciela Polsatu Zygmunt Solorz-ÂŻak niespodziewanie oddaÂł mniejszoÂściowy pakiet w stacji niemieckiemu koncernowi Axel Springer. TVN, ktĂłry szczegĂłlnie podpadÂł politykom PiS, emitujÂąc kompromitujÂące ich taÂśmy nagrane przez RenatĂŞ Beger, na razie doœÌ pasywnie reagowaÂł na ataki. Stworzenie katolickiego kanaÂłu z ca³¹ pewnoÂściÂą zmieniÂłoby postrzeganie grupy TVN wÂśrĂłd politykĂłw obozu rzÂądzÂącego.

Religia i pieniÂądze

Pojawia siĂŞ jednak pytanie o sens biznesowy takiego przedsiĂŞwziĂŞcia. Media katolickie sÂą notowane jako coraz bardziej opiniotwĂłrcze, sporo informacji podajÂą powiÂązane z ekipÂą rzÂądzÂącÂą „Nasz Dziennik” i Telewizja Trwam. DziĂŞki temu ich zasiĂŞg siĂŞ powiĂŞksza, a czytelnictwo takich tytu³ów jak „GoœÌ Niedzielny”, wbrew trendom na rynku, idzie w gĂłrĂŞ. RosnÂące zainteresowanie takimi mediami nie przekÂłada siĂŞ jednak na biznes — liczba reklam w TV Trwam jest tak znikoma, Âże nie sÂą nawet ujmowane w statystykach Media Watch, a tygodniki katolickie majÂą co najwyÂżej kilka milionĂłw zÂłotych wpÂływĂłw brutto (nie uwzglĂŞdniajÂąc rabatĂłw). Religia i pieniÂądze nie idÂą w parze — gdy Rupert Murdoch, magnat medialny, kupiÂł udziaÂły w katolickiej TV Puls, od razu zwrĂłciÂł siĂŞ do medialnego regulatora o zmianĂŞ koncesji z wyspecjalizowanej na uniwersalnÂą.

— Szczerze mĂłwiÂąc, kanaÂł katolicki nie ma sensu ekonomicznego. Zarabianie na nim pieniĂŞdzy jest sprzeczne z samÂą jego ideÂą — mĂłwi Maciej Sojka.

A skoro nie chodzi o pieniÂądze, to o co?
Jak zobaczy³em pierwszy raz nazwê TVN Religia to pomyœla³em, ¿e TVN mo¿e chce stworzyÌ kana³ o ró¿nych religiach i taki pomys³ by³by o wiele lepszy ni¿ tylko o charakterze katolickim. :roll: No jednak jestem sceptycznie nastawiony co do tego pomys³u. Nie wiem co TVN chce tym zyskac? Powinni sie zaj¹c czymœ innym...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 wrz 2007, 12:40 przez pawell, łącznie zmieniany 1 raz.
Memory
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 337
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 08:51

Post autor: Memory »

...powinni siê zaj¹Ì troche poprawieniem swoich ramówek i pozycji bo spadaja i zobaczyÌ , ze polsat ju¿ nie œpi....wg. troche to g³upie przecierz maj¹ ju¿ du¿o kana³ów i moze zabardzo siê poœwiecaj¹ na wymyœlanie nowych i nie maj¹ czasu ulepszanie TVN-u.

tvn religia niepodoba mi siĂŞ :?
...najpiękniejsze jest niewidoczne dla oczu.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No i po temacie. :] TVN zaprzecza, Âże chce uruchomiĂŚ kanaÂł religijny:
Media2 pisze:Telewizja TVN w specjalnym komunikacie zaprzeczyÂła prasowym doniesieniom jakoby pracowaÂła nad uruchomieniem kolejnego swojego kanaÂłu o tematyce religijnej.
ZarzÂąd TVN oÂświadcza, w nawiÂązaniu do publikacji prasowych, ktĂłre ukazaÂły siĂŞ w niektĂłrych tytuÂłach prasowych w dniu dzisiejszym, iÂż TVN nie planuje uruchomienia kanaÂłu o tematyce religijnej - moÂżna przeczytaĂŚ w komunikacie TVN.
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

pawell pisze:No i po temacie. :] TVN zaprzecza, Âże chce uruchomiĂŚ kanaÂł religijny:
A szkoda :devil: moÂże powstaÂłaby konkurencja dla TV TRWAM ?? Kto wie :P
SwojÂą drogÂą zszokowaÂł mnie artykuÂł na ten temat na interii gdzie tytuÂł byÂł mniej wiĂŞcej taki : "TVN skrĂŞca w stronĂŞ Rydzyka" (cyt.z pamiĂŞci wiĂŞc mogÂłem coÂś przekrĂŞciĂŚ).Najbardziej podobaÂł mi siĂŞ ten tytuÂł :devil:
ZIMA
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

TVN_FAN pisze:SwojÂą drogÂą zszokowaÂł mnie artykuÂł na ten temat na interii gdzie tytuÂł byÂł mniej wiĂŞcej taki : "TVN skrĂŞca w stronĂŞ Rydzyka" (cyt.z pamiĂŞci wiĂŞc mogÂłem coÂś przekrĂŞciĂŚ).Najbardziej podobaÂł mi siĂŞ ten tytuÂł :devil:
Faktycznie jest taki tytu³ na Interii: "TVN do³¹czy do Rydzyka?". :? Gdybym najpierw ten spotka³ to bym siê przestraszy³... I jeszcze nawet nie zaktualizowali tego artyku³u... :/
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

A mi siĂŞ zdaje Âże powstanie kanaÂł religijny ale nie koniecznie tvn'u . BĂŞdzie on na "n". Sam Sojak to w sumie potwiedziÂł...
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

Przy obecnym rozÂłamie w koÂściele mogÂło by to dolac oliwy do ognia.
Ale ciekawy pomysÂł.
Raczej telewizja ekumeniczna speÂłniÂła by swoje zadanie lepiej niÂż katolicka .Z gÂłupotÂą tv TRWAM nie ma co walczyĂŚ i nie ma co zwracaĂŚ uwagi .ale telewizja ktĂłra zajmowaÂła by siĂŞ problematykÂą dialogu religijnego oraz tolerancjÂą religijnÂą mogÂła by powstaĂŚ
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Wczoraj w audycji 'W pó³ do IV RP' w Tok FM g³ównym tematem programu by³ nowy kana³ religijny Grupy ITI, a tak¿e jak ten kana³ wp³ynie na ramówkê TV Trwam. Ludzie dzwonili i wymyœlali nazwy dla nowego kana³u TVN, np.: 'TVN Rydzy, rydzy', 'TVN Naradowy', 'TVN Inkwizycja' itd. itp. Ludzie tak jechali po ca³ym TVNie, ¿e ¿al by³o tego s³uchaÌ. :? Nie wiedzia³em, ¿e audycje w tej stacji mog¹ byÌ na tak niskim poziomie.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

Ta telewizja moÂże byĂŚ alternatywÂą nie konkurencjÂą-niw wydaje mi siĂŞ aby wÂładze tvn chciaÂły konkurowaĂŚ z Rydzykiem :nie:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Ciekawy dzisiejszy artykuÂł na tvnfakty.pl o komentarzu "Naszego Dziennika" na temat uruchomienia przez ITI kanaÂłu religijnego. Fajnie, Âże przypomnieli nam jak powstawaÂła Grupa ITI. :D Noo jeszcze trochĂŞ i bym o tym zapomniaÂł. :devil: A tak na serio - nie ma siĂŞ czemu dziwiĂŚ. Ojciec dyrektor zaczyna siĂŞ baĂŚ wiĂŞc atakuje. Ale jego pieski (dziennikarze z "Naszego Dziennika") juÂż przechodzÂą samych siebie w wymyÂślaniu tych historyjek. Takie gÂłupoty, aÂż Âżal czytaĂŚ...

A na koniec satyryczny komentarz z piÂątkowego "Super Expressu" na temat kanaÂłu religijnego ITI:

Obrazek
:D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
jamlasica
Początkujący
Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 16 paź 2006, 23:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jamlasica »

http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=10836

[ Dodano: Pon Sie 06, 2007 11:09 am ]
TVN Religia kontra telewizja Trwam


KanaÂł tematyczny telewizji TVN poÂświĂŞcony religii wystartuje 15 wrzeÂśnia. TydzieĂą wczeÂśniej program, znany na razie pod roboczÂą nazwÂą TVN Religia, rozpocznie prĂłbnÂą emisjĂŞ wewnĂŞtrznÂą.

Jak nieoficjalnie dowiedziaÂła siĂŞ "Rzeczpospolita" program ten wzbogaci ofertĂŞ "n" - satelitarnej platformy cyfrowej koncernu ITI.

- KanaÂł bĂŞdzie dostĂŞpny w bezpÂłatnym pakiecie - zapowiada Maciej Sojka, prezes ITI Neovision odpowiadajÂącej za platformĂŞ "n".

TVN Religia przygotowuje zespó³ kilkunastu osób, kierowany przez ks. Kaziemierza Sowê i publicystê Szymona Ho³owniê. Pocz¹tkowo bêdzie nadawany 16 godzin dziennie, póŸniej przez ca³¹ dobê. Wybrano ju¿ nazwê kana³u i jego logo, które maj¹ zostaÌ ujawnione w najbli¿szych dniach.

Twórcy nowego kana³u nie mówi¹ wprost o konkurowaniu z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Ale chc¹ robiÌ telewizjê ró¿ni¹c¹ siê od Trwam. TVN Religia ma pokazywaÌ wp³yw religii na ¿ycie cz³owieka nie tylko jako fenomen duchowy, ale te¿ spo³eczny i kulturowy. Na antenie znajdzie siê miejsce dla filmów fabularnych i seriali. Bêdzie te¿ transmisja niedzielnej mszy œwiêtej.

Jaka oferta TVN Religia?
Koncepcja kana³u powsta³a jesieni¹ ubieg³ego roku podczas rozmów ks. Kazimierza Sowy i Szymona Ho³owni z Mariuszem Walterem i kierownictwem ITI. Pocz¹tkowo mowa by³a o programie religijnym, okaza³o siê jednak, ¿e propozycji programowych jest znacznie wiêcej, a ITI dysponuje miejscem, w którym mo¿na by wiêkszoœÌ z nich zrealizowaÌ, tworz¹c osobny kana³ tematyczny na platformie cyfrowej n.

- KanaÂł religijny ma byĂŚ dostĂŞpny dla wszystkich uÂżytkownikĂłw platformy n, a niewykluczone takÂże, Âże bĂŞdzie dostĂŞpny w sieciach kablowych. Ten kanaÂł tematyczny ma byĂŚ "wartoÂściÂą dodanÂą", unikatowÂą ofertÂą programowÂą, ktĂłrej nie majÂą inne platformy cyfrowe - powiedziaÂł dla portalu Wirtualnemedia.pl ks. Kazimierz Sowa, szef stacji.

Nowa stacja ITI chce dotrzeĂŚ do wszystkich, ktĂłrych interesuje tematyka religijna - zwÂłaszcza do grupy 30-40-latkĂłw.

- Kana³ ma przygotowaÌ unikatowa ofertê programów ukazuj¹cych religiê jako zjawisko uniwersalne i jej wp³yw na ¿ycie cz³owieka, tak¿e w wymiarze kulturowym i spo³ecznym. Planujemy du¿o ró¿nych formatów programowych, które znane s¹ ju¿ na rynku telewizyjnym, ale to co nas wyró¿ni to ich treœÌ. Gwarantujemy, ¿e bêdzie to ciekawa propozycja, skierowana nie tylko do ludzi g³êboko wierz¹cych - doda³ dla Wirtualnemedia.pl ks. Kazimierz Sowa, szef stacji.

Ten nowy kana³ religijny nie bêdzie mia³ jednak charakteru informacyjnego, a tym bardziej rozrywkowego. Ma zawieraÌ programy dokumentalne, audycje interaktywne - podczas których widz bêdzie móg³ zadzwoniÌ do studia - programy podejmuj¹ce ró¿ne problemy, prezentuj¹ce dziedzictwo duchowe. Poprzez historiê i losy poszczególnych ludzi chcemy pokazaÌ szeroko rozumian¹ kulturê chrzeœcijaùsk¹.

Dla "weekendowego widza" chcemy ponadto stworzyĂŚ filmotekĂŞ dzieÂł podejmujÂących tematykĂŞ religijnÂą. Nie ma byĂŚ to kolejny zbiĂłr ekranizacji historii biblijnych. W naszej filmotece znajdzie siĂŞ miejsce dla filmĂłw takich jak "Pasja" Mela Gibsona, ale i dla "Ewangelii wg Mateusza" Pierre Paolo Pasoliniego. ZwrĂłciÂłem siĂŞ z proÂśbÂą do ks. Andrzeja Lutra, ktĂłry jest jednym z najwybitniejszych znawcĂłw tematyki religijnej w filmie, o przygotowanie listy wartoÂściowych obrazĂłw filmowych - powiedziaÂł ks. Kazimierz Sowa.

W telewizji religijnej grupy ITI planowane sÂą programy o charakterze poradnikowym, tworzone przez osoby Âświeckie, ale niektĂłre bĂŞdÂą teÂż prowadzone rĂłwnieÂż przez duchownych.

- Nie chciaÂłbym podawaĂŚ Âżadnych nazwisk, ale jestem przekonany, Âże jesieniÂą widzowie bĂŞdÂą mile zaskoczeni widzÂąc na ekranie znanych i cenionych dziennikarzy oraz duszpasterzy - dodaje dla portalu Wirtualnemedia.pl szef stacji.

Nowa telewizja ma w planach transmisjê niedzielnej Mszy œw. nadawanej z ró¿nych koœcio³ów z terenu ca³ej Polski.

- To bêdzie oferta dla osób, które z ró¿nych powodów nie mog¹ iœÌ na Eucharystiê - dla starszych, chorych, ale równie¿ dla tych, którzy maj¹ potrzebê pos³uchania dobrego kazania. Przy okazji chcemy pokazaÌ ró¿ne miejsca i ludzi, którzy je tworz¹. Ale najwiêksz¹ wartoœci¹ tego kana³u bêdzie pokazanie, ¿e wartoœciowym tematom i pog³êbionej dyskusji mo¿e towarzyszyÌ atrakcyjna formu³a programu - podkreœla ks. Kazimierz Sowa.

W planach sÂą takÂże programy edukacyjne.

- Nie maj¹ one zast¹piÌ czytania ksi¹¿ek czy lekcji religii, ale poprzez wyjaœnianie symboliki s³ów, przedmiotów, czy filmy dokumentalne pog³êbiaÌ wiedzê widza. Nie skupimy siê tylko na wierze katolickiej, ale przekazywaÌ bêdziemy wiedzê o innych religiach. Chcemy wejœÌ we wspó³pracê z zagranicznymi stacjami telewizyjnymi, np. francusk¹ KTO i w³osk¹ SAT2000, watykaùsk¹ CTV. Nie wykluczam siêgania po programy, które s¹ produkowane na rynku amerykaùskim i to zarówno w Ameryce Pó³nocnej, jak i Po³udniowej - mówi dla Wirtualnemedia.pl ks. Kazimierz Sowa.

Uruchomienie i produkcja stacji kosztuje 20 mln zÂł, Âśrodki finansowe zapewnia Grupa ITI.

Jaki jest cel powstania drugiej juÂż w Polsce telewizji religijnej?

- Celem jest pokazanie wspó³czesnemu cz³owiekowi jak wielk¹ wartoœci¹ jest religia i duchowy wymiar ¿ycia. Zatem ma to byÌ dzia³anie nastawione na pewien "po¿ytek dla ducha" - wyjaœnia nam ks. Kazimierz Sowa.


[ Dodano: Pon Sie 06, 2007 11:10 am ]
http://www.wirtualnemedia.pl/article/19 ... _Trwam.htm
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No i bĂŞdzie religia.tv.

Logo:


Obrazek

Dziwnie. :roll: MyÂślaÂłem, Âże bĂŞdÂą siĂŞ trzymaĂŚ marki N bÂądÂź TVN. :roll:
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

SÂądzĂŞ, Âże dlatego nie dali marki "tvn", po to by zachĂŞciĂŚ do siebie widzĂłw "TV Trwam"... :twisted: PrzecieÂż moherki w Âżyciu nie obejrzÂą Âżadnego kanaÂłu z nazwÂą "tvn", a "n religia"... hmmm... jakby to brzmiaÂło? :neutral: Dziwnie. :neutral:
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Martin pisze:SÂądzĂŞ, Âże dlatego nie dali marki "tvn", po to by zachĂŞciĂŚ do siebie widzĂłw "TV Trwam"...
No tak, na pewno zachêc¹ ich mark¹ n. Gdyby kana³ dostêpny by³ nie tylko w n-ce, ale równie¿ w innych platformach i w kablówkach, to wtedy mia³by szansê na jak¹œ ogl¹dalnoœÌ. Jestem pewien, ¿e religia.tv oka¿e siê klêsk¹. Jedyny kana³ TVN dostêpny w n-ce, który cieszy siê w miarê dobr¹ popularnoœci¹ jest TVN Discovery Historia i oczywiœcie nsport. TVN Lingua to totalne dno - z reszt¹ nie bêdê o tym siê wypowiada³, bo ka¿dy mo¿e oceniÌ to sam. Poza tym kto z abonentów n-ki bêdzie chcia³ ogl¹daÌ transmisjê mszy i to na dodatek w zwyk³ym formacie, a nie w HD? :devil: To zupe³nie nie ta grupa spo³eczna...
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

"Transmisja mszy œwiêtej z ma³ego drewnianego koœció³ka w high definition!". To by³by chwyt reklamowy. ;)
Ja uwa¿am, ¿e jest zapotrzebowanie na taki kana³ religijny, ale o luŸnej formule. W koùcu ponad 90% Polaków jest katolikami, ale wiêkszoœÌ nie jest ortodoksyjna, delikatnie mówi¹c.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości