[TVN] Usta, usta

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Isadora
Bywalec
Bywalec
Posty: 631
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 16:17

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: Isadora »

matik pisze:
Adrian ;P pisze: Usta Usta należał jednak do tych, które śledziłem (co prawda tylko 1 sezon i 2 ostatnie odcinki 3 sezonu).
Ja też dokładnie tylko te odcinki :lol2: Ania Mucha zniechęciła mnie do oglądania drugiej serii, nawet nie wiem w ilu odcinkach była
Mucha grała w Usta, usta? :o
po raz drugi nie zrobisz juz pierwszego wrazenia
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: mojpierwszyraz »

mfdtv4 pisze:Trzy razy obejrzałem ostatni odcinek :lol: Przed premierą, premierowo i po premierze ;) Myślę, że jeszcze za jakiś czas wrócę do całego serialu i obejrzę go sobie na VODzie. Chyba żaden polski serial nie dał mi tyle do myślenia co UU... Przede wszystkim muszę pochwalić scenarzystów CF za zakończenie :brawa: Nigdy nie zastanawiałem się co stanie się z głównymi bohaterami po napisach końcowych. Teraz jest odwrotnie. A wszystko dlatego, że nie podano żadnego konkretnego zakończenia. Nie było typowego "I żyli długo i szczęśliwie". Można się zastanawiać jak ułoży sobie życie Adam, czy znajdzie sobie kogoś kto choć w 1/10 dorówna Julii. Można zastanawiać czy związek Krzysztofa i Alex przetrwa, czy Agnieszka się z kimś zwiąże, czy Oksana wreszcie znajdzie faceta i weźmie upragniony ślub. Można się zastanawiać jakie komiczne sytuacje przytrafią się Izie i Piotrkowi, jak poradzą sobie z wychowaniem dwójki dzieci itd... Właściwie jedno jest pewne co do tego zakończenia. Julia wsiada do taxówki z Adamem na znak tego, że już nigdy go nie opuści, że zawsze będą razem. I to było piękne, bo kiedy ogląda się pierwszy raz ten odcinek to czuje się dziwne zmieszanie, uczucia od radości do złości i smutku. Natomiast kiedy obejrzałem odcinek drugi i trzeci raz wszystko złożyło się w logiczną całość. Wbrew temu co wyczytałem na różnych forach o ostatnich odcinkach UU to sądzę, że scenarzyści zrobili to celowo (śmierć Julii, niedopowiedziane zakończenie). Ma to dać widzowi dużo do myślenia - jak przy filmach najwyższych lotów. Widz musi czuć niedosyt, który musi sam zaspokoić własnym zakończeniem.

Pierwsza seria była jak najbardziej komediowa, druga to już połączenie komedii, obyczaju i dramatu, natomiast trzecia obfituje w melodramatyczne wątki. Dziwię się, że serial CF nie zdobył tak dużej popularności w innych krajach - u nas nigdy nie mogliśmy zobaczyć pierwowzoru. Sądzę, że bardzo ciężko będzie dorównać tej produkcji. Ja na chwilę obecną nie widzę następcy ani serialu z tego gatunku, który mógłby się równać z UU. Owszem - mamy w Polsce b. dobre seriale komediowe, dobre seriale kryminalne i nawet ciekawe obyczajówki. Ale jakoś nie przypominam sobie, aby w Polsce powstał tak dobry serial z gatunku komediodramat.

Usta Usta są wzorem dla przyszłych produkcji, które mają za zadanie rozśmieszyć, wzruszyć i dać do myślenia. Nie znam rynku seriali europejskich - panuje u nas moda na seriale USA, więc trudno mi powiedzieć czy jest produkcja, którą teraz tv polska mogłaby zaadoptować.

Jeszcze tylko mały komentarz do tego co napisał @mojpierwszyraz. Nie ganię cię za to, że jesteś fanem TVNu, ale raczej irytuje mnie twój sposób wypowiedzi. Gdyby w twoich postach nie było notorycznych pochwał, "mądrości" i układania ramówek to byłoby ok. Rozśmieszyło mnie co napisałeś - "W sumie jest nas 20 procent Polaków" :D Nie wiem ile jest "Was" procent, ale daj jakieś dane jak to obliczyłeś, że jest Was około 800 tysięcy :shock: Widz nie równa się fan. :) Pozdrawiam.
Początkowo - jest nas 20% Polaków - TVN w prime-time ogląda nawet więcej niż 20% Polaków, a podczas dnia poniżej 20%. Reansumując napisałem 'około' czyli +/-. Także dziwię Ci się że nie zrozumiałeś. Ale to tak na marginesie...
Co do notorycznych pochwał - powiem szczerze że TVN mnie ciekawie mówiąc 'rusza' pod względem emocji. Nie wiem skąd to się wzięło, możne przyzwyczajenie ale tak jest. I nie zamierzam tego zmieniać, chociaż pojedyńcze słowa krytyki o dziwo udaje mi się w stronę TVN wykrztusić. Stąd też te pochwały. Ale gusta są różne, dlatego też o tym nie rozmawiajmy. A ramówki i inne bzdety - było, minęło. Ludzie się zmieniają, a wpisów usuwać nie można. Niektórych rzeczy jak i każdy żałujemy, ale też bez przesady. Tyle w tym temacie.

UU - wbrew pozorom absolutnie zgadzam się z Twoją wypowiedzią. I kończąc dodam, iż w wtorkowy wieczór czegoś będzie mi brakować. A co do VoD - ja ponowny seans od pierwszego odcinka już zacząłem ;)
tvn - latem programowo najgorsza!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: matik »

Isadora pisze:
matik pisze:
Adrian ;P pisze: Usta Usta należał jednak do tych, które śledziłem (co prawda tylko 1 sezon i 2 ostatnie odcinki 3 sezonu).
Ja też dokładnie tylko te odcinki :lol2: Ania Mucha zniechęciła mnie do oglądania drugiej serii, nawet nie wiem w ilu odcinkach była
Mucha grała w Usta, usta? :o
Tak, na filmwebie jest też oznaczona
http://www.filmweb.pl/person/Anna.Mucha
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

Re: Usta, usta

Post autor: Felippe »

"Cold Feet" powraca z nowymi odcinkami. W lutym w Menchesterze rozpoczną się zdjęcia do zupełnie nowych ośmiu odcinków serii. Na planie ponownie zobaczymy Jamesa Nesbitta, Roberta Bathursta, Hermione Norris, Johna Thomsona i Fay Ripley.

Bohaterowie wprawdzie się postarzeli, ale nadal czują się jak trzydziestolatkowie. Ich grupa jest uboższa o jedną osobę, bo jedna z głównych bohaterek, Rachel, zmarła w serialu. Adam wychowuje więc samotnie syna. Nową historię ponownie napisał Mike Bullen.

Jak myślicie 'Usta Usta" jeszcze kiedyś powrócą na antenę z nowymi odcinkami?

Źródło:

http://www.serialeonline.pl/news/1180/p ... -odcinkami

http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-34869447

http://www.itv.com/news/2015-11-19/cold ... rt-series/
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Usta, usta

Post autor: lukaszbialas »

To był jeden z najlepszych seriali TVN, chętnie bym zobaczył kolejną serię. :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości