[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Nie tyle z Polakami jest coś nie tak, ale z tym co wolą oglądać w niedzielny wieczór. W niedzielę podczas TZG TVN zawsze miał dobre wyniki, przegrywał jednak z Ranczem na TVP1. Wczoraj gdyby polaków nie zachwycił koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena (mnie osobiście nie wciągnął, ale to dlatego, że nie znałem tego artysty i jedyne utwory jakie znam to SEN O WARSZAWIE i DZIWNY JEST TEN ŚWIAT) to spokojnie mogli się pocieszyć HITAMI NA CZASIE emitowanymi na TVP2, na TVP1 można było obejrzeć bardzo fajną komedię romantyczną: DOBRE RADY (Good Advice), natomiast na Polsacie odcinki CSI i Wzoru. Oferta na wieczór była ciekawa, więc jeżeli TVN wygra z konkurencją to chwała mu za to :) :rydzyk:
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: ktos »

46. Sopot Festival był piątym i - według umowy z miastem Sopot - ostatnim festiwalem, który zorganizowała telewizja TVN. Na tę chwilę nie ma ostatecznej decyzji, kto zajmie się organizacją festiwalu od 2010 roku. Według najnowszych informacji, rozmowy w tej kwestii prowadzone są z dwiema telewizjami, a mianowicie z TVN oraz z Telewizją Polską.
http://muzyka.interia.pl/wiadomosci_dni ... 1356896,50

To może dalej będzie robić TVN 8)
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

Pozwól że się odniosę do tego jakże idiotycznego fragmentu:
mfdtv4 pisze:Wow! Co za raport i jakie rzetelne obranie festiwalu w oceny. Twoje komenciki biją głupotą i nadmiernym fanatyzmem do stacji waltera :) od tego można popaść w obłęd, więc uważaj :D Czekam na twoje kolejne domysły, doniesienia, wyliczenia i raporty!
:
Powiedziałęm sobie kiedyś, że na tego typu głupoty (bo tak to nalezy nazywać) odnosił się nie będę. Tutaj jednak przerwę milczenie. To że Tobie niepodobają się moje "komenciki" naprawdę mnie zbytnio nie interesuje. Jeśli cię one naprwdę wkurzają to za przeproszeniem ich nie czytaj .Sprawa prosta. Kolejną kewstią co do Tej wypowiedzi jest jak to ująłeś "fanatyzm do stacji waltera" na dodatek nadmierny - prosze Cię :rydzyk: To że napisałem coś pochlebnego w stosunku dla jego stacji to niby ma być fanatyzm? A jeśli ktoś pochwali realizację Mam Talent (np. TeleTydzien") to niby że co? Ze głogujący są fanami TVNu?... naprawdę litości...

Jeśli chciałeś mi dowalic, to zbytnio ci się to nie udało. A szkoda :( Próbuj dalej :) W koncu marzemia się spełniają!

Co do II dnia festiwalu - piękny dzien wspomnień, wielkie gratulacje dla organizatorów... wspaniałe wykonanie "Dziwny jest ten świat". Myślalem że wezmą M. Dryl, ale trochę się przeliczyłem. Pamiętam w JOŚ zaśpeiwała jego piosnkę dostała tylko (az?!) 5,7 :rydzyk: Zdecydowanie 6,0 albo i więcej :D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
Pawlous
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 19 lis 2008, 18:29

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Pawlous »

"Według danych AGB Nielsen Media Research Sopot Festival 2009 (23 i 22 sierpnia 2009 roku) w telewizji TVN oglądało 2 220 998 mln widzów. Średni udział w rynku dwudniowego festiwalu wyniósł 17,60 proc.

W tym roku największą popularnością cieszył się drugi dzień festiwalu, który oglądało 2 363 116 mln widzów (udział w widowni wyniósł 16,98 proc.). Pierwszy dzień oglądało - 2 141 585 mln telewidzów(udział wyniósł 18 proc.)."
źródło: media2.pl

"Dzisiaj na antenie TVN CNBC Biznes prezes PMPG, spółki która jest zainteresowana przejęciem udziałów w TV Puls powiedział, że nie wykluczone, iż za dwa lata (po remoncie Opery Leśnej) sopocki festiwal trafi do TV Puls."

http://media2.pl/media/55232-sopot-fest ... idzow.html
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Hahaha :D Festiwal w TV Puls :) O to dobre :) Oglądalność marna :] No, ale czego mogliśmy się spodziewać...
Ama18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 15:53

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Ama18 »

No i? Żadna ogólnopolska telewizja nie przejmie Sopot Festivalu po TVN-ie, żadnej nie stać na dwa tak duże wydarzenia muzyczne w ciągu dwóch miesięcy. To daje drogę otwartą dla małych telewizji, jak Puls (chociaż po nich można się wszystkiego spodziewać).

Zresztą, mieliśmy już dużą "imprezę" w małej stacji - kabaretowa PaKa w TVS. Więc naprawdę nie ma się z czego śmiać ;) .
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Chodzi o te zapowiedzi TV Puls odnośnie platformy, kanałów tematycznych, itd. A teraz porywają się znowu na festiwal. Organizacja takiego przedsięwzięcia to mega duża sprawa, dużo pieniędzy trzeba wyłożyć. A jak takiej stacji z 1,2% udziałów w rynku ma się ta kasa zwrócić? A do tego wątpie żeby zrobili ten festiwal na poziomie, pogrzebają go już całkowicie. Sopot nie powinien sprzedawać festiwalu Pulsowi. To stacja jak do tej pory nieudaczników i obiecanek cacanek :D

I nie porównujmy PaKi do Sopot Festivalu, ani TV Puls do TVS. TVS ma klasę i widać gołym okiem, że się rozwija. Ta stacja ma prawdziwy potencjał, idzie drogą jaką sobie wyznaczyła. Natomiast TV Puls oszukuje widzów i zmienia kierunek rozwoju co sezon.
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Kork »

Niedzielny koncert bardzo dobrze zrobiony, ciekawy dobór artystów i stonowany charakter - było wrażenie, że artyści śpiewają Niemena, a nie lansują siebie, gdyby nie podpisy to czasem człowiek by nie wiedział kto śpiewa, bo nie było głośnego wykrzykiwania nazwisk wykonawców itp.

Na prawdę ciekawie to wyglądało, a minusy znaleźć mogę dwa: reklamy, reklamy i jeszcze raz reklamy - wiadomo, że być muszą, ale wiadomo, też że psują urok koncertu, i jeden blok na niespełna dwie godziny byłby ok, to dwa bloki to już przesada, bo koncert jest zbyt posiekany tymi reklamami.
Drugi minus to jednak jak co roku audiotele, no nie żeby mi przeszkadzało, że robi się akcje charytatywne, ale trochę mi psuje koncert wołanie o smsy, tym bardziej, że o ile Magdę M. lubię i nie mam nic do niej, to jak zarzuciła tekstem: "jeśli mają państwo w sobie dziś trochę serca, to wyślijcie smsa", co mnie mocno zirytowało.

Pokusiłem się o odgrzebanie wyników oglądalności i wygląda to tak:

2008 - 2009:
MSF 3,1 - 2,2 mln
TopTrendy 2,6 - 2,8 mln
SHF 3,4 - 2,9 mln

jak widać MSF widownia spadła o 0,9 mln, Top Trendom wzrosła, a SHF zmalała, ale nie aż tak jak w przypadku MSF. No niestety,nie udało się, chociaż to nie do końca wina TVN bo decydując się na koncert piosenek Niemena mogli się spodziewać, że fajerwerków tutaj nie będzie. Sabrina i Fox z 2008 roku bardziej mogli konkurować z SHF niż Niemen. Najgorsze dla TVN będzie pewno to, że przegrali z Polsatem, a w sumie dotychczas udawało się im z TT na oglądalność wygrywać. Z tego co sobie przypominam w 2006 roku TVN jednak pokonał wszystkich - Festiwal Jedynki i TT i mieli coś ponad 4 mln, koło 5.
Pemol
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 17:59

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Pemol »

Mnie się koncert podobał. Organizacja była jak zwykle na wysokim poziomie. Wykonania bardzo dobre, chociaż Ewy Bem nie było prawie słychać (orkiestra była za głośna). Świetny chór, porządna orkiestra pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego (nie jakiś Adam Sztaba, Piskorz itp.). Nie podobały mi się za bardzo animację i ten głos w nich, który powtarzał kilka razy to samo słowo. Dziwne to było wg mnie. Ostatnie wykonanie wszystkich artystów było świetne. Zdziwiłem się tylko, że pierwsza część skończyła się po pół godzinie. Ogólnie pozytyw. A jeżeli chodzi o dalsze losy festiwalu. Jeżeli trafi on do TV Puls, to będzie farsa całkowita. Ani nie mają środków, sprzętu, wystarczy spojrzeć na jakość kanału. To byłby koniec sopockiego widowiska. Niech pozostanie w TVN, to będzie nadal moim ulubionym polskim, telewizyjnym wydarzenie. Przydałby się jeszcze jeden dzień, tak jak było to wcześniej, poświęcony jednemu, wybitnemu artyście.

P.S. Mogę prosić o filmik z Gabą Kulką oraz z Marią Peszek? :rydzyk:
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Kork »

Heh ja tam nic do Sztaby nie mam, zobacz jak wspaniale aranżował piosenki do TzG i z iloma artystami pracował, choćby Górniak, czy Willas, chociaż oczywiście Pan Dębski ma jeszcze bardziej wyrobioną markę. Na pewno odmiana się przydała, aczkolwiek Sztaba, czy Szymuś też by sobie poradzili równie dobrze :)
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: bartek09 »

na Plejadzie na razie jest tylko "Dziwny jest ten świat"
:arrow: http://www.plejada.pl/112663,1,wszystki ... l#autoplay
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: DJ Ice »

No i? Żadna ogólnopolska telewizja nie przejmie Sopot Festivalu po TVN-ie, żadnej nie stać na dwa tak duże wydarzenia muzyczne w ciągu dwóch miesięcy. To daje drogę otwartą dla małych telewizji, jak Puls (chociaż po nich można się wszystkiego spodziewać).
A TV Puls stać? Niekoniecznie. Już inne telewizje, które robią masę imprez w wakacje mogą spokojnie to przejąć. W TV Puls moim zdaniem nie ma racji bytu takie przedsięwzięcie...
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: tetar »

Wg mnie przejecie MSF przez TVP lub Polsat to troche strzal we wlasna stope.
Te dwie stacje sporo zainwestowaly w wypromowanie swoich imprez i to z powodzeniem, ktore mialy rozbic MSF produkowanz przez TVN. Pytanie czy TVP-Polsat oplaci sie porzucenie swoich projektow.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

Nie rozumiem po co Polsatowi miałby służyć dwa festiwale w odstępie dwumiesięcznym z tym samym mieście i pewnie z tymi samymi prowadzącymi? Tak jak jest teraz jest w porządku, każda stacja ma swój festiwal: TVP1 - ma Opole, TVP2- SHF, Polsat - TOPtrendy, TVN - SF. Organizacji SF przez Puls nawet nie biorę pod uwagę, ktoś z ich stacji znowu wpadł na jakiś śmieszny pomysł, oni w ogóle mają tam dziwne pomysły, jak kanał informacyjny czy festiwal. Nad takimi rzeczami to niech się zastanawiaja jak im widownia wzrośnie 10x
//////////
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości