[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: sybic »

Mnie wkurza jedna rzecz. Jak Sopot był w TVP to w TVN ani słowem nie trukneli, że właśnie rozpoczyna się Sopot Festiwal. Jak był w TVN, to TVP milczy na grób na temat tego wydarzenia. Albo Wybory Miss Polonia. W TVN ani słowa, że dziś albo jutro wybory Miss... a przecież było nie było jest to jakieś wydarzenie, a że u konkurencji... no cóż.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: DJ Ice »

Pytanie czy TVP-Polsat oplaci sie porzucenie swoich projektow.
Nie musieliby porzucać. A imprezy emitowane byłyby w pewnym odstępie czasu.
Nie rozumiem po co Polsatowi miałby służyć dwa festiwale w odstępie dwumiesięcznym z tym samym mieście i pewnie z tymi samymi prowadzącymi?
A po co wprowadza się poszczególne pozycje programowe do ramówki? ;)
Tak jak jest teraz jest w porządku, każda stacja ma swój festiwal: TVP1 - ma Opole, TVP2- SHF, Polsat - TOPtrendy, TVN - SF.
Wiemy o tym, ale to TVN nie chce organizować tego festiwalu a oglądalność nie rośnie a wręcz spada. W dodatku nie zaskoczyli niczym szczególnym w tym roku. A szkoda. Bo scenariusz, realizacji, były na przyzwoitym poziomie.
Kilka cytatów ludzi z TVN było już przytaczane zresztą. No cóż to nie od widzów w tym wypadku zależy jak rozstrzygną się losy tego wieloletniego festiwalu.
Powiedziałęm sobie kiedyś, że na tego typu głupoty (bo tak to nalezy nazywać) odnosił się nie będę. Tutaj jednak przerwę milczenie.
To przerwij je w końcu i ewentualnie weź sobie do serca niektóre słowa krytyki. :twisted: Prawie każdy na forach musi tak czasami robić, przeważnie gdy jest krótko na jakimś boardzie i daje takie komenty wśród starych wyjadaczy. Naprawdę. Warto. :o:
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
tvncafe
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 13:46
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: tvncafe »

Podsumowanie wyników oglądalności i udziałów w rynku SF na tle TT i SHF
http://www.wirtualnemedia.pl/article/27 ... i_TVP2.htm
Co dalej z Sopot Festival?
Telewizja TVN nie podjęła jeszcze decyzji co do kontynuacji imprezy na swojej antenie. Pięcioletnia umowa stacji na jej organizację wygasa w tym roku.
Tak więc jest nadzieja :)
A propos samej oprawy i sceny - moim zdaniem rewelacja. Przykuła moje oko jak przed pięciu laty.

Obrazek

Trudno wyobrazić sobie dziś SF w innej stacji niż TVN (choć Jedynka może dałaby radę, ostatnie Opole było nawet niczego sobie pod względem organizacyjnym). To właśnie stacja Waltera wprowadziła tam profesjonalizm w każdym calu. I mimo iż znaczny nacisk kładli też na promocję wydarzenia, to strona pozostawia WIELE do życzenia. Spójrzcie sobie na archiwalną wersję serwisu z 2006 czy 2007 roku - to było coś: własna strona, flash, moc informacji. Plejada niestety nie odpowiada temu wydarzeniu, brak informacji o wykonawcach, w ogóle czy SF nie powinien mieć oryginalnej i takiej 'swojej' witryny?? :)

Obrazek
facebook.com/tvncafe - kawiarenka TVN - Twoje miejsce w sieci!
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Kork »

Mnie wkurza jedna rzecz. Jak Sopot był w TVP to w TVN ani słowem nie trukneli, że właśnie rozpoczyna się Sopot Festiwal. Jak był w TVN, to TVP milczy na grób na temat tego wydarzenia. Albo Wybory Miss Polonia. W TVN ani słowa, że dziś albo jutro wybory Miss... a przecież było nie było jest to jakieś wydarzenie, a że u konkurencji... no cóż.
Też mnie to denerwuje, ale w sumie rozumie prawa rynku i toleruję to, jednakże to czego najbardziej nie toleruję (nie wiem jak w innych stacjach i programach, ale w Faktach TVN tak jest), że dzień po Wiktorach, czy TeleKamerach pokazują swoich zwycięzców i tyle. Nie padają nazwiska innych, a mogli by je chociaż przeczytać jeśli już nie chcą pokazywać wszystkich nagrodzonych, poza tym mogliby po wyczytaniu wszystkich nazwisk podać statystykę, która zawsze jest dla nich korzystna, bo od paru lat mają co roku więcej statuetek niż TVP, a Polsat od bidy jedną czasem zdobędzie. W każdym razie jak grób milczą o konkurencji, tak że nawet jakby zdobyli 9 na 10 nazwisk to by tego dziesiątego nie podali.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamiiloo »

tvncafe pisze: Trudno wyobrazić sobie dziś SF w innej stacji niż TVN (choć Jedynka może dałaby radę, ostatnie Opole było nawet niczego sobie pod względem organizacyjnym). To właśnie stacja Waltera wprowadziła tam profesjonalizm w każdym calu. I mimo iż znaczny nacisk kładli też na promocję wydarzenia, to strona pozostawia WIELE do życzenia. Spójrzcie sobie na archiwalną wersję serwisu z 2006 czy 2007 roku - to było coś: własna strona, flash, moc informacji. Plejada niestety nie odpowiada temu wydarzeniu, brak informacji o wykonawcach, w ogóle czy SF nie powinien mieć oryginalnej i takiej 'swojej' witryny?? :)

Obrazek



oj tak zdecydowanie strona plejady jest denna i płytka, mało informacji, zero strony graficznej, chcieli multiwortal, ale pewnw sprawy mogliby zdecydowanie oddzielic od siebie, na stronie festivalu mogliby dac banner do plejady i tez by było a nie takie wydziwianie, wczesniej strony były hmm zaje..fajne żeby nie powiedziec bajeczne :)
TVN innowacja i nowoczesność...
antares140
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: środa 26 sie 2009, 08:27

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: antares140 »

Ja uważam że TVN przygotowuje najlepszy Sopot Festiwal. Kiedyś Sopot Festiwal oglądałem na TVP tam była chała , cieszyłem się że Sopot przechodzi do TVN i powiem że TVN dobrze się sprawdzam w roli organizatora Międzynarodowego Sopot Festiwal. I bardzo bym chciał żeby w 2010 roku TVN zorganizował 47 Międzynarodowy Sopot Festiwal.
Nie chce żeby Sopot Festiwal znów wrócił do TVP albo co gorsza do Polsat.
Apeluje o to żeby TVN nadal organizował Międzynarodowy Sopot Festiwal i żeby ten festiwal trwał 3 - dni .
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Adrian ;P »

Dopiero teraz mam możliwość skomentowania Festivalu, więc zrobię to teraz ;]
Fajnie, że byli zwyciezcy z poprzednich lat, ale szkoda, że nie było Piaska, Oh Laura i Mattafix. Byłoby jeszcze ciekawiej.
Z polskich reprezentantów liczyłem na zespół Bracia, ale cóż. Gdy jury wybrało Kasię Wilk już myślałem, że Słowika Publiczbności dostanmie właśnie ona. Zdziwienie było więc wielkie. Dobrze, że jurorzy wybrali Gabrielę ;] Moja faworytka.
Reklam jak zwykle za dużo, chociaż najbardziej odczuwalna była tylko ta pierwsza. Potem jeszcze jakoś dało się oglądać. Skróty wykonawców też za długie. Jak już chcieli tyle razy ich powtarzać to mogli każdego w 10 sekundowym spocie...
Magda Mołek według mnie bardziej efektownie wyglądała pierwszego dnia. W niedzielę jej strój w ogóle mi się nie podobał. Wodecki jakoś wybrnął, a myślałem, że będzie gorzej. Scena i oprawca graficzna zdecydowanie na plus. Byłem na próbie w niedzielę i na niej był jeszcze jakiś chór (nie pamiętam nazwy), który śpiewał piosenkę. Wydawało mi się, że oni mieli otwierać Festival, bo na próbie tak było. Puścili czołówkę i wchodizł chór. Nie byłem na całej próbie bo gdzieś do godziny 14, więc gdy o 20 włączyłem Sopot zdziwiłem się, że rozpoczyna Kaja (która zresztą na próbach nieźle się musiała wkurzyć gdy kazali śpiewać jej ''Pod papugami'' po raz kolejny i kolejny).
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

Co do wpadek :D
Widzieliście jak podczas wystepu jednego z laureatów Słowika materiał zaplątał się w kamerę? Chwilkę to trwało niczym ją odplątali, bo innej kamery w pobliżu nie było :P
tvn - wiosną programowo najlepszy.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Nadal nie wiadomo która stacja zorganizuje i wyemituje SF 2010. Ja obstawiam na TV PULS.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

A ja obstawiam TVP. Puls jest narazie na to "za młody"... A może Canal+. Równie dobrze mogą dać drugi Sopot do Dwójki czy Polsatu. Wkrótce się wszystkiego dowiemy ;)
tvn - wiosną programowo najlepszy.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: bartek09 »

TVN rezygnuje z festiwalu w Sopocie
media2.pl pisze:Z kolei czwartkowy Dziennik Bałtycki cytuje wypowiedź rzecznika telewizji TVN, którzy przyznaje, że stacja nie jest zainteresowana kontynuacją dalszego organizowania festiwalu. - Przedsięwzięcie okazało się po prostu nierentowne i nie rokowało nadziei na przyszłość - dodaje rzecznik.
Największe szanse ma TVP.
http://media2.pl/media/60777-tvn-rezygn ... pocie.html
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: bartek09 »

Jednak TVN będzie pokazywać festiwal. Tylko trochę inny... :lol:
wirtualnemedia.pl pisze:TVN pokaże Orange Festival 2010

TVN zorganizuje i pokaże warszawski Orange Festival. To wynik porozumienia stacji ze sponsorem strategicznym muzycznego wydarzenia, które od dwóch lat odbywa się w stolicy.

TVN przejmie imprezę od agencji Snap, która przygotowywała dwie pierwsze edycje festiwalu. Wystąpili na nich między innymi N.E.R.D, MGTM, Groove Armada, Wyclef Jean, Kelly Rowland i Apollo 440. Przedstawiciele kanału zapewniają, że linia muzyczna festiwalu nie ulegnie radykalnej zmianie.

- Chcemy nadać wydarzeniu większy rozmach programowy i logistyczny – tłumaczy Piotr Metz, nowy dyrektor artystyczny imprezy, dotąd odpowiedzialny za organizowany przez TVN Sopot Festival (stacja po pięciu latach wycofała się z jego organizacji). Według informacji „Gazety Wyborczej” festiwal z Placu Defilad przeniesie się na nowy stadion Legii Warszawa, należącej do Grupy ITI. Szczegóły nie są jednak na razie znane.

Jak ustaliliśmy, Warsaw Orange Festival 2010 odbędzie się na zakończenie wakacji i zainauguruje jesienną ramówkę TVN (podobną funkcję pełnił Sopot Festival). Na razie nie wiadomo ile potrwa impreza, ale stacja wraz z Grupą TP chciałyby zachować jej dwudniowy charakter.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: tomalapt »

Wybaczcie odkopanie tak starego tematu.

Piszę ten post, aby poruszyć pewną istotną kwestę. Wielką porażką naszego państwa jest to, że nikt nie kontynuuje wielkiego dzieła jakim był owy festiwal.
Było to najpopularniejsze Polskie muzyczne wydarzenie, generowało najwięcej zysków spośród m.in Opole, Top Trendy, był to konkurs, który jako jeden z nielicznych tak długo zostawał kontynuowany. Przypomnę początki sięgały 1961 roku.
Tym bardziej, że założycielem był Władysław Szpilman, chyba nie trzeba opisywać kim była ta wybitna postać... Rzeczą dość ważną jest to, że markę festiwalu przypisał sobie w jakiś sposób TVN, innym stacjom telewizyjnym zwyczajnie nie opłaca się przejąć owego "formatu", gdyż mają swoje. Wielka szkoda..

Wszystko zaczęło się po śmierci śp. Pana Waltera, to on dbał o to, aby TVN nie był tylko stacją komercyjną, ale żeby poza programami typu "talent-syf", prezentował szczyptę klasy i profesjonalizmu, stąd właśnie ITI zaczęła "kręcenie" Sopot Festival. Gdy założyciel TVN zmarł, młode szefostwo stacji z marszu uznało ten program za motłoch niegenerujący takich zysków jak np. film "Seksmisja", z którą nie trzeba męczyć się z realizacją a zyski z reklam wyrównają się z tym co zarobili by na SF. Cóż...

Gratulacje, ze stacji prezentującej kiedyś klasę i nadrzędne wartości "telewizyjne", zrobić syf gorszy od disco-polo Polszmatu... Jednak to się udało...

Żabojady, przejęliście, "rozpierdzieliliście", więc już wystarczy waszej działalności na rynku Polskich mediów.

Przykłady "zniszczonych" ostatnio korporacji: NC+, (N, CYFRA+), ORANGE, TELEKOMUNIKACJA, TVN, GRUPA ITI, Onet...
:D25
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: matik »

tomalapt pisze:Wszystko zaczęło się po śmierci śp. Pana Waltera
Właśnie uśmierciłeś człowieka, który żyje i ma się dobrze.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: tomalapt »

O kurcze, wybacz. Oczywiście chodziło mi o Jana Wejcherta.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości