[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Nika »

mfdtv4 pisze:Chyba oglądalność była by większa gdyby puścili jakieś znane przeboje z playbacku tak aby wszyscy mogli się przy tym dobrze bawić. Jak na razie mamy utwory w wykonaniu na żywo co nie zawsze daje taki super efekt.
Co za teoria! :rozglada:
Każdy logicznie myślący człowiek występy bez playbacku traktuje in plus. Gadanie, że ludzie się lepiej bawią jak lecą z playbacku hity to jakieś mrzonki. Cały w tym ambaras by zaprosić takich muzyków, którym rzeczywiście śpiewanie na żywo nie straszne i mają ku temu warunki. Z playbacku to se mogę mp3 puścić albo VH1, a nie festiwal sopocki.
Do tego to jury, które jest troche dziwne, bo wszystkie nagrody powinni przyznawać widzowie albo słuchacze w operze leśnej a nie jakieś tam jury z kosmosu wzięte
Może najpierw sobie wygugluj kim jest i jaki ma dorobek Urszula Dudziak, albo Ewa Bem zanim napiszesz, że wzięły się z kosmosu.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Wiem kim jest Ewa Bem i Urszula Dudziak :) :twisted: Nie powinno być jury powiem tak :) A jeżeli już ma być to niech nie nagradza Ono ale widownia w Sopocie :) Jak na festiwal to mało muzyki - jak na show było w porządku :D Były efekty specjalne, fajna grafika, jury jak w porządnym show :) No i kusa Magda Mołek :) Czekajmy na wyniki oglądalności :D
Isadora
Bywalec
Bywalec
Posty: 631
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 16:17

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Isadora »

Dzisiejsza stylizacja M. Mołek delikatnie mówiąc conajmniej dziwna :shock: , a w porównaniu z wczorajszą zdecydowanie in minus, czy Mołek dostała tę sukienkę tuż przed samym wejściem na antenę :? , Kasia Kowalska pięknie zaśpiewała :brawa: Maryla Rodowicz z nowym garniturem zębów :? , a moze to wina botoksu :? a wogóle co by nie mówić Niemen jest ponadczasowy, pięknie brzmią te piosenki w aranżacji z chórem :brawa:
po raz drugi nie zrobisz juz pierwszego wrazenia
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: sybic »

Najlepsza była Kasia...
Z biegiem lat młodnieje i śpiewa coraz piękniej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://rapidshare.com/files/270649565/K ... szawie.avi
Elek
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 11 lut 2007, 10:26

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Elek »

No trzeba przyznać że "dziwny jest ten Świat" w wykonaniu najlepszych polskich głosów brzmiał imponująco... :D
kowalska i kayah najlepsze choc nie spoodziewalem ze maryla tez z siebie wydusi tyle werwy i glosu
a co do ewy bem to nie wiedziałem że ona tak śpiewa:D:D
gdybym bardziej znał jego pisosenki to moze by mi sie lepiej oglądało ale i tak było nieźle...:P
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: r_r16 »

Koncert według mnie udany. Miał swój nastrój. Magda Mołek na końcu co prawda nie zaprosiła na kolejny rok, ale też nie pożegnała się z widzami jak to miało miejsce wczoraj.
"Dziwny jest ten świat" faktycznie - imponujące!

Zainteresował mnie tekst, który pojawił się na końcu napisów końcowych "Mimo dołożenia wszelkich starań..." czy coś w tym stylu. Nie zdążyłem przeczytać, wie ktoś może co tam było?
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Jeżeli ma ktoś nagrany finał to proszę o odczytanie tego tekstu :P Też mnie to zaintrygowało.. :)
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: miko »

Tekst o którym piszesz to:
"Pomimo podjętych poszukiwań nie zawsze było możliwe ustalenie autorów użytych zdjęć i innych materiałów archiwalnych. Dlatego też bardzo prosimy takich autorów o kontakt z redakcją."
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

Koncert bardzo udany. Sprawy techniczno - realizacyjne równie w porządku jak wczoraj. Tylko ten strój Magdy Mołek kontrowersyjny.

sybic czy mógłbyś wrzucić nagranie na coś innego niż rapidshare?
//////////
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: sybic »

A na jaki serwer wrzucić?
Moge wrzucić jeszcze finał, ale już jutro.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Koncert zdecydowanie lepszy niż ten wczorajszy :) Wole taki strój Magdy Mołek niż ten z wczoraj :) 8)
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

sybic pisze:A na jaki serwer wrzucić?
Moge wrzucić jeszcze finał, ale już jutro.
To może na odsiebie.com albo na sendspace

Ile było dzisiaj bloków reklamowych? Chyba dwa?
//////////
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: sybic »

OK,
jutro wrzuce, przy okazji tez dwa finałowe numery i Gabrielle Cilmi
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: tetar »

Bylem 1go dnia na festiwalu.Moje wrazenia z realu sa bardzo ok. - technologicznie profeska pelna. Scena prezentowala sie lepiej niz w TV. No i co oczywiste impreza robiona pod tv co dla publicznosci w operze nie zawsze jest korzystne.
Oczywiscie audio "na zywo" ekstra, ktorego zadne DD5.1 nie przebije! Niemka i Australijka zaspiewaly ekstra!

Niestety, poza ww plusami to festiwal "cienki jak barszcz", najwiekszy mankament - sladowa ilosc wykonawcow, generalnie to pare minut grania i po imprezie - w operze miedzy kawalkami i w przerwach reklamowych to efek "czarnej dziury w zyciorysie".

2gi dzien poswiecony tworczosci Czeslawa Niemena nie pasowal mi to festywalu miedzynarodowego mimo, ze to kawal dobrej muzy - wg mnie dzialanie TVN typowo oszczednosciowe!

Niestety ten niby ostatni festiwal w wykonaniu TVN polozyl wszystko to co wczesniej ta impreza wypracowala pozytywnego pod egida ITI.
Teraz mpreza artystycznie zrobiona "po kosztach" za wyjatkiem swietnej sceny! Jezeli po TVN przyjdzie TVP czy Polsat to bez 2 zdan beda miec latwiej gdyz punktem odniesienia do oceny widzow bedzie Sopot Festival 2009 by TVN, ktory np. w mojej pamieci bedzie funkcjonowal jako, koloryzyjac - " 5 wykonawcow, 5 minut grania, 120 minut przerw/czekania"
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: bartek09 »

Jak dla mnie prawie wszystko na plus. Biorąc pod uwagę, że była to oszczędnościowa wersja - wyszło całkiem nieźle. Doczepiłbym do wykonawców, ale cóż, w koncu to oni sami zglaszają sie do festiwalu... Verona straszna, EMD okropni, a o Ola już nawet nie wspomne. Ten gosc potrafił sfałszować swoją własną piosenkę :shock:

Reklam nie było tak strasznie dużo i gwarantuje Wam, że np na Polsacie wcale nie było by ich mniej.

Scena bardzo fajna, Magda świetnie sobie poradziła. Widac było wczoraj lekką treme, ale dzisiaj było juz ok. Nie lubię jak ludzie narzekają, że to ona prowadzi SF i ktos inny poradził by sobie lepiej. Uważam, żę świetnie jej to wychodzi. Poza tym drugiej prezenterki z takim doświadczeniem w Polsce nie znajdziemy. Dlatego nadaje sie do programów na żywo. Potrafi wybrnąć z każdej wpadki. Jej dzisiejsza stylizacja też mnie troche na początku zdziwiła, ale później zrozumiałem, że to był taki pomysł, aby lekko cofnąć sie do wcześniejszych lat.

Decyzja jury i widzów bardzo dobra, chociaż wg mnie Polskę powinien reprezentować Afromental.

Generalnie, mysle, ze TVN z twarzą zakończyła okres SF. Chociaż po dzisiejszym koncercie strasznie żałuje że to mógł byc ostatni SF TVN. Mam jednak nadzieje, że TVN zdecyduje się kontynuować go w następnych latach. Polsat podobno nie jest zainteresowany. Wiem, że to tylko plotki, ale bardzo bym nie chciał żeby Festival trafił do TVP, bo go po prostu zmasakruje... :(

Z niecierpliwością czekam na wyniki oglądalności. Przynajmniej dzisiejszy koncert powinien cieszyć się powodzeniem. Jeśli nie, to znaczy że z Polakami jest coś nie tak, a nie z festiwalem. Myślę, że to był na prawde dobry koncert i artysta, jakim był Czesław Niemen zasługuje na wysoką oglądalność.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości