[TVN] Usta, usta

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: mojpierwszyraz »

Ostatnia seria serialu zostanie wyemitowana w marcu 2011. Serial liczy 10 odcinków (łącznie 35 odcinków; 13+12+10).
tvn - latem programowo najgorsza!
Stilic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 02 gru 2010, 23:02

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: Stilic »

Pierwszy odcinek 3 sezonu bardzo dobry, szkoda że ten sezon będzie miał tylko 10 odcinków i koniec.
Elek
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 11 lut 2007, 10:26

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: Elek »

Oglądałem dziś odcinek z pogrzebem Julii, niezwykle na niego czekałem, ale niestety baardzo mnie rozczarował,
jak wcześniej odcinki moim zdaniem były dobre i trzymały poziom to ten odcinek objawił wszystkie niedociągnięcia, mam tu na myśli głównie beznadziejną grę Pawła Wilczaka i Karoliny Gorczycy (choć z drugiej strony muszę powiedzieć, ze jestem pod wrażeniem gry Magdy Popławskiej i czuję, że wiele nagród filmowych przed nią). Zawiedli również scenarzyści na całej linii, nie było to prawie w ogóle wzruszające, wątki jakoś dziwnie upłycone. Rozumiem, że serial ma być komedią ale wydaje mi się, że jeśli widzowie zżyli się z bohaterami to należą im się nie tylko wątki komediowe:P
Tyle ode mnie:)
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: mfdtv4 »

A czego się spodziewałeś po serialu na licencji? Nie można mieć pretensji do polskich scenarzystów, bo oni tylko przekładają oryginalny scenariusz na język polski i właściwie na tym ich rola się kończy. Kto oglądał z ciekawości (np. ja) oryginalny odcinek ze śmiercią i pogrzebem Julii ten wie, że odcinek ten praktycznie w 100 procentach jest jak nasz, a właściwie nasz jest taki sam jak pierwowzór. Co ciekawe - Cold Feet było na antenie ponad 5 lat, u nas 1,5 roku :roll:
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: mojpierwszyraz »

mfdtv4 pisze:A czego się spodziewałeś po serialu na licencji? Nie można mieć pretensji do polskich scenarzystów, bo oni tylko przekładają oryginalny scenariusz na język polski i właściwie na tym ich rola się kończy. Kto oglądał z ciekawości (np. ja) oryginalny odcinek ze śmiercią i pogrzebem Julii ten wie, że odcinek ten praktycznie w 100 procentach jest jak nasz, a właściwie nasz jest taki sam jak pierwowzór. Co ciekawe - Cold Feet było na antenie ponad 5 lat, u nas 1,5 roku :roll:
Tylko co z tego że było 5 lat, skoro rocznie emitowane było około 7-8 odcinków? Ja osobiście wolę nasz sposób emisji, chociaż do oryginału który miałem przyjemność dokładnie obejrzeć wiadomo - nie mam zastrzeżeń.
Elek pisze:Oglądałem dziś odcinek z pogrzebem Julii, niezwykle na niego czekałem, ale niestety baardzo mnie rozczarował,
jak wcześniej odcinki moim zdaniem były dobre i trzymały poziom to ten odcinek objawił wszystkie niedociągnięcia, mam tu na myśli głównie beznadziejną grę Pawła Wilczaka i Karoliny Gorczycy (choć z drugiej strony muszę powiedzieć, ze jestem pod wrażeniem gry Magdy Popławskiej i czuję, że wiele nagród filmowych przed nią). Zawiedli również scenarzyści na całej linii, nie było to prawie w ogóle wzruszające, wątki jakoś dziwnie upłycone. Rozumiem, że serial ma być komedią ale wydaje mi się, że jeśli widzowie zżyli się z bohaterami to należą im się nie tylko wątki komediowe:P
Tyle ode mnie:)
A wdg. mnie odcinek świetny - nie jest całe 60 minut ciągłego załamania tylko mieszanka emocji pokazująca szczerą prawdę - nie zawsze człowiek śmiercią bliskiej osoby jest całe życie przejęty (patrz Adam). Serial jest fenomenalny, i obawiam się że tak dobrego serialu w Polsce dłuuuugo nie zobaczymy. Ostatnimi czasy jednak KSD czy PnZ pokazują przyzwoity a właściwie bardzo przyzwoity poziom, i chwała TVNowi za to.
tvn - latem programowo najgorsza!
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: mfdtv4 »

mojpierwszyraz pisze: A wdg. mnie odcinek świetny - nie jest całe 60 minut ciągłego załamania tylko mieszanka emocji pokazująca szczerą prawdę - nie zawsze człowiek śmiercią bliskiej osoby jest całe życie przejęty (patrz Adam). Serial jest fenomenalny, i obawiam się że tak dobrego serialu w Polsce dłuuuugo nie zobaczymy. Ostatnimi czasy jednak KSD czy PnZ pokazują przyzwoity a właściwie bardzo przyzwoity poziom, i chwała TVNowi za to.
Po pierwsze nie 60 min a 45 min ;), po drugie chyba widzisz to co ci się pokaże - Adam był załamany śmiercią Julki tylko to wyparł - on jeszcze wybuchnie płaczem kiedy to do niego dojdzie. Serial jest fenomenalny to prawda, tutaj nie mogę zaprzeczyć. A co do KSD i PnZ - wielkomiejskie seriale o niczym, chociaż ten ostatni jeszcze trzyma poziom. Prawda jest taka, że w pojedynku Ranczo - Usta Usta wygrywa Ranczo - oryginalny polski scenariusz i nie taki nadmuchany jak UU. Bo ile procent naszego społeczeństwa żyje jak bohaterowie UU i innych TVNowskich seriali? Z kolei seriale TVP przeginają w drugą stronę, moim zdaniem najlepiej jest znaleźć złoty środek. Ja należę do ludzi, którzy doceniają i oglądają zarówno Ranczo jak i UU ;)

Ale żeby nie było off topu to nie miałbym nic przeciwko jakby TVN nakręcił jeszcze jedną serię według własnego scenariusza ;) Ostatnie odcinki III serii są mega dołujące i inne niż te które były przez ostatni rok. Ostatni 10. odcinek III sezonu daje dużo do myślenia - nie wszystko skończyło się tak jak się spodziewałem :D
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: mojpierwszyraz »

mfdtv4 pisze:
mojpierwszyraz pisze: A wdg. mnie odcinek świetny - nie jest całe 60 minut ciągłego załamania tylko mieszanka emocji pokazująca szczerą prawdę - nie zawsze człowiek śmiercią bliskiej osoby jest całe życie przejęty (patrz Adam). Serial jest fenomenalny, i obawiam się że tak dobrego serialu w Polsce dłuuuugo nie zobaczymy. Ostatnimi czasy jednak KSD czy PnZ pokazują przyzwoity a właściwie bardzo przyzwoity poziom, i chwała TVNowi za to.
Po pierwsze nie 60 min a 45 min ;), po drugie chyba widzisz to co ci się pokaże - Adam był załamany śmiercią Julki tylko to wyparł - on jeszcze wybuchnie płaczem kiedy to do niego dojdzie. Serial jest fenomenalny to prawda, tutaj nie mogę zaprzeczyć. A co do KSD i PnZ - wielkomiejskie seriale o niczym, chociaż ten ostatni jeszcze trzyma poziom. Prawda jest taka, że w pojedynku Ranczo - Usta Usta wygrywa Ranczo - oryginalny polski scenariusz i nie taki nadmuchany jak UU. Bo ile procent naszego społeczeństwa żyje jak bohaterowie UU i innych TVNowskich seriali? Z kolei seriale TVP przeginają w drugą stronę, moim zdaniem najlepiej jest znaleźć złoty środek. Ja należę do ludzi, którzy doceniają i oglądają zarówno Ranczo jak i UU ;)

Ale żeby nie było off topu to nie miałbym nic przeciwko jakby TVN nakręcił jeszcze jedną serię według własnego scenariusza ;) Ostatnie odcinki III serii są mega dołujące i inne niż te które były przez ostatni rok. Ostatni 10. odcinek III sezonu daje dużo do myślenia - nie wszystko skończyło się tak jak się spodziewałem :D
Ja w zasadzie myślę że tak naprawdę to telewizja ma nas zaskakiwać, nie ma być przewidująca. Taki właśnie jest serial UU. Co do Ranczo - parę lat temu, gdy startowała pierwsza seria,byłem wielce ciekaw, jak to w zasadzie będzie wyglądać. Od startu wytrzymałem z.... 20 minut? Fatalny serial, zero jakiegokolwiek poziomu.
Co do ostatniego odcinka - fakt, pomyliłem się trochę w mojej poprzedniej wypowiedzi, ale nie dużo :) Jeśli chodzi natomiast o tego 'mega doła' jak to było nazwane - nie zawsze życie wydaje się kolorowe. W sumie ja tez z wielką przyjemnością obejrzałbym jeszcze 1 serię, ale może na tym polega fenomen tego projektu. Być może przez to jest tak wyjątkowy, jak mi się przynajmniej wydaje...

Koncząc - nigdy nie byłem fanem seriali TVP, i chyba nie będę. Oprócz Szpilek Polsatu, w zasadzie seriale oglądam tylko w TVN.
tvn - latem programowo najgorsza!
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: mfdtv4 »

mojpierwszyraz pisze:Koncząc - nigdy nie byłem fanem seriali TVP, i chyba nie będę. Oprócz Szpilek Polsatu, w zasadzie seriale oglądam tylko w TVN.
Da się to wyczuć, że jesteś boyem TVNu ;) To akurat nie jest komplement :D Uważam, że UU to najlepszy serial na licencji jaki ma w swoim portfolio TVN. W zasadzie to 90 procent produkcji i seriali jest na licencji co w zasadzie mnie dziwi :D Jak widać da się zrobić dobre seriale bez zagranicznego wsparcia- patrz Odwróceni, Kryminalni, Naznaczony czy Magda M (Magdy M nie znoszę, ale biorę tutaj pod uwagę opinie publiki, recenzje i popularność). A co do Rancza, to serial ten ma taki plus, że można włączyć się do oglądania w każdym momencie i połapać się o co chodzi. Serial jest świetny chociażby właśnie ze względu na grę aktorską i dialogi - produkcję wychwalał sam guru TVN czyli Edward Miszczak, ale podkreślił również, że nie jest to serial dla odbiorcy TVN, czyli nie dziwi mnie, że tobie @mojpierwszyraz jako fan boyowi TVN ten serial się nie podoba :D

Bardzo żałuję, że UU marketingowo zostały sknocone - na taki serial powinna być wyłożona mega promocja i to nie tylko wizualna (reklamy, bilboardy itd), ale również merytoryczna. Tutaj panowie z TVNu powinni zadbać o duże nagłośnienie w prasie, internecie i radiu przed każdą kolejną serią oraz w trakcie. Jakoś nie widziałem takiej promocji - na ludzi działają wywiady z aktorami i smaczki zza kulis. Szkoda. Nawet profil UU na Fb został nieźle zaniedbany po II serii - żadnych nowych postów ze strony adminów tego profilu - a profil ma ponad 140 tys. fanów.
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: Debeet »

Akurat TVN to w kwestii marketingu jest jednym z najgorszych niestety. Czy ktoś ostatnio/kiedyś słyszał o jakiejś dużej kampanii na temat któregoś z programów albo seriali stacji? Nie, bo marketingowcy myślą, że wszystko samo się wypromuje albo wszyscy już o tym wiedzą - a to karygodny błąd. Jako przykład mogę podać X Factor - słyszeli o nim tylko ci, którzy słuchali RMF FM albo oglądali TVN.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: mojpierwszyraz »

mfdtv4 pisze:
mojpierwszyraz pisze:Koncząc - nigdy nie byłem fanem seriali TVP, i chyba nie będę. Oprócz Szpilek Polsatu, w zasadzie seriale oglądam tylko w TVN.
Da się to wyczuć, że jesteś boyem TVNu ;) To akurat nie jest komplement :D Uważam, że UU to najlepszy serial na licencji jaki ma w swoim portfolio TVN. W zasadzie to 90 procent produkcji i seriali jest na licencji co w zasadzie mnie dziwi :D Jak widać da się zrobić dobre seriale bez zagranicznego wsparcia- patrz Odwróceni, Kryminalni, Naznaczony czy Magda M (Magdy M nie znoszę, ale biorę tutaj pod uwagę opinie publiki, recenzje i popularność). A co do Rancza, to serial ten ma taki plus, że można włączyć się do oglądania w każdym momencie i połapać się o co chodzi. Serial jest świetny chociażby właśnie ze względu na grę aktorską i dialogi - produkcję wychwalał sam guru TVN czyli Edward Miszczak, ale podkreślił również, że nie jest to serial dla odbiorcy TVN, czyli nie dziwi mnie, że tobie @mojpierwszyraz jako fan boyowi TVN ten serial się nie podoba :D

Bardzo żałuję, że UU marketingowo zostały sknocone - na taki serial powinna być wyłożona mega promocja i to nie tylko wizualna (reklamy, bilboardy itd), ale również merytoryczna. Tutaj panowie z TVNu powinni zadbać o duże nagłośnienie w prasie, internecie i radiu przed każdą kolejną serią oraz w trakcie. Jakoś nie widziałem takiej promocji - na ludzi działają wywiady z aktorami i smaczki zza kulis. Szkoda. Nawet profil UU na Fb został nieźle zaniedbany po II serii - żadnych nowych postów ze strony adminów tego profilu - a profil ma ponad 140 tys. fanów.
W sumie... jestem jak to nazwałeś 'boyem TVNu' tylko pytanie dlaczego - na pewno dlatego że na TVNie się w zasadzie wychowałem. Dlaczego jeszcze? Na pewno dlatego że na naszym regionalnym rynku TVN prezentuje najwyższą jakość. Ranczo - mimo iż E. Miszczak wychwalał ten format, nie świadczy o tym że muszę go oglądać, chociaż faceta jak większość osób szalenie cenię.
Co do reklamy - fakt, serial pod tym względem stracił troszkę smaczku. Ale to nie zmienia faktu, iż nadal go uwielbiam.
Seriale na licencji a pomysły własne - ja osobiście wolę obejrzeć dobry re-make jakiejś produkcji niż słaby projekt własny - nie ujmując absolutnie Kryminalnym, Odwróconym czy lubianej Magdzie M i nie zarzucając polskim twórcom dobrych pomysłów na seriale np. Przepis itp.
Co do Twoich, drogi mfdtv4 spostrzeżeń na mój temat - nie obchodzi mnie zbytnio co myślisz o moich wypowiedziach. Można w zasadzie wnioskować że w sumie to mnie obchodzi, skoro do tych komentarzy się odnoszę. Widzę że zapewne Ci się to podoba, lub mi zazdrościsz moich poglądów, skoro tak ciekawie i rozlegle się o mnie wypowiadasz. No ale cóż... jeśli chcesz możesz do nas, boy fanów TVNu dołączyć. W sumie jest nas około 20% polaków, także osobiście mówiąc bardzo się z tej grupy wyróżniam :) Zapraszamy.
tvn - latem programowo najgorsza!
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: mojpierwszyraz »

Thermalcake pisze:Akurat TVN to w kwestii marketingu jest jednym z najgorszych niestety. Czy ktoś ostatnio/kiedyś słyszał o jakiejś dużej kampanii na temat któregoś z programów albo seriali stacji? Nie, bo marketingowcy myślą, że wszystko samo się wypromuje albo wszyscy już o tym wiedzą - a to karygodny błąd. Jako przykład mogę podać X Factor - słyszeli o nim tylko ci, którzy słuchali RMF FM albo oglądali TVN.
Sory za drugi post ale muszę :)
Fakt, oglądając kampanię promującą X-Factor w Australii czy USA, na prawdę zrobiło mi się przykro że trochę to zaniedbali. Jedynym plusem są b. dobre spoty promujące ogółem ramówkę, jednak promocji pojedyńczych formatów to już absolutnie brak...
tvn - latem programowo najgorsza!
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: prze_kw »

No i koniec. Zakończyła się emisja serialu "Usta, Usta", czyli polskiej adaptacji brytyjskiego hitu "Cold Feet". Osobiście jest mi bardzo szkoda - serial był rewelacyjny - niesztampowe ujęcie wątków, humor, doskonali aktorzy. Powiem szczerze, że polska wersja bardziej mi "pasowała" niż oryginalna - i nie chodzi np. o niezrozumienie dialogów, akurat z językiem angielskim nie mam problemu. Nasze "Usta" miały specyficzny klimat, którego brak jest w "Cold feet-cie".

Nie wiem czy wiecie, ale również Czesi mają swoją adaptację serialu - "Přešlapy" ("Faul").
Liczą się tylko Fakty.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: Adrian ;P »

Nie oglądam seriali zbyt często, a już tym bardziej polskich. Usta Usta należał jednak do tych, które śledziłem (co prawda tylko 1 sezon i 2 ostatnie odcinki 3 sezonu). Był to z pewnością jeden z lepszych polskich seriali, które będę wspominał w samych pozytywach.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: matik »

Adrian ;P pisze: Usta Usta należał jednak do tych, które śledziłem (co prawda tylko 1 sezon i 2 ostatnie odcinki 3 sezonu).
Ja też dokładnie tylko te odcinki :lol2: Ania Mucha zniechęciła mnie do oglądania drugiej serii, nawet nie wiem w ilu odcinkach była
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: "Usta, usta" (serial na podstawie "Cold Feet")

Post autor: mfdtv4 »

Trzy razy obejrzałem ostatni odcinek :lol: Przed premierą, premierowo i po premierze ;) Myślę, że jeszcze za jakiś czas wrócę do całego serialu i obejrzę go sobie na VODzie. Chyba żaden polski serial nie dał mi tyle do myślenia co UU... Przede wszystkim muszę pochwalić scenarzystów CF za zakończenie :brawa: Nigdy nie zastanawiałem się co stanie się z głównymi bohaterami po napisach końcowych. Teraz jest odwrotnie. A wszystko dlatego, że nie podano żadnego konkretnego zakończenia. Nie było typowego "I żyli długo i szczęśliwie". Można się zastanawiać jak ułoży sobie życie Adam, czy znajdzie sobie kogoś kto choć w 1/10 dorówna Julii. Można zastanawiać czy związek Krzysztofa i Alex przetrwa, czy Agnieszka się z kimś zwiąże, czy Oksana wreszcie znajdzie faceta i weźmie upragniony ślub. Można się zastanawiać jakie komiczne sytuacje przytrafią się Izie i Piotrkowi, jak poradzą sobie z wychowaniem dwójki dzieci itd... Właściwie jedno jest pewne co do tego zakończenia. Julia wsiada do taxówki z Adamem na znak tego, że już nigdy go nie opuści, że zawsze będą razem. I to było piękne, bo kiedy ogląda się pierwszy raz ten odcinek to czuje się dziwne zmieszanie, uczucia od radości do złości i smutku. Natomiast kiedy obejrzałem odcinek drugi i trzeci raz wszystko złożyło się w logiczną całość. Wbrew temu co wyczytałem na różnych forach o ostatnich odcinkach UU to sądzę, że scenarzyści zrobili to celowo (śmierć Julii, niedopowiedziane zakończenie). Ma to dać widzowi dużo do myślenia - jak przy filmach najwyższych lotów. Widz musi czuć niedosyt, który musi sam zaspokoić własnym zakończeniem.

Pierwsza seria była jak najbardziej komediowa, druga to już połączenie komedii, obyczaju i dramatu, natomiast trzecia obfituje w melodramatyczne wątki. Dziwię się, że serial CF nie zdobył tak dużej popularności w innych krajach - u nas nigdy nie mogliśmy zobaczyć pierwowzoru. Sądzę, że bardzo ciężko będzie dorównać tej produkcji. Ja na chwilę obecną nie widzę następcy ani serialu z tego gatunku, który mógłby się równać z UU. Owszem - mamy w Polsce b. dobre seriale komediowe, dobre seriale kryminalne i nawet ciekawe obyczajówki. Ale jakoś nie przypominam sobie, aby w Polsce powstał tak dobry serial z gatunku komediodramat.

Usta Usta są wzorem dla przyszłych produkcji, które mają za zadanie rozśmieszyć, wzruszyć i dać do myślenia. Nie znam rynku seriali europejskich - panuje u nas moda na seriale USA, więc trudno mi powiedzieć czy jest produkcja, którą teraz tv polska mogłaby zaadoptować.

Jeszcze tylko mały komentarz do tego co napisał @mojpierwszyraz. Nie ganię cię za to, że jesteś fanem TVNu, ale raczej irytuje mnie twój sposób wypowiedzi. Gdyby w twoich postach nie było notorycznych pochwał, "mądrości" i układania ramówek to byłoby ok. Rozśmieszyło mnie co napisałeś - "W sumie jest nas 20 procent Polaków" :D Nie wiem ile jest "Was" procent, ale daj jakieś dane jak to obliczyłeś, że jest Was około 800 tysięcy :shock: Widz nie równa się fan. :) Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości