[TVN] Kryminalni

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re:

Post autor: dynamitri »

kamilo pisze:Ej! :lol2: Ostatni odcinek jest dopiero za tydzień
Tak, ale jest coś takiego jak "Prapremiera" na Plejadzie

:tanczy:

Żeby nie dodawać kolejnego posta i nie nabijać, napiszę od razu tutaj: im więcej myślę na ten temat, tym bardziej skłaniam się ku tezie, że jednak coś się będzie w kwestii "Kryminalnych" mimo wszystko działo - albo będzie jakiś spin-off i nowy serial w którym będzie brała udział jakaś postać/postaci z tego serialu i będą ciągnięte, gdzieś "w tle", wątki postaci znanych nam z "Kryminalnych" (choćby nawet i bez obecności aktorów na ekranie); możliwe jest też że będzie jednak kolejna seria [pamiętam że bodaj rok temu na wszystkich portalach od dołu do góry, pod koniec sezonu, były szumne hasła "Ostatni odcinek 'Kryminalnych'" (bodaj wtedy jak postrzelili komisarza Zawadę? ale pewien nie jestem), a mimo to okazało się, że serial powrócił i określenie "ostatni odcinek" odnosiło się do "ostatniego odcinka sezonu", choć nigdzie - co podkreślam - to określenie się nie pojawiło, aż do startu nowego sezonu, z tego co pamiętam. Ale faktem jest, że nie było to tak nagłośnione jak teraz i nie było aż tak mocnych, zdecydowanych słów]; możliwe jest też, że będzie film kinowy - taka opcja jest w sondzie na Kryminalni.plejada.pl, możliwa do wybrania jako jedna z odpowiedzi w ankiecie - co oznacza, że ktoś na ten temat, gdzieśtam w machinie TVN/ITI, myśli... :mhm:

Naprawdę - nie chcę pisać tutaj o szczegółach odcinka, żeby nie psuć przyjemności tym, którzy obejrzą odcinek dopiero za tydzień, ale po jego obejrzeniu myślę że wiele osób przyzna mi rację - zakończenie jest takie, że pozostawia dość mocny niedosyt, i nie wygląda na pełne zamknięcie kwestii "Kryminalnych" i postaci które przewijały się przez ten serial na przestrzeni ostatnich 4 lat ...

Inną opcją jest to, że - być może - odcinek wyemitowany w sobotę za tydzień będzie dwuczęściowy (101 + 102?), będzie jakiś suplement/epilog bądź też będzie wzbogacony o sceny niedostępne w "Prapremierze" - przemawia za tym dziwnie krótki czas trwania odcinka dostępnego on-line: 40 minut z "groszami" - czyli o całych pięć minut mniej niż trwał przeciętny odcinek serialu... Hmmmm...

:mhm:
Ostatnio zmieniony niedziela 18 maja 2008, 09:12 przez dynamitri, łącznie zmieniany 1 raz.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Kryminalni

Post autor: r_r16 »

Kryminalni na pewno nie zostaną kontynuowani - sam TVN to potwierdził, więc nie ma szans na ich kontynuację. Poza tym - brak miejsca w ramówce.
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: dynamitri »

r_r16 pisze:Kryminalni na pewno nie zostaną kontynuowani - sam TVN to potwierdził
Wiesz, nie jestem w 100% pewien, ale chyba "sam TVN" swojego czasu też potwierdzał, że "Nie wrócą 'Milionerzy'" i parę innych rzeczy

;-)

To jest showbusiness i marketing - tutaj liczą się pieniądze a decyzje nigdy nie zapadają definitywnie. Ankieta na stronie internetowej 'Kryminalnych', w której wzięło udział kilka tysięcy osób, pokazuje, że 3/4 respondentów [blisko 75%] chce kontynuacji serialu - czyli jakiś potencjał to jednak, mimo wszystko, ma - zakładając oczywiście, że tych kilka tysięcy osób to reprezentatywna grupa (z czym bywa różnie w przypadku on-line polls, to fakt, ale to osobna sprawa).

Abstrahując od kwestii popularnościowo-marketingowych itp. itd., gdzieniegdzie na Sieci można natknąć się na informacje, że planowany był jeszcze jeden sezon. Co tłumaczyłoby zakończenie serialu w taki sposób, w jaki został zakończony (poniekąd) - z tym, że jeśli zdecydowali się killnąć serię, to powinni byli moim zdaniem przerobić scenariusz tak, żeby tworzył spójną i zamkniętą całość w tych ośmiu sezonach, a nie zostawiać klasycznego cliffhangera jak przed wakacyjną przerwą pomiędzy dwoma sezonami u szczytu popularności serialu. No chyba, że cliffhanger ten jest po prostu wentylem bezpieczeństwa na a) kontynuację serialu gdzieśtam kiedyśtam, albo b) [co wydaje mi się bardziej prawdopodobne w sumie] do pełnometrażowego filmu, który elegancko wątki by pozamykał i powyjaśniał to, co wyjaśnione nie zostało - generalnie jak pamięcią sięgam to większość seriali które się kończyły miało sensowne zamknięcie, epilog - a nie zerwanie wątku niemal wpół, co miało miejsce w odcinku 101.

Fajnie by było, jakby jeszcze ktoś poza mną tutaj to obejrzał, wtedy moglibyśmy sensownie na temat zagrywki scenarzystów/reżyserów i TVNu pogadać i ktoś by mi przyznał rację może ... ? ;-)

Jak na razie to ja opowiadam ale też nie za dużo żeby innym frajdy nie psuć więc mam wrażenie że jestem przybyszem z dalekiej przyszłości i opowiadam Ziemianom o czymś czysto abstrakcyjnym :lol2:

8)
Inesse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 18 maja 2008, 16:33

Re: Kryminalni

Post autor: Inesse »

Jestem właśnie świeżo po odcinku. I musze niestety powiedzieć, że czuję cholerny niedosyt, i jestem zawiedziona zakończeniem. Nie nawidzę niepozamykanych wątków, a takie właśnie było mi dane zobaczyć :roll: Do sceny szpitalnej wszystko było w porządku, aż buzia mi się śmiała, na myśl, że zobaczę tak długo oczekiwaną scenkę pomiędzy Basia i Markiem i.... wielkie BUM. Co za to widzę? Ostatnią scenką jest objęcie się naszej trójeczki i ich uśmieszki. Po odcinku 100 byłam 100% pewna, że w 101 wreszcie połączą B i M. Scenka nad Wisłą ewidentnie pokazywała, że nie są już dla siebie tylko przyjaciółmi. To tylko serial, tak, ale po 4 latach, myślałam, że zmalują nam niebańskie zakończenie, takie które byśmy zapamiętali. Kiedy skonczyłam oglądać odcinek, zgłupiałam, bo wyglądało to tak jakby szykowali kolejną serię...
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: dynamitri »

S
P
O
I
L
E
R
Y

U
W
A
G
A
Inesse pisze:Ostatnią scenką jest objęcie się naszej trójeczki i ich uśmieszki.
No OK - ktoś odwalił za mnie już czarną robotę w tej kwestii
;-)

Dziwnym dla serialu jest to, że ostatnia scena to nagła i niczym niewytłumaczona przebitka ze szpitalnego łóżka, na którym leży (postrzelony) Marek i do którego przytula się Basia, mówiąc mu "Walcz, walcz" - i nagle pojawia się trójka głównych bohaterów na tle komenty, idących do przodu, ujęcie niemal kropka w kropkę takie samo powtórzone kilka razy i... Napisy.

Nie wiadomo - czy są razem, czy przeżył, czy wrócił do policji - nie ma absolutnie żadnego elementu łączącego szpital + ostatnie ujęcia, które wyglądają bardziej na "pożegnanie", czyli po prostu pokazanie aktorów/postaci w ostatnich ujęciach, niż na faktycznie zamknięcie historii opowiadanej w serialu. :nie:
Inesse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 18 maja 2008, 16:33

Re: Kryminalni

Post autor: Inesse »

dynamitri pisze: Nie wiadomo - czy są razem, czy przeżył, czy wrócił do policji - nie ma absolutnie żadnego elementu łączącego szpital + ostatnie ujęcia, które wyglądają bardziej na "pożegnanie", czyli po prostu pokazanie aktorów/postaci w ostatnich ujęciach, niż na faktycznie zamknięcie historii opowiadanej w serialu. :nie:
Dokładnie. Pozostaje nam tylko sobie dopowiedzieć koniec tej historii :roll: A scenarzyści tak sie zarzekali, że się nie zawiedziemy, a tymczasem czytając komentarze na forum, na głównej stronie kryminalnych 90% ludzi jest zawiedziona. Zastanawia mnie tylko jedno, część ludzi pisze, że odcinek trwał zastanawiająco krótko - 40 min. Rzeczywiście tyle trwał, każdy inny odcinek trwa ok. 45 min, co pozwala nam snuć pewne domysły. Czyżby w TV mieli zamiar puscić jakieś dodatkowe scenki, których nie widzieliśmy w necie? Tylko z kolei po co mieliby skracać odcinek w necie? :roll: Większość ludzi uważa, że jeszcze nas zaskoczą w sobotę i oby mieli rację, bo zakończenie które nam zaserwowali jest po prostu dla mnie nie do przyjęcia.
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: dynamitri »

Niby tak - odcinek był krótki, 5 minut krótszy niż zwykle, być może coś będzie więcej w sobotę w TV - ale z drugiej strony wątpię żeby zdecydowali się na coś takiego, wtedy ludzie, którzy zapłacili za odcinek w Internecie czy na n-ce (a jest ich i będzie więcej niż zwykle, każdy kto tylko może będzie chciał zobaczyć koniec serialu wcześniej niż "reszta"), wszyscy ci ludzie mogliby poczuć się oszukani i żądać zwrotu pieniędzy, moim zdaniem całkiem słusznie.

Dziwnie to wszystko wygląda. Może będzie jakiś epilog na koniec, już po odcinku? Ma ktoś program na przyszłą sobotę? Coś takiego, w sensie osobnego, oddzielnego zamknięcia serialu, coś tak jak było np. w reality shows niektórych, w "Agencie", już po finale, na przykład? :mhm:

No nie wiem, nie wiem - ale faktem jest, że nie wygląda to na zakończenie serialu/kwestii "Kryminalnych" ogólnie... Też przeglądam forum "Kryminalnych" na Plejadzie i też widzę, że większość ludzi jest po prostu nieźle wygłupiona - zresztą nie ma co się dziwić, bo, tak naprawdę, to w tym odcinku... Nie wyjaśniło się nic.

- Brodecki - żyje ?
- Brodecki - wrócił do policji ?
- Basia - jest z Brodeckim ?
- co z Dumiczem ?

I tak dalej, i tak dalej. Pytań nasuwa się cała masa - mam więc nadzieję, że w jakiś sposób "Kryminalni" kontynuowani będą, jeśli nie w najbliższym sezonie, to może za rok ?

Sam pracuję w mediach i naprawdę, nie rozumiem postępowania TVNu - chyba, że podany oficjalnie powód był tylko "zasłoną dymną" a prawdziwym powodem było to, że to obsada miała po prostu dość (co się zdarza i jest możliwe, zwłaszcza w przypadku ludzi którzy dzięki "Kryminalnym" dopiero wypłynęli, czyli... Większości głównej obsady, jakby nie patrzeć :D) i chciała zająć się czym innym. Ale nawet jeśli - na Zachodzie jak jest popularny serial (którym są, jakby nie patrzeć, "Kryminalni"), to zajeżdża się go do oporu, a jak aktorzy zaczynają coś przeburkiwać o znużeniu rolami, to wciska im się takie gaże za odcinek które zamykają im usta na następnych kilka sezonów przynajmniej. A u nas ? Zdejmuje się serial u szczytu popularności, i to tak zupełnie nagle, i jeszcze nawet się go nie kończy . . . ? :mhm: No halllo..... :grozi:
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Kryminalni

Post autor: Adrian ;P »

U szczytu popularności ten serial to już chyba nie jest :? Oglądalność spada... Sobotni 100 odcinek oglądało 1,8 mln widzów :(
Inesse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 18 maja 2008, 16:33

Re: Kryminalni

Post autor: Inesse »

Mnie najbardziej boli nie to, że serial się kończy, bo kiedyś i tak musiałby się skończyć, jak to się mówi" "Kryminalni zeszli ze sceny niepokonani", ale to że TVN powiedział całej ekipie o zakończeniu serialu na kilka dni przed końcem serii. Zupenie inaczej by do tego podeszli gdyby wiedzieli, że kręcą ostatnia serię. A tak zaserwowali nam na koniec 5 scen Basi i Marka, z których i tak nie wynika czy są razem czy nie, czy Marek żyje, czy nie, i wogóle żadnej sceny o tym jak potoczyły się ich dalsze losy :roll: I najbardziej mnie wkurza to, że przez cała serię wszystko wskazuje na to, że Basia będzie z Jackiem, a póżniej cisza, nie ma ani jednej sceny z nim, i z nikąd na końcu pojawia się Marek i przypomina sobie o Basi, Jacek zostaje pominięty... I po raz kolejny pozostają nam domysły :roll:
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: sybic »

Od czego mamy wyobraźnie?
To jest kino!
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: dynamitri »

sybic pisze:Od czego mamy wyobraźnie?
To jest kino!
Ale nie "...moralnego niepokoju" ani nie wiadomo jak alternatywne. To serial kryminalny emitowany w komercyjnej telewizji, tu się wszystko podaje na tacy.
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Kryminalni

Post autor: dynamitri »

Obrazek

No bez jaj. Jak można kończyć serial z takimi wynikami sondy . . . ? :mhm: :nie:
Za zakończeniem opowiada się druga w kolejności od końca grupa osób, dwuipółkrotnie tylko większa niż garstka tych chcących obejrzeć sitcom z komisarzem Zawadą [co wydaje się pomysłem jednak dosyć absurdalnym, jeśli o mnie chodzi :hmm:] - TVN powinien jednak wziąć pod uwagę to, jakie są wyniki sondy. A co do mało rewelacyjnej oglądalności, o której ktoś wspomniał - moim zdaniem to jest kwestia bardziej doboru scenarzystów/reżyserów, których wybierać dobrze by było bardziej ostrożnie ("Kryminalni" nie mają stałego reżysera, a i scenariusz pisany jest przez różne osoby w zależności od odcinka), aniżeli ogólnego spadku zainteresowania tematem poruszanym przez serial - i choć jako wielbiciel przyznam, że faktem jest, że w ostatnim czasie sporo zdarzało się odcinków przeciętnych, trzeba też przyznać, że były też odcinki całkiem dobre, jak np. do końca tajemnicza "Ażuda". Nie był to co prawda tak mocny epizod jak każdy z elementów tworzących "Tryptyk Śląski", odcinki kręcone na Malcie (tytułów niestety nie pamiętam), czy też odcinek o handlarzach dziećmi, w którym Marek Włodarczyk mówił po niemiecku, ale był to odcinek solidny i do końca trzymał w niepewności i napięciu (a o to głównie chodzi, żeby po 20 minutach nie było już wiadomo kto, co, jak i po co i dlaczego)
Jak widać po wynikach ankiety, "Kryminalni" mają sporą bazę wielbicieli, którzy nie chcą aby serial schodził z anteny - byłoby naprawdę miło, jakby TVN wziął to pod rozwagę. Zwłaszcza, że zakończenie było takie, jakie było... A praktycznie nie było go wcale. :roll:
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Kryminalni

Post autor: r_r16 »

Właśnie na TVN leciał pasek, na którym telewizja informowała, że jeśli chcesz wiedzieć, co się stało z Markiem oglądaj w niedzielę DDTVN. Tam scena, której nie ma w serialu.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Kryminalni

Post autor: Adrian ;P »

W Dzień Dobry TVN? To chyba przesada... :neutral:
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Kryminalni

Post autor: r_r16 »

W DDTVN albo na kryminalni.plejada.pl.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości