[TVN] Kryminalni

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: ~ »

Wpisując adres http://www.kryminalni.pl pojawiała się oficjalna strona redagowana przez TVN. Dzisiaj sobie wpisałem ten adres - patrzę a tu oficjalna strona PRODUCENTA serialu. Bardzo fajna stronka. Najbardziej podoba mi się to, że można sobie posłuchać ścieżek dźwiękowych :D.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: sybic »

Kryminalnym brakowało tej jednej najważniejszej rzeczy – dobrej zagadki kryminalnej. To już PRLowski „07 zgłoś się” miał lepsze zagadki - poszukiwany zabójca, jako inwalida, czy fikcyjny szef. W Kryminalnych w większości przypadków jest, że zabili go i... tu wkraczał komisarz Zawada.
No i ostatnia rzecz, dzięki której można nie żałować tego serialu. Mianowicie te okropne reklamy, dzięki którym można nawet zapomnieć, że coś się oglądało :)
To reklamy wykończyły ten serial. Tak wiec w komercyjnej TV lepiej niech tego typu seriale nie lecą, bo to się nie opłaci, wszak taki serial trochę jednak kosztuje.
krymi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 10:40

Re: Kryminalni

Post autor: krymi »

Witam wszystkich,
Przyznam, że jestem fanką Kryminalnych. Chciałam się odnieśc do kwestii, jaką jest zakończenie. Śledzę fora dyskusyjne, informacje w prasie itp. poświęcone zakończeniu emisji serialu. Serial nadal cieszy sie ogromnym zainteresowaniem i widzów, którzy chca nadal śledzić losy bohaterów itp itp. Poza tym zakończenie odcinka 101i zakończenie wyemitowane w DDTVN tak naprawdę nie zamyka całości, pozostawia tzw. "Otwartą Furtkę". Dziwne jest także to, że w żadnym "zakończeniu" nie wykorzystano sceny, gdzie Basia leży przy Marku (który odzyskał przytomność), a przeciez takie zdjęcie znajduje się w streszczeniu ostatniego odcinka na stronie http://www.kryminalni.plejada.pl. Również w dwutygodniku "Świat seriali" 28 kwietnia br. , czyli kilka dni po zakończniu zdjęć do ostatniego odcinka, została umieszczona informacja "że w ostatnim odcinku skrywana miłość Basi i Marka zwycięzy itd (...) i zdanie - W szpitalu Marek odzyskuje przytomność, po czym zasypia w ramionach ukochanej".

Według mnie "coś" jest nie tak z tym zakończeniem. Odcinek trwał zaledwie 41 minut, czyli tak jakby został skrócony o pewne sceny, przemawaijące za ostatecznym zakończeniem. A to zakończenie - tutaj przychlam się do opinii Dynamitri, jest dokręcone na szybko, żeby zanim zaczną kręcić dalej, uspokoić widzów, że wszysko jest OK. Mam taką nadzieję.

Co tym wszystkim sądzicie? Jeszcze żaden serial nie został tak "dziwacznie" zakończony.
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: dynamitri »

Moja opinia była bardziej taka, że jest dokręcone "na szybko", żeby tylko zamknąć serial - o którego zamknięciu dowiedzieli się mając zupełnie inne plany - raczej nie żeby "uspokoić widzów zanim zaczną serial kręcić dalej", bardziej na zasadzie "Oooops... Planowaliśmy taki a taki rozwój wydarzeń a tutaj nam mówią że serial z anteny schodzi, to dalej dokręcamy 60 sekund żeby tylko wątek pozamykać bo obciach będzie".
Ewidentnie wygląda to tak, jakby ostatni sezon miał zakończyć się postrzeleniem Marka a kolejny, jesienny, miał zawierać dalszy ciąg wydarzeń - może odejście Basi i Marka z serialu i kontynuowanie wątków z "nowymi" kryminalnymi, tymi którzy przesli z CBŚ-u ?
Przecież miałoby to sens...

Niemniej wydaje się, że los "Kryminalnych" - przynajmniej jako serialu - jest przesądzony. Pod http://www.kryminalni.pl ruszyła całkiem porządna strona na której sami twórcy piszą o "zakończeniu" serii; dodatkowo - z tego, co wiem - Marek Włodarczyk wraca (czy już wrócił) do Niemiec.

Ciekawi mnie tylko prawdziwy powód zakończenia serialu - bo to, co mówi rzecznik TVN-u: "Lepiej zakończyć serial kiedy jest jeszcze popularny niż gdy zużyje się jego formuła" - to, wybaczcie mi określenie, ale po prostu brednie. Trochę pracowałem w mediach, wiem, że żadne medium nie ściąga cyklu gdy jest on oglądany/słuchany/czytany, bo to po prostu strzał w stopę.... :mhm:
krymi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 10:40

Re: Kryminalni

Post autor: krymi »

A mi jednak nie daje spokoju to zdjęcie Basi i Marka przy streszczeniu i ta informacja w Świecie Seriali. To wszystko ukazało się juz po dezycji TVN a na kilka dni przed emisją ostatniego odcinka. Moim zdaniem TVN i MTL coś "kombinują". A czy to prawda , że Segal miał zagrać w Kryminalnych? czy tylko prima aprilis? Ta informacja ukazała się własnie 1 kwietnia.
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: dynamitri »

Zdjęcie o którym mówisz niekoniecznie musi pochodzić bezpośrednio z odcinka - może równie dobrze być zdjęciem "pozowanym" na planie, zrobionym na potrzeby promocyjne - zresztą gdzieś na forum Plejady natknąłem się na jakieś wypowiedzi jakoby i w przeszłości miały się pojawiać tam fotografie scen, które ostatecznie nie pojawiły się w odcinku.

Co do Seagala - też gdzieś trafiłem na podobną informację (blog fana), ale raczej wątpię jakoby miała być to prawda - tym bardziej, że poza artykułem na "Plejadzie", z 1. kwietnia - utrzymanym zresztą w nieco humorystycznym stylu - Google nie znajduje raczej nic sensownego dla hasła seagal kryminalni .

Pozostaje jedynie mieć nadzieję że kiedyś ktoś do tego serialu wróci - bądź też, że pojawi się inny kryminalny, równie dobry, spod ręki tych samych twórców. Niestety w Polsce nie ma zwyczaju odkupywania przez konkurencyjne stacje telewizyjne praw do seriali mających duży fan-base i kontynuowania ich na innym kanale, tak jak to ma miejsce np. w Stanach Zjednoczonych... ;(
krymi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 10:40

Re: Kryminalni

Post autor: krymi »

Możliwe, że masz rację odnośnie tego zdjęcia. TYlko , ze ono ma dość istotne znaczenie, jeżeli chodzi o zakończenie serialu. No i jeszcze ta informacja w Świecie Seriali, bedąca opisem tego zdjęcia. Trudno. Pokazali to co chcieli. Czas pokzaże co będzie dalej. A tak na marginesie - Magda M. miała zakończyć się na 3 serii, a nqa prosbę fanów dokręcono 4. Być moze to nagłe zakończenie "Kryminalnych" stanowi jakiś chwyt marketingowy. Wszystkie serie "Kryminalnych" kończyły sie dramatycznie. A to zejście trójki na koniec miało miejce w zakończeniu 1 serii (odcinek "Kolekcjoner") - tzn. po udanej akcji pstrykaja im zdjęcia, usmiechy itp. po czym wszyscy się odkręcają i zadowoleni odchodzą. Wykorzystano ten sam motyw. To mnie trzyma przy nadziei, że to nie jest jeszcze koniec ostateczny i mam przeczucie, że będą kręcić dalej. Może za rok -być może obsada chce odpocząć, w końcu Zakościelny pracuje na planie "Cichociemnych". Zobacz z jakim hukiem wrócili "Milionerzy" i gromadzą miliony widzów.
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: dynamitri »

krymi pisze:Zobacz z jakim hukiem wrócili "Milionerzy" i gromadzą miliony widzów.
No tak, tylko ile trzeba było na tych "Milionerów" z powrotem czekać... :nie:

W mediach generalnie nie ma definitywnego końca - zawsze jest szansa na kontynuację, nawet jeśli wszyscy główni aktorzy umrą to można serial kontynuować, po prostu wprowadzając "nowe pokolenie" [były i takie przypadki w historii] - więc spokojnie, szansa na kontynuację "Kryminalnych" jest, natomiast myślę, że możemy być pewni tego, że w ciągu najbliższego, jesiennego sezonu, i zapewne wiosennego w 2009 też [TVN generalnie nigdy nie zwykł rewolucji na wiosnę wprowadzać - przeważnie to co najwyżej drobne zmiany zachodziły] "Kryminalnych" nie obejrzymy, niestety.

Obstawiam, że jeśli mieliby wrócić w ogóle, byłoby to na jesień 2oo9. Możliwe jednak że w 2oo9 roku pojawi się film kinowy - tego typu informacje gdzieniegdzie można znaleźć... ;>
krymi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 10:40

Re: Kryminalni

Post autor: krymi »

W jesiennym sezonie zobaczymy zapewne w sobotnie wieczory "Twarzą w twarz" (5 lat później :!: ). Mocno naciagana kontynuacja. Żeby tylko w "Kryminalnych" niezafundowali nam w ewentualnej kontynuacji "przeskoku w czasie" - bo tego bym chyba nie zniosła. Sądzę jednak, tak jak ty, że pewnie "Kryminalnych" ujrzymy na jesieni 2009 - pożyjemy,zobaczymy. Ale ja już za nimi tęsknię. Dobrze, że dzisiaj jest powtórka o 21.30. :D
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Kryminalni

Post autor: Adrian ;P »

Twarzą w twarz raczej będą o starej godzinie, czyli wtorek 21:30. W soboty o 20:30 Naznaczony, a 39 i pół raczej na jesień nie zobaczymy. Teraz albo nigdy myślę, że na jesień będzie po o 22 w niedziele znajdzie się miejsce :P
krymi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 10:40

Re: Kryminalni

Post autor: krymi »

Mozesz mi przybliżyć tego "Naznaczonego"? A skad posiadasz takie dokładne info? To moze zdradzisz nam tutaj na forum, kiedy zobaczymy 9 serię Kryminalnych? :D Pozdrawiam.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Kryminalni

Post autor: Adrian ;P »

Nie wiem kiedy co będzie emitowane. To tylko takie moje przypuszczenia. Jeżeli ma być serial Naznaczony to uważam, że dadzą go w sobotę... Tyle.
krymi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 10:40

Re: Kryminalni

Post autor: krymi »

Przejrzałam "to i owo" na Google. Rzeczywiście propozycje do jesiennej ramówki TVN są niesamowite, wręcz powalające z nóg :lol2: Ten "Naznaczony" to jakiś paranormalny serial i ten "Mam talent" - tez nic nadzwyczajnego. Jednym słowem TVN schodzi na psy :!: Już widzę jak im oglądalność wzrośnie - na pewno do 36 milionów. Jeszcze się przejadą na tym swoim "odświeżaniu" :lol2:
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: dynamitri »

Ja TVNu generalnie nie oglądam (mieszkam za granicą więc nie bardzo mam jak), mi to rybka jaką ramówkę układają

;-)

Szkoda natomiast, że wywalają te fajne seriale. "Hela w Opałach", no i przede wszystkim "Kryminalni"... :?

Ktoś wie, czy "W-11..." i "Detektywów" ciągnąć będą ? Mogliby to też zdjąć już, tandeta straszna i aktorzy drewniani, nawet ci którzy główne role grają postępy robią niewielkie... :lol2:
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Kryminalni

Post autor: Adrian ;P »

Przecież ''Hela w opałach'' nie zeszła z anteny! Na wiosnę nie było dla niej po prostu miejsca, ale na jesień będą nowe odcinki :D A ''Naznaczony'' i ''Mam Talent''... Nie wiem, co wam nie pasuję, jeżeli nawet nie oglądaliście :?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości